Değerlendir:
  • 3 Oy - 2 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Üniversite mezunu bir harita
Yazar Mesaj
Ahmetp Çevrimdışı
VIP Üye
****
VIP Üyeler
lt=
Mesajlar: 13
Üyelik Tarihi: Feb 2019

Rep Puanı: 0

Mesaj: #1
Üniversite mezunu bir harita
Arkadaşlar merhaba yeni mezun oldum.Ülkenin durumu malum bu yüzden işsizim.Kendime alternatif bir yol çizmem gerekiyor bu yüzden kendimi daha çok tanımam gerekiyor doğal olarak soruyorum bu haritaya sahip biri bu ülkede elektrik-elektronik mühendisliği yapmalı mıdır yoksa önerebileceğiniz başka potansiyellerim var mı cevabınız için teşekkürler..)gözkýrpma

[Resim: alpAG4.png]
02-17-2019 08:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Frederico Çevrimdışı
VIP Üye
****
VIP Üyeler
lt=
Mesajlar: 28
Üyelik Tarihi: Nov 2018

Rep Puanı: 8

Mesaj: #2
RE: Üniversite mezunu bir harita
Merhaba Ahmet,

İlk önce bu söylediklerim tamamen benim fikrimdir ve ben çok üst düzey bir astroloji bilgisine vakıf olduğumu düşünmüyorum (eğer vakıfsam bile bana öyle gelmiyor).

Astroloji'de meslek seçimi için 10.evdeki burca bakarak çok fazla konuşuyorlar aslında ben buna pek katılmıyorum ben işin içine insanların başka evlerde iyi yapabilecekleri işlere bakıp sonrasında 10.ev burcu ve gezegenleri ile harmanlayarak fikirlerimi paylaşıyorum.

10.evde boğa burcu var ilk yöneticisi Venüs, ikinci yöneticisi Ay.Yönetici Venüs haritanda 9. evde bence bu meslek anlamında bir işaret göstermiyor. Bunu söylememin nedeni 1.evdeki (veya 12.ev de sayılabilir) Mars gezegeni. Mars 1.evde (veya 12.evde) olmasının yine meslekle hiç bir alakası yok. Bu senaryoda Jüpiter sayesinde haritanda ateş gruplarında büyük üçgen dediğimiz açı kalıbı var ve üçgen açını en güçlü üyesi Jüpiter çünkü birincil yönetici gezegen olarak kendi burcunda.Gelelim yönetici Ay'a, boğa burcu semboliği rahat, keyif,yeme-içme, vücudumuzu soktuğumuz her türlü yer ve ev gibi şeyleri temsil eder. Ay da aslında benzer şeyleri ifade eder yine ev, aile, barınak, mekan vb. çoğaltabiliriz bu yüzden zaten Ay Boğa'da güçlüdür, benzer şeyleri ifade ettiği için. 10.evde Merkür'ü görüyoruz yani kafamız daha çok Boğa burcu ve ay semboliklerine karşı çalışıyor ve onlara teknik bir zeka ile harmanlıyor. Bu da aklıma ilk olarak Mimarlık ya da İç Mimarlık gibi meslekleri getiriyor hem Merkür'ün teknik zekası Hem Boğa ile uyumlu çalışan Ay bunu işaret ediyor ayrıca 4.ev yani IC noktası dediğimiz ev, aile ve yuva ile ilgili kısıma bakıyoruz. Ev yöneticisi Akrep Yöneticisi Mars ve Plüto, bil bakalım Plüto nerede yine 4. evde yani 4.ev güçlü çalışıyor. Bunu geçtim 4.evin tam yönetici burcu olmasa da 5.evin gezegensiz olması sayesinde ben yay burcunu da 4.evin ikinci burcu sayıyorum ve Yay'ın yöneticisi olan Jüpiter bil bakalım nerede ? tabi ki Yay'da bu da 4.evin güçlü olmasına küçük bir işaret. 5.ev aslında hobilerimiz zevk aldığımız işler olarak bakarsak yöneticisi yine 4.evde yani ev yuva kafamızı soktuğumuz her mekan hakkında uğraşmaktan bir zevk alman muhtemel. Son olarak diğer meslekleri yazayım sende güzel bir ilişki terapisti veya aile terapisti olabilir, psikolog olabilir, çocuk psikoloğu olabilir, tarım-ziraat ile ilgili işler olabilir.

Belki aranızda ''IC noktasının meslekle ne alakası var, IC noktası kişisel bir noktadır'' diye düşünenler olabilir onu da açıklayayım. Bu topraklarda şöyle bir söz vardır ''KİŞİ KENDİNDEN BİLİR İŞİ'' bu arkadaşın durumu da aslında böyle kendi evi, yaşam alanı, kendi takıldığı mekanlarla uğraştığından zaten kişi bu işi teknik olarak olmasa da doğal yetenek olarak işleri biliyor eğer bu doğal yeteneğin üzerine kendisi de teknik bilgi katarsa kişi mesleğinde daha iyi olabilir.

Eğer elektrik-elektroniğe ilgin varsa yine olabilir ama ne bileyim iş makineleri ile ilgili olan bir elektrik-elektronik değil de daha çok ev aydınlatmaları veya akıllı ev sistemlerine benzer işler olabilir.

02-19-2019 02:46 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Ahmetp Çevrimdışı
VIP Üye
****
VIP Üyeler
lt=
Mesajlar: 13
Üyelik Tarihi: Feb 2019

Rep Puanı: 0

Mesaj: #3
RE: Üniversite mezunu bir harita
Ailesel bir çok problem yaşadığm için psikolog gibi oldum.Elektrik elektronik düşünmemin nedeni ay merkür kavuşumunun aldığı uranüs neptün kavuşumu üçgeni olabilir mi bunun 10.evde olması beni toplumda böyle bir meslek grubunda gösteriyor sanırım ama dediğin gibi boğada olan bu gezegenler mimarlık için de uygun gözüküyor müteahhitler krizden çok etkilendikleri için mimarlık gözümde revaçta değil bir de yükselen yöneticisi güneş MC ile kavuşum yapıyor bu nedir?

[Resim: alpAG4.png]
02-19-2019 10:34 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Frederico Çevrimdışı
VIP Üye
****
VIP Üyeler
lt=
Mesajlar: 28
Üyelik Tarihi: Nov 2018

Rep Puanı: 8

Mesaj: #4
RE: Üniversite mezunu bir harita
Aslında şunu söylemek isterim, dediğin gibi Türkiye'de birçok ev var ve boş, betona sürekli yatırım yapan Türkiye bir nevi inşaat sektörünün durumunu kötüleştirdi, amacın inşaat sektörünün parasızlığından kurtulup başka bir meslek seçmekse, eğer para odaklı isen neden olmasın ?. Ben şahsi fikrim olarak senin yerinde olsam kesinlikle ziraat-tarım alanıyla uğraşırdım, özellikle yatırımım falan varsa çünkü tarım ne kadar şuan Türkiye'de kötü bir durumda olsa da (benzin, mazot) insanlar kötü bir evde veya evsiz yaşayabilir ama yiyeceksiz yaşayamaz. Diğer yazdığım meslekleri de düşünebilirsin.

Elektrik-elektronik düşünmenin nedeni Ay-Merkür kavuşumu sayılabilir ama tek etken bu değil anladığım kadarıyla, 6.evindeki Uranüs zaten senin günlük rutin işlerde teknoloji ile iç içe olduğunu gösteriyor olabilir (KONUDAN BAĞIMSIZ OLARAK; ayrıca günlük işlerinde veya her gün gördüğün-karşılaştığın insanlar biraz garip Uranüsyen-marjinal olmasını gösteriyor da olabilir.). Bu yüzden yine elektrik-elektroniğe ilgin olabilir yine ''KİŞİ KENDİNDEN BİLİR İŞİ'' vakası günlük rutininde teknoloji görürsen, teknolojiye merak pek de şaşırılacak bir şey değil özet olarak

Yükselen yönetcisinin MC noktası ile kavuşum yapması sayesinde mesleğinde iyi yerlere gelmen olası gibi görünüyor. Yükselenin (Aslan'ın ikincil yöneticisi Mars diye biliyorum) ikincil yöneticisi de yine yüceldiği (OLUMLU +) bir burçta olması ve büyük üçgene dahil olması şahane bir haber ama tam olarak ne konuda şans-fayda getirir dersen bilmiyorum. Astroloji bir sürü olasılık ile doludur sana hangi alandan piyango vurabilir, nasıl fırsatlar karşına çıkabilir bunu en iyi sen bilirsin Astroloji biraz gözlem işi ve bu haritayı sen kendin deneyimliyorsun, bu yüzden sen bileceksin olasılıkları-fırsatları. Olay daha çok ''senin Marsiyen (agresif-hareketli-enerjik-olduğu yerde duramayan) bir yapıda olmanın bu yüzden yurt dışına çıkmanın ve gittiğin ülkede iyi bir gelin bulman sayesinde ailenin çok mutlu olması.'' şeklinde gelişebilir, ama bu sadece bir ihtimal dediğim gibi sana belki daha farklı bizim tahmin edemeyeceğimiz ve gezegenlerin diğer simgelediği konular ile ilgili de fırsatlar getirebilir.

02-19-2019 11:13 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
BayanKararsız Çevrimdışı
VIP Üye
****
VIP Üyeler
lt=
Mesajlar: 574
Üyelik Tarihi: Apr 2016

Rep Puanı: 39

Mesaj: #5
RE: Üniversite mezunu bir harita
Merhaba, benim size yoruma başlamadan önce bir sorum olacak,şöyle sorayım:

Sizin de gad 9.evde ve yükseköğrenimle ilgili sıkıntılar yaşadınız mı?Yaşadıysanız ne yaşadınız ve nasıl aştınız? Benim gad 9.evde ve yükseköğrenimim bihayli sıkıntılı durumda,aynı görünümde birini görünce sormak istedim.

Gelelim benim yorumuma,bu haritadan iyi bir akademisyenin de çıkacağını düşünüyorum. 10.ev yöneticisi Venüs,9.evde ve büyük üçgene dahil. 10.evdeki Ay ve Merkür'ün yanyana gelmesi de Neptün yok ama bana biraz idealizm belirtisi gibi geldi.Mantık çerçevesinde duygularınızı kullanarak yapabileceğiniz bir iş. ASC ile kavuşumda olan Mars ise değerlerinizi savunabilecek potansiyeliniz olduğunu gösteriyor bana.Yani siz bir akademisyen olsanız,hem pes etmeden araştırmalar yapabilirsiniz (Mars etkisi),hem de 10.evinizdeki Ay sayesinde bence öğrencilerinizle bağ da kurabilirsiniz.Ayrıca Kad 3.evdeyken hem tek bir yoldan öğrenme hem de bildiğiniz şeyleri sadeleştirerek öğretebilme misyonu verir ki,zor olan şeyleri bile basitleyerek örnekleyebilirsiniz,bu da öğretmenlik için güzel bir vasıftır.

Umarım sizin için en güzeli olur,başarılar dilerim.

Amacı öğrenmek olan herkese mesaj kutum ardına kadar açık,gelin beraber araştırıp öğrenelim,bildiğim konularda harita yorumlatmak dışında istediğinizi sorabilirsiniz.Öğrenmek isteyene saygım,sevgim ve hoşgörüm sonsuz... gülücük


Haritam
02-21-2019 11:18 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Ahmetp Çevrimdışı
VIP Üye
****
VIP Üyeler
lt=
Mesajlar: 13
Üyelik Tarihi: Feb 2019

Rep Puanı: 0

Mesaj: #6
Cvp: Üniversite mezunu bir harita
Cevabınız için teşekkürler üniversiteyi belki de güneş ve merkür boğada olduğundan dolayı bütünleme sınavı olmadan bitiremedim çünkü herşeyi sindirerek ve yavaş düşünerek zorlandım ama bu benim mi tembelliğim bilemedim bunun yanında üniversite döneminde ailemin yanında olduğum için aile içi hukuksal problemler yaşadık bununla uğraşırken okuldan kopma noktasına geldim çünkü okuldan çok adliyedeydim hatta mezuniyet töreninden bir gün önce annemle babamı boşadık o derece yani bu yüzden hukuk okusam daha iyi olurdu bu yüzden başka alternatifler arıyorum

[Resim: alpAG4.png]
02-21-2019 11:57 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
BayanKararsız Çevrimdışı
VIP Üye
****
VIP Üyeler
lt=
Mesajlar: 574
Üyelik Tarihi: Apr 2016

Rep Puanı: 39

Mesaj: #7
Cvp: Üniversite mezunu bir harita
(02-21-2019 11:57 AM)Ahmetp Yazılan:  Cevabınız için teşekkürler üniversiteyi belki de güneş ve merkür boğada olduğundan dolayı bütünleme sınavı olmadan bitiremedim çünkü herşeyi sindirerek ve yavaş düşünerek zorlandım ama bu benim mi tembelliğim bilemedim bunun yanında üniversite döneminde ailemin yanında olduğum için aile içi hukuksal problemler yaşadık bununla uğraşırken okuldan kopma noktasına geldim çünkü okuldan çok adliyedeydim hatta mezuniyet töreninden bir gün önce annemle babamı boşadık o derece yani bu yüzden hukuk okusam daha iyi olurdu bu yüzden başka alternatifler arıyorum

Haritanız hukuk için de müsait bence, şu an dışarıdayım, sonra daha detaylı bir şekilde yazacağım, ben mezuniyet sonrası yapılabilecekler olarak düşündüm, imkanınız varsa hukuk alanını da düşünebilirsiniz veya adli bilimlere ilgili bir şeyleri de.

Amacı öğrenmek olan herkese mesaj kutum ardına kadar açık,gelin beraber araştırıp öğrenelim,bildiğim konularda harita yorumlatmak dışında istediğinizi sorabilirsiniz.Öğrenmek isteyene saygım,sevgim ve hoşgörüm sonsuz... gülücük


Haritam
02-21-2019 04:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
justicee Çevrimdışı
VIP Üye
****
VIP Üyeler
lt=
Mesajlar: 143
Üyelik Tarihi: Nov 2017

Rep Puanı: 3

Mesaj: #8
Cvp: Üniversite mezunu bir harita
@bayankararsız
Rica etsem benim de yapabileceğim meslekler hakkında biraz Bilgi verir misin? gülücük 12.ev ve 10.ev bağlantısı biraz kafamı karıştırıyor.İki evdede çok fazla gezegen var ve açıları ne yazık kı sert

haritam: https://hizliresim.com/AD7p3v
02-22-2019 11:07 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
BayanKararsız Çevrimdışı
VIP Üye
****
VIP Üyeler
lt=
Mesajlar: 574
Üyelik Tarihi: Apr 2016

Rep Puanı: 39

Mesaj: #9
Cvp: Üniversite mezunu bir harita
(02-22-2019 11:07 PM)justicee Yazılan:  @bayankararsız
Rica etsem benim de yapabileceğim meslekler hakkında biraz Bilgi verir misin? gülücük 12.ev ve 10.ev bağlantısı biraz kafamı karıştırıyor.İki evdede çok fazla gezegen var ve açıları ne yazık kı sert

Merhaba Justice,bir süredir yoğunluğumdan dolayı yoktum ama tabiki elimden geldiğince analiz etmeye çalışırım,yalnız şu an çok uykum var ve ayık kafayla bakmayı tercih ederim,görüşmek üzere gülücük

Amacı öğrenmek olan herkese mesaj kutum ardına kadar açık,gelin beraber araştırıp öğrenelim,bildiğim konularda harita yorumlatmak dışında istediğinizi sorabilirsiniz.Öğrenmek isteyene saygım,sevgim ve hoşgörüm sonsuz... gülücük


Haritam
03-04-2019 05:02 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
justicee Çevrimdışı
VIP Üye
****
VIP Üyeler
lt=
Mesajlar: 143
Üyelik Tarihi: Nov 2017

Rep Puanı: 3

Mesaj: #10
RE: Üniversite mezunu bir harita
Teşekkür ederim,sabırsızlıkla bekliyorum gülücük

haritam: https://hizliresim.com/AD7p3v
03-04-2019 02:03 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  İşsiz bir harita Ahmetp 6 64,991 02-25-2021 07:41 PM
Son Mesaj: Libra
  Solar Return Harita dlnatly 18 13,229 03-29-2020 06:51 PM
Son Mesaj: dlnatly
  Ütopik Yaklaşım : En İyi Harita :)) uranus 100 138,634 03-26-2020 02:36 AM
Son Mesaj: Alpoha1
  astro.com'dan Harita Çıkarma astrosohbet 12 125,617 09-03-2019 02:24 AM
Son Mesaj: ilerizekali
  bir psikiyatriste ait harita darkness_blue 0 5,028 07-15-2019 07:48 PM
Son Mesaj: darkness_blue
  Batı Haritası ve Vedik Harita BayanKararsız 16 21,525 11-22-2017 10:21 PM
Son Mesaj: Gulsen
  Harita Yorumlama Konusunda Pratik Öneriler astrosohbet 27 50,987 06-05-2014 05:52 AM
Son Mesaj: astrosohbet
  harita :) bberen 2 7,732 07-23-2012 12:30 PM
Son Mesaj: bberen
  Harita Yorumlama Diyagramı Derin 2 15,872 05-14-2011 11:55 AM
Son Mesaj: ayşe kara
  İkiz Çocukların Harita Yorumu Serena 17 26,886 07-11-2010 10:49 PM
Son Mesaj: rakka

Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir