Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

& Mars Retro 2020 Yılı Etkileri &
Yazar Mesaj
Birsel Çevrimdışı
VIP Üye
****
VIP Üyeler
lt=
Mesajlar: 46
Üyelik Tarihi: Nov 2018

Rep Puanı: 4

Mesaj: #1
& Mars Retro 2020 Yılı Etkileri &
MARS RETRO 2020 OLASI ETKİLERİ

Gezegenlerin 3 hareketi vardır. İleri, Retro, Durağan… İleri hareket enerji iyi akıyor demektir, ne yapacağını kestirirsiniz yani… Retro dönemleri ise yeni başlangıçlar yapmak yerine eski konuları gözden geçirmek gibi düşünün. Toparlanma gibi. Etki-tepki yasası gereği, retro gezegenler doğum haritasında ki tıkanıklıklardır, enerji rahat akamaz.
Natal haritanızda hiç Retro gezegeniniz yoksa, Dharmik bir haritanız vardır yani deneyimlemeye gelmişsinizdir. Eğer Retro gezegeniniz varsa, Retro olan gezegen ve ev konusunda borçlusunuzdur. Natal haritanızda retro gezegen varsa, göksel pozisyonda o gezegen Retro yaptığında siz bağısıklı olarak doğduğunuzdan diğerleri gibi fazla etkilenmezsiniz. Yani aşılısınızdır 
Mars ortalama 2 senede bir Retro yapar ve o da 2020 ye denk geldi. Buna da ortalama 60-65 gün deriz ama farklılıklar gösterebilir, 70-80 gün gibi….
Mars Retro zamanlarında, talep etmekte güçleniriz, öfkemiz içimize dönüktür, Mars Retro kazalara, öfke krizlerine, problemlere sebep verir. Lakin Natal haritanızda bu potansiyel varsa daha çok etkilenirsiniz.
Her birey doğum haritasının üzerine kurulu olan manyetiği yaşar ve o enerjileri çeker. Astroloji olasılıkları söyler, yani haritanızdaki olumsuz manyetizmayı ancak haritanızın üzerine çıkarak sağaltabilirsiniz. Asıl olan kişinin, gezegenin enerjisini nasıl çalıştırdığıdır. Bu da farkındalıkla olur. Günümüzde Uranüs Boğa ile Astrolojinin çok değer kazanması, insanlığa büyük bir nimettir.
Önümüzdeki Mars Retro ve etkilerini sizlerle paylaşmak istiyorum…
Retro gezegenlerin, gökyüzü transitlerinin hepsinde olduğu gibi mesajları vardır….
Mars, 9 Eylül 2020’de 28 derece Koç Burcu’nda Retro hareketine başlıyor ve 14 Kasım 2020 de düz harekerine geçiyor.
Mars genelde saldırgan, ben merkezli ve eril olarak tanımlanır. Geri giden gezegenler ileri konumlarına göre farklı bir enerji ve güç yaratırlar. Gezegen Retro iken kendi enerjisini çok iyi çalıştıramaz ve içe dönüktür. Bu yüzden gezegen Retrolarında o gezegenin konularıyla ilgili içe dönüşler ve patlamalar yaşanır. Enerjisi yetmeyen, tembel, bazen de sabırsız ve aceleci insanların Mars ları genelde Retro dur. Kişisel gezegenlerin Retrolarında kişi zamanı yavaşlamış algılar, daha çok geçmişle ilgili rüyalar, kişinin daha çok gelecekteki işlere kaygılanması, ve aceleciliği buradan gelir. Retro gezegenler sırasında çokça Dejavu oluruz.
Bir doğum haritasında Mars 9. Evde – Yay da rx ise kişinin evlenmesi zorlaşabilir. Bir Kadın haritasında Mars 9. Ev de –Yay’da rx ise kişi bekar kalmayı arzu eder. Tanışmalarda ve evlilik kararlarında sıkıntılar yaşanır.
Mars Retro zamanlarında aceleci davranmamalıyız, bir şeye başlamadan önce 3 sefer düşünmeliyiz. Zira bu dönemde karşımızdakine yardım ediyoruz derken hem O’nun hem kendimiz için istemediğimiz olaylar doğmasına neden olabiliriz. Mars bizim yaşam enerjimiz olduğuna göre, bu zamanda enerjiği dışa dönük kullanma açısından spora başlayabilirsiniz. Öfke nöbetlerinde kendimizi sakinleştirmek en önemli konulardan bir tanesidir. Mars Retro dönemlerinde sakin kalmalıyız ve de inatlaşmayı bırakmalıyız. Mars’ın Retro hareketi Koç Burcu’nda olacağından hızlı hareket etmek isteyip, sabırsız davranma isteğimiz artacaktır lakin bu dürtülerine engel olmayı ve sakin kalmayı başaranlar, bu döngüyü rahat atlatırlar…
ÖNEMLİ KARARLARI ERTELEYİNİZ YA DA ÇOKÇA DÜŞÜNÜNÜZ. ZİHİN DALGALANMALARINA DİKKAT EDİNİZ.
Mars Retrosu bu sene Koç Burcu’nda yani yöneticisi olduğu burçta Retro olacağından önemli kararlar almamak yerinde olur. Zira Koç Burcu öncü bir burçtur, Mars ‘ın da elementi ateştir. Yani kendimizi sürekli sabra yönlendirmek en doğrusu olur.
Bu dönemde sağlık açısından en çok Yükselen Koç, Akrep ve Başak ların daha dikkatli olması gerekir.
Bu dönemde doğan çocuklarda baş bölgesinde ve gözlerinde olası sorunlar ortaya çıkabilir. Ayrıca bedensel güçlülük, ataklık, her durumda benlik ve bencillikle kendini gösterme, kızgınlık anında gücünü gösterme eğilimi vardır.
Mars Retro larda çinko eksikliği artar ve buna bağlı saç dökülmeleri de ortaya çıkabilir. Bu dönemde gerekli tahlilleri yaptırıp çinko takviyesi almak uygundur.
Çinko eksikliğinin vücuttaki belirtileri; yaraların yavaş iyileşmesi, saç dökülmeleri, kronik yorgunluk, sürekli ishal problemi, tırnaklarda oluşan beyazlıklar, büyüme ve gelişme yavaşlığı, yaşa bağlı olarak görme kaybı, zayıf bağışıklık sistemi, tat ve koku alma duyularının zayıflığı, anemi hastalığı, akne ve sivilce oluşumu ve cilt kuruluğudur.
Demir eksikliği fiziksel olarak yorgun ve zayıf hissetmenize, zihinsel işlevlerinizin bozulmasına ve bağışıklık sisteminizin zayıflamasına neden olabilir.
Bu Retro ve sonbahar dönemi kalp çarpıntılarına, düşük bağışıklık sistemlerine, demir ve çinko eksikliklerine özellikle dikkat edilmesi olası salgın hastalıklara karşı koruyucudur. Buna göre yukarıda yazdığım belirtiler olan kişiler en kısa zamanda doktorlarının verecekleri ölçüde çinko ve demir takviyesi almalıdırlar.
Demir ve çinko vücudun savaşmasında çok önemlidir, Mars da bizim savaşma gücümüzdür. Marsımız düşükse veya Retro dönemlerinde, doktorunuzun vereceği ölçülerdeki takviyeler hayat kurtarıcıdır.
BİR DÖNEM KAPANIYOR
Aynı zamanda 15 Kasım 2020 ye kadar olan dönem geçen sene 01/01-14/02/2019 tarihlerinde yaptıklarımızın ödülünü alır ya da bedelini öderiz. Bu yüzden verdiğim tarihlerde etik davrananların bu retrodan çekinmeleri yerine etik davranmaya devam etmeleri en doğrusudur.
01/01-14/02/2019 tarihlerinde yapılan yanlışların bedelleri bu dönemde ödenecektir.
Bu Retro dönemi 26/08/1988 deki Mars retrosunun 32 yıllık döneminin kapanışıdır.
15 Kasım da ise yeni bir döngüyü başlatacak BÜYÜK MARS SİKLUSU dur BU DÖNEM.
2020 rx bitince başlayacak olan dönemi isa 47 yıl sonra 31/08/2067 deki Koç rx ile birlikte kapatacaktır.
Mars retroya girmeden önce Haziranda Balık Burcu’nda olacak ve Mars Gezegeni bu burçta düşüktür. Kişinin kendi gücünü ortaya koyamaması ve bununla birlikte çıkabilecek sıkıntılar demektir. Bu dönemde Mars’ı güçlendirmek adına Çelik bileklik ve takılar kullanılabilinir. Mars’ınız natal haritanızda da düşükse sürekli olarak çelik takı kullanmalısınız. Ayrıca Mars ın düşük olduğu zamanlarda Natal haritası yatkın kişiler de al basma, karabasan ve kabus gibi durumlar ortaya çıkabilir. Ateş elementinden yaratılmış varlıkların kişiyi rahatsız etmesi söz konusu olabilir. Bu yüzden koruma olarak her gün en az 7 şer sefer Ayetel Kürsi, Felak ve Nas Sureleri okunmalıdır. Sürekli okunulması kişiyi daha güçlü kılar, aurası güçlenen kişi bu zamanı daha kolay atlatır.
Mars Retro sonrası 15 Kasım da düz hareketine geçecek…. Gezegenler retrodan önce sonra Ghost pozisyondalardır. Yani Mars ın Balık transiti ve retrodan sonraki Boğa transiti de çok önemlidir.
Yukarı da Mars ın Balık transitine değinmiştik. En düşük olduğu burç olduğundan şanssızlıkların fazlası ile yaşanması, bahsettiğimiz ruhsal ve fizyolojik rahatsızlıkların başlangıcı sayabiliriz Mars Balık Burcu seyrini… Boğa Burcu transitin de de ülke bazında kıtlık yani bereketsizliğin göstergesidir. Boğa Burcu Dünya yı temsil eder, natal haritalarımızda da sevgi ilşkileri ve maddi konularımızdır. Mundane haritalarında is yine ülkenin maddi kaynaklarıdır. Uranüs Boğa transitinin yanında Mars Boğa’ya geçtiğinde Uranüsün etkilerini hızlandıracağını görmekteyiz. Maalesef toprak hareketlenmeleri, yangınlar, ayaklanmalar, bıçaklama olayları, ölümler, ekonomik kriz, kıtlık ve bereketsizlik olarak ön görebiliriz.
2020 Mars Retro Yükselene Göre Burçlara Etkilerinden önce bu Retro da ülkemizi neler bekliyor!!!
Mars Türkiye Mundane Haritasında 10. Evde Retro yapacak…
Bu dönemde ülkemizde, yangınlar, trafik kazaları, isyanlar çıkabilir. Devlet Erkanı nın gücünü doğru kullanamaması ve daha önceki Balık transitinin de etkisiyle işler iyice sarpa sarabilir. Ekonomi anlamında büyük sıkıntıdan dolayı, grevler, istifalar, bıçaklama olayları ve halkta derin depresyon, sağlık sorunları yaşanabilir. Daha önceki Ghost pozisyon dediğimiz Balık Burcu transiti de dış ülkelerle ilgili ciddi sıkıntılara yol açacaktır. Retro döneminden önceki bu transite baktığımızda uzak komşularımızla problemler yaşayacağımızı görüyoruz. Ne yazık ki ülkemiz adına çok zorlu bir süreçten geçiyoruz. Oğlak stelyumu ile başlayan bu sıkıntılı dönem asıl Mars ın retrodan sonra Boğa Burcu na geçişiyle daha da artacak.. Zira Boğa burcu transitiyle kıtlığın çokça yaşanacağı, bunun üzerine yaşanacak felaketlerle de maddi kaynakların yetersizliği hepimizi dikkatli olmaya, doğru para harcamaya, israf etmemeye, sağlıklarımıza dikkat etmeye çağırıyor. Mars Boğa da ike 8. Evdeki Ceres ile yapacağı kare kıtlığı çokça vurgulamaktadır. Bu sürede göksel pozisyonların bizlere verdiği mesaj oldukça açık ve nettir. İyi gibi davranmayıp iyi olmalıyız.!!!
Dış politikalarla ilgili yapılan hataların Mars ın Boğa transiti ile tekrar gündeme gelmesi, komşu ülkelerin Türkiye ye yaptığı yanlışları ortaya çıkaracak… 2019 da yaşadığımız Yengeç-Oğlak aksındaki tutulmaların da etkisiyle sınırlarımız, askerlerimiz bu transit ve retroyla daha da dikkat çekiyor.
Bu zorlu günlerde bireysel olarak yapabileceklerimiz dürüst ve etik yaşamak, kendi kul hakkımıza girmediğimiz gibi başkalarının da kul hakkına girmemek, sevgi ile canlılara yardım etmektir.
Ne yazık ki tüm dünya gibi biz de karmamızı yaşayacağız. Kova çağının sancılarını farkındalık ile geçirenler bu dönemi atlatacak olanlardır….
Şimdi Yükselenlere göre bu Retro sürecine kısaca bakalım.
Yukarıda da yazdığım üzere sağlıklarına en çok dikkat etmesi gereken Burçlar Koç, Akrep ve Başak lardır.

Yükselen Koç lar;
Mars sizlerin 1. Evinde retroya girecek… Bu dönemde önünüze çıkan her olayı ve konuyu sakince düşünerek karşılamak faydanıza olur. Saldırganlık, asabiyet, sinir krizleri, daha önce kurduğunuz olaylara ve kişilere patlama açısından önemli bir döneme girdiğinizden, sizin Bu retrodaki mottonuz “Sükunet”… Sakin kalmak, olaylara tepkilerinizi erteleyerek, düşünerek karar vermek en doğrusudur. Kendisini sakinleştirmeyi başaran yükselen Koç’lar ödüllerini Retro bitiminde alırlar. Ayrıca başla ve gözlerle ilgili sorunlar, olası migren atakları görülebilir. Bu dönemde tansiyonunuza dikkat etmlisiniz özellikle tansiyon hastası iseniz. Dolayısı ile doğabilecek sorunlara sakin kalmak en çok beden ve ruh sağlığınız için önemlidir. Eviliğinizde ve ortaklıklarınızdaki anlaşmazlıklar ve sorunların sonucu için lütfen Retro nun bitmesini bekleyiniz. Tabi bu süreçte karşınızdakinin davranış şekli ve olaya bakış açısı da çok önemlidir. Siz üzerinize düşeni yapın ve unutmayın Allah iyilerin yanındadır.

Yükselen Boğa’lar;
Mars Retro sizlerin 12. Ev’inde olacak… Bu zamanda, geçmiş travmalarınızla ilgili rüyalar gündeme gelebilir, sık sık dejavu olabilirsiniz. Geçmişte yaşadıklarınızı çokça düşünüp, size haksızlık edenlere öfkeniz artabilir. Bu zamanda en iyi yapacağınız şey inancınıza göre dua ve meditasyonlardır. Kendinizi şükre ve sabra vermek en doğru karardır. Sağlığınızla ilgili bazı sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Ameliyat kararlarında ve tarihlerinde aksaklıklar yaşanabilir. Unutmayın sağlığımızı asıl riske sokan şey öfke, sinir ve kindir. Hakkınızı elbette yedirmeyin lakin bu dönemde öfke sadece aleyhinize olur. Beden ve ruh sağlığı birlikte işler, sağlığınızın el verdiği sporlara başlamak sizin için en güzelidir.

Yükselen İkizler;
Mars Retro sizlerin 11. Evinde olacak… Sosyal çevrenizle ilgli sıkıntılar, düşmanlıklar, ihanetler yaşayabilirsiniz. Geçmişte yaşadığınız sıkıntılarla ilgili çevrenizden kötü geri dönüşler alabilirsiniz, iftiralara açık bir dönemdesiniz. Bu dönemde bu olaylara, zor olsa da!, Sabır ve sükunetle yaklaşanlar ve acele etmeyenler, ödüllerini Retro sonrası çokça alacaklardır. Unutmayın zorlu bir sınav süreci, sabır sabır sabır…. Siz haklı olduğunuzdan eminseniz, ispata gerek yok…

Yükselen Yengeç’ler;
Mars Retro sizlerin 10. Evinde gerçekleşecek… Kariyer hayatınızda çıkabilecek problemlere ve erkekler tarafından gelecek düşmanlıklara hazır olmalısınız. Unutmayın ki her şer’de bir hayır vardır. Aynı zamanda karmik erkek düşmanlarınızdan gelecek olan hamlelere hazırlıklı olmanız ve bu dönemde dua etmenizi öneririm.. Bakara suresi 216. Ayeti okumanız ve tekrarlamanız hayrınızadır. Olaylara sessizlikle ve medeni bir şekilde yaklaşmanız sizi bir adım ileri taşır.. Ancak İş hayatınızda erkeklerden gelecek olumsuzluklara hazır olmak ve sabır ile karşılamak haritanızın üstüne çıkmaya yardımcı olacak ve ilahi yardım almanıza sebep verecektir.

Yükselen Aslanlar;
Mars Retro sizin 9. Evinizde gerçekleşecek. Uzun eğitimler, yurt dışı konuları, evli iseniz eşiniz tarafından yakın erkekler size düşmanlık yapabilir herhangi bir dedikodu ve iftira ile karşılaşabilirsiniz. Bu dönemde yapacağınız kısa ve uzun yolculuklara, eğitim ve ticaret konularına dikkat etmeli, ve almanız gereken önemli kararları Retro bitimine saklamalısınız. Özellikle erkek kardeşlerinizle ilgili sıkıntılar gündemde olabilir. Bu dönemi karşı çıkarak değil, bekleyerek geçirmeliyiz. Zira kendinizi ifade etmekte zorlanacağınız, karşı tarafın bizi anlamakta zorlanacağı bir dönem olduğundan, bu zorluklara büyüklerinizden destek alarak, sakin kalarak atlatmanız iyi olacaktır.

Yükselen Başaklar;
Mars Retro sizlerin 8. Evinizde olacak. Alacaklar, miraslar, kayıplarla ilgili sınanacaksınız. Haritanızın aldığı açılarla ilgi olarak, özellikle alacaklarınızla ilgili çıkabilecek sıkıntılara hazırlıklı olmalısınız. Satışa çıkarmak istemediğiniz lakin satmak zorunda kalabileceğiniz varlıklarınızla ilgili acele karar vermemeli, sonradan doğacak pişmanlıklar yaratmamalısınız. Kredi ve borçlarınızda eskiye dönük problem ve tıkanıklıklar çıkabilir. Ekonomik anlamda sizi zorlayacak bir dönem olduğundan Siz de herkes gibi süreci sükunetle ve sabır ile takip edip bu tarz kararları Retro bitimine ertelemelisiniz.

Yükselen Teraziler;
Mars Retro sizlerin 7. Evinde gerçekleşecek. Evli iseniz evliliğinizde ve yahut orataklıklarınızda çıkabilecek ani sorunlara ve krizlere sakin yaklaşmayı başarırsanız, bu dönemi daha akıllıca geçirebilir daha sonrasında çözümlere açık zamanlar doğmasına sebebiyet verirsiniz. Aksi takdirde dönüsü olmayan davranış ve sözler size sonrasında sıkıntı yaratacaktır ve tabii ki karşınızdakine… Açık ve gizli düşmanlıklara hazırlıklı olmanız ve haklıysanız durumunuzu ispat etmek ile uğraşmak yerine, olgunlukla karşılamak leyhinize olacaktır. Adaleti hepimiz arıyoruz ve kolluyoruz, yapabileceklerinizin çok üstüne çıkmamanızı tavsiye ederim.

Yükselen Akrepler;
Mars Retro sizlerin 6. Evinizde gerçekleşecek… Günlük yaşamda çıkabilecek her türlü kriz için önemli bir dönem, sakin kalmalısınız. Bu dönemde çıkabilecek sağlık sorunları ile ilgili önemli kararları, düşünerek almalı, hatta birkaç uzmana danışmalısınız. Çalıştığınız insanlarla ilgili nankörlükler yaşamanız olasılıklar içinde… Bir Akrep olarak; unutmamalısınız ki, siz zaten bunları hissediyordunuz, dolayısı ile sukünet ve sabır çözüm için size çok yardımcı olacaktır. Haklıya hakkını verip yollarınızı ayırmak, alma verme dengesini korumak için güzel olur.

Yükselen Yay’lar;
Mars Retro sizlerin 5. Evinizde gerçekleşecek. Aşk ilişkileriniz, şans konularınız ve çocuklarınızla ilgili konularınızda daha dikkatli olmanız, çıkabilecek ani krizlere ve olaylara karşı sizi daha iyi düşünmeye sevk edecektir. Bu dönemde çocukları olan Yay’lar, evlatlarına daha koruyucu davranmalı, daha gözlemci olmalı ve her şeyin dışında çıkabilecek kavgalara daha olgun davranarak bu süreci hem evladınız hem kendi adınıza daha kaliteli geçirmenize sebep verir. Unutmayın onlar bizim geleceğimiz ve her davranışımız ileride bize ve topluma geri dönecektir.

Yükselen Oğlak’lar;
Mars Retro sizlerin 4. Evinizde gerçekleşecek. Aile konularınız, büyükleriniz ve atalarınız ile ilgili konularınız gündemde olacak. Haritanızın aldığı açılara göre önemli kadersel olaylar yaşamanız mümkün. Bu dönemde evinizde tadilat olaylarına girmemeniz, bu tarz işleri, eğer başkaları ile çalışacaksanız ileri tarihe atmanız daha iyi olacaktır. Evinizle ilgili alacağınız bütün kararlar Mars retro döneminde sizi daha geriye atabilir. Akıllıca düşünüp doğru kararlar alabilmeniz için süreci iyi değerlendirmelisiniz. Ayrıca kariyer hayatınızda çıkabilecek bilhassa erkek düşmanlara dikkat! Siz tevekkül edin, en iyisini Allah bilir… O ol derse olur!!1

Yükselen Kovalar;
Mars Retro sizlerin 3. Evinizde olacak. Bu dönemde yapacağınız ve başlayacağınız bütün kısa ve uzun seyahatler, eğitim konuları ve ticaret ile ilgili konular sizi zorlayabilir. Dolayısı ile başlangıçta olacağınız bu konuları iyi değerlendirmelisiniz. Lakin hali hazırda bir seyehat planınız varsa, arabanızın bütün bakımlarını yaptırdığınızdan emin olmalısınız. Kardeşleriniz ve kuzenleriniz veya uzak akrabalarınız gündemde. Sizler daha bütüncül düşünen ruhlar olduğunuzdan getireceğiniz marjinal çözümler işinize yarayabilir. Ancak bu dönemi siz de sakin atlatmalı, ve akrabalık ilişkileriniz yara almadan, aynı zamanda kendi kul hakkınıza da girmeden adaletli bir şekilde süreci yönlendirmelisiniz.

Yükselen Balıklar;
Mars Retro sizlerin 2. Evinizde gerçekleşecek. Maddi değerleriniz, alma verme dengeniz, alım satım, miras, kredi konularınızla ilgili çıkabilecek pürüzler gündeminizde olacak. Bu dönemde maddi değerleinizi koruma adına çok açılmamalı, duygusal davranmamalı ve en önemlisi önce kendinizi ve ailenizi düşünmelisiniz. Kendinize verdiğiniz değer ve sevgi ile sınanacak, ruhunuza çektirdiğiniz asılsız acıları iyileştirmeli, ve şifacınızın asıl kendiniz olduğunu görmelisiniz.
Not: Bu dönemde en çok dua ve meditasyona ağılık vermeli, çıkabilecek her türlü olumsuzluğun ruhumuzun bir üst seviyeye çıkmak için olduğunu unutmamamalıyız. Yapılan yorumlar sadece genel olup asıl önemli olan Natal Haritamızın olduğunu unutmamalıyız.
Sevgi ve bütünlük dünyayı kurtaracak…
Hepinize ayrı ayrı sevgilerimle….

Rabia Meryem Aykurt
Oğuzhan Ceyhan Ekolü
Mert Özgür Çağlayan Rigel İleri Seviye Öğrencisi.
Can Hocam a sevgi ve selam ile….

https://hizliresim.com/EOQ5q8
05-13-2020 05:42 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Mars 8.evde ilerizekali 18 5,107 08-28-2019 03:58 PM
Son Mesaj: ilerizekali
  Mars Evlerde vivienleigh 87 93,329 05-24-2018 02:37 AM
Son Mesaj: Feslegen
  Mars;Kendimizi Savunma Biçimimiz ve Cinselliğimiz Serena 53 36,905 04-15-2018 06:37 PM
Son Mesaj: shinigami
  Mars Boğa burcunda astrosohbet 17 15,630 11-12-2017 02:55 PM
Son Mesaj: Merau
  Mars İkizler burcunda astrosohbet 24 22,742 09-20-2017 12:14 PM
Son Mesaj: Gulsen
  Mars Terazi burcunda astrosohbet 10 12,409 04-04-2017 09:19 PM
Son Mesaj: Libra
  Mars Akrep burcunda astrosohbet 23 19,763 03-25-2017 10:52 PM
Son Mesaj: Ahmeedd
  Mars Oğlak burcunda astrosohbet 8 8,325 08-27-2016 01:23 AM
Son Mesaj: Alejandro
  Mars Koç burcunda astrosohbet 5 7,333 08-11-2016 02:12 AM
Son Mesaj: BayanKararsız
  Mars Yay burcunda astrosohbet 3 6,514 10-03-2014 02:17 PM
Son Mesaj: Warrior

Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir