Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kendimi anlayamıyorum
Yazar Mesaj
Neptunyen Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 0

Kendimi anlayamıyorum
Merhaba arkadaşlar, doğum haritamı kendi kendime yorumlayıp bir şeyler okuyorum, bu forum gerçekten bir çok şeyi öğrenmeme sebep oldu. Fakat olumsuz açılarımı tam olarak yorumlayamıyorum ve evler arasında bağlantı kuramıyorum. :( Çok dengesiz bir insanım ve kendimle ilgili konularda genelde hep olumsuz düşünme gibi kötü bir huyum var. Bunu hangi açı ya da yerleşim verebilir? Haritamla ilgili yorumlarınızı çoook merak ediyorum. Özellikle 7. Evin sıkıntılı durumunu. aðla...((

Doğum haritam:

https://hizliresim.com/2OddRL
11-08-2019 09:25 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yagmurimu Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Cvp: Kendimi anlayamıyorum
(11-08-2019 09:25 PM)Neptunyen Yazılan:  Merhaba arkadaşlar, doğum haritamı kendi kendime yorumlayıp bir şeyler okuyorum, bu forum gerçekten bir çok şeyi öğrenmeme sebep oldu. Fakat olumsuz açılarımı tam olarak yorumlayamıyorum ve evler arasında bağlantı kuramıyorum. :( Çok dengesiz bir insanım ve kendimle ilgili konularda genelde hep olumsuz düşünme gibi kötü bir huyum var. Bunu hangi açı ya da yerleşim verebilir? Haritamla ilgili yorumlarınızı çoook merak ediyorum. Özellikle 7. Evin sıkıntılı durumunu. aðla...((

Merhaba neptünyen, 2. ev kişisel olarak elde ettiğimiz gelirler ve kendimizin öz değerini gösterir. Senin 2. evin akrep ve orada şiron var. Kendine verdiğin değer konusunda şiron burada olduğu için bir şekilde yara almış olabilirsin. Bu yara iletişim, yakın çevre, akraba, kuzen, kardeşler, eğitim, sağlık, iş hayatı veya evcil hayvanlar konularında olabilir çünkü şiron yöneticisi pluto 3. evde mars ise 6. evde. 3. evde pluton olması düşünce tarzında entikalar yaratabilir :D Yani dediğin gibi hep başına kötü bir şey gelecekmiş gibi olumsuz senaryolar kurma eğilimi verebilir, ama bu özelliği doğru kullanırsan iletişim ve düşünme konusunda sana çok büyük güç ve iktidar da verebilir. Yükselen yöneticin venüsün neptünle kavuşumu var 4. evde bu seni hayalperest, gerçeklerden kaçma eğilimi veya melankolik yapabilir. Ayrıca düşünme tarzımızı gösteren merkür güneşinle kavuşmuş yani yanık durumda. Yanık olması merkürün özelliklerini tam olarak gösterememesine sebep olabilir. Merkür aynı zamanda jüpiter ve güney ay düğümünle de kavuşmuş. Merkürün özelliklerini gösterememe durumu mesela normalden fazla hatta aşırı düşünme, zihinde bir çok düşüncenin aynı anda geçmesi kendi kafanda devamlı konudan konuya atlama gibi durumları jüpiter burada abartabilir. Sonuçta bolluk bereketin gezegeni ve iyiyi de kötüyü de abartma eğiliminde. Güney ay düğümüyle kavuşmuş olması da anlık konuşurken, düşünürken, yazarken vs anlık kitlenme veya basiret bağlanması gibi bi olay verebilir çünkü benim de merkürüm gad ile kavuşuk ordan biliyorum :D fakat aslında gad ile kavuşmuş olması senin geçmiş yaşamlardan iletişim konularını çok iyi bilerek geldiğini gösterir. Merkürün bireysel etkisi bu olurken haritanda 9. ve 12. evleri yönetiyor. 9. ev her konuda hayata bakış açını, tavrını ahlak ve etik kuralları anlama çabanı, inançlar, soyut fikirler ve felsefi düşünme yönünü gösterirken 12. ev bilinçaltında gizli kalan fikirlerin, ruhsal ihtiyaçların, korkuların, endişhelerin ve herhangi bir konuya duyduğun güvensizlikleri göstermekte. 12. ev kendini feda etmeyi, içten içe acı çekmeyi, kısıtlanmayı da anlatırken aynı zamanda kendini iyileştirdiğin yerdir de. Bu nedenle yukarıda bahsettiğim merkürün yanık olması seni bu konularda zorluyor olabilir. Ayrıca kuzey ay düğümün de 11. ev sonu dolayısıyla 12. evinde başakta yer almış (dolayısıyla kuzey ay düğümünün yöneticisi de merkür oluyor) bu demek oluyor ki senin zaten bu yaşamında gitmen gereken yön kendi ruhsal yapını bilinçaltı konularını vs 12. eve ait tüm konuları çözmen demek oluyor. Sana tavsiyem düzenli bilinçaltı çalışmaları, meditasyon veya ibadet vs yapman ve bir şekilde kendini şifalandırman gülücük
Mesela başlangıç olarak ruhsal astroloji kitabını okumadıysan mutlaka okumanı tavsiye ederim. Ayrıca tüm bu konuların düzeltilmesi de zaten merkürün iyileştirilmesinden geçiyor. Dolayısıyla bol oku bol araştır merkürün şifalansın gülücük
Bilebildiğim kadarıyla yorumlamaya çalıştım. Forumda benden daha iyi bilen arkadaşlar var eğer eklemek veya düzeltmek istedikleri yerler olursa memnun olurum. Ben de böylelikle kendimi geliştirmiş olurum. Eleştirilere açığım arkadaşlar :)çiçek

Haritam
Eşimin haritası

Mars return [img]https://i.hizliresim.com/ann7NB.png]
11-11-2019 12:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Neptunyen Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

RE: Kendimi anlayamıyorum
Ayyyy çoooook teşekkür ederim yorumun için. O kadar güzel nokta atışları yapmışsın ki ben bunu on kez daha okurum. ask Gerçekten çok sağol, tam olarak ruh halimi açıklamışsın. Bağlantıların o kadar doğru ki. Tavsiyelerini değerlendireceğim. Nasıl böyle bağlantı kurabiliyorsun ya ben de bu şekilde yorumlayabilsem keşke. alkis

Doğum haritam:

11-12-2019 08:42 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yagmurimu Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Cvp: Kendimi anlayamıyorum
(11-12-2019 08:42 PM)Neptunyen Yazılan:  Ayyyy çoooook teşekkür ederim yorumun için. O kadar güzel nokta atışları yapmışsın ki ben bunu on kez daha okurum. ask Gerçekten çok sağol, tam olarak ruh halimi açıklamışsın. Bağlantıların o kadar doğru ki. Tavsiyelerini değerlendireceğim. Nasıl böyle bağlantı kurabiliyorsun ya ben de bu şekilde yorumlayabilsem keşke. alkis

Gerçekten çok sevindim çiçek inşallah faydalı olur, şifa olur gülücük

Haritam
Eşimin haritası

Mars return [img]https://i.hizliresim.com/ann7NB.png]
11-13-2019 11:48 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
BayanKararsız Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 39

Yağmurimu çok güzel şeyler yazmış, kendi gördüklerimden de bir şeyler yazmak istiyorum,hatta yazdıklarım çok daha yüzeysel kalabilir ama umarım katkısı olur gülücük

Ben öncelikle duygularımızı ve duygusal zekamızı temsil eden Ay'a baktım. Ay Kova burcunda,Uranüs ve Neptün ile kavuşum, hatta Uranüsle çok yakından kavuşum.Duygulardaki iniş çıkışları,ani öfkelenmeleri,duygu-durum kontrolünde zorlanmayı bu bile tek başına ifade edebilir (Ayım İkizler burcunda ama Mars-Uranüs etkisinde çalışıyor-dekan ve term olarak- bir de Satürn karesi var,az çok anlayabiliyorum bu ruh halini), bir yandan da Kuzey Ay Düğümü'ne 150liği var.Hayatta nereye gittiğini veya nereye gitmen gerektiğini anlamakta zorluk çekiyor olabilirsin,bu belirsizliğin yarattığı huzursuzluk da seni bu dengesizliğe iyice çekiyor olabilir.

Yükselen Terazi,yöneticisi Venüs,4.evde ve Oğlak'ta. Ev bazında güzel,burç bazında zorlandığı bir yerde,bunun dışında 7.evdeki Satürnle karesi var. Venüsle ilgili konularda daha fazla zorluk çekiyor olabilirsin,mesela sevgini ifade etmekte veya sana gösterilen sevgi gösterisini algılamakla ilgili sıkıntıların olabilir,bire bir ilişkilerdeki devamlılıkta zorluk çekmiş ya da çekiyor olabilirsin, bence transit Plüto natal Venüs'ün tam üzerinden geçtiği sırada bu konuda dönüşümler yaşayabilirsin. Her normal insanda olduğu gibi sevgiyle ilgili sıkıntılar sende de dengesizlikler yaratıyor olabilir.

Ayrıca yükselene kavuşan Lilith'de bir özgüvensizlik yaratıyor olabilir ama bana göre yıllar içinde aşılabilecek bir şey,özellikle Satürn ya da Plüto Lilith'e dinamik bir açı yaptığında değişimler olabilir (Lilith-Plüto&Satürn zıtlığında bile özgüven artışı yaşamış biri olarak söylüyorum,tabiki başka transitler de olmuştur).

7.evinden de çok korkma derim,sadece evlilik biraz geç olabilir.Tamam Satürn sevmediği bir burçta ama sevdiği bir evde,üstelik Plüto'ya üçgeni var ve bahsettiğim dönüşümleri destekleyen bir görünüm bu. Yöneticisi Mars,Balık'ta ve 6.evde ama o da olumlu açılar altında ve zaman zaman olumlu görünümler alan Marslar gerçekten çok güzel çalışıyor.

Sonuç olarak,asla ümitsiz olma güzel kardeşim,sadece kendini geliştirebildiğin kadar geliştir,kendini kontrol edebildiğin kadar et,sevgiler gülücük

Amacı öğrenmek olan herkese mesaj kutum ardına kadar açık,gelin beraber araştırıp öğrenelim,bildiğim konularda harita yorumlatmak dışında istediğinizi sorabilirsiniz.Öğrenmek isteyene saygım,sevgim ve hoşgörüm sonsuz... gülücük

Haritam
11-15-2019 04:51 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Neptunyen Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

BayanKararsız gerçekten çoooook teşekkür ederim ya. Tespitler çok çok doğru cidden. Çok dengesizim ya özellikle ay kova uranüs bağlantısı. Çok mantıklı dediğin öyleyim de zaten. Satürn venüs karesi beni öldürüyor zaten. Transit plüto venüs kavuşumum da tam söylediğim gibi denk geldi. Birine ilk görüşte düştüm ama öyle böyle değil. İlk kez böyle bir şey yaşıyorum. O kadar olmayacak bir iş ki. O gün direk transitlerime baktım anladım zaten venüs pluto transitini görünce. Dedim geçmiş olsun. :D ne olacak sonu hiç bilmiyorum. Çok sağol gerçekten. Umarım aşabilirim kötü açılarımı. :(

Doğum haritam:

Dün 03:14 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Neptunyen Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Ya umarım güzel bir dönüşüm geçiririm bu venüs plüto sürecinde. Gerildim şimdi. :D :D

Doğum haritam:

Dün 03:16 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
picachu Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 8

venus saturn(akrepte,5 ev.) kavusumlu biri olarak ay uranus zitligimda var.. transit saturn/pluto 7 inci evimde.. 2 defadir cok sevdiklerim bogazimda kaldi.. hayirli degillerdi bana bunuda biliyorum.... yeniden biseyleri insaa etmeye caaalisiyorum ama buz gibiyim bu aralar..hissedemiyorum ...cevremdende bazi arkadaslari daha iyi tanidim, uzaklasiyorum .. heralde transit pluto/saturnun tam da merkurun ustunde olmasindan.. gad' ta orda kadersel durumlar.. neyseki yay burcuyum , biraz daha kolay supurebiliyorum bazi seyleri <3

https://resmim.net/f/xWSL8c.jpg

haritam
Dün 11:33 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir