Değerlendir:
  • 22 Oy - 2.41 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

İSA'nın Doğum HAritası
Yazar Mesaj
aslında Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 1

Cvp: İSA'nın Doğum HAritası
luka 1,2:2 olarak geçiyor. uzun uzun yazamayacağım. çünkü aslında merakım bu kabul görmüş ya da görmemiş haritanın yorumu.

gökyüzü herkesindir...
06-01-2014 06:01 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Arkadaş
Kayıtsız

(06-01-2014 05:50 PM)aslında Yazılan:  zaman kayması muhtemeldir. doğuda beliren bir yıldızdan bahsediliyor. ( l hirodes devrinde) http://tr.wikipedia.org/wiki/Hirodes ve gökyüzünde iki yıldızın birleşiminden. pek çok şeyden şüphe edebiliriz elbette. Matta ve Luke ayetleri eski ve yeni ahitte bahsedilir. benimki, bir haritadan neler çıkarıldığını görmek merakı. babasız dünyaya gelen İsa'nın gökyüzündeki izdüşümünü ve onun baba ile hatta anne ile, yaşadığı toplum ile kurduğu ilişikinin bu tip ,yaklaşık diyelim, bir harita ile ne kadar örtüştüğünü görmek.
sevgiyle...

Halley kuyruklu yıldızı olabilir mi acaba diyorum.
Teşekkür ederim paylaşım için.

HALLEY
06-01-2014 06:12 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aslında Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

su gurubunda bu birleşimler çok etkili demekki hz muhammet s.a.s ninde akrep burcunda jup,sat kavuşumu var.Zıtlıklar veya t kareler iki haritada var.Demekki bu açılar okadarda kötü değilmiş.
[/quote]

bu yorum için çok teşekkür ederim. Zor ve zıt açıları yumuşatan şey ne acaba, bu konuda fikriniz var mı? çünkü zor ve zıt açılar panik halinde hayatımıza sahip çıkmamızı sağlıyor gibi geldi bana okuduklarımda. oysa onları da güçlü kılan birşey varmış. bu yorum, aslında bu sorunun sorulmasındaki temel noktaya konulmuş bir fişek benim için.
o açıları yumuşan ve güzel kılan ne iki haritada? Hz. muhammed için hazırlanmış olanını görmüş ve okumuştum.
teşekkürler.
sevgiyle...

gökyüzü herkesindir...
06-01-2014 06:14 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aslında Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Halley kuyruklu yıldızı olabilir mi acaba diyorum.

HALLEY
[/quote]

İnanın ki bu konuda ki fikirlerim sizin ve buradaki arkadaşların yanında sönük ve acemice kalacaktır. Ama Halley olarak kabul edrsek de paylaştınızı yazının sonundaki tarihlendirme ile ters düşüyoruz gibi.
Sevgiyle...

gökyüzü herkesindir...
06-01-2014 06:18 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Marie Çevrimdışı
Merkury Vip
Merkury Vip
lt=

Rep Puanı: 5

RE: İSA'nın Doğum HAritası
Hemen hemen her peygamberin zorlu yaşam mücadeleleri olmustur. Peygamber olunca her sey guzel olmuyor tabi. O acilar bu zorlu hayata isaret ediyordur. Haritaları su an acamiyorum ama mutlaka itici bir güç vardır. Ve onlarin peygamber oldugunu unutmayalim. Her seyin üstünde bir Allah var. Hikmetleri hep yildizlarda aramamak gerekir ;)
06-01-2014 06:28 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aslında Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

[quote='Marie' pid='190715' dateline='1401632905']
Hemen hemen her peygamberin zorlu yaşam mücadeleleri olmustur. Peygamber olunca her sey guzel olmuyor tabi. O acilar bu zorlu hayata isaret ediyordur. Haritaları su an acamiyorum ama mutlaka itici bir güç vardır. Ve onlarin peygamber oldugunu unutmayalim. Her seyin üstünde bir Allah var. Hikmetleri hep yildizlarda aramamak gerekir ;)
[/quote
"peygamber olunca herşey güzel olmuyor tabi" sözüne antitez olacak birşey söylemedim. ve herşeyin üstünde olan muktediri de dışsallaştırmadım. harici tutmadım.
Manasız bulunabilir ya da üzerine söyleyecek sözümüz eksik olabilir, olmayabilir. Gezegenlerin ve sonsuz (başlangıcını ve bitişini tarihlendiremediğimiz için) dönüşlerin içinde bir an'ız. ve bu an içine sıkışmış bir fotoğrafımız var. O fotoğraftan, hayatımızı ya da hayatları işaretleyip anlamlandırmaya çalışıyoruz. Bunu yaparken de bu sistemin sahibine tabiyiz elbette. ama işin gerçeği, "bir yerde aramamak gerek" sözü de bu manada arayış için girilen yolda ebeveyn tavrı gibi kalıyor...
Güzel görüşleriniz için teşekkürler.
Sevgiler....

gökyüzü herkesindir...
06-01-2014 06:43 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Arkadaş
Kayıtsız

(06-01-2014 06:18 PM)aslında Yazılan:  Halley kuyruklu yıldızı olabilir mi acaba diyorum.

HALLEY

İnanın ki bu konuda ki fikirlerim sizin ve buradaki arkadaşların yanında sönük ve acemice kalacaktır. Ama Halley olarak kabul edrsek de paylaştınızı yazının sonundaki tarihlendirme ile ters düşüyoruz gibi.
Sevgiyle...
[/quote]

Zaten hiç birimiz İsa'nın doğuşunun tam net yılını bilmiyoruz. Geçenlerde katolik kilisesi açıklama yapıyor, diyor ki ''doğum yılı yanlış hesaplandı, 5-6 yıllık bir kayma var.'' Merak edenler ŞU yazıyı okuyabilirler. Ancak kendi fikrimi sorarsanız, meydana gelen Jüpiter - Satürn kavuşumu tarihlerinde doğmuş olması daha yakın geliyor. Teşekkürler, güzel paylaşımlar :]
06-01-2014 06:45 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Marie Çevrimdışı
Merkury Vip
Merkury Vip
lt=

Rep Puanı: 5

Yoo bilakis, her şey sorgulanmalı, sebep aranmalı ancak benim takıldığım nokta şu ki, önümüzde bir sürü bilinmezlik varken farazi bir haritaya çok itibar etmemek gerektiğidir ;)
06-01-2014 06:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aslında Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Zaten hiç birimiz İsa'nın doğuşunun tam net yılını bilmiyoruz. Geçenlerde katolik kilisesi açıklama yapıyor, diyor ki ''doğum yılı yanlış hesaplandı, 5-6 yıllık bir kayma var.'' Merak edenler ŞU yazıyı okuyabilirler. Ancak kendi fikrimi sorarsanız, meydana gelen Jüpiter - Satürn kavuşumu tarihlerinde doğmuş olması daha yakın geliyor. Teşekkürler, güzel paylaşımlar :]
[/quote]

Teşekkürler... 2019'a hoşgeldik..... gülücük

gökyüzü herkesindir...
06-01-2014 07:26 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ayşe kara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 3

http://www.astrolojiokulu.com/makale.php?MID=3279 Hz Muhammet S.A.S nin doğum haritası.Gad saturn kavuşumu için sıkıntı verir diye bahseder klasik astrologlar.su gurubu. gad saturn karakterinde miş,kad ise jupiter karakterinde. iki gezegende ruhun dünyaya gelmeden önceki hali gadda kavuşumda olması çok ilginç geldi.Kimbilir belkide farklı bedenlerde görünmek (hızırı islamiyet kabul ediyorsa )neden olmasın .T karelerle ilgili t kareyi 90 derecelerle etkileyen gezegenin direnç kazandırdığını düşünüyorum kişi herzaman öyle olmasa bile zor anında olağanüstü direnç kazanır yılmaz.Kendi yorumum ( hatta şartlar zorlaştıkça şartlar oranında güçlenir şartlar düzelsin o direnç azalır)Çünkü mars yengeçte çok savaşçı olduğu söylenemez.Ay aslandamı kesin bilmiyorum ama güneş ay kavuşumu etkisi verir güzel kalp.Benim bu haritaya yorum yapmamda tesadüftür belki çünkü ay aslan insanları çok çıkar karşıma iyi tanırım.saturn gad kavuşumu bendede var bilirim su gurubunda başkalarının acılarını çok derin hissetme ki Hz Muhammedin haritasnda bide akrep sezgi burcunda. Venüs neptün kad ilk aklıma gelen alemlere rahmet olarak gönderilmesi ve biz farkında olmasakda venüs kadın arketipi kız çocuklarının canlı canlı gömüldüğü bi dönemde kurtarıcı.
Zıt açılar için Hz İsanın doğum haritası zıt açıları bazan kavuşum gibi düşünebiliriz.Bu kendi şahsi görüşümdür 1. ev biz yada bize ait olan şeyler tam karşısı başkaları.Yıldız haritalarında hep üçgen iyi açıları olan çok iyi insanlar tanıdım ancak gerçekten kendilerinden başka kimselere faydaları yok.Mücadele etmezler.Zıt açının etkisi belkide başkaları için mücadele gücüdür. ev önemli değil hangi alansa o konuda.Hatta çok abartacam zıt açı bence daha çok başkaları için mücadele anlamına bile gelebilir.Hz isanın yükselenini bilseydim 4. ev erkeklerde baba evini temsil eder bakacaktım.Babayı temsil eden gezegenler güneş ve saturn derler.ama ben harita konusunda genede hz yahyanın haritası diye düşünüyorum.Yaradanın bilmemizi istemediği bişey var demekki Hz İsanın gerçek doğum haritasına ulaşamıyoruz.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=6...=&rs=0&ast=
06-01-2014 08:05 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Seren Serengil'in Acı dolu hayatı ve Doğum haritası Alejandro 7 38,900 12-01-2021 03:59 PM
Son Mesaj: Rosa
  Haritası Bize En Çok Benzeyen Ünlüler Dark Lord 51 68,265 07-31-2019 03:51 AM
Son Mesaj: say24
  Pınar Altuğ'un Doğum Haritası Alejandro 24 35,793 07-05-2017 12:24 PM
Son Mesaj: Libra
  Bülent Ersoyun Doğum Haritası Alejandro 22 40,492 11-09-2016 02:35 AM
Son Mesaj: BayanKararsız

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir