Değerlendir:
  • 16 Oy - 3.38 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mayın Tarlası
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Mayın Tarlası
Asc noktasının yaptığı açıları bugüne kadar çok fazla inceleme imkanım olmadı ve yorumlarımda öyle detaylıca kullanmadım.

İnsanın hayalgücünü besleyen , zihnini uyaran ''varsayım yapmak'' yöntemini kullanarak foruma bazı konular açıyorum. Konu yürür yürümez önemli değil , astrolojide önemli olan gözlem biriktirme labaratuvarlarımızın olmasıdır ve bu açılan konuları minik birer labaratuvar gibi düşünmeyi tercih ediyorum.

Bir varsayım daha yapmak istiyorum.

Doğum haritasındaki bir gezegenin ya da Transit bir gezegenin , Asc noktasına olan uzaklığı ( yaptığı açısı ) önemliyse eğer , doğum haritalarımızın bazı hassas noktaları olacaktır tıpkı bir arazide toprak altına döşenmiş mayınlar gibi.

Örneğin Transit bir gezegen natal hiç bir gezegenle açı yapmıyorken Asc noktasına 45 derecelik gerilimli bir açı yapıyorsa o harita sahibinin o dönem hayatında bir tür mayın patlaması olabilir yorumunu getirebiliriz.

Peki bu mayınları nasıl tespit edeceğiz ?

Kullandığımız açılar belli

Asc noktasından itibaren 45 - 60 - 90 - 120 - 135 - 150 derecelik açıları kullanabilirsiniz

Şahsen 30 ve 72'lik açıların net gözlemlerini ve anlamlarını bilemediğimden yedekte tutmayı tercih ediyorum -şimdilik-

Örneğin Asc noktası 10 derece Balık olan birinin mayın tarlasını inceleyelim

- 25 derece Koç ( 10 Balık + 45 )

- 10 derece Boğa ( 10 Balık + 60 )

- 10 derece ikizler ( 10 balık + 90 )

- 10 derece Yengeç ( 10 balık + 120 )

- 25 derece Yengeç ( 10 balık + 135 )

- 10 derece Aslan ( 10 balık + 150 )

- 10 derece Terazi ( 10 balık - 150 )

- 25 derece Terazi ( 10 balık - 135 )

- 10 derece Akrep ( 10 balık - 120 )

- 10 derece Yay ( 10 balık - 90 )

- 10 derece Oğlak ( 10 balık - 60 )

- 25 derece Oğlak ( 10 balık - 45 )

&&&&&

Mini labaratuvarda yapılması gereken , natal yada transit bir gezegenin bu mayınlara bastığı anda kişinin hayatında yada en azından iç dünyasında gelişmeler olup olmayacağını gözlemlemektir.

Bir şey daha

Varsayımımızın doğru olması halinde doğum saati net olmayan kişilerin Asc noktasını netleştirmek adına elimizde önemli bir araç olacaktır.

Çünkü 45 ve 135 ve 150 derecelik açıların orb aralığı az olur ( 1-2 orb )

Örneğin bir kişinin Asc noktası 10 Balık ile 17 Balık arasında soru işaretleri olsun ( doğum saati net bilinmiyor ama yaklaşık olarak biliniyor )

Örneğin Transit Uranüs 27 derece Koç burcundayken bu kişinin hiç bir gezegenine açı yapmıyor olsa bile o kişi hayatında önemli bir mayın patlaması yaşamış olsun.

27 derece Koçtan 45 aşağı inersek 12 derece Balığa varırız !

Dolayısıyla bu kişinin Asc noktasının Balığın muhtemelen 12 derecesinde olduğu sonucunu saptamış oluruz.

Not = 45 derecelik açılarda 1 orb toleransımız olduğundan 12'nin 1 eksiği yada 1 fazlasıda olabilir ancak siz 12 Balık olarak gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz bu Asc noktasını ( 1 orb çokta önemli değil )

Yıldırım

12-24-2011 05:40 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: Mayın Tarlası
Gün içinde verdiğimiz Tom Cruise örneğinde Natal Mars ile Asc noktasında 120 derecelik bir açı olduğunu görüyoruz. Bu görünüm kişinin hayatında Mars Mayın Patlamalarını ifade edebilir.
Açının tonu uyumlu üçgen açı olduğundan mayınlar zarar verici kabul edilmeyebilir aksine olumlu Mars etkilerinden ( şekil A 'da görüldüğü üzere ) sözedebiliriz.

12-24-2011 05:46 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
purplerain Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

Merhabalar ben Sinem,
Merak ettiğim bazı konular vardı.Geogle taramasında da genellikle bu sitede sorularıma cevap bulabildiğimi farkettim öncelikle çok teşekkür ederim bu derin bilgi dalını anlama ve anlatma çabanızdan ötürü.Hatta teşekkür etmekle de kalmak istemem sizleri,site yöneticilerini hep birlikte keyifli bir yemeğe davet ederim şimdiden.(Bir gün ve yer belirlenir ve herkes oraya gelir,gelenler tanışır sohbet eder vs vs......)[Resim: micek.gif]
Ben 2.6.89 sa: 12.40 İst. doğumluyum.Haritamda venüs güneş jüpiter kavuşumu var.Hem bu kavuşumun 10.evdeki etkisini hem de ay düğümlerinin hayati etkisini sormak istiyorum.Bir de tabi Merkür retrosunu.(Ben sanat dalına yeneteği olan,dışarıdan güzel sanatlar eğitimi de alan ama buna rağmen paraya,güvene duyduğum ihtiyaç sebebi ile üst düzey sayılabilecek bir meslek eğitimi alan biriyim)[Resim: cry22.gif]
İkinci olarak retro gezegenlerin doğum haritasında olmasına dair ve ay düğümleri hakkında site yazısı varsa,linkini rica ediyorum.
Cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim.Sevgiyle kalın dostlarım [Resim: micek.gif]
not: kullanıcı ismimi nasıl değiştirebilirim?
12-24-2011 12:12 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

kavuşumları biliyoruz ; ama 90 180 dereceleri bilmiyorum . bir de asc nin aldığı açıları incelerken asc yöneticisine de bakmak gerekir di,ye düşünüyorum .

satürnü biliyorum mesela , asc ye kare veya 180 yapan satürn , kemik yapısının bozukluğu kamburluk ve boy kısalığı veriyor.

asc dış dünyaya görünnen yüzümüz olduğundan , satürn buraya açı yapınca kısıtlıyor . bunun etkisi fizikte belli oluyor .

marsın ciddi bir öfke verme durumunun da tespit ettim .ancak , asc balıksa ve asc üstüne kare varsa, bu kişi yine öfkeli olabilir ama tipi çok marsiyen olmayabilir. ( kara kafa , asabi bir tip )
12-24-2011 01:42 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

aramayı yaparken kavram birliğini ve kavramların anlamını kurmak gerekir diye düşünüyorum . mesela asc nin aldığı sert açılar ... cümlesi bile bence çok kavramı içeriyor

burada bir sürü kavram var , asc nedir ? açı nedir ? sert açı nedir gibi ... üstüne bir de aradığımız gezeni de eklersek ; mesela , satürnün asc ye yaptığı sert açılar ...
bu açılarla düşününce astroloji de çok çok acemi olduğumu anlıyorum .
12-24-2011 01:48 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(12-24-2011 12:12 PM)dsavocate Yazılan:  Merhabalar ben Sinem,
Merak ettiğim bazı konular vardı.Geogle taramasında da genellikle bu sitede sorularıma cevap bulabildiğimi farkettim öncelikle çok teşekkür ederim bu derin bilgi dalını anlama ve anlatma çabanızdan ötürü.Hatta teşekkür etmekle de kalmak istemem sizleri,site yöneticilerini hep birlikte keyifli bir yemeğe davet ederim şimdiden.(Bir gün ve yer belirlenir ve herkes oraya gelir,gelenler tanışır sohbet eder vs vs......)[Resim: micek.gif]
Ben 2.6.89 sa: 12.40 İst. doğumluyum.Haritamda venüs güneş jüpiter kavuşumu var.Hem bu kavuşumun 10.evdeki etkisini hem de ay düğümlerinin hayati etkisini sormak istiyorum.Bir de tabi Merkür retrosunu.(Ben sanat dalına yeneteği olan,dışarıdan güzel sanatlar eğitimi de alan ama buna rağmen paraya,güvene duyduğum ihtiyaç sebebi ile üst düzey sayılabilecek bir meslek eğitimi alan biriyim)[Resim: cry22.gif]
İkinci olarak retro gezegenlerin doğum haritasında olmasına dair ve ay düğümleri hakkında site yazısı varsa,linkini rica ediyorum.
Cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim.Sevgiyle kalın dostlarım [Resim: micek.gif]
not: kullanıcı ismimi nasıl değiştirebilirim?

Güzel teklifin için teşekür ederim lakin olası herhangi bir buluşmada ben yokum gelmeyeceğim , diğer arkadaşlarla paslaşabilirsin bu konuyu.

Kullanıcı adının ne olmasını istiyorsun söylersen değişikliği yapabilirim.

Doğum haritanı imzana ekliyorum bu arada verygood

12-24-2011 04:02 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
purplerain Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

Merhaba tekrar...
Kullanıcı adımın küçük harflerle ''purplerain'' olmasını istiyorum
Doğum haritamı ben de bulmuş hatta incelemiştim.Kaldıki tanıdığım herkesin haritasını kıyısından köşesinden inceleyen biriyim ama yeterli değilim.Bu sebeple,kendimi geliştirmek ve hatamı düzeltmek için katıldım zaten aranızagülücük Ama teşekkür ederim yine de.İlk mesajımdaki sorularıma cevap vermeye vakit ayırırsanız çok mutlu olacağım.
12-24-2011 04:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

asc min bir hayli açısı var..

asc 150 satürn(aynı zmnada yöneticisi) kemiklerim sağlam ve düzgün.. ama boyum kısa

asc 120 güneş: toprak etkisi çoğlaıyor, ayakları yere basan, soğukkanlı, her şeyin önüne geçebilen bi mantık, çalışkanlık..

asc 90 merkür&venüs&mars&pluto: şöyle bir etki veriyor olabilir, -zamanla yakınlaştığım başkalrından sıklıkca duyuyorum kendim hakkında- dışardan bakınca, soğuk, ağır, havalı, kendini beğenmiş, mahzun, mazlum, eline vur ekmeğini al, sakin, sessiz bir izlenim bırakıyormuşum.. ama tanıdıkça nerdeyse birebir yanıldıklarını söylüyorlar..

yinede, asc 90 mars&pluto dan olduğunu düşündüğüm, ağır abi bir halim var, insnalr üzerinde baskı kurabilen, bunu seviyorum gülücük)

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
12-24-2011 08:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Derin
Kayıtsız

Asc ve mc noktaları haritada çok önemli benimde mc noktam çok fazla transit alıyor mesela etkilerini hissediyorum hayırlısıyla şu uranüsten bir kurtulaydım
12-25-2011 12:25 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(12-25-2011 12:25 AM)Derin Yazılan:  Asc ve mc noktaları haritada çok önemli benimde mc noktam çok fazla transit alıyor mesela etkilerini hissediyorum hayırlısıyla şu uranüsten bir kurtulaydım

Uranüs transitinin MC noktasına dokunmasını olumlu düşünüyorum

Yoksa sen manyakça bişeyler yapmaktan mı çekiniyorsun gülücük

12-25-2011 12:37 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir