Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kararsızlık konusunda ne önerirsiniz?
Yazar Mesaj
Neptunyen Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 0

Kararsızlık konusunda ne önerirsiniz?
Merhaba arkadaşlar, inanılmaz kararsız biriyim. Bu kararsızlık düşünce anlamında daha da rahatsızlık veriyor. Zihnimdeki düşüncelerden hangisine yönelmem gerektiğini seçemiyorum. Bi şeye karar veriyorsam akşamında diyorum ki, ya tersiyse. Yani zihnimdeki düşünceler o kadar zıt ve çok yönlü ki cidden hangisini seçip ona yöneleceğimi bilmiyorum. Bu sebeple sürekli ruh halim değişiyor. Bir şeye karar verip diğerinden kuşku duymaktan yoruldum. Bu hayatımın her alanında geçerli ve beni inanılmaz yıpratıyor. En basit örnek olarak astrolojiyle ilgileniyorken bile aynı şeyi düşünüyorum. Astrolojiyi çok seviyorum yazanları da doğru buluyorum ama bir yandan da diyorum ki hayatını buna göre değerlendirmen yanlış olabilir, biraz gerçek dünyaya odaklan vs. Tavsiyeleriniz çok önemli. Şimdiden teşekkür ederim. aðla...

Doğum haritam:

https://hizliresim.com/DOgpbz
04-08-2020 08:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Pozitifterazi15 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Cvp: Kararsızlık konusunda ne önerirsiniz?
(04-08-2020 08:56 PM)Neptunyen Yazılan:  Merhaba arkadaşlar, inanılmaz kararsız biriyim. Bu kararsızlık düşünce anlamında daha da rahatsızlık veriyor. Zihnimdeki düşüncelerden hangisine yönelmem gerektiğini seçemiyorum. Bi şeye karar veriyorsam akşamında diyorum ki, ya tersiyse. Yani zihnimdeki düşünceler o kadar zıt ve çok yönlü ki cidden hangisini seçip ona yöneleceğimi bilmiyorum. Bu sebeple sürekli ruh halim değişiyor. Bir şeye karar verip diğerinden kuşku duymaktan yoruldum. Bu hayatımın her alanında geçerli ve beni inanılmaz yıpratıyor. En basit örnek olarak astrolojiyle ilgileniyorken bile aynı şeyi düşünüyorum. Astrolojiyi çok seviyorum yazanları da doğru buluyorum ama bir yandan da diyorum ki hayatını buna göre değerlendirmen yanlış olabilir, biraz gerçek dünyaya odaklan vs. Tavsiyeleriniz çok önemli. Şimdiden teşekkür ederim. aðla...
04-08-2020 09:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
VIP Üye
VIP Üyeler

(04-08-2020 09:41 PM)Pozitifterazi15 Yazılan:  
(04-08-2020 08:56 PM)Neptunyen Yazılan:  Merhaba arkadaşlar, inanılmaz kararsız biriyim. Bu kararsızlık düşünce anlamında daha da rahatsızlık veriyor. Zihnimdeki düşüncelerden hangisine yönelmem gerektiğini seçemiyorum. Bi şeye karar veriyorsam akşamında diyorum ki, ya tersiyse. Yani zihnimdeki düşünceler o kadar zıt ve çok yönlü ki cidden hangisini seçip ona yöneleceğimi bilmiyorum. Bu sebeple sürekli ruh halim değişiyor. Bir şeye karar verip diğerinden kuşku duymaktan yoruldum. Bu hayatımın her alanında geçerli ve beni inanılmaz yıpratıyor. En basit örnek olarak astrolojiyle ilgileniyorken bile aynı şeyi düşünüyorum. Astrolojiyi çok seviyorum yazanları da doğru buluyorum ama bir yandan da diyorum ki hayatını buna göre değerlendirmen yanlış olabilir, biraz gerçek dünyaya odaklan vs. Tavsiyeleriniz çok önemli. Şimdiden teşekkür ederim. aðla...
04-08-2020 09:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
VIP Üye
VIP Üyeler

RE: Kararsızlık konusunda ne önerirsiniz?
Merhaba... Evet kararsızlık çok zor bir durum. Ama bunun altında psikolojik bir sorunda olabilir. Zamanında yaşanılan sıkıntılar hayatimızı zorlastiran bazı durumlar zamanla bizi kararsiz hale dönüştürebiliyor. Hata yapmaktan korkuyoruz. Ama korku bizi daha çok hata yapmaya sevkediyor. Kararsizligi en iyi bilenlerdenim. Bunun için sana tavsiye vermek benim icin oldukca zor. Ama yalniz olmadigini bilmeni isterim.
04-08-2020 09:49 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Neptunyen Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

(04-08-2020 09:49 PM)Pozitifterazi15 Yazılan:  Merhaba... Evet kararsızlık çok zor bir durum. Ama bunun altında psikolojik bir sorunda olabilir. Zamanında yaşanılan sıkıntılar hayatimızı zorlastiran bazı durumlar zamanla bizi kararsiz hale dönüştürebiliyor. Hata yapmaktan korkuyoruz. Ama korku bizi daha çok hata yapmaya sevkediyor. Kararsizligi en iyi bilenlerdenim. Bunun için sana tavsiye vermek benim icin oldukca zor. Ama yalniz olmadigini bilmeni isterim.

Çok doğru, hata yapmaktan korktuğum için karar veremiyorum aslında. Haritamda balık burcunda stelyum var ve merkür yanık durumda. Belki bu sebepledir diye düşünüyorum. Yükselen terazi yöneticisi venüs de neptünle kavuşumda. Genel olarak sis oluşturuyor diyebilir miyim?

[img]http://[Resim: AY9J3w.jpg][/img]

Doğum haritam:

04-08-2020 10:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
VIP Üye
VIP Üyeler

RE: Kararsızlık konusunda ne önerirsiniz?
Marsın 6.evde fiziksel ve ruhsal olarak mücadele veriyor olabilirsin. Özellille 25 li yaşlarda bu alan daha etkili olabilir.
04-08-2020 10:54 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Hattusas Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Uranüs - Ay kavuşumun var ve yükselenin Terazi aslında baya kararsızlık içeriyorsun. Uranüs yönetici olduğu Kova'da özelliklerini daha çok ortaya çıkarır. Devrimcidir, değişkendir. Kendi duygu ve düşüncelerini başkası yıkmadan kendin yıkabilirsin ve zaten başkasının dedikleri de pek fikrini değiştirmez. Burada kavuşum yapan Neptün de ortalığı daha da dağıtmakta ve daha da karmaşa yaratmakta. Kurduğun hayaller, gördüğün rüyalar da sık sık fikirlerinin değişmesine sebep olabilir. Özellikle ev ve ailevi konularda bu duygusal değişkenliği yoğun hissediyor olabilirsin. Ayrıca duygusal olarak bir şeylere bağ kurmaktan kaçınan bir konum olduğu için bir düşünceye ya da bir şeye karşı aşırı fanatik olamazsın.

[Resim: 6IVuY5.png]
04-08-2020 11:26 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Neptunyen Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

(04-08-2020 10:54 PM)Pozitifterazi15 Yazılan:  Marsın 6.evde fiziksel ve ruhsal olarak mücadele veriyor olabilirsin. Özellille 25 li yaşlarda bu alan daha etkili olabilir.

Evet bir de neptün transiti geliyor ne yapacağım bilmiyorum :(

Doğum haritam:

04-09-2020 12:18 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Neptunyen Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

(04-08-2020 11:26 PM)Hattusas Yazılan:  Uranüs - Ay kavuşumun var ve yükselenin Terazi aslında baya kararsızlık içeriyorsun. Uranüs yönetici olduğu Kova'da özelliklerini daha çok ortaya çıkarır. Devrimcidir, değişkendir. Kendi duygu ve düşüncelerini başkası yıkmadan kendin yıkabilirsin ve zaten başkasının dedikleri de pek fikrini değiştirmez. Burada kavuşum yapan Neptün de ortalığı daha da dağıtmakta ve daha da karmaşa yaratmakta. Kurduğun hayaller, gördüğün rüyalar da sık sık fikirlerinin değişmesine sebep olabilir. Özellikle ev ve ailevi konularda bu duygusal değişkenliği yoğun hissediyor olabilirsin. Ayrıca duygusal olarak bir şeylere bağ kurmaktan kaçınan bir konum olduğu için bir düşünceye ya da bir şeye karşı aşırı fanatik olamazsın.

Yazdığınız her şey o kadar doğru ki. Özellikle ay uranüs kavuşumu cidden çok hırpalayıcı. Sürekli kafam değişiyor resmen. Yani duygusal olarak asla sabit kalamıyorum asla. Peki benim anlamadığım şey şu, bu yerleşimleri değiştirmek için uğraşmam mı gerekiyor? Yani benim ne yapmam lazım tam olarak olumsuz etkilerini olumluya çevirebilir miyim?

Doğum haritam:

04-09-2020 12:20 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Hattusas Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

(04-09-2020 12:20 AM)Neptunyen Yazılan:  
(04-08-2020 11:26 PM)Hattusas Yazılan:  Uranüs - Ay kavuşumun var ve yükselenin Terazi aslında baya kararsızlık içeriyorsun. Uranüs yönetici olduğu Kova'da özelliklerini daha çok ortaya çıkarır. Devrimcidir, değişkendir. Kendi duygu ve düşüncelerini başkası yıkmadan kendin yıkabilirsin ve zaten başkasının dedikleri de pek fikrini değiştirmez. Burada kavuşum yapan Neptün de ortalığı daha da dağıtmakta ve daha da karmaşa yaratmakta. Kurduğun hayaller, gördüğün rüyalar da sık sık fikirlerinin değişmesine sebep olabilir. Özellikle ev ve ailevi konularda bu duygusal değişkenliği yoğun hissediyor olabilirsin. Ayrıca duygusal olarak bir şeylere bağ kurmaktan kaçınan bir konum olduğu için bir düşünceye ya da bir şeye karşı aşırı fanatik olamazsın.

Yazdığınız her şey o kadar doğru ki. Özellikle ay uranüs kavuşumu cidden çok hırpalayıcı. Sürekli kafam değişiyor resmen. Yani duygusal olarak asla sabit kalamıyorum asla. Peki benim anlamadığım şey şu, bu yerleşimleri değiştirmek için uğraşmam mı gerekiyor? Yani benim ne yapmam lazım tam olarak olumsuz etkilerini olumluya çevirebilir miyim?

Astrolojide her şeyin iyi bir yanı olduğu gibi gölge yanları da vardır. Mesela Ay- Neptün yüksek hayal gücü ve yaratıcılık getirirken duygularda belirsizlik yaratabilir. Her insanın özelliği zamanla aldığı derslerle değişir. Bunların farkında olup ya yaşamaya alışırsın ya da değiştirmeye çalışırsın. Öte yandan bu gölge yanları iyi bir şekle sokabilmeniz de mümkün krizi fırsata çevirmeniz gibi. Mesela bu değişkenliğinizi sanat alanları ile uğraşarak değişik ve yaratıcı şeyler ortaya koyabilir ve zihninizdeki o karmaşayı dağıtabilirsiniz zaten 5. evdeki Güneş, Merkür ve Jüpiter'iniz sizi bu alanlarda şanslı kılmakta. Mevcut gezegen transitleri gelecek yıllarda kendi karakterinizi daha da oturtmanız ve gölge yanları yok etmeniz için size destek verecektir. Hepimiz eksik yanlarımızdan sınandığımız için sabit fikirde olmanız gereken hayat sınavları karşınıza çıkmış ya da çıkacak olabilir. Kendi içinizdeki dengeyi kurmaya çalışın ve ara sıra fikirlerinizde ısrarcı olun.

[Resim: 6IVuY5.png]
04-09-2020 12:34 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Harita Yorumlama Konusunda Pratik Öneriler astrosohbet 27 37,650 06-05-2014 05:52 AM
Son Mesaj: astrosohbet

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir