Değerlendir:
  • 1 Oy - 2 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

AMELİYAT ZAMANI BELİRLEME KISTASLARI
Yazar Mesaj
Libra Çevrimdışı
:)
*****
Moderatörler
lt=
Mesajlar: 904
Üyelik Tarihi: Aug 2016

Rep Puanı: 67

Mesaj: #1
AMELİYAT ZAMANI BELİRLEME KISTASLARI
Gezegenlerin ve ışıkların pozisyonları genellikle bir kişinin operasyona girmesi için en iyi ve en kötü zamanları belirlemede kullanılır. Aşağıda astrolojik olarak ameliyat tarihlerinin planlanması için önerileri görebilirsiniz:

* Bir operasyonu Yeniay’dan 5 gün önce ya da sonrasına planlamaya çalışın. Bu süreçte vücut sıvıları en düşük seviyededir; bu sebeple de şişme/şişkinlik riski daha düşüktür.

* Bir operasyonu Dolunay’dan 5 gün önce ya da sonrasına planlamaktan kaçının. Bu süreçte vücut sıvıları en yüksek seviyededir ve aşırı şişkinlik, kanama ya da yaralardan sızıntı yapma riskleri yüksektir.

* Ay’ın boşlukta olduğu gün operasyonlar için kötü bir gündür. Böyle bir günde operasyon doğru bir şekilde uygulanamayabilir, komplikasyonlar oluşabilir hatta ikinci bir operasyona gerek duyulması ihtimali yüksek olabilir.

* Güneş’in ya da Ay’ın transit yaptığı bir gezegene karşılık gelen vücut bölgesine transit zamanı operasyondan kaçının. (Ç.N: Örneğin Transit Güneş Mars ile kavuşuyor ise baş bölgesine uygulanacak bir ameliyat riskli olacaktır).

* Transit Ay Başak, İkizler, Balık ya da Yay gibi değişken bir burçta ise ameliyattan kaçının.

* Transit Ay Boğa, Aslan, Akrep ya da Kova gibi sabit bir burçta ise ameliyat için uygundur. Bu tarihlerde operasyon planlandığı gibi gider, cerrahın elleri titremez ve beklenmedik komplikasyonların oluşması beklenmez.

* Transit Ay natal Güneş ile tam kavuşum; ya da Güneş, Mars ve Ay ile 17 derecelik kavuşum içinde ise operasyondan kaçının.

* Transit Ay natal ya da transit Güneş, Mars, Satürn, Neptün, Uranüs ya da Pluto ile kare, karşıt ya da kavuşumda ise operasyondan kaçının. Mars’ın transit Ay ile gerilimli açısı, ameliyat sonrasında aşırı kanama ya da iltihaba sebep olabilir. Satürn kronik ya da ciddi komplikasyonlar anlamına gelebilir.

* Operasyon tarihinizi transit Ay natal, transit ya da progres Venüs, Mars ya da Jüpiter’iniz ile sekstil ya da 120’lik açı yaparken seçin. Bu görünüm operasyonun kolayca ilerlemesine yardımcı olacaktır. Transit Ay’ın Mars ile 60’lık ya da 120’lik açısı cerrahın hızlı, temiz ve ne yaptığını bilir bir şekilde operasyonu gerçekleştirmesini destekleyecektir.

* Merkür ya da Mars retro harekette iken operasyondan kaçının. Merkür retrosu yanlış anlaşılmalara, hatalara ve kafa karışıklıklarına sebebiyet verebilir. Mars’ın cerrahların gezegeni olduğunu göz önünde bulundurursak retro harekette olan bir Marsta cerrahlar iyi bir şekilde konsantre olamayabileceklerinden operasyonlar da güvenilir şekilde geçmeyebilir. Bununla birlikte Mars retrosu yoğun kan kaybı anlamına da gelebilir.

Kaynak: Eileen Nauman – Medical Astrology

Çeviri: Laden Baygın
04-28-2020 08:11 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
beyzakubra Çevrimdışı
VIP Üye
****
VIP Üyeler
lt=
Mesajlar: 28
Üyelik Tarihi: Jan 2016

Rep Puanı: 0

Mesaj: #2
RE: AMELİYAT ZAMANI BELİRLEME KISTASLARI
Revizyon bir ameliyat ise ne düşünüyorsunuz peki? Gezegenlerin retro olması bu operasyonda düzeltme etkisi de verebilir mi?
05-04-2020 04:33 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Estetik ameliyat beyzakubra 3 2,198 04-04-2020 06:51 PM
Son Mesaj: beyzakubra
  Estetik Ameliyat beyzakubra 6 4,538 06-24-2016 12:58 AM
Son Mesaj: beyzakubra

Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir