Değerlendir:
  • 4 Oy - 2.75 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Solar Return Harita
Yazar Mesaj
Neptunyen Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 0

Cvp: Solar Return Harita
(03-29-2020 04:01 PM)dlnatly Yazılan:  
(03-29-2020 03:34 PM)Neptunyen Yazılan:  
(03-29-2020 03:01 PM)dlnatly Yazılan:  
(03-29-2020 01:05 PM)Hattusas Yazılan:  Solar ile Progress haritanın farkı ne tam olarak ikisi de kısa vadeli gelecek öngörü haritaları değiller mi? İşledikleri konular mı farklı oluyor?

solar return 1 yıllık öngörü haritası diye biliyorum, progress ilerletme harita demekti sanırım ama solar'dan farkı tam olarak nedir bilmiyorum

Solar haritalar bir yıllık öngörü için kullanılırken progressed chart doğduğunuz gezegenlerin bugüne kadar ilerletilmiş hali ve yorumlar yıllık değil de daha genel olarak yapılıyor. Mesela nataldaki güneşimiz her yıl 1 derece ilerliyor. Örnek olarak, doğduğumda güneşin 10 derece ikizlerdeyse 30 yıl sonra, 10 derece yengeç oluyor. Yorum yapılırken de kendi güneş özelliklerini kaybetmiyorsun hala ikizler özelliklerini gösteriyorsun fakat kişiliğinde yengeç özellikleri de görülüyor. Tüm gezegenlerin ilerleyiş süresi değişiyor tabii. En hızlı ilerleyen ay. Yaklaşık 2.5 yılda bir burç değiştiriyor. Yani ayın bulunduğu ev ve burç 2.5 yıllık genel bir öngörü sağlıyor. Progress haritalara natal haritayla birlikte bakmak daha çok bilgi veriyor. Örnek olarak, eğer progress ayın natal venusun ile kavuşum halindeyse etkisini daha çok görüyorsun. Benim bildiklerim bunlar. çiçek Yani solar haritalardaki gezegenler her yıl değişiyor ve yorumlanıyor fakat progress haritalardaki gezegenler hayatımız boyunca belirli bir düzende ilerliyor. Yanlışlarım olabilir. Okuduklarımdan çıkardıklarım bunlar. ask
Çok teşekkürler bilgilendirme için ? doğum haritana baktığımda gözüme çarpan balık stelyumu önce biraz dehşete düşürmedi değil ? daha sonra venüs oğlak ay kova ve yükselen terazi konumlarını görünce dengelenmiş olduğunu görüp hoşuma gitti bu durum?

Yorumun için teşekkürler. Dengelenmekten çok iki kişilik arasında kalmış gibi hissediyorum. acaba Umarım dengeyi kurabilirim, bunun için uğraşıyorum. gülücük

Solar return haritan ile ilgili bir şeyler söylemek istiyorum fakat emin değilim çünkü yorum konusunda yeterli görmüyorum kendimi. Yine de araştırdıklarımdan bir kaç şey yazmak isterim. Solar haritadaki ay yıllık duygu durumumuz hakkında bilgi veriyor. Duygularımız da tepkilerimizi oluşturduğu için ayın konumu önemli. 11. Evine yerleşmiş. Yeni projeler ya da fikirler söz konusu olabilir hayatında. Hayallerin gerçekleştirmek istediğin hedeflerin için arzu duyabilirsin. Aynı zamanda 11. Ev arkadaş ortamımızı da temsili ettiği için arkadaşlarınla daha çok vakit geçireceğin bir yıl olabilir. Marsla olan karşıt açısı ise, duygularınla ilgili daha dürtüsel davranacağını anlatıyor. Duygularına karşı kayıtsız kalamama ve sabırsızlık durumu görülebilir. Ay ve neptun arasındaki kare açı ise, duygusal dalgalanmalar ve karamsarlık hali verebilir. Fakat güneş ve ay arasındaki üçgen açı bu olumsuzlukları aşmana yardımcı olacak enerjiyi sana sağlayabilir. Yeni fikirler, destek, popülerlik sağlayabilir.

Doğum haritam:

https://hizliresim.com/DOgpbz
03-29-2020 04:25 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Pozitifterazi15 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

(03-29-2020 02:59 PM)dlnatly Yazılan:  
(03-29-2020 11:34 AM)Pozitifterazi15 Yazılan:  Merhaba... güneş 7. Evde ilişkiler konusu bu yıllar icerisinde yogun olacak. Belki bir evlilik söz konusu olabilir ama bu biraz zorlu bir evlilik olabilir. Tabi profesyonel degilim. Orta seviye astroloji bilgim var umarim güzel bir yıl olur. ?

güneşin 7.evde olması bana da bunu düşündürdü bunu ? zorlu olacağını güneşin açılarına bakarak mı söylediniz?
03-29-2020 04:33 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Hattusas Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

RE: Solar Return Harita
Çok teşekkür ederim. Progress haritaları biraz biliyordum ama Solar’a hakim değilim. Aceminin bir tık üstü sayılırım Astroloji konusunda. Ayrıca Neptunyen benim burcuma göre örnek vererek benim daha çabuk kavramamı sağladığın için de ekstra teşekkürler. ask

Geleceğime bakmak istemediğim için pek solar harita çıkarasım gelmiyor ya. Bir yandan da merak ediyorum acaba

Sitenin çoklu alıntılama sistemini çözemedim umarım iki mesajı da alıntılayabilmişimdir :(

Edit: Alıntılayamamışım buradan pozitifterazi ve Neptunyen adlı üyelere çok teşekkürler.

[Resim: 6IVuY5.png]
03-29-2020 04:35 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Pozitifterazi15 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

RE: Solar Return Harita
7. Ev çizgisine yakın saturn var ondan zorlu bir sürec olabilir. Zorlu derken korkmayin. Nikah aşamasinda zorluk olabilir yani anlasmazlik olabilir. Ya da aileler arasinda bir anlasmazlik olabilir. Ama kalici uzun ömürlü bir evlilikte olur . Buna tamamen harita acilarina bakmak lazim. Ben birda yüzeysel sadece gezegenlere bakarak diyorum.
03-29-2020 04:35 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
dlnatly Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

(03-29-2020 04:25 PM)Neptunyen Yazılan:  
(03-29-2020 03:01 PM)dlnatly Yazılan:  
(03-29-2020 01:05 PM)Hattusas Yazılan:  Solar ile Progress haritanın farkı ne tam olarak ikisi de kısa vadeli gelecek öngörü haritaları değiller mi? İşledikleri konular mı farklı oluyor?

solar return 1 yıllık öngörü haritası diye biliyorum, progress ilerletme harita demekti sanırım ama solar'dan farkı tam olarak nedir bilmiyorum

Solar haritalar bir yıllık öngörü için kullanılırken progressed chart doğduğunuz gezegenlerin bugüne kadar ilerletilmiş hali ve yorumlar yıllık değil de daha genel olarak yapılıyor. Mesela nataldaki güneşimiz her yıl 1 derece ilerliyor. Örnek olarak, doğduğumda güneşin 10 derece ikizlerdeyse 30 yıl sonra, 10 derece yengeç oluyor. Yorum yapılırken de kendi güneş özelliklerini kaybetmiyorsun hala ikizler özelliklerini gösteriyorsun fakat kişiliğinde yengeç özellikleri de görülüyor. Tüm gezegenlerin ilerleyiş süresi değişiyor tabii. En hızlı ilerleyen ay. Yaklaşık 2.5 yılda bir burç değiştiriyor. Yani ayın bulunduğu ev ve burç 2.5 yıllık genel bir öngörü sağlıyor. Progress haritalara natal haritayla birlikte bakmak daha çok bilgi veriyor. Örnek olarak, eğer progress ayın natal venusun ile kavuşum halindeyse etkisini daha çok görüyorsun. Benim bildiklerim bunlar. çiçek Yani solar haritalardaki gezegenler her yıl değişiyor ve yorumlanıyor fakat progress haritalardaki gezegenler hayatımız boyunca belirli bir düzende ilerliyor. Yanlışlarım olabilir. Okuduklarımdan çıkardıklarım bunlar. ask
Çok teşekkürler bilgilendirme için ? doğum haritana baktığımda gözüme çarpan balık stelyumu önce biraz dehşete düşürmedi değil ? daha sonra venüs oğlak ay kova ve yükselen terazi konumlarını görünce dengelenmiş olduğunu görüp hoşuma gitti bu durum?

Yorumun için teşekkürler. Dengelenmekten çok iki kişilik arasında kalmış gibi hissediyorum. acaba Umarım dengeyi kurabilirim, bunun için uğraşıyorum. gülücük

Solar return haritan ile ilgili bir şeyler söylemek istiyorum fakat emin değilim çünkü yorum konusunda yeterli görmüyorum kendimi. Yine de araştırdıklarımdan bir kaç şey yazmak isterim. Solar haritadaki ay yıllık duygu durumumuz hakkında bilgi veriyor. Duygularımız da tepkilerimizi oluşturduğu için ayın konumu önemli. 11. Evine yerleşmiş. Yeni projeler ya da fikirler söz konusu olabilir hayatında. Hayallerin gerçekleştirmek istediğin hedeflerin için arzu duyabilirsin. Aynı zamanda 11. Ev arkadaş ortamımızı da temsili ettiği için arkadaşlarınla daha çok vakit geçireceğin bir yıl olabilir. Marsla olan karşıt açısı ise, duygularınla ilgili daha dürtüsel davranacağını anlatıyor. Duygularına karşı kayıtsız kalamama ve sabırsızlık durumu görülebilir. Ay ve neptun arasındaki kare açı ise, duygusal dalgalanmalar ve karamsarlık hali verebilir. Fakat güneş ve ay arasındaki üçgen açı bu olumsuzlukları aşmana yardımcı olacak enerjiyi sana sağlayabilir. Yeni fikirler, destek, popülerlik sağlayabilir.
teşekkürler baktığın için gülücük) dediklerinin hepsi çok yerinde yorumlar olmuş, ayrıyeten venüs neptün kavuşumu da gözüküyor bunlarla birlikte, yani bu sene de yıkıklık dewamke gibi gözüküyor bana :D

haritam: https://ibb.co/zRb5HPv
03-29-2020 05:47 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Neptunyen Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

(03-29-2020 05:47 PM)dlnatly Yazılan:  
(03-29-2020 03:01 PM)dlnatly Yazılan:  solar return 1 yıllık öngörü haritası diye biliyorum, progress ilerletme harita demekti sanırım ama solar'dan farkı tam olarak nedir bilmiyorum

teşekkürler baktığın için gülücük) dediklerinin hepsi çok yerinde yorumlar olmuş, ayrıyeten venüs neptün kavuşumu da gözüküyor bunlarla birlikte, yani bu sene de yıkıklık dewamke gibi gözüküyor bana :D

Bende de ay kavuşum neptun açısı var. Kesin kötü olmak zorunda mu bu kavuşumlar ya aðla...:D

Doğum haritam:

https://hizliresim.com/DOgpbz
03-29-2020 06:17 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
dlnatly Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

(03-29-2020 06:17 PM)Neptunyen Yazılan:  
(03-29-2020 05:47 PM)dlnatly Yazılan:  
(03-29-2020 03:34 PM)Neptunyen Yazılan:  Solar haritalar bir yıllık öngörü için kullanılırken progressed chart doğduğunuz gezegenlerin bugüne kadar ilerletilmiş hali ve yorumlar yıllık değil de daha genel olarak yapılıyor. Mesela nataldaki güneşimiz her yıl 1 derece ilerliyor. Örnek olarak, doğduğumda güneşin 10 derece ikizlerdeyse 30 yıl sonra, 10 derece yengeç oluyor. Yorum yapılırken de kendi güneş özelliklerini kaybetmiyorsun hala ikizler özelliklerini gösteriyorsun fakat kişiliğinde yengeç özellikleri de görülüyor. Tüm gezegenlerin ilerleyiş süresi değişiyor tabii. En hızlı ilerleyen ay. Yaklaşık 2.5 yılda bir burç değiştiriyor. Yani ayın bulunduğu ev ve burç 2.5 yıllık genel bir öngörü sağlıyor. Progress haritalara natal haritayla birlikte bakmak daha çok bilgi veriyor. Örnek olarak, eğer progress ayın natal venusun ile kavuşum halindeyse etkisini daha çok görüyorsun. Benim bildiklerim bunlar. çiçek Yani solar haritalardaki gezegenler her yıl değişiyor ve yorumlanıyor fakat progress haritalardaki gezegenler hayatımız boyunca belirli bir düzende ilerliyor. Yanlışlarım olabilir. Okuduklarımdan çıkardıklarım bunlar. ask

Bende de ay kavuşum neptun açısı var. Kesin kötü olmak zorunda mu bu kavuşumlar ya aðla...:D
o kavuşuma başka gezegen/gezegenlerden de açı eşlik etmiş mi peki?

03-29-2020 06:29 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
simone de Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Merhaba, umarım solar yılın senin için çok ve güzel verimli geçer diye başlamak istiyorum. verygood Solar haritanda asc noktasına aslan burcu yerleşmiş ve yöneticisi 7.evinde yer alıyor. Bunun tek başına evlilik olarak yorumlanmasından ziyade ikili ilişkilerin, anlaşmaların ön planda olacağını söylüyor. Ekip çalışması ve sosyal aktiviteler için güzel ve şanslı bir dönem bence. Yine bu evdeki güneş sayesinde her türlü insan ilişkilerinde denge ve uyum ön plana çıkabilir. 5.evdeki mars ve 7.evdeki güneşi birlikte değerlendirerek bu yıl hayatına yeni birisinin gireceğini düşünüyorum. Bu kişi ile olan ilişkin ani başlayalıp, marsın vermiş olduğu atışmalarla sürtüşmelerle devam edebilir. Bununla birlikte MC uranüs kavuşumu kariyer konusunda sana değişim dönüşüm yaşatabilir. MC uranüs kavuşumu aslında sadece kariyerle ilgili de değil genel olarak hayatının bir çok alanında değişim yaşayacağın bir yıl olarak karşına çıkabilir. 8.evdeki neptün, gizemli konulara ilginin çekilebileceğini daha çok yoğunlaşabileceğini söylüyor. 9.evdeki venüs de eğitim hayatınla alakalı şanslı bir konum. 6.evdeki satürn plüto ve jüpiter kavuşumuna gelince, çalışma ortamında ve günlük rutin hayatında değişim dönüşüm olabilir. Günlük yapmakta olduğun akışkanlıkları değiştirmek için güzel bir dönem. Sağlığınla alakalı konularda da kaygılı ve titiz olabilirsin. Hem MC uranüsün hem de 6.evindeki plüto sebebiyle çalışma ortamının ve dolayısıyla kariyerinin değişime uğrayacağını düşünüyorum. 11.evindeki ay da hayata dair amaçlarını gerçekleştirmende umarım yardımcı olur. Bu yıl solarında değişken bir t kare açısı da var. Enerjin çalışma azmin motivasyonun değişken olabilir ve bu sebeple odaklanmakta bazen sorun yaşarken bazen öylesine odaklanırsın ki diğer şeyler ihmal edebilirsin.
03-29-2020 06:44 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
dlnatly Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

(03-29-2020 06:44 PM)simone de Yazılan:  Merhaba, umarım solar yılın senin için çok ve güzel verimli geçer diye başlamak istiyorum. verygood Solar haritanda asc noktasına aslan burcu yerleşmiş ve yöneticisi 7.evinde yer alıyor. Bunun tek başına evlilik olarak yorumlanmasından ziyade ikili ilişkilerin, anlaşmaların ön planda olacağını söylüyor. Ekip çalışması ve sosyal aktiviteler için güzel ve şanslı bir dönem bence. Yine bu evdeki güneş sayesinde her türlü insan ilişkilerinde denge ve uyum ön plana çıkabilir. 5.evdeki mars ve 7.evdeki güneşi birlikte değerlendirerek bu yıl hayatına yeni birisinin gireceğini düşünüyorum. Bu kişi ile olan ilişkin ani başlayalıp, marsın vermiş olduğu atışmalarla sürtüşmelerle devam edebilir. Bununla birlikte MC uranüs kavuşumu kariyer konusunda sana değişim dönüşüm yaşatabilir. MC uranüs kavuşumu aslında sadece kariyerle ilgili de değil genel olarak hayatının bir çok alanında değişim yaşayacağın bir yıl olarak karşına çıkabilir. 8.evdeki neptün, gizemli konulara ilginin çekilebileceğini daha çok yoğunlaşabileceğini söylüyor. 9.evdeki venüs de eğitim hayatınla alakalı şanslı bir konum. 6.evdeki satürn plüto ve jüpiter kavuşumuna gelince, çalışma ortamında ve günlük rutin hayatında değişim dönüşüm olabilir. Günlük yapmakta olduğun akışkanlıkları değiştirmek için güzel bir dönem. Sağlığınla alakalı konularda da kaygılı ve titiz olabilirsin. Hem MC uranüsün hem de 6.evindeki plüto sebebiyle çalışma ortamının ve dolayısıyla kariyerinin değişime uğrayacağını düşünüyorum. 11.evindeki ay da hayata dair amaçlarını gerçekleştirmende umarım yardımcı olur. Bu yıl solarında değişken bir t kare açısı da var. Enerjin çalışma azmin motivasyonun değişken olabilir ve bu sebeple odaklanmakta bazen sorun yaşarken bazen öylesine odaklanırsın ki diğer şeyler ihmal edebilirsin.
7.evdeki güneşi evlilik yorumuyla kisitlandirmadigin için astrolojik birikiminin gözlerinden, senin de bu güzel yorumları yazan ellerinden öpüyorum gülücük <3

03-29-2020 06:51 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  İşsiz bir harita Ahmetp 6 76,150 02-25-2021 07:41 PM
Son Mesaj: Libra
  Ütopik Yaklaşım : En İyi Harita :)) uranus 100 180,971 03-26-2020 02:36 AM
Son Mesaj: Alpoha1
  astro.com'dan Harita Çıkarma astrosohbet 12 130,757 09-03-2019 02:24 AM
Son Mesaj: ilerizekali
  bir psikiyatriste ait harita darkness_blue 0 6,232 07-15-2019 07:48 PM
Son Mesaj: darkness_blue
  Üniversite mezunu bir harita Ahmetp 23 24,384 04-20-2019 10:35 PM
Son Mesaj: Ahmeedd
  Batı Haritası ve Vedik Harita BayanKararsız 16 25,031 11-22-2017 10:21 PM
Son Mesaj: Gulsen
  Harita Yorumlama Konusunda Pratik Öneriler astrosohbet 27 55,946 06-05-2014 05:52 AM
Son Mesaj: astrosohbet
  harita :) bberen 2 8,706 07-23-2012 12:30 PM
Son Mesaj: bberen
  Harita Yorumlama Diyagramı Derin 2 17,097 05-14-2011 11:55 AM
Son Mesaj: ayşe kara
  İkiz Çocukların Harita Yorumu Serena 17 31,897 07-11-2010 10:49 PM
Son Mesaj: rakka

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir