Değerlendir:
  • 29 Oy - 3.1 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Geri Hareket ve Durağanlık,Geri Giden Gezegenler
Yazar Mesaj
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

RE: Geri Hareket ve Durağanlık,Geri Giden Gezegenler
Masallar bazen hep aynıymış gibi geliyor bana ...

Orasi ise ayrıbir ironik ...

Senin tepe noktan terazi ...

Ben teraziye müzik demeyi tercih ediyorum...

Ve şuan oradan 2.5 satürn geceçek ...

Bu yüzden değişim için tam zamanı daha iyi bir yeniden başlatıcı bulamazsın....

Bence değiştirmek sanat yapmak için elinden geleni yap ...

6.evindeki merkür ile yazılar yaz...

11.EVİNdeki ay ile fan clup oluştur...

Jüpiterin zaten her daim sana yaren ...

Değiş geliş yenilen
06-14-2010 04:08 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
cizmelikedi Çevrimdışı
Üye
**
lt=

Ne güzel şeyler yazmışsın, içim umutla doldu... Aslında amatör olarak fotoğrafçılıkla ilgileniyorum, belki hem yazıyı hem de fotoğraflarımı kullanarak birşeyler yapmaya çalışabilirim...

Müzik alanında hep iyi bir dinleyici oldum... Ama söylendiklerini dikkate alıp yazmaya çalışacağım. Kendime fan bulabilirsem kulübünü de açarım gülücük

Çok teşekkür ederim Schatz, bu gece kafamda değişik fikirlerle uykuya dalacağım sayende. -alkýþ

Doğum Haritam
06-14-2010 04:22 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(08-30-2010 03:47 PM)kayasran Yazılan:  Arkadaşlar Doğum anımda geri giden gezegenlerin sayısı 6

Mars 00 derece Terazi de geri,
Jüpiter 03 derece Akrep te geri,
Satürn 16 derece Terazi de geri,
Uranüs 03 dereced Yay da geri,
Neptün 26 derece Yay da geri,
Pluto 24 derece Terazi de geri,

son olarak da

Kuzey ay düğümüm var geri olan 14 derece Yengeç de

Şimdi bana ne tavsiye edersiniz gidip bir tapınağa budistler gibi senelerce kendi içimi mi araştırayım gülücük Bunlardan hangisi iyi hangisi kötü acaba?

sadece Marsın geri gitmesini ele al derim.

08-30-2010 03:51 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
hashikio Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Bu yıl Haziran ayının başlarında Venüs 8.evimde ikizler burcunda, satürn 12.evimde terazi burcunda, neptün 4.evimde balık burcunda ve plüto 3.evimde oğlak burcunda geri gidecekler.O dönemde ara verdiğim eğitimime devam etmek için yüksek lisans mülakatı olacak.9.evimde bir hareket yok ama 3.evimde var.Bu durum benim öncelikle eğitimle ilgili faaliyetlerime, daha sonra genel olarak bütün hayatıma nasıl yansır?Bu arada natal marsım 12.evimde transit satürnle kavuşum halinde olacak.Ben bu yıl ölürsem zaten marsla satürnün bir araya gelip, bana verdiği gerginlikten ölücemsimdi-kızdım.....

doğum haritam: http://g1212.hizliresim.com/14/z/hj3ny.png
03-04-2012 03:17 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Libra Çevrimdışı
:)
Moderatörler
lt=

Rep Puanı: 68

Satürn 7. evde 0 derece kovada geri hareketinde

Bir gün yine depresyondayım yapacak bir işim de yok doğum haritamı incelemeye kaldığım yerden devam edeyim dedim Satürn'ün etkisine bakıyordum Çıkan sonuç "Bitip tükenmeyen depresyonda mısınız?" Evet!!!
Satürn döngüsü ile depresyondan kurtulacakmışım
16 aralık 2020de kovaya geçiyor
23 mayıs 2021 retro
11 ekim 2021 ileri harekete devam
7 mart 2023 kovadaki macerası bitiyor
29-31,5 yaş aralığında depresyondan çıkma dönemine girecekmişim Hadi hayırlısı

Doğum Haritam :
Bir Astroloji programından çıkan http://i.hizliresim.com/vZLrnp.jpg
Placidus Ev Sistemi http://i.hizliresim.com/Y4m4yj.png
Whole Sigsn Ev Sistemi http://i.hizliresim.com/2jBjzO.png
Sabit Yıldızlar http://i.hizliresim.com/kEmEy7.jpg
09-18-2016 12:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Ahmeedd Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 14

Satürn değişik bir gezegen, umarım onun yap dediğini yapmış olmalısınız. 30 dan sonra da rahat bırakmaz sizi yoksa.

Kuzey düğümü'ne gitmeye çalışırken serüvene çıkan kişi.
04-01-2017 01:24 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Feslegen Dışarıda
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 8

Alıntı:haritalarında 4 veya daha fazla geri giden planet bulunan kişiler, genellikle kendilerini topluma yabancılaşmış hissederler ve güneşin altındaki yerlerini bulmak için çoğu insandan daha fazla mücadele etmek zorunda kalırlar. Çok genç bir yaşta iç dünyalarıyla temasa geçen bu kişiler, hayatlarında kendine özgü bir değerler sistemini, felsefeyi ya da amacı bizzat tanımlamak ihtiyacı hissederler. Karmaşık bir kişiliğe sahip, düşüncelere dalıp giden ve bireyci özellikleri ağır basan bu kişiler, genellikle sonucu yadırganmak ve toplum dışına itilmek dahi olsa, kendi standartlarını oluşturmak ve kendi yollarını çizmek zorundadırlar."

Merkür, venüs, satürn, uranüs ve neptün olmak üzere 5 retrom var. Geçmişteki ben her şeyi bana bırakmış gülücük)
Benim için anlamlı bir yazı alıntıladığım.
Hep içe dönük ve genelde doğru anlaşılmayan biri oldum. Hiç bir şey yapmam görünürüm ama ruhen çok şey yaparım, içimde halletmeye çalıştığım, daha önce ders aldığım, hata yaptığım, değiştirmem gereken meseleleri uzunca düşünürüm deneyimlemeye geldiğinde sıra çözdüğümü fark ederim bazen. Bunları yeri gelince anlatmaya kalktığımda da normalde hiç göstermediğim için uyduruyorum falan sanabiliyorlar ki asla öyle biri olmadım, tam tersiyim. Ya da şaşırıyorlar sadece. Önyargılı insanlardan kaçar, kendimi kapatırım onlara, kendimi anlatma çabam çok yoğun olmuştur zamanında fakat artık yoruldum.
Zaten yükselenim de sessiz, ayım mesafeli. Yeteri kadar doğru tanıtamıyorum kendimi, bu anlamda merkürün ve venüsün gelişimi öncelikli olarak önemli geliyor bana. Yükselenime de kare yapıyorlar zaten, bu beni çok germiş olsa gerek.

Alıntı:Merkür Retro’ suna sahip insanlarda yaşlanma daha yavaş algılanır. Zaman sanki kişilik için diğer kişilere göre daha yavaş akan bir süreçtir. Bu kişiler fizik olarak da Merkür ’ ü düz olan kişilere göre çoğunlukla daha uzun zaman içinde yıpranırlar.

Zaman algımın farklı olduğunu düşünüyorum gerçekten. Çevrede de herkes her şeyi kalıplara göre yaşatmaya zorluyor tabi.

(12-26-2008 04:53 PM)Angel Yazılan:  Geri giden planatleri incelerken defterime not aldığım kısımları yazmak istiyorum.

Bir planet geri gittiği zaman olağan durmunun tersine döner. Yani mesela dışa vurması gereken özellikleri içinde yaşar, ya da içine yöneltir,yani zihninde yer alır. Mesela bazı klasik astrologlar geri giden planetler için kötü sonuçlar olduğunu yazmışlar ama benim anladığım kadarıyla kötü sözcüğünün yerine geri giden bir planet kendini ifade etmede, çekingelik ve güvensizlik yaşayabilir diyebiliriz. Geri giden bir planet derinliğin, duyarlılığında göstergesidir.

Mesela Merkür geri harekette olduğu zaman; Merkür,aklı,düşünceyi, zekayı temsil eder değil mi....
İşte Merkür geri harekette olduğu olduğu zaman zihinsel faailyetler içe yönelir. Dışa vermemiz gereken bağımsız düşünce içimizde sağlanır. Mesela geri giden Merküre sahip bir kişi iletişiminde kendini ifade etmede zorlanabilir. Kişi iletişimlerinde aksaklıklar yaşayabilir. Yanlış anlaşılmalar olabilir.

Diğer planetlerle ilgili notlarıda ekleyeceğim daha sonra.

Doğru. Düşünmek gerçekten çok yorucu oluyor bazen ve saldığım oluyor. Bu da bana zarar olarak dönüyor, bir de jüpiter kavuşumu var. Sonra hayata isyan ediyorum bir süre gülücük Bari yanık olmasaydı iyi olurdu.
Ben aslan stelyumum kuvvetli olduğunu düşünmüyorum bu retro ve yanıklardan dolayı(su ve toprak etkileri de buna sebep olmuştur) fakat zaman iyi geliyor gibi. Bir de mesela merkür retrosunda doğan çocuklara ailelerin "beceriksiz" vb. şeyler dememeleri gerek gibi bir şey duymuştum, bana fazla fazla yapıldı ufacık şeylerde bile. En yakınlarım tarafından anlaşılmadım genelde.

(09-18-2016 12:04 PM)Libra Yazılan:  Satürn 7. evde 0 derece kovada geri hareketinde

Bir gün yine depresyondayım yapacak bir işim de yok doğum haritamı incelemeye kaldığım yerden devam edeyim dedim Satürn'ün etkisine bakıyordum Çıkan sonuç "Bitip tükenmeyen depresyonda mısınız?" Evet!!!
Satürn döngüsü ile depresyondan kurtulacakmışım
16 aralık 2020de kovaya geçiyor
23 mayıs 2021 retro
11 ekim 2021 ileri harekete devam
7 mart 2023 kovadaki macerası bitiyor
29-31,5 yaş aralığında depresyondan çıkma dönemine girecekmişim Hadi hayırlısı

Hmm retro hareketi tek başına bu etkiyi mi veriyormuş?
Yaşıtmışız, inşallah kurtuluruz, şahsen ay-satürn kavuşumu olan biri olarak yeniden doğmayı bekliyorum gülücük
Galiba bahsettiğiniz yazıyı da buldum, şu anlatımın büyük çoğunluğu doğru;

Alıntı:Kontrollü ve ciddi insanlardır. Satürn ilerlerken doğanlara göre, daha baskın kontrol duyguları vardır. Kendi öğretmenidir ve kendisine ağır dersler verebilir. Olgun yaşlara gelinceye dek ( Satürn devinimini yaşadıktan sonrasına dek) kendisine güvenmez, yeteneklerini kıyaslar ve küçümser, durmadan özeleştiri yapar, suçluluk duygusuna yatkındır ve dolayısıyla depresifdir veya anksiyete eğilimi görülür. Korkak, obsesif bir tablo çizer. Bunu göstermez ancak, zor anlarda ortaya çıkarır. Hısrlı ve hedefe odaklı bir tutum sergileyemez. Başkalarına güvensizliği, yalnızlığa eğilim getirir. Yalnız çalışmak, yalnız yaşamak, yalnız kalmak, geç evlenmek veya evlenmemek ister. Ebeveynler, aile büyükleri, öğretmenler, patronlar, yöneticiler Satürn gerilerken doğanlar için sorundur. Bu kişileri baskı unusuru olarak algılar ve korkar. Olabildiğince uzaklaşmak veya savunmada kalmak ister. Savunma ve kendini koruma konularında yetersizlik hisleriyle kuşatılmıştır.

Tek başına yaşadığım bir çok şeyde etkisi varmış, bir de ay ve şironla etkileşimleri...

Bilgili değil, ilgili.
11-21-2018 04:50 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Libra Çevrimdışı
:)
Moderatörler
lt=

Rep Puanı: 68

Yorumumu unutmuşum Kim bilir nerede okudum gülücük
Satürn güçlü bir gezegen bu nedenle yaptığı açılar bulunduğu evler çok önemli , transitleri güçlü etki yapar

Doğum Haritam :
Bir Astroloji programından çıkan http://i.hizliresim.com/vZLrnp.jpg
Placidus Ev Sistemi http://i.hizliresim.com/Y4m4yj.png
Whole Sigsn Ev Sistemi http://i.hizliresim.com/2jBjzO.png
Sabit Yıldızlar http://i.hizliresim.com/kEmEy7.jpg
11-21-2018 09:02 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Feslegen Dışarıda
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 8

Cvp: Geri Hareket ve Durağanlık,Geri Giden Gezegenler
(11-21-2018 09:02 PM)Libra Yazılan:  Yorumumu unutmuşum Kim bilir nerede okudum gülücük
Satürn güçlü bir gezegen bu nedenle yaptığı açılar bulunduğu evler çok önemli , transitleri güçlü etki yapar

Kad yöneticisi olması da ayrı bir önemli olmalı gülücük

Bilgili değil, ilgili.
11-22-2018 02:40 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  HARİTAMIZDAKİ RETRO GEZEGENLER Hattusas 2 6,334 04-18-2020 03:06 PM
Son Mesaj: Hattusas
  Fokal Gezegenler Lajâ 11 23,087 04-29-2015 07:53 PM
Son Mesaj: Lajâ
  Kişisel Gezegenler ve Narsisizm sufle cii 29 39,480 01-01-2013 12:04 AM
Son Mesaj: astrosohbet
  Gezegenler Hakkında Genel Bilgiler yükselenbaşak 31 55,268 11-27-2012 07:50 PM
Son Mesaj: zeppi
  Gezegenler ve Cenine etkileri pasifik 12 17,317 08-14-2012 11:44 AM
Son Mesaj: ekinoks
  Retrograde Gezegenler ve Karma Alya 6 22,483 05-18-2012 11:36 PM
Son Mesaj: Kaktüs
  TEST ( Gezegenler ) astrosohbet 90 118,087 08-16-2011 04:24 AM
Son Mesaj: astrosohbet
  Gezegenler ve Sağlığımız bluex 13 17,955 07-10-2010 06:24 PM
Son Mesaj: Serena
  Kollektif Gezegenler ve Nesiller aeon 11 15,256 04-27-2010 05:37 PM
Son Mesaj: Bluescorpio
  Kadim Astrolojide Gezegenler Angel 1 5,014 06-28-2007 04:39 AM