Değerlendir:
  • 20 Oy - 3.55 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Gezegensel Saatler İşliyor
Yazar Mesaj
plutomania Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Rep Puanı: 13

Gezegensel Saatler İşliyor
verygood GEzegensel saatler mevzusunu yaklaşık 3 senedir takip ediyorum bazı tespitlerim şöyle:

--- Mesela Güneş-Mars transidiniz var, diyelim ki kare açı yapıyor olsun, bu transit size en çok Mars günü olan salı günü etki ediyor, özellikle salı günü mars saatinde öfke patlaması yaşayabilir veya aksi bir kaza geçirebilirsiniz. Özellikle transit Marsın GÜneşe olan gerilimli açılarında dikkat.

-Başka bir örnek: transit merkür 10. evinizden geçiyorken yaptığınız iş başvurusuyla ilgili görüşmeye çağrılabilirsiniz ve görüşme günü muhtemelen Merkür günü olan çarşamba olur.Ya da 10. evinizde hangi gezegen transidi varsa onun günü olur.

---Başka örnek: 3. evinizde Jüpiter transidi varken arabayı büyük ihtimalle Jüpiter günü olan perşembe alacaksınız.(arkadaşımda öyle oldu- hatta perşembe anlaşıp venüsde 3. evinden geçdiğinden cuma günü aldılar---ancak arkadaşın 12. evinde ilerleyen Neptünün açısı araçta gizli kusurların farkedilememedine neden oldu)

---Bir başka örnek: Satürn transiti yaşıyorsanız büyük ihtimalle Cumartesileriniz iğrenç geçecektir, özelliklede satürn saatinde içinizi anlamsız bir sıkıntı ve karamsarlık kaplıyacak ve nasıl o halde olduğunuzu anlamayacaksınız satürn saati bitmesine yakın ruh haliniz de yavaşça düzelecek.

Örenekler daha da çoğaltılabilir. Neye dayanarak günlere gezegenler atfedip onuda gesegensel saatlere bölmüşler bilmiyorum ama kadim zamanlardan kalan bir bilgi olsa gerek ve işliyor.

07-09-2012 05:20 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
plutomania Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

RE: Gezegensel Saatler İşliyor
Gezegensel saatleri takip etmek isteyenler ücretsiz olan ChoronosXP programını indirip gerekli ayarları yapıp bilgisayarlarından takip edebilirler. Propram hızlı başlata yerleşip orada hangi gezegen saainde olduğunuzu gösteiryor,güzel ve kullanışlı bir program tavsiye ederim.

07-09-2012 05:55 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(07-09-2012 05:55 PM)plutomania Yazılan:  Gezegensel saatleri takip etmek isteyenler ücretsiz olan ChoronosXP programını indirip gerekli ayarları yapıp bilgisayarlarından takip edebilirler. Propram hızlı başlata yerleşip orada hangi gezegen saainde olduğunuzu gösteiryor,güzel ve kullanışlı bir program tavsiye ederim.

Hem bu bilgi için hemde yukarda verdiğin örnekler için teşekkür ettim

07-09-2012 09:32 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
plutomania Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Rica ederim Neptunian.Böyle bir site kurduğunuz için asıl biz teşekkür ederiz.

Not: normalde forumlara pek yazmam ama 3. evime denk gelen Oğlak dolunayı bu aralar beni fişekledikoptum.w

07-10-2012 12:14 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(07-10-2012 12:14 AM)plutomania Yazılan:  Rica ederim Neptunian.Böyle bir site kurduğunuz için asıl biz teşekkür ederiz.

Not: normalde forumlara pek yazmam ama 3. evime denk gelen Oğlak dolunayı bu aralar beni fişekledikoptum.w

astrosohbet koç burcu, sende öyle

yani sinastri tetiklemesi de olabilir gülücük

07-10-2012 12:21 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
plutomania Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Benim burcum akrep, tarih girmediğimden koç görünüyor. Baba yorgun savaşçı, yakın zamanda satürn 12. ev transidini atlattı.

07-10-2012 02:49 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

plutomania

programı yükledim ama yaşanılan şehir-ülke kısmı sınırlı (yada ben bulamadım)

bende sadece enlem ve boylam ayarlarını yaşadığım şehre göre ayarladım ama ayar tablosunda New York yazarken enlem ve boylam yaşadığım şehre ayarlı şu anda

program çalışıyor evet ama minik bir kuşku düştü acaba doğrumu yaptım diye

07-13-2012 07:15 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
plutomania Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Enlem ve boylamı doğru girdiysen tamamdır- hata yokverygood

Program esnekliğe izin veriyor yani içinde bütün dünya kentlerinin adı yok, girdiğimiz koordinatlar hangi şehre aitse -city or town- yazan yere adını kendin giriyorsun yazıyla OK dediğinde program kayda alıyor.

Program çok kullanışlı. İstersen birden fazla yerin koordinatlarını ayrı ayrı girip programın en alt sağ köşesinden istediğin yeri seçip oranın gezegensel saatlerini görebiliyoruz.

Ben bu programı keşfetmeden önce aşağıdaki linkten yararlanıyordum hatta ikisini doğruluk açısından kıyasladım problem yok sadece takvimdeki güneş doğuşuna ve batışına göre bilgi istediği için arada 5-10 dakikalık bir fark (muhtemelen bulunduğumuz ilin hangi noktasının koordinatlarının baz alınmasına göre değişiyor) o da çok mühim değil.

http://www.bsirri.com/gezegensaatleri/gezegen_tablo.htm

07-14-2012 03:18 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(07-14-2012 03:18 AM)plutomania Yazılan:  Enlem ve boylamı doğru girdiysen tamamdır- hata yok verygood

Program esnekliğe izin veriyor yani içinde bütün dünya kentlerinin adı yok, girdiğimiz koordinatlar hangi şehre aitse -city or town- yazan yere adını kendin giriyorsun yazıyla OK dediğinde program kayda alıyor.

Program çok kullanışlı. İstersen birden fazla yerin koordinatlarını ayrı ayrı girip programın en alt sağ köşesinden istediğin yeri seçip oranın gezegensel saatlerini görebiliyoruz.

Ben bu programı keşfetmeden önce aşağıdaki linkten yararlanıyordum hatta ikisini doğruluk açısından kıyasladım problem yok sadece takvimdeki güneş doğuşuna ve batışına göre bilgi istediği için arada 5-10 dakikalık bir fark (muhtemelen bulunduğumuz ilin hangi noktasının koordinatlarının baz alınmasına göre değişiyor) o da çok mühim değil.

http://www.bsirri.com/gezegensaatleri/gezegen_tablo.htm

Teşekkür ettim, tam dediğin gibi oldu şu anda üstteki linke göre Satürn saati olması lazım oysa programda Ay gösteriyordu , 7-8 dakika bekledim ve Satürn'e geçti verygood

şimdi takip edip seninkine benzer gözlemlerimiz olacakmı bakalım

07-14-2012 06:46 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ekinoks Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 43

Yükledim programı...Güzel program, uyarı veriyor gezegen saati değiştiğinde...'Hour of jupiter' dediğinde ağzım kulaklarıma varıyor... teşekkür ederimçiçek
07-14-2012 12:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  ŞANSIN EN BOL OLDUĞU SAATLERİN TESBİTİ : Gezegenlsel Saatler Ahmet DOĞANER 5 57,216 06-22-2014 03:34 PM
Son Mesaj: Mines

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir