Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Astrosohbet (Ekrem-Admin) İnceliyoruz.
Yazar Mesaj
Frederico Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 5

Astrosohbet (Ekrem-Admin) İnceliyoruz.
Son attığım konuların ilgi görmemesinden (konularımın görüntülenme sayısı bile çok azaldı, cevap zaten yok kýrýk kalp) dolayı ben de sizler için daha ilginç bir konuyu bugün irdelemeye karar verdim.

Şahsi olarak ben Ekrem'i ağabeyi tanımasam da (bilmiyorsanız sitenin kurucularından biriymiş Youtube'da arkadaşlarıyla kurduğunu söylemişti ben de o zaman öğrenmiştim tam olarak, kendisini Youtube'da ''Astrosohbet'' olarak aratıp videolarını bulabilirisiniz) bazı videolarının gerçekten çok önemli olduğunu düşünüyorum. Günün birinde kendisinin doğum bilgilerini aldım çünkü: ''acaba çektiği videolarda bize gerçekleri mi aktarıyor yoksa bizi manipüle mi ediyor ?, videolarında sistem eleştirisi yapıyor ama aslında ekrem de bizi mi kandırıyor ?'' diye şüphelendim ( Ay-Akrep yanım sağolsun).

Doğum bilgilerini aldıktan sonra kendisine geri dönüş yapamadım uzun süre de konu da açmadım biraz ayıp oldu, hatta kendisi yazarlık konusu hakkında da fikir istemişti benden onu da bu yazı da anlatıyorum sıkı tutunun.

İlk baş Ekrem ağabeyin haritasını ekleyerek başlayalım sonra üzerine fikirlerimi aktarayım.

[Resim: 5NXraA.png]

İlk önce bir konuyu irdelerken o konuyla ilgili gezegen ve burçlara bakalım. Yalancı-Manipülatif bir burç veya burçlar var mıdır ? Cevap: Evet, vardır.
Peki hangi burçlar: Akrep ve Balık.

Su grubunun genel özelliğidir bir şeyleri saklamak gizlemek hatırlayalım, Akrep burcunun yönetici gezegenlerinden biri Plüton, özelliği-doğası nedir ? Cevap: Gömmek, gizlemek, manipüle etmek, yalan atmak gibi şeyler sayabiliriz, peki Akrep burcunun doğal evi olan 8.ev hangi konularla ilgili ? Cevap: Gizli-Metafizik konular, ölüm, pskoloji, travma.

Hatırlıyorsanız Ekrem ağabey bir videosu vardı Plüton ile ilgili adını hatırlatayım ''Plüton ve dibi görmek'' bu kadar kanıt yeter sanırım.

Peki Berk anladık Akrep burcunun böyle bir konusu var peki Balık burcunun bununla ne ilgisi var.

Balık burcunun yöneticisi Modern Astrolojiye göre Neptün'dür, genellikle biz Neptün hakkında duyarız?

Cevap: Olaylara bir sis etkisi yapar, yani saklar önünüzü göremezsiniz. Balık burcu arketipinin şöyle bir durumu da vardır, Balık burcu kendisini kendi hayalleriyle manipüle eder. Kendi kurduğu hayallerin gerçek olduğuna o kadar inanır ki kendini kandırır.

Peki Balık burcu hangi evin doğal yöneticisi ?

Cevap:12.ev, biz bu ev hakkında ne deriz mesela kişide çok fazla 12.ev vurgusu varsa veya MC burcunun yöneticisi mesela 12.evdeyse..
Şunu söyleyebiliriz: Kapalı bir alanda çalışmak, insanların görmediği, sosyal olmayan, belki yanlız çalışmak (Laboratuvar, hapishane vs.)

Yani bu iki burcun da bir gizlilik, bir manipülatif yanı var.

Peki bir şeyin görünür olması ile alakalı bir yıldızımız var, hangi yıldız o ?

Cevap: Güneş, Güneş bir şeyin görünür-açık olduğunu gösterir.
Güneşin yöneticisi Aslan burcu hangi evin doğal yöneticisidir ?
Cevap: 5.ev, biz 5.ev vurgusu hakkında şunu da söyleriz, Sahnede olmak yani görünür olmak bunu Güneşin görünürlüğü temsil ettiğini kanıtlamak için söylüyorum yani 5. ev ile ilgili bir şey aramayacağız haritada

Peki son olarak Astroloji ve Astrolojik bir bilgi ile alakalı gezegenler var mı ? varsa neler ?

Cevap: Genel anlamda ''Bilgi'' ile alakalı ''Mekür'' ve Astroloji ile alakalı Merkür'ün bir oktav üstü olan gezegen ''Uranüs''

işte bakacağımız tüm ayrıntılardan bahsettik özet olarak

-Güneş
-Merkür
-Uraüns
-Neptün
-Plüton
-Akrep Burcu
-Balık Burcu
-8.ev
-12.ev

Part halinde atacağım devamı (09.09.2019) yarın....

NATAL CHART(DOĞUM HARİTASI)

PLACİDUS(Kıstırılmış-Dağınık) Ev Sistemi

https://resmim.net/f/RZg3J3.png

Whole Sign(Tam Burç) Ev Sistemi

https://resmim.net/f/M9Fr1C.png

Equal (Eşit) Ev Sistemi

https://resmim.net/f/al5lfc.png

<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3

ask
09-08-2019 10:53 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Frederico Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

PART 2 Astrosohbet (Ekrem-Admin) İnceliyoruz.
Evet yazıma devam ediyorum.

[Resim: 5NXraA.png]

Güneş-Mekür: Açı yok
Bilginin görünürlüğünü kanıtlayan herhangi bir açı yok Ekrem ağabeyin haritasında.

Merkür-Uranüs: Kavuşum
Ekrem ağabeyin Astrolojik bir bilgiye vakıf olabileceğini gösteren bir açı.

Merkür-Neptün: Açı yok
Olumlu haber bilgiyi istemsiz veya istemli bir şekilde gizleme yok.

Merkür-Plüton: Açı yok
Güzel haber bilgiyi yanlış aktarma, değiştirme veya kişileri manipüle etme yok.

Açılardan anladığımız kadarıyla Ekrem ağabey bizden bir şeyler saklamıyor gibi. koptum.w

Gelelim burçlara:

Uranüs Akrep burcunda; bu durum Ekrem ağabeyin bizden bir şeyler sakladığını gösteriyor olabilir ama çok küçük bir ihtimal çünkü Akrep burcu SADECE saklamak, gizlemek, manipüle etmekle alakalı değil. Uranüsün bu burçta olması büyük ihtimalle paranormal, bilinmeyen-gizemli konulara olan merakını gösteriyor.

Merkür Yay burcunda; olumlu haber Yay burcunun saklamak, gizlemek ile ilgisi olmayan bir burç.

Burçlardan anladığımız kadarıyla da umduğumuz gibi bir sonuç yok.

Gelelim son olarak evlere:

Uranüs 11.evde: Bu evin konuları arasında saklamak, gizlemek yok

Merkür 12.evde: Bu evin konuları arasında kapalılık, izole olmak ile ilgisi var, ama ben bunu yine gizli ilimlere olan meraka veriyorum hatta Ekrem ağabeyin çalıştığı ortam kapalı-dört duvar arasında olabilir.

Sonuç olarak Ekrem ağabeyin bizi yanıltmak, kandırmak, Astroloji hakkında bize yanlış bilgi vermek gibi bir isteği olmadığı sonucuna varıyorum.

SON OLARAK EKREM AĞABEYİN YAZARLIK POTANSİYELİ ÜZERİNE.

İlk önce yazmak işinin hangi organ ve burç ile ilişkisi olduğuna bakalım. İkizler burcu eller, dil ve konuşma ile alakalıdır, peki İkizler burcunun yöneticisi hangi gezegendir ? Cevap:''Merkür''
Biz bu Merkür'ü hangi evde görüyoruz ?
Cevap:12.ev, yani Ekrem ağabey bir kitap yazacak olsa 12.evin konularıyla ilgili bir kitap beklememiz daha doğru olur. Mesela ''Astroloji'' bir konu olabilir, içerisinde kapalı ve izole yerleri içeren bir kitap olabilir, ölüm ve ölüm ötesi bir konu olabilir, daha fantastik doğa üstü güçler içeren bir konusu olabilir, büyü falan bile olabilir.

Merkür ve Satürn arasındaki olumlu açı, günlük olarak yazmayı ifade ediyor diye düşünüyorum ayrıca Ekrem ağabeyin yazacağı ''Astroloji'' kitabı daha çok gözlem, günlük yaşantı, yaşanılan tecrübeleri içeren bir kitap olur bence.

Merkür ve Uranüs arasında 9°lik bir fark ile kavuşum açısı görüyoruz ama bu açı uzaklaşırken değil yakınlaşırken doğmuş Ekrem ağabey bu yüzden yine ''Uranüs'' konularıyla ilgili bir kitap bekleyebiliriz. Uranüs'te ''Astroloji'' ile ilgili bir gezegendir ben özellikle açılara bakarken şunu HİSSETTİM piyasa da bir sürü kitap görüyoruz farklı Astrologların yazdığı ama bir çoğu genelde AYNI şeylerden bahsediyor ama Ekrem ağabeyden bekleyeceğimiz kitapta ben ''BAKIŞ AÇISI''nın çok daha farklı düşünüyorum çünkü (EKREM AĞABEYİN YÜKSELENİ YAY VE YÖNETİCİSİ JÜPİTER KENDİ DOĞAL EVİNDE) Yay burcu temsil ettiklerinden biri de bakış açısıdır. Nasıl İkizler burcu detaylarda boğulup konunun ana mesajını veremiyorsa Yay burcu tam tersine ayrıntıyla kafayı bozmadan daha ''GÜNLÜK, HAYATIN İÇİNDEN, BENİM TECRÜBELERİM'' temalı bir Astroloji kitabı beklerdim.

Güneş ile kavuşum yapmış bir Neptün (hem de ASC üstünde) görüyoruz bu da yine ''Gizem, bilinmeyen'' ile ilgili bir kitap olabileceğini düşünüyorum. İletişim ve yazma ile alakalı olan 3.eve Balık burcu düşmüş ve yöneticisi Neptün üstte yazdığım gibi hem ASC üzerinde hem 12.evde hem Güneş ile kavuşum yapıyor, Ekrem ağabey eğer böyle bir kitap çıkarırsa tanınırlığının-görünürlüğünün artacağına eminim. 8.evin yine gizli, paranormal şeyler ile ilgilidir Ekrem ağabeyin 8.evini Aslan burcunun büyük bir kısmını kestiğini görüyoruz eğer Whole Sign (Tam Burç) sistemiyle düşündüğümüzde 8.evi tamamen Aslan burcu kesiyor yöneticisi güneş yine ASC-NEPTÜN Kavuşumu var.

Yorumlarım bu kadar okuduğunuz için teşekkürler.askaskaskask

Equal (Eşit) Ev Sistemi

<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3

ask
09-09-2019 11:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Astrosohbet (Ekrem-Admin) İnceliyoruz.
Öncelikle teşekkür ederim verygood
sayende Ay burcu Akrep olan Scarlett'in de benden bu şekilde şüphe edeceğini görmüş oldum :D
bu arada iki ayrı konu açmışsın konuları birleştirdim, bir arada durmaları daha verimli

bu forumu henüz kurmadan önce başka bir sitede astrolojik paylaşımlar yaparken, o sitenin sahibi günün birinde
Fomenko tarihi üzerine yazılar paylaşmıştı. İslam tarihi, hatta dünya tarihi üzerine bilinen pek çok şeyin
yanlış olduğunu anlatıyordu o yazılar. Velhasıl ben de o site sahibinden acayip şüphe etmiştim gülücük
Oysa şimdilerde, o zamanlar şüphe ettiğim o yazıları ciddi ciddi sorguluyorum, olabilir mi acaba diye düşünüyorum.
Belki de kişilere odaklanmak yerine ne söylediğine, ne yaptığına odaklanmak lazımdır.

Senin değerlendirmelere gelince, evet Neptün - Plüto etkileri olsa da sonuçta Güneş Yay, Merkür Yay, Yükselen Yay
mesela insanların özelini didiklemeyi sevmem (beni ilgilendirmez) aynı şekilde kendi özelimi de sürekli göz önünde sergilemem
yani evet sakladığım bir şeyler elbette olur (Plüto, Neptün) lakin bunlar genelde kendimle ilgili şeyler
youtube kanalda manipülasyon yapmadığımı, bilgi ve fikir paylaşımı yaptığımı düşünüyorum tıpkı bu forumda yaptığım gibi
yine de nasıl değerlendirdiğiniz size kalmış, başkaları ne düşünür diye pek umursamıyorum gülücük

sinemada çalışıyorum, filmlerin döndüğü makine daireleri kapalı bir ortamdır ve evet orayı severim (Neptün = Sinema, Sanat)
Güneşle ve görünür olmasıyla ilgili değerlendirmen mutlu etti
ve evet detaylarda boğulmak yerine bütünü görmek bana daha kolay geliyor

Facebook Sayfamız

Twitter Hesabımız
09-10-2019 07:55 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ilerizekali Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 1

Yükselen burca güneş ve neptun kavuşumu çok güzel gülücük Bununla birlikte 9.evdeki Jüpiter,Mars ve K.A.D bulunması sürekli sorgulayıcı,araştırmaya yoğun ilgi ve farklı kültür ile inançları takip etme yoğunluğu veriyor gayet güzel. 10.evdeki Pluto ile Saturn de kariyer icin baya caba ve efor sarfetme enerjisi getirmiş.

https://i.hizliresim.com/qANgBR.jpg
09-10-2019 01:54 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Merau Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Cvp: Astrosohbet (Ekrem-Admin) İnceliyoruz.
venüs 2. evdeymiş çok iyi bence bu. 9. evdeki jupiter mars ikilisiyle uyumlu. olanaklarını egitim seyahat gibi ugraslara aktarmayı tercih eden idealist yönü güclü biri olsa gerek fakat toprak etkisi ihtiyat katar. bu arada astrosohbet videolarındaki mizahi uslubun kaynagını bulduguma sevindim yay ve başak burclarındaki jupiter 1.. evdeki merkür güneş gülücük

09-10-2019 02:11 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Frederico Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Aslında dozunda şüphe iyi bir şey insanı araştırmaya-sorgulamaya yönlendiriyor, konuları birleştirdiğiniz için teşekkürler. gülücük

Equal (Eşit) Ev Sistemi

<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3

ask
09-10-2019 04:12 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Astrosohbet (Forumumuzun) Yıldız Haritası astrosohbet 81 56,625 06-09-2019 12:07 AM
Son Mesaj: say24

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir