Değerlendir:
  • 2 Oy - 3 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Bulanık zihin
Yazar Mesaj
Ahmetp Çevrimdışı
VIP Üye
****
VIP Üyeler
lt=
Mesajlar: 14
Üyelik Tarihi: Feb 2019

Rep Puanı: 0

Mesaj: #1
Bulanık zihin
Sıradan birine göre farklı bir düşünme tarzım olduğunu sanıyorum.Çünkü bana normal gelen fikirler karşımdaki kişiye karşı beni çoğunlukla komik duruma düşürüyor bundan rahatsızlık duyuyorum.Anlaşamamaktan dolayı kalın kafalı biri olduğuma da inanmaya başladım. Aklım bir karış havada sanılıyorum.Fiziksel olarak bir problem bulamadım. Düşünsel olarak çoktandır odaklanma,hafıza problemleri de yaşıyorum geçmişe mi takılıyorum anlamadım haritadan bir şeyler çıkar mı acaba cevaplar için teşekkürler..)gülücük

[Resim: alpAG4.png]
10-16-2019 03:10 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Frederico Çevrimdışı
VIP Üye
****
VIP Üyeler
lt=
Mesajlar: 106
Üyelik Tarihi: Nov 2018

Rep Puanı: 8

Mesaj: #2
RE: Bulanık zihin
Şahsi olarak haritanı çok sevdim bunu söylemeden geçemeyeceğim koptum.w.

Merkür bizim nasıl düşündüğümüzü gösterir, Merkür'ün bir üst oktavı dediğimiz Uranüs beyefendi de düşünmek ile alakalıdır ve Kova burcunun yöneticisidir. Kova burcunda kişisel gezegenleri çok olanların (stelyumu olanların) genellikle uçuk kaçık fikirleri olduğunu "Marjinal" olduğunu görürüz, mantıken düşündüğümüzde bu burcun yönetici gezegeni Uranüs beyefendi kişiyi diğer insanlardan "Marjinalleştirebilir-Farklılaştırabilir" .

Merkür (Düşünce biçimi, hayat görüşü, beyinin-mantığın nasıl işlediği-çalıştığı)
Uranüs (Farklılaşmak, yenilik çıkarmak, devrim yapmak, farklı-uçuk fikirler-düşünceler), (hatta arttırıyorum ANİ-BİRDEN gelen uçuk fikirler)

Bu iki gezegenin birbirine üçgen açı yapıyor onu geçtim Merkür daha muhafazakâr-degişime uzak Boğa burcu'nun son derecelerinde yani çıktı çıkacak. Bu demek ki siz de hayatınızda daha dogmatik (sorgulamadan inanılan) şeylerden kaçmaya başladığınızı, daha çok düşünerek-mantık arayarak bir sonuca varmaya başladığınızı gösteriyor.

Uranüs ise kendi burcu olan Kova'ya yeni girmiş, yani daha yeni fikirlere açık, özgürlüğe önem veren Kova burcuna daha yeni girmiş (daha ilk derecelerinde).

Bir de son olarak şunları söylemek istiyorum, son derecelerde olan Ay ve Merkür'ün geçeceği bir sonraki burç ikizler o da hava elementi tıpkı kova gibi, İkizler burcu da Kova burcu gibi entelektüel, devrimci, mantık arayan bir yapıdadır. Boğa burcunun ikinci yönetici gezegeni Ay ise size bazı konularda muhafazakarlık katmaya çalışabilir. Gördüğüm kadarıyla devrimci olduğunuz kadar da muhafazakârlık arasında giden bir yapınız var ve bu durum haritanıza gayet açık bir şekilde yansımış.

Hayatınızın geneli için şunu söyleyebilirim; hayatınız, gereksiz yere tuttuğunuz hatta belki size zarar vermesine rağmen (muhafaza ettiğiniz) şeyleri bırakmakla geçecek, kendinize direnmemeniz sizin faydanıza olur. Özellikle sevmediğiniz bir işiniz, alışkanlığınız (sigara, alkol) veya aşk (arkadaşlık ta olabilir özellikle iş yerinden olan arkadaşlığınız da olabilir) ilişkiniz varsa bunlardan kurtulmanız gerekecek, siz ayrılmak istemeseniz bile ilahi adalet veya ilahi tecelli (artık ne isim veriyorsanız) sizi zararlı gereksiz insanlardan ayıracak. Ben olsam sizin yerinizde kendime zarar veren her şeyden bir an önce, dış etkenler etki etmeden, daha çok yara almadan kurtulmaya, değişmeye çalışırdım.

Bunu illa ki çok somut olarak düşünme hastalıklı fikir yapısı gibi daha soyut kavramlar da olabilir.

Ben sana taktikleri süreci gösterdim-kopyayı verdim, seni tanımadığım-seninle yaşamadığım için hayatta hangi alanında neyden kurtulman gerektiğini sen bileceksin. Biz Astroloji severler her şeyi bilemeyiz, bu imkansız. Bu nedenle herkes Astroloji bilmeli diyoruz.

İyi günler diliyorum. koptum.w.

10-18-2019 01:56 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Frederico Çevrimdışı
VIP Üye
****
VIP Üyeler
lt=
Mesajlar: 106
Üyelik Tarihi: Nov 2018

Rep Puanı: 8

Mesaj: #3
RE: Bulanık zihin
Bir bitiremiyorum şu yazacaklarımı şunları da yazayım, geçmişe takılı olabileceğin konusu hakkında haklısın çünkü Yengeç burcu ve Ay geçmişle alakalıdır ve Ay güçlü olduğu Boğa burcunda ve "Dağıtıcı" etkisi olduğunu bildiğimiz Neptün'den açı alıyor odaklanamamanın sebebi bu olabilir ama bu açıyı iyiye kullanabilirsin bu "Dağıtıcı" etkiyi düşünmek istemediğin konular üzerinde kullanman gerek. Ayrıca odaklanmakla ile ilgili gezegen olan Plüton'da Merkür'e karşıt açı yapıyor.

Final olarak anladığım şu sıkıntın her neyse bunu Neptün etkisiyle dağıtabilecek, Plüton etkisiyle gömebilecek güç var. Hayatının zevkli-faydalı taraflarına Plüton'un etkisiyle yoğunlaş-odaklan, Neptün etkisiyle kötü-zevksiz şeyleri DAĞIT-UNUT. Sanırım senin hayatının genel olarak sınavı bu, bunu da Kuzey Ay Düğününün 3.evde olmasından anladım (bu ev düşünmekle ilgilidir).

Kendini Kapadokya'da ki Balon gibi düşün kafandaki yükleri attıkça daha da yükseleceksin.

10-18-2019 02:15 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir