Değerlendir:
  • 19 Oy - 2.42 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Bir adamın dilinden Akrep Kadını...
Yazar Mesaj
katmer Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 7

RE: Bir adamın dilinden Akrep Kadını...
okadar akrebin üzerine bide ay burcu koçta ha wuww......e dış görünüşe aldanmamak lazım demekki:D

HARİTAM
http://b1111.hizliresim.com/r/b/g0jh.gif

Düşüme sen düşünce gözlerinde tutuklu kalır yüreğim...İçinde sen olmayan düşlerimi düşürürüm düşümden...Prangaya vurulmuş ayaklarımı sürüklerim peşinden ömrümü ömrüne her bir adımda...

Kırılma, küsme sen yine bir şiir yaz. . .
11-02-2011 02:00 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
cancimini Çevrimdışı
Lunar Vip
Lunar Vip

Rep Puanı: 4

Bir tane çalışma ortamımda mevcut bunlardan. Güneş-Ay-Venüs-Merkür-Pluto Akrep de kızda. Kız ilk geldiğinde direkt mağdura yatan, hep bana emirler veriliyor tarzında eziklenen, veryansın eden bir kızdı. Farklı pozisyonlardaki iki sorumluyu karşı karşıya getirtip kavga ettirdi, nabza göre şerbet veren bir tip olduğu bu hareketinden sonra anlaşıldı. Zira şu an etrafında bir tane kadın hemcinsi yok, herkes ne karakterde olduğunu anladı ve hep erkekleri kul-köle-arkadaş ekseninde kullanıyor. Yeri geldiğinde mıymıy, nezaketten kırılacak, yeri geldiğinde erkekleri etrafında dört döndürüyor. İşte böyle tiplere dikkat etmek lazım. Uzak durun, hiç bulaşmayın gülücük

"Allah yüzbinlerce Kimya yarattı ama, insan SABIR gibi bir kimya görmedi." Hz. Mevlâna

http://i.hizliresim.com/P0ONz9.gif
03-24-2017 01:02 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gökyüzü Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Akrepler tehlikelidir bu bi gerçek arkadaşlar ama diğer burçlar da sütten çıkma ak kaşık değil. Bu güne kadar bor sürü Akrep tanıdım sadece bi tanesi iyiydi
03-24-2017 04:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeynepelif Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 21

Cvp: Bir adamın dilinden Akrep Kadını...
@Nun empati ve halden anlama, irdeleme ve düşünme yeteneğinin geliştiğini belirten fikir yapısına sahipsin tebrikler keşke her insan aynı incelikle düşünebilse alkis

Haritam=>> https://i.hizliresim.com/aYWPoQ.png
03-24-2017 09:53 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gökyüzü Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

(03-24-2017 05:45 PM)Nun Yazılan:  İnsanları mensubu olduğu burca göre direkt etiketi yapıştırıp durumu genellemesek, iyi-kötü olarak tanımlamalar yapmasak daha güzel olmaz mı.

Kötü olarak nitelendirdiğimiz kişilere bakalım, belki yetiştiği ailede, çevresinde deneyimlediği şeyler olmuştur, belki başına hiç açıklayamacağı şeyler gelmiştir, korkuları vardır, belki anne-babası kardeşleri arkadaşları tarafından çok pohpohlanmıştır ve kendini bulmasına, tanımasına fırsat verilmemiştir.

Kişi bazı durum ve olayları deneyimlemeden olgunlaşamaz, olgunlaşmamış insan da kontrolsüzdür, nerde nasıl davranacağını bilemez.
İnsanlara önce bi fırsat tanıyın, değerlendirirken de durum ve koşullarına göre yeterince empati kurarak değerlendirin.

İyi-kötü olarak ayırmaktansa, iyi özellikleri de var, kötü özellikleri de var diyerek ayırmak daha makul ve mantıklı olur.

Çevremde de var "ıyy x burcunu hiç sevmem" diyenler, sen ne kadar iyisin ve seviliyorsun arkadaşım gülücük Ne ararsan önce kendinde ara diye boşunna dememişler. ~_~

Bu benim kendi öznel düşüncem bana göre merhametsiz fitne ficur insan kötü insandır kimine göre kötü insanın başka türlü davranışı vardır.genelleme yapıldığından bahsetmissin güneş burcuna göre genelleme değil Akrep stelyumu olanlarda ben bunu daha fazla gördüm. Ayrıca ben ozelestirimi de çok güzel yapabilen biriyim ben harikayım çok seviliyorum diye bi kelime kullanmadım. Iyilik kime göre neye göre iyilik ?? ı beni seven insanlar da var sevmeyen de yani her insan da olduu gib.Anadolu insani duygusaldir tartışmayı kavga olarak anlayabilir sen düşünceni dile getirdin ve bu yazıyı da bana yazmışsın bana da cevap hakkı doğdu kavga ortamı oluşturmak değil amacım ki senin amacın da öyle
03-24-2017 11:09 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gökyüzü Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

(03-24-2017 05:45 PM)Nun Yazılan:  İnsanları mensubu olduğu burca göre direkt etiketi yapıştırıp durumu genellemesek, iyi-kötü olarak tanımlamalar yapmasak daha güzel olmaz mı.

Kötü olarak nitelendirdiğimiz kişilere bakalım, belki yetiştiği ailede, çevresinde deneyimlediği şeyler olmuştur, belki başına hiç açıklayamacağı şeyler gelmiştir, korkuları vardır, belki anne-babası kardeşleri arkadaşları tarafından çok pohpohlanmıştır ve kendini bulmasına, tanımasına fırsat verilmemiştir.

Kişi bazı durum ve olayları deneyimlemeden olgunlaşamaz, olgunlaşmamış insan da kontrolsüzdür, nerde nasıl davranacağını bilemez.
İnsanlara önce bi fırsat tanıyın, değerlendirirken de durum ve koşullarına göre yeterince empati kurarak değerlendirin.

İyi-kötü olarak ayırmaktansa, iyi özellikleri de var, kötü özellikleri de var diyerek ayırmak daha makul ve mantıklı olur.

Çevremde de var "ıyy x burcunu hiç sevmem" diyenler, sen ne kadar iyisin ve seviliyorsun arkadaşım gülücük Ne ararsan önce kendinde ara diye boşunna dememişler. ~_~
Açılan konuya yapılan yorumları okudum iyi kötü yorumunu ben yapmışım sen de uzun bi yazıyla açıklamaya çalışmışsın üstüme alınmam gayet normal. Yazina gelince katıldığım yerler de var katilmadigim yerler de.insanın yaşadığı çevresi yaşadığı olaylar kişiliğini,karakter gelişimini etkiler bunu göz önünde bulundurmaliyiz ama benim söylemek istediğim şu insanları katleden ve bunu taksirle değil bilinçli yapan insana empati kurabilirim mesela ozgecanin katili çok kötü bi ailede yetişmiş annesi için üzüldüm kız kardeşi için üzüldüm zor bir durum.o adamı anlamaya çalışırım ama benim nezdimde bu empati o adamı iyi yapmaz.Doğru bir tanedir sözüne tam olarak katılmıyorum bazen doğru bir tane de bazen binlerce doğru olabilir.Binlerce doğrusu olabilen şeylerden bahsedeyim eğer bu konuda doğru bir tane olsaydı atom parcalanmazdi. Yazıyı yazarken sakın olmana sevindim ben de sakın bi şekilde yazıyorum.Cümle düzenin güzel sadece biraz iğneli buldum. Keşke insanlar fikir özgürlüğünü kavga zannetmese
03-25-2017 10:35 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Alejandro Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 31

Burda bir tartışma dönüyor ama şunu söylemek istiyorum. Akrep vurgulu kişilerin tehlikeli olduğu gerçek. Tehlikeli ama nasıl bunu bir düşünün... akrep burçlarının çoğı özellikle ay akrepler küçük yaşta çok fazla güven problemi yaşatan olaylarla karşı karşıya kalmıştır. Bu yüzden bazı akrepler kimin yalan söylediğini nasıl anlayabiliyosa , bazı akreplerde öyle yalan söyler ki kuş ucsa anlamaz kimse işte tehlike bu aslında tehlike değil sadece ne yapcağı bilinmiyor. Beni örnek almanızı tavsiye ederim. Ben eskiden başakşarla hiç ama hiç anlaşamazdım biri burcum başak dedi mi zaten dünden biz küsmüşüz olurdu ama astrolojiyi öğrendikten sonra başağın doğasını gelişim evresini inceledim. Şimdi en yakın dostum başak. Diyorum ya eskiden hic sevmezdim şuan seviyorum astrolojiyi önyargı yerine kullanmayı bırakıp sorunun temeline indiğinizde süratli akan nehir gibi kafanızda soru işareti kalmicak

Koç ,Yükselen İkizler ama yalnız kaldığında bir ay Oğlak ...

Doğum Haritam : https://i.hizliresim.com/JlaPoj.gif
2017-2018 Solar Return Haritam : https://i.hizliresim.com/9dQkkO.gif
03-25-2017 12:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
capri Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 19

Bu adam kimlerle karşılaşmış böyle;) yazanlar genel akrep özellikleri ama mars-plutonun eksenindeki akrep özellikleri. Kişi akrep olunca bu gezegenler ön plana çıkıyor tabi ama venüsyen bi akrep burcu da olabilir. Yalnız adamın yazdığı bir şey var ki... Akrebin doğrularının kendine göre olması. Malum duygusal da bi burç olduğu için ara sıra kendi perspektifleri oluyor. Onun haricinde gizlilik vs hepsi yine akrep burcu özelliği. Ha örnek olarak akrepler gergin, evhamlı da olabilir çok cool rahat da olabilir. Akrebin cinsine göre değişir yani, çok şey etmemek lazım;) bu adam kimlerle karşılaştıysa artık gözü epey korkmuş.
03-25-2017 02:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
say24 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 15

Bir sürü Akrep kadını tanıdım, hepsinin de psikolojisi bozuktu. Tanıdıklarım için söylüyorum bunu lütfen yanlış anlaşılmasın. Değişik ve tuhaflar tuhaf bir iticilikleri var. Ve sinsiler yüzüne gülüp arkandan konuşuyorlar. Bir gün canım cicim der yüzüne güler ertesi gün soğuktur yanına gelmez pas vermez. Sonra orda burda dedikodunu yaparlar. Anlamaya çalışırım ya da bir hata mı yaptım acaba diye düşünürüm ama ne kendimde hata bulurum, ne de karşı tarafı anlarım. Çok tuhaf insanlar böyle davrandıkları sürece yalnız kalmaya mahkumlar. Yüzüne gülüp arkasından konuşan Akrepler için de geçerli bu. Ben zaten 1 Akrep burcu kadınıyla, 2 Boğa burcu kadınıyla anlaşamam. Hiç Akrep ve Boğa dostum yoktur.

Dediğim gibi ben tanıdığım Akrepler hakkındaki düşüncelerimi söyledim, genel konuşmuyorum. Böyle olmayan Akrepler de vardır belki ama ben tanımadım hiç. Benim tanıdığım Akrepler hep sinsi, içten pazarlıklı, tuhaf, psikolojisi bozuktu.

Haritam: https://resmim.net/i/uXiTy
2021-22 Solar Return Haritam: https://resmim.net/i/uXFsU
03-25-2017 09:58 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Ahmeedd Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 14

Harita bir bütündür. Her akrep kötü diyemeyiz. Belli başlı özelliklerini sayabiliriz tabii
Ben her bireyi ayrı değerlendiririm, genelleme yapacak olursak akrep yerleşiminden ziyade ikizler yerleşimi olan kişilerin dedikodu yapma olasılığı daha yüksek diye düşünüyorum, merkürün karanlık tarafı marstan daha fenadır.

Kuzey düğümü'ne gitmeye çalışırken serüvene çıkan kişi.
03-25-2017 10:48 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Akrep Burcu ve Psikopatoloji Lajâ 1 9,798 05-01-2019 01:48 AM
Son Mesaj: cancer123
  Akrep Burcu Erkeği Angel 54 74,167 09-07-2018 01:28 AM
Son Mesaj: justicee
  Akrep'ten Dersler Yargıç 31 41,749 03-27-2018 01:39 AM
Son Mesaj: Ahmeedd
  Akrep Burcu Vurgusu ve Ünlüleri astrosohbet 36 51,104 03-24-2017 03:35 PM