Değerlendir:
  • 10 Oy - 3.1 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Say24 için Mini Analiz :)
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Say24 için Mini Analiz :)
KİŞİLİK

Güneşin 8.evde Yengeç burcunda. Üstelik Güneş-Plüto 135’lik açısına sahipsin.
Takıntılı bir kişiliğin olmalı gülücük
Mars’ın da 8.evde olduğunu düşünürsek gizemli erkeklere karşı ilgi duyman olası.
Erkekler konusuyla ilgili bir takım krizler deneyimlemen de olası.
Hırslı bir kişiliğe sahip olabilirsin. Başkalarını manüple etme, onları kontrol etme, yönlendirme gibi gıcık huyların olabilir gülücük
Yükselen burcun Yay ve yöneticisi Jüpiter Balık burcunda halinden çok mutlu görünüyor. Davranışlarında Yay-Balık kombinasyonuna sahipsin. İnanç konusu seni bi şekilde çekiyor olmalı. İdeallerin, başkalarına uzak gelebilecek düşlerin olabilir.
Yay-Balık kombinasyonu iyi niyetli davranışlar verir. Ve bazen bu iyi niyetini suistimal etmek isteyenler olacaktır buna dikkat etmelisin. İnsanlara HAYIR demeyi öğrenmelisin.
Yükselen yöneticin Jüpiter 4.evinde ve ailevi konularda şanslı biri olabilirsin.
Geniş bir ailen olabilir veya ileride büyükçe bir evde yaşama potansiyelin olduğunu söyleyelim.
Ay burcun Koç ve oldukça hevesli birisin. Ateşli duygulara sahipsin bu da bazen çabuk tepki verip kırıcı biri olmana sebep olabilir. Ay ve Mars’ın birbirini karşılıklı ağırladıklarını düşünürsek, gençliğinde sorun olacak alınganlaşma ve çabuk öfkelenme gibi arızaları zamanla olgunlaştıkça aşabileceğini düşünüyorum.
Venüs İkizler burcunda ve 7.evde. İlişkiler konusunda kafa uyumu önemli olmalı. Birlikte saatlerce sohbet edeceğin bir ilişkiden hoşlanabilirsin.

İLİŞKİLER

Kadın haritasında hayatına dahil olacak erkekler için Güneşe ve açılarına bakarız. Senin Güneş, Jüpiterle üçgen açıya gidiyor yani Jüpiter-Yay etkisi taşıyan bir erkeğin hayatında izler bırakması olası gülücük
Jüpiter sadece Yay erkeğini sembolize etmez. Belki bir öğretmenle, belki seyahat işiyle alakalı biriyle, belki de finans konularıyla alakalı zengin biriyle evlenme potansiyelin var.
Evlilik ve ilişkiler konusunda diğer gösterge 7.evdir biliyorsun.
Senin 7.ev İkizler burcunda ve Venüs’ün Dsc noktasına yakın görünüyor.
Burada Venüs’ün ifade ettiği Terazi veya Boğa burcu etkisi taşıyan erkekleri düşünebiliriz veya Venüs’ün toplumsal sembollerine bakabiliriz;
Örneğin yakışıklı-çekici bir erkek gibi veya örneğin kibar-uyumlu-paylaşımcı bir erkek gibi...
Venüs’ün Dsc noktasında güçlü oluşu + Yükselen yöneticisinin (Jüpiterin) Balık burcunda güçlü oluşu senin için fiziksel açıdan güzellik-çekicilik göstergeleri olarak yorumlanabilir.
7.ev yöneticin Merkür 9.evinde bu da bizi yine Jüpiter-Yay-9.ev özelliklerine götürüyor (çifte vurgu var)
9.ev veya Jüpiter etkisi yabancı bir eşi veya uzaklardan (farklı kültürden) birini gösterebilir. Yine mesleği öğretmenlik, hukuk, astroloji, seyahat, din ve felsefe gibi 9.evle alakalı olabilir.
5.evdeki Ay burcunu ilerlettiğimizde (Koç burcunun son derecesine ilerlettiğimizi varsayalım) Merkür ve Venüs ile güzel açılar yaptığını görüyoruz.
Yani senin Ay burcun Mars ile kare açı yaparak zorlanıyor ancaaaaaaak
Mars’tan uzaklaşıyor, Merkür ile Venüs’e güzel açıya gidiyor...
Merkür senin 7.ev yöneticin // Venüs ise zaten 7.evinde Dsc üzerinde.
Bağlayalım.. Belki aşk flört üzerine zorlu zamanlar yaşayabilirsin (Ay-Mars)
Ancak ilerleyen zamanlar için tablo gayet olumlu görünüyor (Ay-Merkür / Ay-Venüs)
İlişkiler konusunda ağlanıp sızlanmayı bırak artık güzel günler yakın gülücük

KARİYER

Yükselen burcunun Yay olması ve yöneticisi Jüpiter’in Balıkta güçlü olması nedeniyle (ayrıca Güneş-Jüpiter açısına da sahiptin) senin de Jüpiteryen mesleklere yönelmen olası. Öğretmenlik, yabancı diller, tercümanlık, seyahat ilk aklıma gelen seçenekler. Doğru hatırlıyorsam okuduğun okul öğretmenlikle alakalı idi sana gayet uygun diyebilirim.
MC yöneticisinin Dsc noktasına yakın olması, kariyerinin veya sosyal statünün evleneceğin kişiyle alakası olabilir yorumunu getirdi aklıma.
7.evin diğer kariyer seçeneği danışmanlıktır.
2.ev yöneticin Satürn ile Neptün arasında sert açı var bu da bazı parasal kayıplara işaret edebilir. Satürnden başka toprak elementinde gezegen olmaması BİRİKİM YAPMA üzerine problem olabilir. Parasal konularda ilerleyen yaşlarda olgunluk kazanacağını düşünüyorum.
Toprak elementi eksikliği bir şeye kökleşme, bir şeylere tutunma güçlüğü verebiliyor. İstikrar problemin olabilir. Toprak elementi eksik olunca, kişinin bir yere / bir şeye kök salması zor oluyor. Duygusal kararlarının kariyerini etkilemesine izin vermemek adına gayret göstermeni önereyim. İş değişikliği durumları da görülebilir buna da dikkat diyelim.
Son olarak Stephen Arroyo’nun Toprak elementi eksikliği üzerine yazdıklarını paylaşarak bitiriyorum.

TOPRAK ELEMENTİ EKSİKLİĞİ (Stephen Arroyo’nun kitabından alıntı)
Toprak elementi vurgusu düşük olanlar, fiziksel dünya ile, fiziksel bedenle veya maddi düzlemde hayatta kalmak için gerekli zorunluluklarla uyumlu olamazlar.
Bugün, burada yiyecek, para, barınma gibi maddi şeylere bağımlılıklarını kavrayamadıkları için ‘havalarda uçar durumda, sersemlemiş’ olabilirler.
Bu insan genellikle maddi dünyada barınabilmenin gereklerini ihmal eder.
Kişi genellikle dünyada durabileceği bir yer, sosyal yapıda uyum sağlayabileceğibir konum olmadığı duygusundadır. Bu dünyaya ait olmama duygusu, bu kişiyi hayal dünyasında daha aktif olmak ya da spiritüel bir arayış içinde olmaya yöneltebilir. Ruhsal anlamda veya yaratıcı çalışmalarında hiç bir sınır kabul etmeyebilir. Hayal gücü bazen coşabilir ve verimli ürünlere yol açabilir.
Toprak eksikliği fiziksel bedenin ihtiyaçlarını ihmal etmekle de sonuçlanabilir. Bu kişiler yemek yemeyi, egzersiz yapmayı ve dinlenmeyi unutabilirler.
Topraktan yoksun olan bu kişilerin, yaşamlarında düzenli bir program uygulamalarında, kendilerine rahat bir ortamda yemek için zaman ayırmalarında, egzersizler yapmalarında ve yeterince dinlenmelerinde yarar vardır.

02-09-2015 05:21 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
say24 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 15

RE: Say24 için Mini Analiz :)
Öncelikle çok teşekkür ederim kısa ve öz olmuş dediklerinizin çoğu harfiyen uyuyor gülücük
Ben pek para harcamayı seven bir insan değilim köşede hep bi param kalır ama harcarsam tam harcarım o yanım var...
Bir de insanlara eskiden hayır diyemezdim her dediklerini yapardım zamanla olgunlaşıp değişince insanlara bazı durumlarda hayır denmesini de öğrendim.
Ay-Mars karşılıklı ağırlamasına ve karesine sahibim haritamdaki en sevmediğim açı ve yerleşim bu. Küçükken herkese darılırdım durduk yere fakat şimdi öyle bi sorunum kalmadı şu an tek sorunum agresifliliğim.
Toprak elementi eksikliği var evet çok sabırsızım Ay burcum Koç fakat toprak elementi eksikliğinden dolayı da sabırsız olduğum düşüncesindeyim gülücük
Yorum için tekrar teşekkürler gülücük

Haritam: https://resmim.net/i/uXiTy
2021-22 Solar Return Haritam: https://resmim.net/i/uXFsU
02-09-2015 05:16 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
apakuriye Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

Cvp: Say24 için Mini Analiz :)
benimde doğum haritama bı göz atar mısınız lütfen.özellikle kariyer ve para evimi merak ediyorum.21.06.88 , 17:30 doğumluyumgülücük
02-13-2015 01:24 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  ANALİZ pinkylove 14 10,862 06-11-2019 02:57 PM
Son Mesaj: Merau
  Derin için analiz Arkadaş 27 26,122 11-12-2012 04:00 AM
Son Mesaj: Yakamoz
  Yeni doğan kızım için doğum haritası analizi yaparmısınız etelance 11 15,384 08-30-2012 11:40 AM
Son Mesaj: kayasran
  Haritamı yorumlayabilmem için yardım edebilir misiniz ? Luthien Tinuviel 12 14,452 07-09-2012 04:30 PM
Son Mesaj: deniz kaya
  aslankral için astrosohbet 2 4,043 07-09-2012 01:04 AM
Son Mesaj: aslankral
  Analiz Üzerine Deneysel Çalışma Luli 5 6,783 12-12-2009 01:31 AM
Son Mesaj: Schatz
  Lütfen Bu Harita için Yorum Bekliyorum ...önemli.. yaren 2 5,131 11-10-2008 02:21 AM
Son Mesaj: uranus
  mimoza analiz yezda 10 11,336 05-17-2008 02:39 PM
Son Mesaj: crainberries

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir