Değerlendir:
  • 8 Oy - 3.63 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Terazi Burcu & Vedud
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Terazi Burcu & Vedud
(03-31-2012 11:13 PM)ferit618 Yazılan:  Bende Mustafa VArlı nın türkçeleştirdiği Yıldızname var.Ebced-i Sagir e göre kişinin adı ve anne adından hesaplanan değerle kişinin yükselen burcu ( talii diyor) hesaplanıyor. Yani smoocy nin yükselen burcunu aslan olarak çıkarıyor. Smoocy gerçekten yükselen burcun aslan mı?

Yani Mustafa Varlı'ya göre

ismi Ayşe olan yüzbinlerce kadından 3 bin tanesi çocuğuna Ahmet ismini koyduysa eğer bunun anlamı şu ;

o 3 bin çocuğun yükselen burcu aynı

önce gülümseyim gülücük

Mustafa Varlı ya saçmalıyor yada onun bildiği astroloji astroloji değil başka birşey.

03-31-2012 11:51 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ferit618 Çevrimdışı
Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

Yıldızname ile Batı astrolojisini karşılaştırma fırsatı karşıma sadece bir kez çıktı. Aslan burcu, aslan yükselen bir bayanın haritasını yorumluyordum, "yıldıznameye baktırdım, aslan burcunun özellikleri olarak senin söylediklerine benzer şeyler söyledi" dedi.Tabi burada hem burcun, hemde yükselenin aslan olmasından dolayı bir karışıklık var ama, aslında söylemek istediği yükselen aslanı yıldızname bulmuş. Böyle bir durumla ilk kez karşılaştığım için mim koydum, ama karşı tarafa bir şey söylemedim. Bizim gruptan smoochy nin yıldızname tecrübesi var anladığım kadarıyla. Yani yükselen burcu batı astrolojisine görede aslan sa ( bu arada tüm örnekler aslan yükselenden geliyor) Yıldızname ile Klasik astrolojinin kesişme noktası oldukça mistik oluyor diyeceğim....
04-01-2012 12:09 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(04-01-2012 12:09 AM)ferit618 Yazılan:  Yıldızname ile Batı astrolojisini karşılaştırma fırsatı karşıma sadece bir kez çıktı. Aslan burcu, aslan yükselen bir bayanın haritasını yorumluyordum, "yıldıznameye baktırdım, aslan burcunun özellikleri olarak senin söylediklerine benzer şeyler söyledi" dedi.Tabi burada hem burcun, hemde yükselenin aslan olmasından dolayı bir karışıklık var ama, aslında söylemek istediği yükselen aslanı yıldızname bulmuş. Böyle bir durumla ilk kez karşılaştığım için mim koydum, ama karşı tarafa bir şey söylemedim. Bizim gruptan smoochy nin yıldızname tecrübesi var anladığım kadarıyla. Yani yükselen burcu batı astrolojisine görede aslan sa ( bu arada tüm örnekler aslan yükselenden geliyor) Yıldızname ile Klasik astrolojinin kesişme noktası oldukça mistik oluyor diyeceğim....

smoochy'nin yükseleni terazi

04-01-2012 12:17 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ferit618 Çevrimdışı
Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

Yıldızname ye göre benim ve hanımın yükselenleri bize söylenen doğum saatine uymuyor.Hanım bizim kızın doğum saati saniyesine kadar belli ve doğru birde onun yıldıznamesine bak dedi. Baktım sonuç şaşırtıcı kızımın yükselen aslan ı yıldıznamedede çıktı.Yıldızname ve klasik astroloji kesişti yani....
04-01-2012 12:51 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
smoochy Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 30

(03-31-2012 11:13 PM)ferit618 Yazılan:  Bende Mustafa VArlı nın türkçeleştirdiği Yıldızname var.Ebced-i Sagir e göre kişinin adı ve anne adından hesaplanan değerle kişinin yükselen burcu ( talii diyor) hesaplanıyor. Yani smoocy nin yükselen burcunu aslan olarak çıkarıyor. Smoocy gerçekten yükselen burcun aslan mı?

yükselen terazi, ay koç. aslan vurgusu olmayan biriyim ben. haritamda aslanda gezegen bile yok. yıldızname bence yer yer doğru, ama tamamına değil. ikizler burcu için çift evlilik demiş mesela. tabi ki böyle bir şey olamaz, illa ki bir kere evlenen ikizlerler de vardır. ama yıldızname çok net konuşuyor.
04-01-2012 12:59 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

(03-31-2012 10:37 PM)ferit618 Yazılan:  esmaların ait oldukları burcu bulma yöntemi anlamlarına göre değil benim bildiğim kadarıyla. Bülent Kısa nın havassın derinliklerinde yazıyor ebced hesabı ile ilgili.Dolayısıyla tahmin edilemeyen birleşimler ortaya çıkıyor. Örneğin Vedud ismi Ay a ait.Gerçi benim tecrübelerimde bu yönde. Vedud ismi sanki cinsel aşkla ilgili gibi.
Arkadaşların birde Kahhar ismi ile ilgili bir yanlış anlamaları olduğunu gördüm. Türkçede kullandığımız anlamda değil o isim, arapça olarak düşünmemiz lazım.anlamıda dediğini yaptıran demek. Güzel isimdir.Seyr-i Sulük de çok kullanılır.

hýmmm

evet. arapça bilmediğimizden sanırım yanlış yapmışız.
dil bilmek astroloji gibi 9.ev konularında önemli oluyor.
04-01-2012 11:08 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ginka
Kayıtsız

(03-31-2012 10:37 PM)ferit618 Yazılan:  esmaların ait oldukları burcu bulma yöntemi anlamlarına göre değil benim bildiğim kadarıyla. Bülent Kısa nın havassın derinliklerinde yazıyor ebced hesabı ile ilgili.Dolayısıyla tahmin edilemeyen birleşimler ortaya çıkıyor. Örneğin Vedud ismi Ay a ait.Gerçi benim tecrübelerimde bu yönde. Vedud ismi sanki cinsel aşkla ilgili gibi.
Arkadaşların birde Kahhar ismi ile ilgili bir yanlış anlamaları olduğunu gördüm. Türkçede kullandığımız anlamda değil o isim, arapça olarak düşünmemiz lazım.anlamıda dediğini yaptıran demek. Güzel isimdir.Seyr-i Sulük de çok kullanılır.

bu esmaların anlamını en iyi anlatan bilge adam mustafa islamoğlu kesinlikle gülücük adamın arapçası süper ve dünyaca tanınmış en iyi mealci.
videolarını izlemem gerek bir ara çünkü yaklaşık 1 saat boyunca anlatıyor. kahhar esmasını nasıl anlatıyor daha izlemedim,

vedüd esmasını biraz izlemiştim cinsel aşk anlamına sahip değil, bu kadar basit değil en azından sadece bu değil... sevgiyi anlatıyor bu esma hayatımıza sevgiyi çekiyoruz, daha çok insan tarafından seviliyoruz bir nevi...allahın sevgisini anlatıyor.

bana göre burçların özelliklerine göre bire bir indirgenemez bu güçlü isimler.
04-01-2012 01:55 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kerim1S Çevrimdışı
Yürüyen Neptün
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 11

El Vedud

Cazibeyi, çekim gücünü yaratan. Salt karşılıksız, çıkar beklenmeyen sevgiyi var eden. Her sevenin, sevdiğinde sevdiği gerçekliktir..

El Kahhar

"Vahid" oluşunun sonucunu yaşatarak "izafi-göresel" benliklerin asla "var" olmadığını seyrettiren..

Ahmed Hulusi

Yıldız Haritam
Kozmik tesirlerin beynindeki etkilerini farketmemişsen, kendinin farkında değilsin..

Kozmik ışınların, genetiğin ve biokimyanın tahakkümündeyken, hangi özgür iradeden sözedebiliyorsun?..

[Resim: 30vjq.jpg]
04-04-2012 02:08 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(03-28-2012 04:44 PM)Lajâ Yazılan:  Akrebin esmaları benim hoşuma gelmedi.. onları çekmemin bana ne yardımı olabilir ki?
Kahhar filan sürprizzz

Kahhar yine çekmeyelim ama şu açıklamayı öğrenmiş olmakta güzel.

04-05-2012 06:55 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(04-05-2012 06:55 AM)Neptunian Yazılan:  
(03-28-2012 04:44 PM)Lajâ Yazılan:  Akrebin esmaları benim hoşuma gelmedi.. onları çekmemin bana ne yardımı olabilir ki?
Kahhar filan sürprizzz

Kahhar yine çekmeyelim ama şu açıklamayı öğrenmiş olmakta güzel.

Tam olarak satürn döngüsünü tarif etmişgülücük Ayrıca biraz basiretle bakınca, insan aslında her gün ayette de yazdığı gibi 'istese de istemese de' boyun eğiyor..
04-07-2012 05:20 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Terazi Burcu Vurgusu ve Ünlüleri astrosohbet 19 39,394 01-16-2018 12:48 PM
Son Mesaj: esmerkuzen
  Terazi Burcu ve Terazilerin Bilinmeyen Yüzü Yakamoz 0 4,960 02-06-2015 02:19 AM
Son Mesaj: Yakamoz
  Terazi Burcu ve Özellikleri ay_se 16 21,371 10-08-2014 04:14 PM
Son Mesaj: Arkadaş
  Terazi Kadını yaren 19 26,465 02-05-2013 11:44 PM
Son Mesaj: ekinoks
  Terazi Burcunun 10 Temel Özelliği Jackal 1 5,719 10-17-2012 10:22 PM
Son Mesaj: Arkadaş
  Terazi Burcu Erkeği qulsah 4 9,240 07-14-2012 11:16 PM
Son Mesaj: astrosohbet
  Terazi Burcu ve İlişkiler ( Evlilik , Aşk ) astrosohbet 7 10,846 11-15-2011 01:20 AM
Son Mesaj: Mahinur
  Terazi'den Dersler Yargıç 4 6,885 02-08-2011 02:34 AM
Son Mesaj: Yargıç
  Diger Burclara Göre Terazi Mavisahram 3 6,788 10-09-2010 12:46 PM
Son Mesaj: Nâr
  Gücün Karanlık Tarafı : Terazi raisisset 1 4,482 09-28-2010 11:44 AM
Son Mesaj: gullusutcu

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir