Değerlendir:
  • 51 Oy - 2.39 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Stelyum
Yazar Mesaj
red lionsa Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 1

RE: Stelyum
Nihan cok tesekkür ederim yorumun icin. Birde aksam aksam cok güldüm Allahta seni güldürsün gülücük
Esimin bende en sinir oldugu durumdur bu "herseye atlama" hali. Demekki baliktan geliyormus bir nevi sazanlik var diyorsun gülücük Neyse esim hakliymis demekki.
Alinganlik ve üsengecliktede sezgisel bir durum var. Sanki bir an bu duygulari hissediyorum ama sonra bambaska biri oluyorum. Belki dedim yükselenim ikizler birde koc baskin o yüzden alinma hissetsem bile konuya takilip kalmiyorim üsengeclik hissetsem bile mümkün diil baglasan durama hemen herseyi yapip bitirmem lazim. Nasil üsengec bir hiperaktifim bende bilemiyorum. Bak belki ikizlere yalanci diyorlar böyle karmakarisik olanlar icindir. Cunki ne hissediyorsam dilimin ucunda oldugu icin ya simdi böyle diyordun ama bak böyle yapiyorsun diye cok ihtar edildigimi ama pek takmadigimi itiraf etmeliyim. Yani o an yorgun hissederim amannn kim yapacak simdi derim o anda da bir arkadasim hadi sunu yapalim suraya gidelim diyince. Aman kim yapacak bosver derim iki saniye sonra baska bi yere giderim tabiki kizarlar bana.
Biraz daha yazarsam kendi kendime kizicam az kaldi. Neyse sükredeyim halime koc etkisi fazla olmasaydi üsengelikten sürünüyor olmaliydim.

http://www.astrozoom.com/sonuc.php?ISIM=...t&x=52&y=7
11-25-2008 06:14 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

Rep Puanı: 15

Stelyum, en az 3 gezegenin en fazla 9 ar dereceyle yanyana geldigi durumlardır...
(çünkü gezegen beraberliklerini tarif ederken en fazla 9 derece alınır )
Bazen stelyum farklı burctan da olabiliyor.... Cünkü bir önceki burcun 25 derecesinde olan bir gezegen ile bir sonraki burcun 2-3 derecesindeki bir gezegen de beraberlik olarak algılanır. Hatta farklı evlerde de olabilir stelyum.
Benim haritamda 6 gezegenlik bir stelyum var hem de MC de ve cok kuvvetli... merkur Jupiter ve Mars yay da 18 - 20 derecelerde ve 9. evde toplanmis, MC 26 derece yay... daha sonra Ay 1 derece oglak, gunes 6 derece oglak ve saturn 9 derece oglak.. 10 evdeler...ve hepsi kişisel gezegen...
Ben nasil yasiyorum bu stelyumu....zor tabii ki.... cunku Pluton transiti senelerdir tam ustumde, şimdi ay ımın ustunde ve nerden baksan daha 5-10 sene ustumden kalkmayacak...
Özellikle ağır giden gezegenlerin transitlerinde bir stelyum tetiklenmeye baslarsa, kişi bunu coook uzun seneler ve cok farklı konularda, her tetiklenen gezegenin sıfatlarında ve o haritaya gore oluşmuş potansiyellerde bayagı komplike değişimler yaşayarak geciriyor....
ve astroloji bilgisi burada cok buyuk önem kazaniyor, farkinda olmayan, yere yapışıveriyor....farkında olan değişimini istediği sekilde gercekleştirebiliyor....
ben hala boyle cok sert bir transitte ayaktaysam bunu gercekten astrolojiye borcluyum....
Stelyum aslinda cok buyuk bir kazanc da verebiliyor kişiye , manevi anlamda...kişiye stelyumun cesidine gore cok kuvvetli özellikler katabiliyor....zaten kişi bir stelyumda dogmuş ise, diğer kişilerden daha farklı özeliklere sahiptir...ama hemen hemen her eve dağılmış gezegenleri olan bir harita sahibi de cok değişik farklı tecrübelere sahip olur...aslinda herkes cok özel ve farklıdır....kimi potansiyelini cok gösterir kimi az gösterir...az gostermesi o kişi için yeterlidir cunku... öbürü ise cok gösterme ihtiyacı içindedir...
sevgiyle kalın...

Mutluluğumun sınırı, başkalarının mutsuzluk sınırına kadardır.
11-27-2008 01:59 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

melancholic Yazılan:Arkadaslar bende de stelyum denen şeyden mevcut. Sayın Yıldırım sağolsun, bana bir açıklama yaptı ama hala tam oturmayan noktalar var. Benim 4 tane gezegen bir araya toplanmış ama uranüs satürn ve ay 4. evde kalırken, neptün 5. evde kalmış. Böyle bir durumda neptünü dahil etmemeli miyim stelyum'a ? Aklıma takılan başka bir konu ise, bana satürnün ve ayımın 5. evde olduğu söylendi ama şimdi bakınca onlar 4. evin son derecelerinde görünüyorlar. Bu durumda bana verilen bilgi yanlış mıymış ?

o ev çizgilerine pek o kadar itibar etmezdim ben olsaydım gülücük

hem 4.evin sonu demek , aynı zamanda 5.evin başlangıcı demektir , stephen arroyo'ya göre stelyumunu 5.evde değerlendirmen daha doğru olacaktır.

01-30-2009 03:17 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: Stelyum
Gizem Yazılan:Şimdi Stelyum konusunu okurken anladığım gezegenlerin dereceler arasındaki yakınlığı etkinin daha güçlü hissedilmesine yol açıyor anladığım..

haritamda plüto akrep mars akrep satürn akrep ve 1.evdeler..

evet gizem , stelyumun karşılığı olarak KÜMELEŞME tanımını da kullanabiliriz. en az 3 gezegenin birbirleriyle kavuşum yapmasıdır.

senin plüto 1 derece akrep , satürn 15 derece akrep , mars ise 27 derece akrep.

yani birbirlerinden oldukça uzak sayılırlar.. bu da etkiyi hafifletir..

yinede sende akrep özellikleri yeterince belirgindir diyelim.

05-17-2009 10:36 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Revenge Yazılan:benim 1. evimde stelyum var gibi görünüyo güneş,asc ve merkür kavuşumda.yanılıyormuyum acaba?hımm eğer varsada etkileri ne olur benim için? hımm

asc'yi stelyuma dahil edebileceğimizi düşünmüyorum revenge.

haritanın diğer bölümlerinde de stelyum göremedim yani sende stelyum yok.

ASC üzerindeki güneş-merkür kavuşumun ise oldukça güçlü aslan-ikizler özellikleri katacaktır senin kişisel imajına.

05-22-2009 02:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Revenge Yazılan:
Yıldırım Yazılan:
Revenge Yazılan:benim 1. evimde stelyum var gibi görünüyo güneş,asc ve merkür kavuşumda.yanılıyormuyum acaba?hımm eğer varsada etkileri ne olur benim için? hımm

asc'yi stelyuma dahil edebileceğimizi düşünmüyorum revenge.

haritanın diğer bölümlerinde de stelyum göremedim yani sende stelyum yok.

ASC üzerindeki güneş-merkür kavuşumun ise oldukça güçlü aslan-ikizler özellikleri katacaktır senin kişisel imajına.

aslan-ikizler özellikleri derken ? çünkü şimdiye kadar kimse ikizlerle alakalı bişey söylememişti banagülücük

DERS NOTLARI konu başlığında , MERKÜR anlatımını okumanı öneririm.

konuşkanlık , espri anlayışı , hazırcevaplılık , pratiklik gibi Merküre has özelliklerini ( merkür = ikizler burcunun yöneticisidir ) yansıtıyor olman muhtemel.

05-22-2009 02:47 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Revenge Yazılan:
Yıldırım Yazılan:DERS NOTLARI konu başlığında , MERKÜR anlatımını okumanı öneririm.

konuşkanlık , espri anlayışı , hazırcevaplılık , pratiklik gibi Merküre has özelliklerini ( merkür = ikizler burcunun yöneticisidir ) yansıtıyor olman muhtemel.

fırsat buldukça okuyorum ders notlarını ama merkürü okumadım galiba.gülücük konuşkanlık espri anlayışı evet vardır bende ama ikizlerden olduğunu hiç bilmiyodumgülücük

ikizlerden olduğunu söylemedim ki zaten gülücük

Güneş-Merkür-ASC üçlüsünün sana bu özellikleri verdiğini söyledim ;)

Merkürü okursan , kendinde YÜKSELEN İKİZLER BURCU özellikleri bulacağını ifade etmeye çalıştım ok

çünkü Merkür ile İkizler burcu özellikleri birbirine yakındır.

05-22-2009 03:07 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

coolhandsome için
coolhandsome stelyumunun , terazi burcunun sonları ile akrep burcunun ilk dlimini kapsadığını görüyoruz.

terazi ve akrep burçlarını birbirine bağlarsak ;

- forum içindeki kullanıcı adıyla paralel '' cool '' bir yaklaşımın ön plana çıkabileceğinden söz edebiliriz.
Michel Douglas'ın yükseleni akrep olan bir terazi olduğunu hatırlıyorum mesela.

coolhandsome terazi arazisinde dominant gezegen olarak Mars'ı görüyoruz..
bunun anlamı , tipik terazinin kararsızlığı hafifleyecek , ilişkilerinde daha net , daha açıksözlü , daha tutkulu ve sabırsız özellikler kazanabilecektir.

placidus ev sistemi haricinde arada bir kullandığım ( denediğim ) diğer tüm ev sistemlerinde , mars-merkür kavuşumunu 8.evde görüyoruz..
placidus ev sisteminde de zaten özellikle marsını 7.evin sonlarında görüyoruz..
ilgi alanını bildiğim için ( parapsikolojik konular ) ben stelyumunu komple 8.evinde değerlendirmeyi tercih ediyorum.
stelyum ismini verdiğimiz gezegenlerin kümeleşmesi durumu için , O GEZEGENLERİN BELİRLİ 1 KONUYA ODAKLANMASINI ifade ediyor tanımını yapabiliriz.
coolhandsome için hayatının temel odak konuları olarak , 8.ev konularını gösterebiliriz.
ölüm ve yeniden doğum gibi , metafizik gibi , parapsikolojik gibi konuların 8.ev konuları olduğunu söylersek hata etmiş olmayız sanırım.
ayrıca 8.evin diğer konuları olan cinsellik yada ortaklıklardan kazanç sağlama gibi konularıda ekleyelim.

coolhandsome merkürü terazide görünüyor..
merkürün onun zihinsel yapısını ve iletişim tarzını tanımladığını biliyoruz.

terazinin zihinsel yapısında ; olayların ve kişilerin HER İKİ YÖNÜNÜ DE görme , algılama , değerlendirme özellikleri olacaktır..

örneğin coolhandsome , düşman olduğu bir kişi hakkında bile direkt öfkeli yaklaşımlarda bulunmadan önce kendini düşmanın yerine koyma ve bazı noktalarda düşmana hak verme gibi bir tarza sahip olabilir.
yada mesela ölüm gibi korkulan konularda bir tür değer ve avantaj bulabilme gibi OLAYLARI VE KİŞİLERİ ÇİFT YÖNLÜ değerlendirebilme özelliğine sahip olabilir ki bu özellik TERAZİ burcunun belirgin özelliklerindendir.

terazinin iletişim kurması paylaşımcı ve diplomatik olacaktır denilebilir ancak coolhandsome terazi arazisinde gördüğüüz merkürle kavuşum yapan Mars , bu özelliği değişime uğratabilir.
coolhandsome , tipik merkür teraziye göre diplomasi konusunda daha sabırsız ve agresif olabilir.. gayet açıksözlü ve direkt konuşan bir yaklaşımı tercih edebilir.
yada terazinin dengeli uslubuyla Mars'ın keskinliğini birleştirerek oldukça İKNA EDİCİ bir iletişimci olabilir.

merkür-mars kavuşumu , fikirleri cesaretle ifade etmeyi yada cesur fikirler üretme becerisini , zihinsel çevikliği gösterebilir.
bu kombinasyonun gölgesi olarak kırıcı konuşma tarzını , sabırsızlığı ve kestirip atma özelliğini gösterebiliriz.

stelyumun akrep ayağında güneşi ve ( akrepin yöneticisi ) plütoyu görüyoruz..
güneş ile plüto arasında 12 derecelik bir fark görünüyor. 12 orb oldukça geniş olmakla birlikte hep söyleme çalıştığım şeyi burada tekrarlayım.

açı aralığı arttıkça etkiler HAFİFLER ancak KAYBOLMAZ..

güneşin hem akrep burcunda olması hemde akrep evi olan 8.evde olması bir tür ÇİFTE VURGUDUR..

işte güneş ile plüto arasındaki bu ( hafif etkili ) kavuşum , güneş-akrep-8.ev kombinasyonunu destekleyici etki taşımaktadır.. yani bir tür triplex vurgu..

akrep ayağındaki bu kombinasyonun ;

güç dürtüsü , yönetmek dürtüsü , tutkulu kimlik , güçlü irade , gizlilik politikası , tabuları aydınlatmak ( 8.ev güneş ) , plütonik baba , kişisel dönüşüm (güneş-plüto) gibi anahtar kelimeleri ifade edeceğini söyleyelim.

tabi gölge yönlerine de dikkat çekmeliyiz ; kendini yada başkalarının kaynaklarını sabote etme ( kesip atma ) eğilimi , manipülatif kişilik , şüphecilik vs..

stelyumda görünen juno ve lilith potansiyelleriyle ilgili benimde çok bilgim yok.

bir-iki cümle söylemek gerekirse , juno'nun merkür ve mars ile kavuşum yapıyor olması ilişkilerinde zihinsel ve tensel tatmini ön plana alabileceğini + lilithin 8.evde güneşle kavuşumuyla ilgili de saman altından su yürütme , karanlık ( yada günah ) bazı şeylere bulaşma gibi olasılıklardan sözedilebilir.

stelyumla ilgili değil ancak ilişikiler konusuyla ilgili DSC noktandaki AY burcunun ( Başakta ) senin çekildiğin kişileri gösterdiğini ilave edelim.
ve ortaklık konusunda Lunar kişiliklerin '' çabuk fikir değiştirme , duygusal hareket etme '' gibi problemlere işaret edebileceğini ekleyelim.
senin de '' kestirip atma '' yönün olabileceğini düşünürsek Lunar kişiliklerle kurabileceğin ilişki ve ortaklıklarda İSTİKRAR SORUNLARINA dikkat çekmekte fayda var bence.

05-31-2009 05:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
coolhandsome
Kayıtsız

Yıldırım analizin bire bir doğru,astrolojik bilgini ve yorumculuk yeteneğini takdir ediyorum..Harika bir çalışma olmuş....Junonun kadersel eş temasını ifade ettiğini biliyorum,bu stelyumun içinde olması beni biraz düşündürdü etkileri hakkında,mars-merkür kavuşumu ile güneş-pluton kavuşumu arasında..sanki daha güçlü bir şekilde etkilenmesi gerekiyormuş gibime geliyor ama sadece bir teori lilith te aynı şekilde..Lunar kişiliklerle problemlerim daha çok onların bana aşırı şekilde bağlanmaları ve ilişkiyi ölüm kalım meselesi haline getirmeleri ve hepsi (ay baskın olan kişiler),genellikle 'zalim' yakıştırması yapıyorlar,kanımca daha çok benim bu kestirip atma olaylarından dolayı..herhalde duygusuz gibi görünüyorum gözlerinde...
05-31-2009 09:29 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Terazi çok iyi bir tartışmacıdır.Ve terazideki mars-merkür kavuşumu bana,alt edilemeyecek,altta hiç kalmayan,lafı gediğine zerafetle sokan bir kişi imajı çiziyor.Bu kombinasyonla ,her davasını kazanan çok iyi bir avukat,insan hakları savunucusu(bankada sırası kapılmış insanın bile) ya da 'tartışma' yeteneği karşı tarafın sinirini bozacak kadar serinkanlılıkla yapan bir kişi geliyor aklıma.
06-01-2009 12:11 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir