Değerlendir:
  • 4 Oy - 3.5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

8.ev ve Metafizik
Yazar Mesaj
ilerizekali Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 1

8.ev ve Metafizik
Herkese merhaba arkadaşlar. Sitede 8.eve dair yazılan bir çok başlık vardı fakat metafizik konularıyla olan etkilerine değinen başlık yoktu bu yüzden bu başlığı açmak istedim. Astroloji'de 8.ev, metafizik alanını ve ruhsal boyutun üst noktasını temsil ettiği için metafizik alanlarıyla ilişkisi dolaylı yoldan olmaktadır.

8.evinde Mars,Merkür ve Algol kavuşumu olan biri olarak 8.evde metafizik konularını çok önemli bir şekilde yaşamış biri olarak size 8.evde metafizik etkilere değinmek istiyorum.

Henüz 6 yaşındayken bir tatil köyüne 15 günlük tatil yapmaya gitmiştik. Gittiğimiz tatil köyünde gayet güzel bir tatil geçerken bir gün tatil köyünde aşırı yağmur yağmıştı. O gün ailemle bu aşırı yağmurları büyük dikkatle pencereden izliyorduk. Pencere de kapalıydı yağmur ya da başka bir şeyin girmesi imkansızdı. Ben de o ara pencereden yağmuru izlerken birden pencereden kıpkırmızı koskoca bir "Yıldırım Topu" aniden girdi ve yüzümün önünden geçti ve ben ani refleksle kafamı çektim. Yıldırım Topu beni geçtikten sonra babamın kulağının da yanına geçerek odadan çıktı ve bir daha nereye gittiği ne olduğu hep bir meçhul durumdu. Yıldırım topunun yüzüme çarpıcakken son anda refleksle kafamı aşağı çekmiştim. Ailecek bu durumdan çok korkup hemen eşyaları toplayarak orada bir daha kalmamak adına hemen ayrıldık. Tabi yıllar sonra bir kere geçip uğradık ama asla kalmadık.

Eğer o yıldırım topu yüzüme çarpsaydı şu anda ölmüştük ya da sakatlanmıştık. Hatta gazetelerde ya da haberlerde bile şiddetli bir ölümle hayatini kaydeden cocuk haberleri de yapılabilirdi.

İkinci olay ise; 5 yaşındayken köyde bir komşumuzu ziyaret etmek için gitmiştik. Komşumuzun annesi de ordaydı ve komşumuzun annesi kendince bir fırında ekmek yapıyordu biz de ablamla izliyorduk. İzlerken ablam o ara odadan ayrıldı ben de arkasından geliyordum ve odadan tam ayrılıcakken bir arkama döndüm kadının gözler bir garip bana bakıyor ve ablama "teyzeye bişey olmuş" dedim. Ablam görünce şok oldu ve hemen komşumuzu çağırdık fakat malesef ani bir krizle hayatını kaybetmişti. O an teyzenin ölü bir halde bakışı beni o yaşlarda çok korkutmuştu.

Üçüncü olay ise; bir gece yarısı hiç bir sebep yokken durduk yerde uyandım. Sonra uyandığım gibi bir su içmeye gidiyim dedim. Su içtikten sonra yatağa geçtim. Tam yatağa kafamı koymuştum ki dış kapıdan sesler geldi. Biri dış kapıyı açmıştı fakat çengel olduğu için içeri giremedi bu yüzden kapıyı kapattı. Ben hemen o durumda Polisi aradım ve polis geldi fakat hırsızlar onları görünce hemen kaçtı. Meğerse sitenin dışında bunlara haber veren biri daha varmış onun söylemesiyle aşağı inip hemen kaçmışlar. Eğer uyanmasaydım sitedeki başka insanların evlerine girebilirlerdi ve çok kötü başka olay da çıkabilirdi.

Son olarak ise; bu hayatta aşık olduğum fakat benim kalbimi kıran beni üzen kadınların hepsinin hayatı çok acı trajik olaylarla dönüşüme uğradı. Kiminin ailesi dağıldı kimi skandal olaylara karıştı kimi hayattaki bazı şeylerden dolayı yıkımlar yaşadı ağır dönüşümlere girdi ve hepsinin hayatı çok kötü bir şekilde mahvoldu. Bilmiyorum bu bir tesadüftür ama hangi aşık olduğum kadın benim kalbimi kırdıysa benim ahımı aldıysa hepsinin hayatı tepe taklak,çok kötü ve ağır dönüşümlerle dolu oldu. Hiç birinin hayatı çok iyi olmadı hepsinde çok ağır sıkıntılar ve yıkımlar oldu. Burada 8.evin getirdiği yoğun ruhsal duygu ve maneviyat, karşı insanların dönüşümler yaşama potansiyeli de doğuruyor bence.

Diyeceğim 8.evin ruhsal olarak etkisi çok güçlü ve kişiye çok önemli temalar gösterip metafiziksel etkiler verebiliyor. Sizce de bende 8.evin metafiziksel etkileri yoğun mu duruyor ? Sizde de 8.evin metafiziksel etkiler verdiği oldu mu ? Olduysa anlatabilir misiniz ?
09-06-2019 04:45 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tugsem_10 Çevrimdışı
Üye
**

RE: 8.ev ve Metafizik
8. evde yoğunluk olanlar ölüm korkusu hariç cinayete kurban giderler mi çok merak ediyorum.
09-06-2019 12:34 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ilerizekali Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Cvp: 8.ev ve Metafizik
(09-06-2019 12:34 PM)tugsem_10 Yazılan:  8. evde yoğunluk olanlar ölüm korkusu hariç cinayete kurban giderler mi çok merak ediyorum.

Hayır her 8.evi olan gidicek diye bir şey yok,bu astrolojiye aykırı. Ben çoğu astrolog gibi 8.evin fiziki ölümle şekillendirilmesini ve 4.evin de ölüm yeri olduğunu savunmuyorum çünkü hepimizin nasıl ve ne zaman öleceğini bir tek yüce Allah bilir. O yüzden illa haritada 8.ev yoğun diye ben ölücek miyim diye düşünmek çok yanlış. Her şeyi bir tek yüce Allah bilir. 8.evi yoğun olup mutlu mesut yaşayan ve hayata mutlu veda eden milyonlarca insan var. 8.evi kişinin karakterine,iç dünyasına, maneviyatına ve hayatına etkilerine göre bakmak gerekir. Kaldı ki çoğu zengin insanın haritasında 8.ev yoğun ya da 2.ev/8.ev aksı çok güçlü. 8.ev bilgeliğe götüren yoldur 9.eve geldiğinde kişi bilgeliğe ulaşır bu yüzden kişinin dönüşümünü sağlayıp bilgeliğe çıkaran evdir aynı zamanda gülücük 8.evi tamamen öldürücü ve kötü bişey gibi görmek çok hatalı. 8.ev kişiyi metafizik durumlar ve bilinç üstü sezgiler de verir benim başlıkta anlattıklarım gibi. 8.evi iyi değerlendirirsen mutluluk seninle ama değerlendiremezsen o zaman dibe vuruşu da 8.eve yüklememesi gerekir insanların. Sonuçta Allah hepimize akıl fikir vermiş ki bunu kullanmak gerek. Bize düşen bu aklı ahlak ve vicdan çerçevesinde değerlendirmek gülücük

Son olarak 8.ev fiziksel ölümü değil bilgeliğe ulaşılan yolda zihinsel ve ruhsal ölümü temsil etmektedir kişiyi bilgeliğe götüren tek aracı yoldur 8.ev. Bu süreçte metafiziksel olaylar da rastlanabilir 6.his etkisi de verebilir ama 8.ev herkese kötü değildir çünkü milyonlarca 8.evi yoğun insan var. O zaman hepsi ayvayı yedi, işte bu yüzden böyle bir şey mümkün değil gülücük 8.ev zorludur ama asla kötü ev değildir. Bu yüzden hayatımızı ve geleceğimizi de bilen bir tek yüce Allah'tır gülücük
09-06-2019 12:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
say24 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 15

RE: 8.ev ve Metafizik
Her 8. ev transiti ölüm getirseydi ben 2015’ten bu yana kaç kez ölürdüm acaba :D 8. evdeki Güneş’e Uranüs, Satürn, Plüto, 2018’deki Mars retrosu, Yengeç-Oğlak tutulmaları vs. hepsi sert açılar yaptı, Allah’a şükürler olsun kazasız belasız sapasağlamım gülücük

Haritam: https://resmim.net/i/uXiTy
2021-22 Solar Return Haritam: https://resmim.net/i/uXFsU
09-07-2019 02:53 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ilerizekali Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

(09-07-2019 02:53 PM)say24 Yazılan:  Her 8. ev transiti ölüm getirseydi ben 2015’ten bu yana kaç kez ölürdüm acaba :D 8. evdeki Güneş’e Uranüs, Satürn, Plüto, 2018’deki Mars retrosu, Yengeç-Oğlak tutulmaları vs. hepsi sert açılar yaptı, Allah’a şükürler olsun kazasız belasız sapasağlamım gülücük

Kesinlikle dedğiniz gibi her 8.ev ölüm olsaydı her 8.evinde gezegen olan insanlar transit zamanlarında bitmişti gülücük
09-07-2019 03:28 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Merau Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 5

@ilerizekali oncelikle haritalarımızın bu kadar benziyor olmasına çok şaşırdım. doğum günlerimiz çok yakın.

benim haritamda da 8. ev güclü sayılır. güneş ile venüs 10 ve 7. evlerin yöneticileri olarak burada. güneş - alhena kavusumu bulunuyor. fakat venüs ve güneş benefik yıldızlar oldugundan daha hafif etkilerle deneyimliyorum, bahsettiğiniz olaylar bir çocuk için çok sert tesadüfler, hayatınızda mars'ın gücü halen bariz görünüyordur sanırım.

bu baglamda sizin haritanıza dair dikkatimi çeken şu, diğer yıldızlar ve ev yöneticisine dair bilgim yok fakat 8. ev mars sizi hayata karsı daha temkinli bir savunma mekanizması olusturmaya itmiştir. zannediyorum ki yaşadıklarınız 8. ev mars'ı çok güzel ifade ediyor. koç burcu etkisi de güçlü sizde ay ve satürn kavusumu retro venüs yaşamınızdaki kadın figürleriyle alakalı konular için çok enteresan olabilir ama keşke biraz bilgi birikimim olsaydı.

09-09-2019 09:18 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ilerizekali Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

(09-09-2019 09:18 PM)Merau Yazılan:  @ilerizekali oncelikle haritalarımızın bu kadar benziyor olmasına çok şaşırdım. doğum günlerimiz çok yakın.

benim haritamda da 8. ev güclü sayılır. güneş ile venüs 10 ve 7. evlerin yöneticileri olarak burada. güneş - alhena kavusumu bulunuyor. fakat venüs ve güneş benefik yıldızlar oldugundan daha hafif etkilerle deneyimliyorum, bahsettiğiniz olaylar bir çocuk için çok sert tesadüfler, hayatınızda mars'ın gücü halen bariz görünüyordur sanırım.

bu baglamda sizin haritanıza dair dikkatimi çeken şu, diğer yıldızlar ve ev yöneticisine dair bilgim yok fakat 8. ev mars sizi hayata karsı daha temkinli bir savunma mekanizması olusturmaya itmiştir. zannediyorum ki yaşadıklarınız 8. ev mars'ı çok güzel ifade ediyor. koç burcu etkisi de güçlü sizde ay ve satürn kavusumu retro venüs yaşamınızdaki kadın figürleriyle alakalı konular için çok enteresan olabilir ama keşke biraz bilgi birikimim olsaydı.

Öncelikle haritama bakıp yorumladığınız için çok teşekkür ederim. Dikkatlice bakınca evet haritamız birbirine çok benziyor hem de baya çok gülücük 8.evimdeki Mars'a gelince dediğiniz gibi Mars, 8.evimde ve Boğa'da olmasıyla birlikte aldığı açıların da etkisiyle oldukça temkinli ve her tehlikeye karşı savunma pozisyonunda durma enerjisi veriyor. Hayatımda kendimin yaptığı bir hata sonucu kriz ya da dönüşüm vs. gibi durumlar olmadı. Yaptığım her şeyde, geleceğe dair hedeflerimde, günümüzde yaşama ihtimali olan her tehlikeli duruma karşı muazzam bir tedbir ve savunma mekanizmam var. Bu yüzden hata yapmam çok zor. Ve ayrıca bende Mars oldukça olumlu işlemekte. Plüto'nun karşıt açı yapması çok olumlu bir etkide çünkü Plüto, kendi evindeki Mars'la temasta ve bununla birlikte bu iki gezegen Akrep burcunu yönetmekte. Kaldı ki Mars ile Plüto arasındaki karşıt açıya Ay,Uranüs ve Neptün olumlu açılar yaparak bu iki gezegenin etkisini daha da olumlu yönde dönüştürmekte. Hayatımda bugüne kadar sürekli bir tedbir pozisyonunda oldum fakat bundan mutluyum çünkü hayatımda Mars 8.evin getirdiği hatalar sonucu tehlikeli krizler yaşamadım. Gerek insan ilişkilerinde gerek parasal alanlarda oldukça en ince ayrıntısına kadar tedbirli hareket ettiğim için bu alanlarda zorlanmam çok zor. Kaldı ki Plüto 2.evimde ve Retro'da olması daha da olumluluk katmakta çünkü Plüto retroda daha güçlüdür ve kişilere olan enerjisi içseldir. 2.evde retrodaki Plüto, parasal konularda iyileştirici bir yetenek ve sahip olunan değerleri koruma iç güdüsü getirmekte. Bir de 2.evin yöneticisi olan Boğa'nın, Plüto'nun evi olan 8.evde yer alması ve bir de üstüne Mars ile Merkür'ün de 8.evde Plüto'ya karşıt açı yapması 2.ev-8.ev aksını birbiriyle çok yakın dost yapmış gibi. Bu bakımdan 8.evimle 2.evim birbirine bağlanmış ve asla kopamayacak muazzam bir işbirliğine sahip gibi duruyor. Ne Plüto haritamda Mars'sız hareket edebilir Ne de Mars Plüto'suz hareket edebilir ikisi birbirine bağlanmış sıkı bir dost gibiler haritamda. Mars, enerji ve mücadele gezegenidir. Plüto ise güç,hayatta kalma kuvveti,şifacılık,dönüşüm ve yoğunluk gezegenidir. Bu bakımdan Mars ve Plüto bende hayata karşı muazzam bir tedbir ve savunma gücü vermekte.

Bu başlıktaki anlattığım olaylar çocukken ister istemez bende korku yarattı ama çocukluğum çok güzel geçti yani bu yukarıda dediğim olaylar çocukluğumu çok büyük etkilemedi ama iz bıraktı. Ailemle aram çok iyiydi çocukken (hala iyidir tabi) ve geniş akraba çevresinde yaşadım çocukluğumu, bunda Jüpiter ve Neptün etkili. Bu bakımdan bu yukardaki metafiziksel olaylar benim çocukluğumdaki eğlenceli günlerimin gerisinde kalmakta gülücük

Bir de çocukken bu yaşadığım olaylar bende elbette iz bıraktı ve bu olaylar sonrasında kendimde büyük içsel dönüşüm de oldu fakat bunlar genelde olumlu seyretti çünkü hayata karşı ve böyle her an olabilecek kriz durumlarına karşı tedbir ve güvenlik mekanizması geliştirdi. Şu anda ben istesem de Mars ve Plüto hayatta benim hata yapmama ve kendimi batırmama asla izin vermez. Kaldı ki buna Boğa burcu da izin vermez. O yüzden Mars'ı da Plüto'yu da seviyorum gülücük
09-10-2019 02:47 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Merau Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 5

evet pluto dikkate deger bir konu olsa gerek modern astroloji hakkında hemen hemen bir şey bilmiyorum.

7. ev insan iliskilerini ifade ediyor, yöneticisi mars, 8. evde boğa burcunda, maddi konularla ilintili direkt rol alacagınızı gösteriyor olmalı. 9. ev yöneticisi merkür de mars ile kavusum halinde. 8. ev yöneticisi venüs, merkür ile karsılıklı agırlamada. metafizik konularda arastırma ögrenmeye egilimli bir insan olabileceginizi gösterir bu. ikna becerisi yüksek bir insan olabilirsiniz bence. modern astrolojiyle pek aram olmasa da pluto etkisi maddi konuların hayatınızda her zaman onemli olabilecegini, hayatın yeteneklerinizi bu alanda kullanmaya itebilecegini gösterebilir.

, uranus 4. evde ve saturn ile kavusan ay' la sextile acı olustuyor, zaten ay satürn madde ötesi konuları ögrenmeye egilimli olabilir uranus de ihtiyacları anlatan ay'ı bu konulara itebilir dediginiz gibi.

09-10-2019 01:26 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ilerizekali Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

(09-10-2019 01:26 PM)Merau Yazılan:  evet pluto dikkate deger bir konu olsa gerek modern astroloji hakkında hemen hemen bir şey bilmiyorum.

7. ev insan iliskilerini ifade ediyor, yöneticisi mars, 8. evde boğa burcunda, maddi konularla ilintili direkt rol alacagınızı gösteriyor olmalı. 9. ev yöneticisi merkür de mars ile kavusum halinde. 8. ev yöneticisi venüs, merkür ile karsılıklı agırlamada. metafizik konularda arastırma ögrenmeye egilimli bir insan olabileceginizi gösterir bu. ikna becerisi yüksek bir insan olabilirsiniz bence. modern astrolojiyle pek aram olmasa da pluto etkisi maddi konuların hayatınızda her zaman onemli olabilecegini, hayatın yeteneklerinizi bu alanda kullanmaya itebilecegini gösterebilir.

, uranus 4. evde ve saturn ile kavusan ay' la sextile acı olustuyor, zaten ay satürn madde ötesi konuları ögrenmeye egilimli olabilir uranus de ihtiyacları anlatan ay'ı bu konulara itebilir dediginiz gibi.

Çok teşekkür ederim. Haritamda bütün ev ve gezegenler birbiriyle kaynaşmış gibi resmen gülücük
09-10-2019 01:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Seher56 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 0

Hadi bu da benim forumdaki ilk yorumum olsun

Astrolijiye tam vakıf degilim. Kendimi yetkin olarak nitelendiremem. Ama 8.ev metafizik arasinda bag kurmak gerekirse şunu soyleyebilirim. Bir tanıdıgım feci bir trafik kazasi geciriyor. Ayni kazada cok sevdigi annesini kaybediyor. Kizda ölmek üzereymiş. Hatta babası annesinin mezarinin yanina kızının mezarini da kazdirmiş. Doktorlar %10 ihtimal veriyoruz demisler. Ama kız hayatta kalmiş. Ve iyileşmis. Ben kendisiyle kazadan yaklaşil dört sene sonra karsilasmiştık. Toparlamısti. Gayet iyiydi.

Ama bu ölümden dönmenin kendisinin 6. Hissini kuvvetlendirdigini söyledi. Kazadan sonra bizim durugörü dedigimiz. Duyu otesi algilama örnekleri yasamiş. Mesela ablasiyla fasulye ayiklarlarken ablasına elini kesceksin demis. Ablasi "Ne diyors.. demeye kalmadan elini kesmiş. Benzer olaylar... Bu kazadan evvel böyle bir durum yoktu dedi. Ama herhalde öte tarafa yaklasınca insan hissi dünyasi genişliyor diyordu.

Malum 8. Ev ölümle ilişkilendirilir. Bu örnekte de ölümün kiyısından dönmüş birinin gelisen hissi kabiliyeti var. Baslığa ne kadar uygun bir bu bilgi bilmem. Ama ölüm, inanc sahibi bireyler için fizik ötesi aleme geçistir. Ve yaklaştım diyen birinin bilincaltinda bu alana dair bilgiler kodlamalar kalmış olabilir . Tekrar madde alemine dönerek. Ikisi arasında bağ kurup bu kanal aracılığıyla bilgi alıyor olabilir/ farkinda olmadan. Yani bilinçli eylemde bulunmadan...

HOMOSAPIEN'''DEN İNSANA EVRİLİYOR...[/size]

Bu Placidus ev sistemi haritam:
https://i.hizliresim.com/00gNO8.png

Bu da Whole sign ev sistemi:
https://i.hizliresim.com/5NXmPL.png

09-11-2019 02:05 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir