Değerlendir:
  • 34 Oy - 2.91 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Akrep Burcu ve Özellikleri
Yazar Mesaj
melis_bk
Kayıtsız

RE: Akrep Burcu ve Özellikleri
Tamam işte aradaki fark onlarda aynı gücün olmaması olsa kullanırlardı:D
12-14-2010 10:47 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

akreplerden şiddtli bir şekilde elektrik aldığım kesin gülücük)

9-10 ay önce 2 tane akrep bayanla tanıştım, ne tokalaşabiliyorduk, ne yanak yanağa gelebiliyorduk.. iliklerimize kadar sarsılacak şekilde çarpılıyorduk gülücük)
işin ilginç yanı, okadar kişinin içinde, ne onlar bende başka biriyle, ne ben o ikisinden başka biriyle çarpıldıkgülücük)

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
12-14-2010 10:59 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

(12-14-2010 10:47 PM)melis_bk Yazılan:  Tamam işte aradaki fark onlarda aynı gücün olmaması olsa kullanırlardı:D

katılmıyoum.
diğer su burçlarının seiş gücü de akreplerden daha az değil.ancak , yapıları gereği akrep gibi sert ve savaçı geegenler tarafından yönetilmediğinden , seziş güçlerini bir silah , duygularını da bir katalizör olarak kullanmıyorlar.
ancak , mesela sadece gezegen de değil, burcun kendisi de o yapıyı veriyor..akrep 8.evi yani korkularıve kirli sırlarımızı yönettiğinden , insanların bam teliyle oynamasını biliyor.mesela bir balık veya yengeç de karşısındaki kişinin , gizli köşelerini keşfedebilir.ancak , hem yapılarının naif oluşu , hem de çok edilgen ve hassas doğaları sebebiyle , pasif kalıyorlar.
çünkü, hem burçlarından hem de gezegenlerinden gelen bir doğaları var.
ayrıca her zaman derim ;plutonik ve akrepsi sezgiler , daha nettir ve nokta atışına müsaittir , kolay parazitlenmez.. balık ve yengeçlerin antenleri hassas olsa da , edilgen yapı nedeniyle parazitlenmeye müsait oluyor.bunlar dış şartlardan etkilenmeye , hislerini değiştirmeye uygun burçlar.oysa akrep sezgilerini net alıyor ve kolay kolay değiştirmiyor ; yapı olarak etkilenmeyen sabit bir burç.üstelik bu sezgilerin (diğer su burçlarından farklı olarak )odaklandığı alan genellikle 8.evdeki kirli çamaşırlar oluyor.pisliğin kokusuna odaklanmış bu sabit sezgiler , savaşçı marsla birleşince karşısındaki için tabiki yaralayıcı oluyor.
her şeyin kötüsü olduğu gibi, akrep sezgileri de paranoya yapmaya çok müsaittir.her nişancı ıskalayabilir tabi .ancak , akep ıskaladıktan sonra da hesap sormaya ve kin tutumaya devam edebilir .

ancak ,dikkat edilmesi gereken nokta ; akrep aşamasında insan güçle donatılılıyor.
yok etme , yeniden yapım , ökültizm ve cinsellik gibi insanlar için önemli noktaları keşfetmek , bu noktalarda güç sahibi olmak gibi konularda diğer burçlar göre daha öndeler.
oysa , büyük güç büyük sorumluluk gerektirir; aksi halde diğer aşamalarda bu gücü kötüye kullanmanın sorumluluğunu ağır ödeyebilirler.

mesela, pluto transitlerinde plutonik her deneyimleri başarıyla atlatan kişi ( hayatında birşeylerin öldüğünü kabullenen , gücün farkına varan , krizleri başarıyla atlatan , yok olma ve varolmayı idrak eden ) kibir yaptığında , bu sert deneyimlerden daha ağır olanlarını yaşayabilir.
burada maksat kibir yapmak değil , farkına varmak ve idrak edebilmek , kranlığı ve yeraltını da keşfetmek , hayatın sadece basit , güzel ve sıradan olmadığını anlamak ; yoksa kibir yapmak değil.zaten transitte istenen de kişinin bu yönlerin (mesela bu etkiler haritasında atıl kalmış veya hiç mevcut olmayabilir.) farkına varması ve bir deneyim kazanması ,sınava tabi tutulması.

bu transit için anlattığım sınav , natal haritasında akrep vurgusu olan kişiler için hayatının her döneminde geçerli olabilir.
natalında akrep vurgusu olanların her zaman gücün kullanımına dikkat etmeleri gerekir.yoksa , karşılığını krizler ve acı deneyimlerle öderler ve anlamazlarsa bu deneyimler sürekli tekrar eder.
12-14-2010 11:47 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Yargıç Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 5

(12-14-2010 10:39 PM)melis_bk Yazılan:  Potansiyeller farklı potansiyelleri yönlendirmek farklı bence.
Öyle olmasa Allah ın akrepleri cezalandırmaması gerekirdi gülücük
Akrepler karşısındakinin duygusal haritasını çıkarabiliyor ve adına ne denirse olaysal olarak da tahmin kuvvetleri iyi işliyor.
Böyle biri sevdiği kişiyle iletişim kurmak istediğinde ,bu özel durum onu karşısındaki için akılda kalıcı dost yapacaktır.
Tabiki akrep aynı özelliklerini zarar gördüğü birine karşı kullandığında akılda kalıcı düşman olacaktır.
Her insan zarar gördüğü kişiye karşı öfke besler bunun için bir burca mensup olmak mı gerek gülücük
Ve her insan öfkelendiği kişiye karşı akrep silahlarına sahip olmak isterdil çýkarma
Yani özetle mükemmeller mi nepuhaha2

bazı insanlar takmaz bazıları incinir bazıları küser bazıları zarar görsede sever ve korur bazıları laf dalaşı yapar bazıları düşmanlık eder...tavırlar çok değişir.bazıları sürekli affeder anlayış gösterir.genel olarak bakınca herkes zarar gördüğü kişiye öfke besler ama yinede tutumlar ve duygular kişiden kişiye çok çeşitli bence

u_u
12-14-2010 11:49 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
bu şarkı yarınlara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 65

akrep burcu insanlarının, her türlü ilişkide ya kullanan taraf ya da kullanılan taraf olduğuna şahit oldum.

birine zaafı oluyor genelde. ve onun için diğer insanları harcıyor bana göre. yani sevgisini sadece bir kişiye ya da birkaç kişiye odaklayıp diğer insanları esgeçebiliyor diğer su grupları gibi.

bir de akrep erkeklerinin zaman zaman sert ve acımasız, intikamcı olduğunu düşünüyorum. birine sinirlenmişse öfkesini muhakkak alır. hem de diğer insanların içinde sözleriyle onu rezil ederek alır. ortamı mıdır, değil midir dinlemez.

bir bakarsın seni defterden silmiştir bir bakarsın ertesi gün sana yalvarıyordur.
tabi bu değerlendirme sadece bana göre ama akrep erkeklerini iyi tanıdığımı düşünüyorum :D

t'as l'air d'une chanson...

kafka'nın takıntısı yalnızlığın laneti değil, tecavüze uğrayan yalnızlıktır! m. kundera

dance me to the end of love...!
12-15-2010 12:22 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
melis_bk
Kayıtsız

Aeon,
Tespitlerin çok güzel katılmamak mümkün değil.Ben söylemek istediğimi anlatamıyorum sanırım ama bir kez daha denemekten zarar gelmezgülücük
İnsan hangi fıtrat üzere olduğu,hangi koşullarda eğitildiği farketmeksizin,baskı altında hissettiği anlarında karakterinin gücünün gölge yönlerini sergileyebilir.
Bir aslan guruna dokunulduğunda,bir koç kendisine meydan okunduğunda,bir yengeç annesinin komşu çocukla daha fazla ilgilendiğini düşündüğünde vs..
Herkes fıtratı ve fıtratını şekle sokan,aldığı eğitim çerçevesinde tepki gösterir.Vicdani yargılar öğretilmemiş bir yengecin ya da balığın ne kadar vicdansızca ama kesinlikle saldırgan olmayan yöntemlerle bir de kahraman aile sahiplenici ya da zavallı fedakar kisvesiyle insanları yaralabildiğine şahit oldum.Buradan benim çıkardığım yargı ,baskı altında vicdansızlık sınırında dolaşmak insan a has akrebe değil.
Söylemek istediğim de bu.Senin de belirttiğin gibi güç sorumluluk ister gücünün sorumluluğunu alabilmek içinde farkındalık ve kontrol gerekir.Akrep özellikleri yoğun insanların iyileştirici gücü yüksek ancak yerinde kullanılmazsa ölümcül ilaçlara benzer olduğunu düşünüyorum.
Akreplerin avukatı gibi oldum amagülücük

NOT:Eğer gözlemlerle astrolojik karakterler konusunda fikir sahibi olmaya gitseydim,hayatımda gördüğüm en sorunlu karakterler ay yengeçleri.Maddesel konularda paylaşımcı,sevecen size en sevdiğiniz keki yapıp ikram eden tipler ama iş ilişkilere(eş,komşu ,arkadaş arketmez) ruha yapışmış sülük gibiler eğer güçlü bir duygu farkındalığınız yoksa tam bir
ruhsal sülük bittiniz hele sizi rakip olarak alggılıyorsa ne sizinle açıkça gözünüze bakarak çatışır ne yakanızı bırakır...
12-15-2010 12:34 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
melis_bk
Kayıtsız

(12-15-2010 12:22 AM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  akrep burcu insanlarının, her türlü ilişkide ya kullanan taraf ya da kullanılan taraf olduğuna şahit oldum.

birine zaafı oluyor genelde. ve onun için diğer insanları harcıyor bana göre. yani sevgisini sadece bir kişiye ya da birkaç kişiye odaklayıp diğer insanları esgeçebiliyor diğer su grupları gibi.

bir de akrep erkeklerinin zaman zaman sert ve acımasız, intikamcı olduğunu düşünüyorum. birine sinirlenmişse öfkesini muhakkak alır. hem de diğer insanların içinde sözleriyle onu rezil ederek alır. ortamı mıdır, değil midir dinlemez.

bir bakarsın seni defterden silmiştir bir bakarsın ertesi gün sana yalvarıyordur.
tabi bu değerlendirme sadece bana göre ama akrep erkeklerini iyi tanıdığımı düşünüyorum :D
Kesin balık etkili akreptir onlar bir araştırgülücük
12-15-2010 12:46 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Akrep özelliklerinde çok etkileyici, baskı altında tutucu gibi şeylerden bahsedilir hep.. Ama unutmamak lazım etkileyici gücünün, duygusal rengini belli etmeyen ketumluğunun ardında, her şeyden duygusal anlamda aşırı derecede ve yoğun olarak etki altında kalan bi yapısı vardır.. Ama tarzı gereği, güçsüz gözükmemek ve gizliliğini korumak adına etki altında kaldığını asla belli etmez.. Bu kadar yoğun, derin ve gizli olmaya müsait bi yapı, yeri gelir yengeçten de, balıktan da daha kırılgan- hassas olabilir.. Sabit burç olduğu için duygu durumu da iyi veya kötü anlamda sabittir.. Su burçları genel anlamda depresyona yatkındır. Yengeç ay'ın hareketleri gibi gün içinde deprese olur, akşama düzelir,, Balık değişken yapısı ile depresyona girdiğinde bağımlılık yapan şeylerle kendini avutur ama atlatır.. Oysa akrep üzülüp kırıldığında, hedefine ulaşamadığında, gizliliğini koruyamayıp, duygusal anlamda güven sağlayamadığında, yani zor depresyona girer, ama girdi mi derin bir şekilde yaşar..Çıkması da zor olur.. Extremdir.. Orta yoldan hoşlanmaz.. İki uçtadır her zaman.. Ne kadar gaddar, katı gözükse de sonuçta su elementi, duygusal, hassas, etki altında kalan yapısı her daim her şartta mevcuttur.. Hedefine ulaşmak için sonuna kadar gidecek, karar, azim, hırs ve güçle donatılmıştır..
Sabit burçlarda biriktirme eğilimi vardır.. Boğa para-mal, aslan güç, kova bilgi biriktirir.. akrep ise duygu biriktirir.. Bununsevgi ya da nefret duygusu olması kırılması ile bağlantılı olarak değişir.. Akrepleri kızdırmamak lazım:D Neyse konuyu dağıtmış olabilirim, akreple ilgili aklıma gelenleri yazmak istedimgülücük
12-15-2010 01:47 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(12-15-2010 07:06 PM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  Yengeç ay'ın hareketleri gibi gün içinde deprese olur, akşama düzelir,,

gibi bir ifade kullanmışsın. o zaman yengeçlerin en çok sabaha karşı bu patlamalarını yaşadığını söyleyebilir miyiz felice?

Yok öyle bir şey ifade etmek istemedim.. Yani duygu durumunun ortama göre değişebilen bir yapısı olduğunu ifade etmek istedim.. Neşeli insanların yanında huzurludur, 5 dk sonra yanına bunalımlı ve üzgün tipleri koy o da hemen onlara benzer.. Sabah akşam çabuk değişen duygu dünyasına atıftı sadecegülücük
12-15-2010 08:16 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Yargıç Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 5

akrepler de boğalar gibi paraya, tensel zevklere falan düşkün mü? bir de plüto da böyle bi özellik verirmi?

u_u
01-30-2011 08:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Akrep Burcu ve Psikopatoloji Lajâ 1 9,804 05-01-2019 01:48 AM
Son Mesaj: cancer123
  Akrep Burcu Erkeği Angel 54 74,463 09-07-2018 01:28 AM
Son Mesaj: justicee
  Akrep'ten Dersler Yargıç 31 41,912 03-27-2018 01:39 AM
Son Mesaj: Ahmeedd