Değerlendir:
  • 7 Oy - 3.43 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Acil yardım! Haritama bakarak hangi mesleği tercih etmeliyim sizce?
Yazar Mesaj
lilianxxx Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

RE: Acil yardım! Haritama bakarak hangi mesleği tercih etmeliyim sizce?
(07-20-2012 01:03 AM)UquRx Yazılan:  
(07-19-2012 10:50 PM)lilianxxx Yazılan:  
(07-19-2012 10:23 PM)UquRx Yazılan:  Ben de makine mühendisliği okuyorum.Astrolojide yeniyim ,çok bilgili değilim ama haritanda bana mühendisliği düşündürten bir çok konum var.Daha önce bu forumdan aldığım yardımlardan yola çıkarak yorum yapmayı deneyeyim.

Bir bakalım, Mc noktası yay burcunda ve 9. evin son derecelerinde. yay burcu mesleklerine bakarsak;
1- Yabancı dil ve yabancı ülkelere yolculukla ilgili meslekler:
  • Çevirmen, filolog
  • İhracatçı, ithalatçı, büyükelçi, araştırmacı
  • Pilot, hostes, gemici
  • Rehber, seyahat acentasında memur
2- Kültürel meslekler :
  • Doçent
  • Filozof
  • Din adamı
  • Hukukçu
3- Spor ya da hayvanlarla ilgili meslekler:
  • Binicilik öğretmeni, jokey, at bakıcısı
  • Jimnastik öğretmeni, dansçı
4- İlişki kurmaya bağlı meslekler
  • Basın sözcüsü
  • Halkla ilişkiler
2. ev yöneticin 8. evde ve akrepte. Yani paranın geleceği yer 8. ev ve akrep konularıyla ilgili olmalı. Derin araştırmalar gerektiren çalışmalar yapacağın işler olabilir.Kimyayla alakalı konuların tamamı akreple ilgilidir denilebilir ve makine mühendisliği de metalurji malzeme mühendisliği de kimyayla oldukça bağlantılı bölümler.
6. ev yöneticin 10. evde ve oğlakta, bu özellikle mühendislik tercihi yaptırtır gibi geliyor. gülücük

Haritanla ilgili söyleyebileceklerim bu kadar.Bana kalırsa tercih öncesi bu söylediğin 4 farklı bölümü de araştırmalısın derim özellikle son 2 yılda hangi dersler görülüyor bir araştır derim.Buradan yola çıkarak bu mesleklere sahip kişilerin gelecekte yapacaklarıyla ilgili bir fikrin olabilir.

Metaluji malzeme genel olarak metal kimyasına daha çok dayalı olan bir bölüm.Makine mühendisliği ise bu mühendislik dalını da kapsayan bir bölüm.Genelde , nedendir bilmem ama metalurji malzeme ,makineye nazaran kızlar tarafından daha çok tercih edilen bir bölüm.

Son zamanlarda duyduğum bir bilgi de şudur ki ,(doğruluğundan net olarak emin olmasam da) endüstri mühendislerinin imza yetkisi yokmuş ve böylece makine mühendisleri ,endüstri mühendislerinin çalışma alanlarını da dolduruyorlarmış.

Çook teşekkür ederim vakit ayırdığınız için gülücük

Evet kendimi bildim bileli yabancı dillere ilgim var ve yurtdışında çalışmak istiyorum ama ne olarak belli değil...
Zaten normalde sayısalcıyım ve mekanik şeylere mühendislik konularına daha yatkınım ama çevrem makinenin erkeklere uygun olduğunu, metalurji seçmemdense işletmenin daha iyi olacağını söylüyorlar. Sizce de var mı böyle bir şey?
Fakat sözel bölümlerin de mesleklerinde kurnaz davranabilmek atılgan olmak gerekiyormuş, bende en eksik olan özellikler.

Bu arada haritalarımızda kişisel gezegenlerin konumları çok benziyormuş. Oğlak, akrep, başak gülücük

Esas ben teşekkür ederim.Yabancı dil biliyor olmak da bir mühendis için çok büyük bir artı.Bahsi geçen her iki branşta da kendini geliştirmek çok önemli.

.Makinenin gerçekten çalışma alanı çok fazla ,mutlaka bayanların daha rahat yapabilecekleri işler de bulmak mümkün olacaktır.Çizim dersleri var,gerçi artık daha çok bilgisayarda çizim yapılıyor ama çizim ve 3 boyutlu düşünmekte yetenekliysen bu bölümü özellikle tavsiye ederim.Metalurjide çizim ve 3 boyutun o kadar önemi yok
İşletme mezunu çok fazla var günümüzde ve saysal yatkınlığı olan birine işletme derslerinin işkence gibi geleceğini düşünüyorum.. gülücük Makine mühendisliği mezunu da azımsanmayacak kadar fazla aslında.Ama senin yaydaki jüpiterinin sana bir çok kişinin önüne geçmeni sağlayacak dil yeteneği kattığı düşüncesindeyim.
Ve eğer hayırlısı tabi odtü itü gibi yerlerde kazanırsan oradan çıkan bir mühendisi,yine aynı üniversitelerden çıkan işletmecilere tercih ederim.(Şahsi fikrim dil çýkarma )

Odtü makine yazacağım umarım gelir, gelmezse de seneye tekrar girerim...
Evet ama sanırım çizimdense direk makineyle ilgilenmek daha çok hoşuma gider, artık gerisi şansa kalmış gülücük
07-24-2012 01:53 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
lilianxxx Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

RE: Acil yardım! Haritama bakarak hangi mesleği tercih etmeliyim sizce?
(07-20-2012 06:13 AM)Neptunian Yazılan:  Uğur ve karmen'in yazdıklarına ilave olarak şu minik notu ekleyim

lilianxxx Mars & Uranüs bi-quintile açısına sahipsin ve bu görünüm Einstein, Tesla gibi bilim insanlarında görülebiliyor yani elektronik-makine vb. konulara dair potansiyelin olabileceğini düşünüyorum

Tabii bölümü seçtikten 3-5 ay sonra hepimize lanet okumaman için gülücük mümkünse gidip yerinde gör ve hocalarıyla öğrencileriyle görüş derim.

Hep elektronik şeylere ilgim oldu zaten umarım bu açı bana yardımcı olur ilerde de.. Okursam kendime okurum laneti zaten, kendimi tanıyamamak en büyük suç olurdu kendime gülücük

Teşekkür ediyorum yardımlarınız için gülücük
07-24-2012 01:55 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Taym haritama yorum alıyımm Alpoha1 2 54,908 05-24-2020 08:35 PM
Son Mesaj: Alpoha1
  Sabit Yıldızlar ve Astreoidler / Yardım Hattusas 0 3,083 04-08-2020 02:22 AM
Son Mesaj: Hattusas
  doğum haritama yorum yapabilirmisiniz koçastroloji 3 10,266 01-22-2019 06:37 PM
Son Mesaj: koçastroloji
  Dogum haritama bakabilir misiniz? ddmmyyy 118 131,770 05-29-2018 10:31 PM
Son Mesaj: shrekk
  haritama yapacağınız değerli yorumlarınızı bekliyorummm :) meraklıkeçi 2 8,122 03-30-2018 10:19 PM
Son Mesaj: meraklıkeçi
  mechul dogum tarihimi bulalim yardim lutfen dtlavnya 9 14,878 05-30-2015 12:47 AM
Son Mesaj: dilek8855
  Doğum Haritama yorum istiyorum? ddmmyyy 10 16,782 12-16-2014 02:36 AM
Son Mesaj: josii
  Sizce neden 8 yıldır iş hayatım tepetaklak ? Reinarubia 10 15,116 07-13-2014 11:23 PM
Son Mesaj: Banderas2014
  Hangi meslek uygun olur sizce? bbaşak12 10 16,364 06-24-2014 04:44 PM
Son Mesaj: Kumsal
  ..doğum haritama bakarmısınız ltfnn.. gülşah 5 9,405 12-01-2012 11:51 PM
Son Mesaj: gülşah

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir