Değerlendir:
  • 28 Oy - 2.79 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

2.Harmonik
Yazar Mesaj
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 17

RE: 2.Harmonik
(10-26-2011 11:06 PM)Yldrm Yazılan:  
(10-26-2011 10:29 PM)Mavisahram Yazılan:  Cok üzüldüm h2 haritamda... günesim oglakta, venüs-merkür kova, mars yengec ve ay yay da... 19 yasimda sözlenip ayrildigim insanin günesi oglak ve venüs-merkür baglantilari vardi... Ac'm de Oglakta :(

Zamaninda degerini bilmemisin, simdi uzulursun boyle :}

Degerini bilecektim ama abim istememisti... insanin zaten hayatina hep birileri müdahale eder.. 19 yasinda da nasil savunursun ki kendini... abi sevgisi agir basmis ama simdi nerde görüyorum onu ben :( herseyde bi hikmet var diyorum...

HAYALLER NE KADAR BÜYÜK OLURSA, KIRIKLIKLARI DA O KADAR GÜRÜLTÜLÜ OLUR

Söylesem tesiri Yok, sussam gönül razi degil...

Ögüt verecek insana degil, örnek olacak insana ihtiyac

Öyle Bir Dert Varki BendE, Bin Dermana Degismem !!!
10-27-2011 06:38 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nisan15 Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

Rep Puanı: 30

2.harmoniğe göre bende eksik olan toprak vurgusu beni tamamlıyor öyle görünyor ilişkilerde günş boğa mars başak..

HARİTAM

''Kelimelere yüklediğim anlamı, ancak ben bilebilirim.'' GORGİAS
10-28-2011 05:07 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Cogu evli olan kisilerin 2.harmonik haritalarini inceledim az önce...

Bir erkegin haritasinda Günes ikizler, Mars Boga... Venüs ve Ay basak... Yalniz esinin günesi Ikizler ve Venüsü Bogadir...
Ayrica Esinin haritasinda Günes Aslan, Mars Koc... Venüs Ikizler, Ay boga... Erkegin natal günesi Akrep ve Ay Aslandir...

Sonra Cogu Bayan Aslanlarin 2. harmoniginde Günes Oglak cikiyor, Ay Yay, venüs ve merkür kova... Ben dahil...
Esimle uzaktan yakindan alakasi yok... Esimin 2. harmoniginde venüs ve ay Basak da hatta Ac de.. Benim yalniz venüs ve merkürüm basakta...

12-03-2011 07:56 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mahinur Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 50

(12-03-2011 07:56 AM)Mavisahram Yazılan:  Cogu evli olan kisilerin 2.harmonik haritalarini inceledim az önce...

Bir erkegin haritasinda Günes ikizler, Mars Boga... Venüs ve Ay basak... Yalniz esinin günesi Ikizler ve Venüsü Bogadir...
Ayrica Esinin haritasinda Günes Aslan, Mars Koc... Venüs Ikizler, Ay boga... Erkegin natal günesi Akrep ve Ay Aslandir...

Sonra Cogu Bayan Aslanlarin 2. harmoniginde Günes Oglak cikiyor, Ay Yay, venüs ve merkür kova... Ben dahil...
Esimle uzaktan yakindan alakasi yok... Esimin 2. harmoniginde venüs ve ay Basak da hatta Ac de.. Benim yalniz venüs ve merkürüm basakta...

Annem Güneş Terazi,Ay Oğlak,Venüs Akrep,Mars Aslan
Harmonikte Güneş Koç,Ay Terazi,Venüs Yengeç,Mars Yay

Babam,Güneş Yay,Ay Terazi,Venüs Terazi,Mars Akrep
Harmonikte Güneş Aslan,Ay Koç,Venüs Boğa,Mars İkizler

Aslında zaten natal haritalarda bir tamamlayıcı durum var;
Güneş Terazi annem Ay Terazi,Venüs Terazi Babam.
ya da Annemin Venüs'ünün babamın Mars'ının Akrep olmaları..

Harmonikte de Güneş Terazi-Ay Terazi durumu Güneş Koç,-Ay Koç olarak yansımış.
Marsları da biri Yay'da biri İkizler'de karşı karşıya durmuş.
12-03-2011 02:13 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

(12-03-2011 02:13 PM)Mahinur Yazılan:  
(12-03-2011 07:56 AM)Mavisahram Yazılan:  Cogu evli olan kisilerin 2.harmonik haritalarini inceledim az önce...

Annem Güneş Terazi,Ay Oğlak,Venüs Akrep,Mars Aslan
Harmonikte Güneş Koç,Ay Terazi,Venüs Yengeç,Mars Yay

Babam,Güneş Yay,Ay Terazi,Venüs Terazi,Mars Akrep
Harmonikte Güneş Aslan,Ay Koç,Venüs Boğa,Mars İkizler

Aslında zaten natal haritalarda bir tamamlayıcı durum var;
Güneş Terazi annem Ay Terazi,Venüs Terazi Babam.
ya da Annemin Venüs'ünün babamın Mars'ının Akrep olmaları..

Harmonikte de Güneş Terazi-Ay Terazi durumu Güneş Koç,-Ay Koç olarak yansımış.
Marsları da biri Yay'da biri İkizler'de karşı karşıya durmuş.

Gercekten cok güzel tamamlamislar Mahinur.. simdi baktim da.. ayni senin de yazdigin gibi... Annen harmonik de ay'a göre uygun esini secmis ve babanin natalindaki venüsü ile kavusmus... bir ay-venüs...

Baban ise harmoniginde Günes'e dogru yönelmis... ve annenin marsi aslan... burada da bir günes-mars kombinasyonu...

Yani 2. harmonikte kadinlar venüs-ay kombinasyonunu izliyorlar
erkekler de günes-mars kombinasyonunu... bu haritaya göre söylemek gerekirse...

Mahinur merak ettim, acaba ailenin 10. harmoniklerinde ki veriler nasil, özel degilse paylasabilir misin 10. harmonik basligi altinda.. tskler simdiden...

12-09-2011 06:20 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
picachu Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 8

ya bende yine acayip bisi cikti.. oldum olasi iliski konularim cacikgülücük) gunes neptun jupi kavusumu basakta.. mars bogada, yukselen akrep kavusum merkur.. uranus kavusum ay aslanda , venus kavusum saturn ikizlerde. gülücük ben toprak burclariyla hic anlasamam.. iyyyy nefret ettim artik haritamdanda astrolojidende hep moralim bozuluyo koptum.w

https://resmim.net/f/xWSL8c.jpg

haritam
01-23-2012 05:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Presence
Kayıtsız

harmonikler konusu benim de ilgimi çekti. bir kaç gündür yabancı forumlarda harmoniklerin hangi amaçlar için kullanıldığına dair araştırmalar yapıyordum.

Neptunian'ın da belirttiği gibi zodyak'ın ikiye bölünmesiyle karşıt açı kalıbı oluşuyor.
2. harmonik harita; nataldeki gezegenlerin birbirleriyle yaptıkları açıların ikiye katlanarak oluşturulmuş halidir.
Zodyak ikiye bölündüğü için nataldeki açılar ikiye katlanır.

2. harmonik harita kişinin antisi olan bir gezegen kombinasyonu oluşturuyor.
Natal sahibinin eşi olacak kişi, 2. harmonikteki gezegen açılarının birebir aynısı olamaz. Fakat kişinin çekilebileceği enerji dağılımını gösteriyor.

Başka bir ifade kullanmam gerekirse; 1. harmonik harita (natal) artı kutbunu simgeliyorsa, 2. harmonik harita eksi kutbunu simgeliyor demektir.

2. harmonik haritadaki gezegen yerleşimleri, kişinin birleşmek isteyeceği yarım küre olarak temsil ediliyor. 2. harmonik haritadaki gezegen konumlanmasına benzer haritalara doğru çekilimin oluştuğunu söylemek mümkün.

Kişinin 2. harmonik haritası ile eşinin natalinin birebir örtüşmesi zaten imkansız. Fakat daha önce değinildiği gibi kişinin kendisinde olmayan ve yönelmek isteyeceği eş profiline dair ipuçları veriyor. Bu yüzden incelenmeye değer (Hepsi incelenmeli).

Kişinin 2. harmoniği ile eşinin natali arasındaki benzerlik daha çok güneş, ay, mars, venüs gibi kişisel gezegenler arasında olacaktır. Tabi tam anlamıyla bir örtüşmeden bahsetmek doğru değil.

Birebir örtüşmemesini sağlayan en büyük etken açıların ikiye katlanarak harita üzerinde yeni bir dağılım ortaya sermesi. Buna göre diyelim natal haritanızdaki bireysel gezegenlerle açı yapan kollektif bir gezegen, örneğin; plüto akrep burcunda olsun. 2. harmonikte ikiye katlanan açılar sebebiyle plüto boğa, ikizler veya başka bir burca yerleşecektir.

Plüto'nun ikizler burcunda olduğunu kabul ederek haritayı yorumlamaya kalkışmak demek plüto ikizler enerjisiyle, açı yaptığı kişisel gezegenlerin enerjisini sentezleyerek yorumlamaya çalışmak demek olur. Yoksa tabiki plüto ikizler farklı bir çağ, plüto akrep farklı bir çağ. Plüto İkizler veya Neptün Koç gibi enerjilerin kişisel gezegenlerle yaptığı açılara bakarak, natal sahibinin ütopik zıt kutbu çıkar ortaya.

Böyle bir kişi olmamıştır veya bir çok kez var olmuş olabilir ama şuandaki zamanda olmadığı kesin.

Bu anlamda kişinin fiziksel zıt kutbunun (partnerinin) daha çok mükemmelleştirilmiş bir profil oluşturması, bireyin makul yani olabilir potansiyellerin farkında olmamasına neden olabilir. 2. harmonik harita tam anlamıyla ilişkileri tarif eden bir harita olmaktan ziyade natalin olası partnerlerde görmek isteyeceği kriterlerin nasıl olduğunu tarif eder.

Harmonikler, Vedic astrolojisinde sıkça kullanılıyormuş.

Örneğin 9. harmonik evlilik, ilişkiler konusunda da kullanılan bir harita çeşidiymiş. Vedic astrolojisinde Navamsha adıyla da geçiyor.

Aynı zamanda nataldeki kişinin nasıl bir eğlence anlayışına sahip olduğunu ve eğlenceyi yayma becerisini gösteriyormuş.

Bir başka kaynağın yorumuna göre; eğer doğum haritası bedeni ifade ediyorsa; 9. harmonik harita da ruhu ifade ediyormuş.

Natalin fiziksel ve yüzeysel özelliklere dair ipuçları verdiğini, 9. harmoniğin de ruh yapısına dair ipuçları verdiğinden söz ediyorlar.

1. 2. 3. 4. 6. 8. ve 12. harmonik haritalar aleni ve bilinçli seviyede denenebilecek açı kalıplarını oluşturuyormuş.
Bu haritalardaki majör-minör açılar ve nataldeki aleni açılar daha çok kişinin eğilimine ve bireyselliğine yönelik bilinçli bir farkındalık kazandırıyormuş.
Bu harmonik haritalar aleni ve bilinçli enerji dağılımını ifade ediyor.

5. 7. 9. 10. ve 11. harmonik haritalar gizli bir şekilde ve bilinç öncesi seviyede deneyim sağlayan açı kalıplarını oluşturuyormuş. Bunlar yukarıdaki diğer harmoniklere ulaşmayı sağlayan potansiyeli gösteren haritalar.
Kişinin kendisinde gözlemleyemediği potansiyel etkiler, daha çok ruh konusuyla alakalı olduğu için belli bir zaman sonrasında insanın bedensel (fiziksel) ihtiyaçlarının değişmesi/dönüşmesi sonucu ortaya çıkıyormuş.

Örneğin; 30 yaşındayız bilinçli isteklerimiz var ve bunları elde etmek için belli yeteneklerimizi kullanıyoruz. Fakat yaşlandığımız zaman bu bilinçli istekler kayboluyor veya kişi elde ettiği tecrübe sonrasında ruhunu doyurmaya çalışan bir yapıya dönüşüyor. Aleni ve bilinçli etkilerden değil, potansiyel ve gizli etkilerin tesiriyle bilinç öncesi seviyedeki faaliyeti ifade ediyormuş bu haritalar.

13.'den 36. harmoniğe kadar olan seri ise bilinçaltı ve gizlilik seviyesinde çalışmasını sürdüren bir etki sonucu deneyim sağlıyor. Haritadalardaki güçlü bir etki kişinin yaşamı boyunca deneyimleyeceği aleni olaylar için zemin oluşturuyomuş.

36. ve 37. harmonikler daha çok bilinçsiz, içgüdüsel seviyedeki deneyimi gösteriyormuş.

Her harmonik belli bir açı kalıbına karşılık geliyor.
Mesela;

5H quintil açı, 7H septile açı , 9H novile açı, 10H decile açı, 11H undecile açılara karşılık geliyor.

Eğer yanlış ifade ediyorsam kusuruma bakmayın, yanlışlarım düzeltilirse sevinirim.

Konuyla ilgili araştırmayı sürdürmeye hala devam ediyorum.

Özellikle Vedic astrolojisini de inceleme kapsamına almak; konuya dair bir çok detayın daha anlaşılır bir hale gelmesine katkı sağlayabilir.

Son olarak soru/sorun olarak duran bir konuyu da paylaşmak isterim:

Harmoniklerlerdeki yorumlama şekli daha çok 1. harmonik için: 1'in sembolizması, koç burcu, mars ve 1. ev konularının kavramlarının ifade edilişine benzer olabilir mi?

2. harmonik için: 2'nin sembolizması boğa burcu, venüs ve 2. ev konularının anahtar kavramlarıyla ilişki kurmak doğru bir yaklaşım olur mu?

Mesela 9. harmonikte yay burcunun teması hakim. 10. harmonik de; MC. teması, kariyer, yani, 10. ev kavramlarıyla ile ilgili olabilir mi?

Saygılar.
01-30-2012 09:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(01-30-2012 09:50 PM)impromotive Yazılan:  harmonikler konusu benim de ilgimi çekti. bir kaç gündür yabancı forumlarda harmoniklerin hangi amaçlar için kullanıldığına dair araştırmalar yapıyordum.

Neptunian'ın da belirttiği gibi zodyak'ın ikiye bölünmesiyle karşıt açı kalıbı oluşuyor.
2. harmonik harita; nataldeki gezegenlerin birbirleriyle yaptıkları açıların ikiye katlanarak oluşturulmuş halidir.
Zodyak ikiye bölündüğü için nataldeki açılar ikiye katlanır.

2. harmonik harita kişinin antisi olan bir gezegen kombinasyonu oluşturuyor.
Natal sahibinin eşi olacak kişi, 2. harmonikteki gezegen açılarının birebir aynısı olamaz. Fakat kişinin çekilebileceği enerji dağılımını gösteriyor.

Başka bir ifade kullanmam gerekirse; 1. harmonik harita (natal) artı kutbunu simgeliyorsa, 2. harmonik harita eksi kutbunu simgeliyor demektir.

2. harmonik haritadaki gezegen yerleşimleri, kişinin birleşmek isteyeceği yarım küre olarak temsil ediliyor. 2. harmonik haritadaki gezegen konumlanmasına benzer haritalara doğru çekilimin oluştuğunu söylemek mümkün.

Kişinin 2. harmonik haritası ile eşinin natalinin birebir örtüşmesi zaten imkansız. Fakat daha önce değinildiği gibi kişinin kendisinde olmayan ve yönelmek isteyeceği eş profiline dair ipuçları veriyor. Bu yüzden incelenmeye değer (Hepsi incelenmeli).

Kişinin 2. harmoniği ile eşinin natali arasındaki benzerlik daha çok güneş, ay, mars, venüs gibi kişisel gezegenler arasında olacaktır. Tabi tam anlamıyla bir örtüşmeden bahsetmek doğru değil.

Birebir örtüşmemesini sağlayan en büyük etken açıların ikiye katlanarak harita üzerinde yeni bir dağılım ortaya sermesi. Buna göre diyelim natal haritanızdaki bireysel gezegenlerle açı yapan kollektif bir gezegen, örneğin; plüto akrep burcunda olsun. 2. harmonikte ikiye katlanan açılar sebebiyle plüto boğa, ikizler veya başka bir burca yerleşecektir.

Plüto'nun ikizler burcunda olduğunu kabul ederek haritayı yorumlamaya kalkışmak demek plüto ikizler enerjisiyle, açı yaptığı kişisel gezegenlerin enerjisini sentezleyerek yorumlamaya çalışmak demek olur. Yoksa tabiki plüto ikizler farklı bir çağ, plüto akrep farklı bir çağ. Plüto İkizler veya Neptün Koç gibi enerjilerin kişisel gezegenlerle yaptığı açılara bakarak, natal sahibinin ütopik zıt kutbu çıkar ortaya.

Böyle bir kişi olmamıştır veya bir çok kez var olmuş olabilir ama şuandaki zamanda olmadığı kesin.

Bu anlamda kişinin fiziksel zıt kutbunun (partnerinin) daha çok mükemmelleştirilmiş bir profil oluşturması, bireyin makul yani olabilir potansiyellerin farkında olmamasına neden olabilir. 2. harmonik harita tam anlamıyla ilişkileri tarif eden bir harita olmaktan ziyade natalin olası partnerlerde görmek isteyeceği kriterlerin nasıl olduğunu tarif eder.

Harmonikler, Vedic astrolojisinde sıkça kullanılıyormuş.

Örneğin 9. harmonik evlilik, ilişkiler konusunda da kullanılan bir harita çeşidiymiş. Vedic astrolojisinde Navamsha adıyla da geçiyor.

Aynı zamanda nataldeki kişinin nasıl bir eğlence anlayışına sahip olduğunu ve eğlenceyi yayma becerisini gösteriyormuş.

Bir başka kaynağın yorumuna göre; eğer doğum haritası bedeni ifade ediyorsa; 9. harmonik harita da ruhu ifade ediyormuş.

Natalin fiziksel ve yüzeysel özelliklere dair ipuçları verdiğini, 9. harmoniğin de ruh yapısına dair ipuçları verdiğinden söz ediyorlar.

1. 2. 3. 4. 6. 8. ve 12. harmonik haritalar aleni ve bilinçli seviyede denenebilecek açı kalıplarını oluşturuyormuş.
Bu haritalardaki majör-minör açılar ve nataldeki aleni açılar daha çok kişinin eğilimine ve bireyselliğine yönelik bilinçli bir farkındalık kazandırıyormuş.
Bu harmonik haritalar aleni ve bilinçli enerji dağılımını ifade ediyor.

5. 7. 9. 10. ve 11. harmonik haritalar gizli bir şekilde ve bilinç öncesi seviyede deneyim sağlayan açı kalıplarını oluşturuyormuş. Bunlar yukarıdaki diğer harmoniklere ulaşmayı sağlayan potansiyeli gösteren haritalar.
Kişinin kendisinde gözlemleyemediği potansiyel etkiler, daha çok ruh konusuyla alakalı olduğu için belli bir zaman sonrasında insanın bedensel (fiziksel) ihtiyaçlarının değişmesi/dönüşmesi sonucu ortaya çıkıyormuş.

Örneğin; 30 yaşındayız bilinçli isteklerimiz var ve bunları elde etmek için belli yeteneklerimizi kullanıyoruz. Fakat yaşlandığımız zaman bu bilinçli istekler kayboluyor veya kişi elde ettiği tecrübe sonrasında ruhunu doyurmaya çalışan bir yapıya dönüşüyor. Aleni ve bilinçli etkilerden değil, potansiyel ve gizli etkilerin tesiriyle bilinç öncesi seviyedeki faaliyeti ifade ediyormuş bu haritalar.

13.'den 36. harmoniğe kadar olan seri ise bilinçaltı ve gizlilik seviyesinde çalışmasını sürdüren bir etki sonucu deneyim sağlıyor. Haritadalardaki güçlü bir etki kişinin yaşamı boyunca deneyimleyeceği aleni olaylar için zemin oluşturuyomuş.

36. ve 37. harmonikler daha çok bilinçsiz, içgüdüsel seviyedeki deneyimi gösteriyormuş.

Her harmonik belli bir açı kalıbına karşılık geliyor.
Mesela;

5H quintil açı, 7H septile açı , 9H novile açı, 10H decile açı, 11H undecile açılara karşılık geliyor.

Eğer yanlış ifade ediyorsam kusuruma bakmayın, yanlışlarım düzeltilirse sevinirim.

Konuyla ilgili araştırmayı sürdürmeye hala devam ediyorum.

Özellikle Vedic astrolojisini de inceleme kapsamına almak; konuya dair bir çok detayın daha anlaşılır bir hale gelmesine katkı sağlayabilir.

Son olarak soru/sorun olarak duran bir konuyu da paylaşmak isterim:

Harmoniklerlerdeki yorumlama şekli daha çok 1. harmonik için: 1'in sembolizması, koç burcu, mars ve 1. ev konularının kavramlarının ifade edilişine benzer olabilir mi?

2. harmonik için: 2'nin sembolizması boğa burcu, venüs ve 2. ev konularının anahtar kavramlarıyla ilişki kurmak doğru bir yaklaşım olur mu?

Mesela 9. harmonikte yay burcunun teması hakim. 10. harmonik de; MC. teması, kariyer, yani, 10. ev kavramlarıyla ile ilgili olabilir mi?

Saygılar.

Paylaşımın için teşekkür ederim verygood

2.Harmoniğin ilişkilerle alakalı analizlerde kullanılabileceği düşüncemizi destekleyen şeyler yazmışsın ve anladığım kadarıyla bunları yabancı sitelerden inceledin , öyleyse doğru olabilecek bir mantık kurmuşuz buna sevindim.

Sorunun cevabına gelince ;

Hamonikler için mantık yürütürken ilk olarak senin sorduğun şeyi düşünmüştüm yani 2H = 2.ev gibi olabilirmi , 3H = 3.ev gibi olabilirmi vs.

Sonra sayıları biraz inceledim.

2 sayısı çok ilginç gerçekten

Allah 1 dir

Onun dışında pek çok kavram iki(2)lik prensibine göre tasarlanmış kainatta

siyah-beyaz

melekler-şeytanlar

kadın-erkek

güneş-ay

venüs-mars

merkür-jüpiter

sağ beyin - sol beyin

bilinç - bilinçaltı

Barcelona - Real Madrid gülücük

vs..

İkilik prensibi 2.evi anlatıyormu peki ?

Hayır pek alakası yok.

Sonra sayılarla açılar arasındaki bağlantıyı inceledim.

2 sayısı hangi açıyla ilgiliydi ?

360 : 2 = 180 ( zıt açıyla ilgiliydi )

da da da daaaaaaaaa işte cevap ortada dedim , ebrekaa dedim gülücük

Çünkü zıt açının doğası Asc - Dsc zıtlığını akla getiriyor ve bu da İLİŞKİLER konusunu ön plana çıkarıyor.

Ayrıca sadece asc-dsc zıtlığı değil , natal bir gezegene zıt açı yapan transit karşınıza çıkacak birilerini yada olayları ifade eder.

zıt açının doğası = karşınıza birilerinin yada bir şeylerin çıkmasıdır ki buna da kabaca İLİŞKİ diyebiliriz.

Bu düşünceyi destekleyen bir kaç sağlam kaynak daha bulabilirsek 2.harmoniğin ilişki analizlerinde kullanılması konusu benim için netleşecek.

01-31-2012 05:43 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Presence
Kayıtsız

Okuduğum yazılara göre H2 haritası ilişkiler konusunda 'natal' sahibinin çekilmek isteyeceği enerji kombinasyonlarını gösteriyor. Yani 'natal' sahibi H2'deki haritayla bütünleşmek istiyor fakat işin aslı H2 haritası ütopik bir eş modeli olarak karşımıza çıkıyor.

Natal sahibinin bütünleşmek isteyeceği partner adayları H2 haritasındaki şablona benzerdir diyebiliriz.

Dikkat! Bu bütünleşme arzusu bilinçli ve aleni seviyede, fiziksel veya yüzeysel bir çekilim sonucu gerçekleşiyor.

H2 tam anlamıyla bir ilişki haritası olmaktan ziyade natalin ilişkiler konusundaki zorunlu kriterlerinin nasıl bir şablon oluşturduğunu gösterir diyebiliriz.

Örnek üzerinden vurgulamak istediğimi anlatmaya çalışayım;

3 kere boşanıp yeniden evlenmiş bir bireyimiz var. Her bir partner, bireyin H2 haritasındaki belli bir özelliğe şöyle veya böyle yakın bir yapıya sahip olduğu için bireyin her üç partnere çekilmesini sağlayan harita tipidir H2.

Bu açıdan bakarsak bireyin eşinin veya eşlerinin nasıl bir içsel yapıda olduğuna dair bilgi H2 haritasında mevcut değil.

Olası partnerlerin fiziksel ve aleni özelliklerini H2 haritasına bakarak yorumlayabiliriz. Fakat eşin ruhsal yapısı hakkında bilgi verdiğini sanmıyorum çünkü H2 bazı yorumcuların belirttiğine göre bilinçli ve aleni bir şekilde deneyim sağlayan bir şablon.

Bazı yorumcular ilişkiler konusunda H9 haritasına bakılmasının uygun olduğu görüşünde.

Vedic astrolojisinde ana evlilik haritası olarak Navamsha (H9) kullanılıyormuş zaten.

H2'yi ilişki haritası olarak kullanabilir miyiz?

Bence natalin eğiliminin ve tercihinin ne doğrultuda olacağını gösterdiği için evet kullanılması yanlış olmaz.

Fakat ilişkilerde oluşabilecek sorunlar veya ilişkinin doğası hakkında pek fazla yardımcı olabilecek bir harita değil gibi geliyor bana.

H9 ile Natal, ruh ile beden olarak inceleniyormuş. İlişkiler haritasında da H9, natalin ruhsal yapısına dair bilgilendirmeler sunduğu için oluşabilecek fiziksel aleni etkilerin ruhla bağlantılı olabilecek nedenlerini gösteriyormuş.

Yorumlara bakılırsa; H9 bilinç öncesi ve gizli seviyede faaliyet gösteren bir etki sayesinde deneyim sağlıyor.

H2 daha çok bilinçli ve aleni seviyede faaliyet gösteriyor.

Başka bir konuya da değinmek istiyorum:

Mesela H13'ün plütonik dönüşümleri ifade ettiğinden bahsediyorlar. Bu açıdan düşününce 13 rakamının yeni 1 anlamına gelmesi çok yanlış bir değerlendirme gibi gelmiyor.

Zodyağın 1'den 12'ye kadar olan gelişim aşamalarının bir ritim dahilinde devam ederek insan yapısının evrimleşmesini sağladığını düşünmeye başladım bir kaç gündür.

Bir tam seri 12'de bitiyor ve 13 ile yeni bir seri başlıyor. Dolayısıyla 13 Koç burcuyla tekrardan başlıyor fakat bu sefer mars ile birlikte plüto'nun 13 ile alakalı olması gerekir ki; bahsedildiği gibi H13'ün plütonik bir kapsamı olsun.

Yoksa H13'e neden plütonik dönüşümleri ifade eden bir anlam yüklüyorlar?
01-31-2012 09:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(01-31-2012 09:56 PM)impromotive Yazılan:  Okuduğum yazılara göre H2 haritası ilişkiler konusunda 'natal' sahibinin çekilmek isteyeceği enerji kombinasyonlarını gösteriyor. Yani 'natal' sahibi H2'deki haritayla bütünleşmek istiyor fakat işin aslı H2 haritası ütopik bir eş modeli olarak karşımıza çıkıyor.

Natal sahibinin bütünleşmek isteyeceği partner adayları H2 haritasındaki şablona benzerdir diyebiliriz.

Dikkat! Bu bütünleşme arzusu bilinçli ve aleni seviyede, fiziksel veya yüzeysel bir çekilim sonucu gerçekleşiyor.

H2 tam anlamıyla bir ilişki haritası olmaktan ziyade natalin ilişkiler konusundaki zorunlu kriterlerinin nasıl bir şablon oluşturduğunu gösterir diyebiliriz.

Örnek üzerinden vurgulamak istediğimi anlatmaya çalışayım;

3 kere boşanıp yeniden evlenmiş bir bireyimiz var. Her bir partner, bireyin H2 haritasındaki belli bir özelliğe şöyle veya böyle yakın bir yapıya sahip olduğu için bireyin her üç partnere çekilmesini sağlayan harita tipidir H2.

Bu açıdan bakarsak bireyin eşinin veya eşlerinin nasıl bir içsel yapıda olduğuna dair bilgi H2 haritasında mevcut değil.

Olası partnerlerin fiziksel ve aleni özelliklerini H2 haritasına bakarak yorumlayabiliriz. Fakat eşin ruhsal yapısı hakkında bilgi verdiğini sanmıyorum çünkü H2 bazı yorumcuların belirttiğine göre bilinçli ve aleni bir şekilde deneyim sağlayan bir şablon.

Bazı yorumcular ilişkiler konusunda H9 haritasına bakılmasının uygun olduğu görüşünde.

Vedic astrolojisinde ana evlilik haritası olarak Navamsha (H9) kullanılıyormuş zaten.

H2'yi ilişki haritası olarak kullanabilir miyiz?

Bence natalin eğiliminin ve tercihinin ne doğrultuda olacağını gösterdiği için evet kullanılması yanlış olmaz.

Fakat ilişkilerde oluşabilecek sorunlar veya ilişkinin doğası hakkında pek fazla yardımcı olabilecek bir harita değil gibi geliyor bana.

H9 ile Natal, ruh ile beden olarak inceleniyormuş. İlişkiler haritasında da H9, natalin ruhsal yapısına dair bilgilendirmeler sunduğu için oluşabilecek fiziksel aleni etkilerin ruhla bağlantılı olabilecek nedenlerini gösteriyormuş.

Yorumlara bakılırsa; H9 bilinç öncesi ve gizli seviyede faaliyet gösteren bir etki sayesinde deneyim sağlıyor.

H2 daha çok bilinçli ve aleni seviyede faaliyet gösteriyor.

Başka bir konuya da değinmek istiyorum:

Mesela H13'ün plütonik dönüşümleri ifade ettiğinden bahsediyorlar. Bu açıdan düşününce 13 rakamının yeni 1 anlamına gelmesi çok yanlış bir değerlendirme gibi gelmiyor.

Zodyağın 1'den 12'ye kadar olan gelişim aşamalarının bir ritim dahilinde devam ederek insan yapısının evrimleşmesini sağladığını düşünmeye başladım bir kaç gündür.

Bir tam seri 12'de bitiyor ve 13 ile yeni bir seri başlıyor. Dolayısıyla 13 Koç burcuyla tekrardan başlıyor fakat bu sefer mars ile birlikte plüto'nun 13 ile alakalı olması gerekir ki; bahsedildiği gibi H13'ün plütonik bir kapsamı olsun.

Yoksa H13'e neden plütonik dönüşümleri ifade eden bir anlam yüklüyorlar?

Teşekkürler verygood

H9 ve ruh ile alakalı yorumlara bir şey diyemeyeceğim , H2'nin daha önemli olacağı fikri güçlendi diyebilirim ( sebebini bilmiyorum , belki de sezgilerime güveniyorumdur )

Natal sahibinin bütünleşmek isteyeceği partnere ait özellikler H2'den okunabilir bilgisi bence önemli ve de mantıklı.

Öyle çok fazla inceleme yapmadığım için sadece kendimle ilgili bir değerlendirme yapabilirim ve kendimle ilgili H2 haritası gayet tutarlı görünüyor.

H2 haritasında ütopik görünen uranüs-neptün-plüto gibi gezegenlerin burç değişimini problem olarak görmüyorum çünkü hep dediğimiz gibi kollektiflerin hangi burçta olduğu çokta önemli değildir.

H2 haritasında kişisel gezegenlere ve açılara odaklanmak + transitlerin H2 haritasının kişisellerine yaptığı açıları incelemek faydalı olabilir.

H13 ve plütonik dönüşümler hiç bilgim olmayan bir konu , 12'den sonra 13'ün yeni başlangıcı temsil etmesi mantığı fena değil ama niçin Plüto bilemiyorum.

Bir de malum İlüminati - Kabbalacılar sayılara önem veriyorlar.

9 - 11 in anlamı var onlar için

13 ün anlamı var onlar için

İşte o anlam Plütonik bir içerik taşıyor olabilir ( yinede benimki sadece tahmin )

02-01-2012 04:33 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir