Değerlendir:
  • 9 Oy - 2.33 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

kazimi merkür
Yazar Mesaj
aylions Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 2

kazimi merkür
Merhaba ben yeni bir üyeyim.
Öncelikle böylesi ilginç ve öğretici bir forum için teşekkür ediyorum. Ben kazimi nedir, nasıl etki eder bunlarla ilgileniyorum. Bazı kaynaklarda güneşe 40dakika ve daha az yakınlıkta olan gezegenlerin kazimi olduğunu okumuştum bu doğru mu? Ve kazimi merkür nasıl etki eder? Benim haritamda 43dakikalık güneş merkür kavuşumu var aslan burcunda. Az çok etkilerini biliyorum güneş kavuşum merkürün ama kazimi durumunun etkilerini de öğrenmek istiyorum.
Ayrıca tavsiye edebileceğiniz herhangi bir kaynak varsa çok makbule geçer. Çok teşekkür ederim

Yukarıdaki aşağıdaki gibidir, içindeki dışındaki gibidir
03-17-2012 12:29 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aylions Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

RE: kazimi merkür
İnternetten ve kitaplardan okuduğum kadarıyla yanık tabiri güneşle 4-8-12 (bazen 16 dereceyi alanlarda oluyor) derece arasında değişen orblarla yapılan kavuşumlarda oluyor. Kazimi durumu ise bazı kaynaklarda 17 bazı kaynaklarda 40 dakikalık (1/3 yada 2/3 derece) kavuşumlarda söz konusu oluyor. Güneşin tam kalbinde olma durumu da deniyor. Kim hangi derece yada dakika yı neye göre baz alıyor bilmiyorum. Tek bildiğim çok az bilgiye ulaşabildiğim.

03-17-2012 03:51 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aylions Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Cevabınız için teşekkür ederim.
Kazimi durumu; belirtilen orb dahilinde güneşle kavuşum yapan tüm gezegenler için kullanılıyor. Merküre has bir durum değil. Ancak kazimi merkür -kesin olmamakla birlikte- benim haritamda olduğu için merkürden yola çıktım. Bu kavuşumu anlarsam tüm kazimi durumları da anlayabilirim diye. Sonuçta aşina olduğum bir enerji olabilir, dolayısı ile anlamakta kolaylaşır.
Söylediklerinize genel olarak katılıdığımı söyleyebilirim. Ancak sanırım yazdıklarınız daha çok yanık durumunu ifade ediyor. Şayet yanık tabiri ve tarifi yeterli olsaydı kazimi tabir ve tarifi oluşturulmazdı diye düşünüyorum. Belki de fazla detaycıyım bilemiyorum. Antik Arap astrolojisinde yanık tabirinin yanında kazimi diye de bir tabir var, günümüz batı astrolojisine de buradan geçmiş. Bilemiyorum...araştırmaya devam...

03-17-2012 05:02 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(03-17-2012 05:02 PM)aylions Yazılan:  Cevabınız için teşekkür ederim.
Kazimi durumu; belirtilen orb dahilinde güneşle kavuşum yapan tüm gezegenler için kullanılıyor. Merküre has bir durum değil. Ancak kazimi merkür -kesin olmamakla birlikte- benim haritamda olduğu için merkürden yola çıktım. Bu kavuşumu anlarsam tüm kazimi durumları da anlayabilirim diye. Sonuçta aşina olduğum bir enerji olabilir, dolayısı ile anlamakta kolaylaşır.
Söylediklerinize genel olarak katılıdığımı söyleyebilirim. Ancak sanırım yazdıklarınız daha çok yanık durumunu ifade ediyor. Şayet yanık tabiri ve tarifi yeterli olsaydı kazimi tabir ve tarifi oluşturulmazdı diye düşünüyorum. Belki de fazla detaycıyım bilemiyorum. Antik Arap astrolojisinde yanık tabirinin yanında kazimi diye de bir tabir var, günümüz batı astrolojisine de buradan geçmiş. Bilemiyorum...araştırmaya devam...

Bambaşka bir özellik vereceğini sanmıyorum.

0 orb = Demli çay

4 orb = orta açık çay

7 orb = açık çay

nihayetinde çay yani gülücük

03-17-2012 05:28 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

kazimiyi daha önce duymuştum . ancak , diğer gezegenlerin kazimi olup olmadığını bilmiyorum , sadece merkür için kullanıldığını sanıyordum.

normalde yanık gezegen klasik astrolojide asalet kaybı yaratıyoR.

yanık gezegen tabirine sıklıkla merkür için kullanıyoruz . niçin ?
merkür güneşten çok uzaklaşamaz . ( 28 derece uzaklaşıyor .mesela, güneşi balık olan bir insanın merkürü , kovada , balıkta veya koçta olabilir ; yani , merkür , güneşten bir önceki burçta , güneşle aynı burçta ya da bir sonraki burçta olabilir. )

normalde yanık merkürün olumsuz yanı vardır. merkür , güneşin ışığı altında yanar ve kendi özelliğini göstermez. yani , objektif olamaz. fikirler ve kişilik içiçe geçmiştir. bu kişi fikirlerine yaptığınız eleştiyi kendisine yapılmış gibi algılayacaktır . çünkü merkürü yanmış. merkür objektiflik yönünü kaybediyor.
ancak , kazimi sanırım bu asalet kaybı durumu yaratmıyor. yanık olmanın bir istisnası gibi
03-18-2012 02:32 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

retro merkür olduğu için yukarıdaki iletiyi 5 defa editledim. yazana kadar da göbeğim çatladı :D

ayrıca televizyonum da bozuldu :D
03-18-2012 02:42 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir