Değerlendir:
  • 71 Oy - 2.63 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sinastri - Uyum Analizleri
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Sinastri & Uyum Analizleri
ilişkiler arası uyum analizlerini bu konu başlığında yapmaya çalışacağım. Yorumcu arkadaşlarım da ister bu başlıkta , isterlerse kendi açacakları konu başlıklarında kendi yorumlarını ekleyebilirler.

Allah Sevdiklerinize Kavuştursun Efendim ask ask ask

09-22-2008 01:39 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Medusa için uyum analizi
sevgili Medusa ; aranızdaki dikkat çekici vurguları göz önüne alarak yorum yapacağım.

O'nun satürnü , senin 7.evinde + senin GAD ile kavuşum yapıyor + senin AY ile sert kare açı yapıyor ;

onun 12 derece başak burcundaki satürnünün senin haritana etkisi oldukça göze çarpıcı durumda.

1- onun satürnünün senin 7.evine düşmesi , zahmetli bir ilişkiye işarettir ama sabırlı olursanız istikrarlı ve dayanıklı bir ilişki olacağının da göstergesidir.

2- onun satürnünün , sizin GAD (güney ay düğümü) ile kavuşum yapması ve bunu 7.evinizde yapması (dikkat edin açıyla ev bilgilerini harmanlıyoruz) sorunlara işarettir , özellikle son dönemde GAD ile kavuşum yapan gezegenlerin zayıf yada hasarlı çalıştığı gözlemimi ifade edeyim.

3- onun satürnünün , sizin harianızın tepesindeki AY burcunuz ile sert kare açı yapması , bu ilişkide sizin daha çok yıpranacağınız ve en önemlisi MUTLULUK kavramının sizin açınızdan zayıf olabileceği yorumunu getirebiliriz.
sizin en çok ihtiyacınız olan şeyleri AY belirlerve siz Ay Yayı olarak daha pozitif ve iyimser bir ilişki istersiniz ama onun satürnü (bekide şartlar gereği) sizi kısıtlayabilecektir.

sizin AY burcunuzla onun Neptünü Yay burcunda kavuşum halinde görünüyorlar ve bu kavuşum haritanızın tepesinde yani herkein gözü önünde gerçekleşiyor..

onun Neptünü , sizin AY burcunuzun beklentilerini karşılar niteliktedir. duygusallık ve idealizm ön plandadır.
Sinastride , Ay-Neptün kavuşumunun güzel tarafı duygusal doyum ve masallardaki gibi bir tür Aşk etkileşimini mümkün kılmasıdır.
sanki herşey tozpembe gibidir..
Sinastride Ay-Neptün kavuşumunun sorunlu tarafıysa , hayallerin gereklerin önüne geçmesi , ayakların yerden kesilmesi ve uzun vadede bulutlardan yere sert bir çakılış olasılığıdır..

özetle sevgili Medusa ; bu insanın pek çok gezegeni iyi-kötü bir şekilde senin duygularını yani AY'ını yoğun biçimde uyarıyor + aynı şekilde seninde AY'ın onun pek çok gezegenine LUNAR özellikler kazandırıyor..

ilişkinizi ciddi şekilde tartmak ve değerlendirmek istiyorsan , AY gezegeninin ilişkinize hakim olduğunu ipucunu vereyim ve AY gezegeninin tüm olumlu olumsuz özelliklerini sindirerek öğrenmeni önereyim.
AY gökyüzünün ''en hızlı hareket eden gezegeni olarak çabuk değişen derin duygularımızı ifade eder'' bilgisini temel olarak vereyim..

artık bundan sonrası size kalmış , nacizane önerim ; sadece duygusallığı değil , ilişkilerinizde daima aklınızı ve değerlerinizide gözden kaçırmayın ;)

Ay'ın herkesin gözü önünde olan 10.evinizde olması da başka bir kritik konu ;)

umarım sizin için hayırlısı neyse öyle olur çiçek

09-22-2008 02:40 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
medusa Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

RE: Sinastri & Uyum Analizleri
tşk yıldırım yani bizim tüm ilişkiyi ay'ım mı yönlendiriyor zaten iş ortağım olduğu içinde ne ayrılabiliyoruz ne tam olarak anlaşabiliyoruz ama sorunlu bir ilişkimiz var eet doğru aslına bakarsanız kimin çok güzel bir ilişkisi varki diyorum hep öylesine geçiştiriyorum gelen gideni arattırıyo sözünü biraz önemsemeye başladım çünkü en uyumlu ilişki gibi görünen evliliğimi bitirdim :(

"İnsan ne ise o değil; Ne olmuşsa o'dur..."
09-22-2008 12:54 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sultan Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Cvp: Medusa için uyum analizi
sizin AY burcunuzla onun Neptünü Yay burcunda kavuşum halinde görünüyorlar ve bu kavuşum haritanızın tepesinde yani herkein gözü önünde gerçekleşiyor..

"Herkesin gözü önünde" tabiri çok hoş.. Yıldırım-alkış
Peki neresi herkesin gözü önü?? Haritanın sol yanı mı, yok yok burda 12.ev de var. Peki tepe noktası desek? Yükselen noktası?
09-23-2008 12:18 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: Medusa için uyum analizi
sultan Yazılan:sizin AY burcunuzla onun Neptünü Yay burcunda kavuşum halinde görünüyorlar ve bu kavuşum haritanızın tepesinde yani herkein gözü önünde gerçekleşiyor..

"Herkesin gözü önünde" tabiri çok hoş.. Yıldırım-alkış
Peki neresi herkesin gözü önü?? Haritanın sol yanı mı, yok yok burda 12.ev de var. Peki tepe noktası desek? Yükselen noktası?

AY'ın herkesi gözü önünde olan 10.evinde olduğunu yazmışım sevgili sultan gülücük

niye herkesin gözü önünde dedim çünkü 10.ev gökyüzünün tepe noktasıdır , genel anlamda insanların bizi gördüğü sosyal imaj noktasıdır ok

09-23-2008 03:26 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Melike Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Yildirim ay 10.ev de olunca ne olur?kotu bir sey mi?
09-23-2008 03:37 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: RE: Sinastri & Uyum Analizleri
Melike Yazılan:Yildirim ay 10.ev de olunca ne olur?kotu bir sey mi?

hayır aksine gayet güzel bir konumdur Melike. herkesin göz önünde olan işler yapmayı sevebilirler mesela politikaya uygundur yardımcı enerjilerde varsa tabii

benim de 10.evimde Ay var gayet memnunum ;)

09-23-2008 03:45 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sultan Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Yıldırım şunu çok merak ediyorum ben.. Biliyosun haritamda güneş ay trine açıda. Bunlara sinastri haritada şans üçgeni oluşturabilecek gezegenler gelse, bu ikimizin şansı mı olur? şans üçgeni devreye girer mi acaba? sorumu net anlatamadım ama sen anladın biliyorumgülücük
09-23-2008 06:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: RE: Sinastri & Uyum Analizleri
sultan Yazılan:Yıldırım şunu çok merak ediyorum ben.. Biliyosun haritamda güneş ay trine açıda. Bunlara sinastri haritada şans üçgeni oluşturabilecek gezegenler gelse, bu ikimizin şansı mı olur? şans üçgeni devreye girer mi acaba? sorumu net anlatamadım ama sen anladın biliyorumgülücük

yengeçmi buldun yoksa gülücük

senin güneş akrep ay burcun balıktı ve yengeç burcunda gezegeni olan birisinin bu özelliğini göstermesi sende büyük şans üçgeni potansiyeli oluşturabilir diye yorumlayabiliriz.

yani diyelim ki o insanın venüsü yengeç olsun senin Ay-Güneş ikiline üçgen açı yapsın bu venüs.

o kişi venüs yengeç gibi davrandığı zamanlarda senin Güneş-Ay ikilini daha çok harekete geçirecektir. sende romantik duygular uyandıracaktır o kişi.
oysa o kişinin Marsı yengeçteyse , yine seni etkileyecek ama daha ziyade heyecanlı ve tutkulu duygular uyandıracaktır.
Merkür yengeçse zihinsel uyarım yapacaktır..

vs...

soruyu anladığım kadarıyla bu şekilde cevaplayabiliriz sevgili sultan.

09-26-2008 07:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

perilice için uyum analizi
öncelikle şunu söyleyim erkek tarafının zor bir kşiliği olabilir.

hem güneş-Ay-plüto T-Karesi hemde merkür-mars , venüs-mars kareleri onun gerilimli bir karakteri olduğuna işarettir diyebiliriz.

aranızda oldukça gerilimli açılar görünüyor ki sanırım sende bunun farkındasın.

senin jüpiterin , O'nun marsıyla kavuşum yapıyor ;

jüpiter dokunduğu gezegenin genişlemesini , büyümesini sağlar. yapı itibariyle pozitiflik ve iyimserlik katar.
basit bir açıklama olarak , senin jüpiterinin O'nun marsını coşturduğu gülücük yorumunu yapabiliriz. onun marsı , merkür-venüs kavuşumuyla KARE açı yaptığından , senin jüpiterinde onun merkür-venüs ikilisine KARE açı yapacaktır ve onun gerek sinir sisitemi gerekse tutku anlamında artan bir potansiyeli olacaktır seninle birlikteyken.
bu etki sebebiyle bazen ilişkiniz gülük gülistanlık olup ayaklarınız yerden kesilebilir bazende tartışma gerilim sahneleri abartılı sonuçlar doğurabilir. kısacası ilişkinizde DENGE sorunu sözkonusu olabilir.

O'nun satürnü , senin güneş-merkür kavuşumunun üzerinde ;

satürn kısıtlama getirir bunu duymuşsundur. senin güneş-Ay zıt açını etkileyen bir satürne sahip. kısaca duygusal tatmini bulman zor ama satürnün yapıştırıcı etkisiyle ayrılman da zor olabilir.

senin venüs-mars kavuşumun , onun Güneşiyle ZIT açı yapıyor ;

yine sürtüşmeleri ve zıtlaşmayı arttıracak olan bu etkileşimde , karşılıklı çekim oldukça yüksek olmalı çünkü zıtlar birbirini çeker prensibini hatırlayalım..

özetle ; genelde sert etkileşimlerin olduğu bu tür ilişkilerde , işler akışına bırakılırsa huzur ve uyumu bulmak zor olacaktır..
öyleyse yapılması gereken her iki tarafında , oturup bu zıtlıklarını uzun uzun konuşmak , mümkünse orta yolda buluşma seçeneklerini tartışmak ve HOŞGÖRÜ esasına göre kararlar verip , HOŞGÖRÜ esasına göre bu ilişkiyi yürütmelerini öneririm.
HOŞGÖRÜNÜN olduğu her ilişki , en zor etkileşimlerin bile üstesinden gelecektir.
tabii HOŞGÖRÜ içinde , sabır gerekiyor , istek gerekiyor , istemek içinse gerçekten sevmek gerekiyor..

mutluluklar efendim melek

09-29-2008 02:40 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Sinastri'de Astroidler'in ve Ay Düğümleri'nin Etkileri BayanKararsız 4 42,235 07-20-2022 11:59 PM
Son Mesaj: BayanKararsız
  Sinastri Haritasında Açılar pinknilden 212 1,195,441 10-05-2020 09:25 PM
Son Mesaj: whatever
  Sinastri elizya 2 11,616 11-07-2019 05:58 PM
Son Mesaj: whatever
  Sinastri Haritası pinkylove 2 9,963 05-29-2019 01:01 AM
Son Mesaj: pinkylove
  SiNASTRİ ANALİZİ ASaBiMeLeK 16 44,340 04-26-2018 02:56 PM
Son Mesaj: Miu_miu
  Sinastri haritası hayalperest033 1 17,811 02-26-2018 11:53 PM
Son Mesaj: idrilhawke
  Sinastri'de Gezegen Konumları Simurg 14 363,314 07-10-2017 05:10 PM
Son Mesaj: melody
  Başak Dizer & Kıvanç Tatlıtuğ Sinastri Haritaları hanzade 11 38,735 03-08-2017 06:52 PM
Son Mesaj: Nin.Me.Sar.Ra
  Sinastri'de 12. ev hilal-e 70 163,258 10-30-2016 03:27 AM
Son Mesaj: carmen
  Lütfen sinastri yorumu Nesil_sy 0 7,649 05-18-2015 11:45 PM
Son Mesaj: Nesil_sy

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir