Değerlendir:
  • 53 Oy - 2.89 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Venüs Burçlarda - Venüs Evlerde
Yazar Mesaj
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

Rep Puanı: 15

Venüs Burçlarda - Venüs Evlerde
"SEVERİM"

Bulunduğu burç,duygu ve ilişkinin nasıl olduğunu gösterir.Nasıl severim?

Venüs Akrepde: Akrep saklanır. Kişi o yüzden duygularını gösteremez. Duygularını sakladığı için ilişki kurmakta problem yaşar. Duygularını değişik değişik gösterir.

Venüs Koçta : İlşki olmaz,çünkü hep yeni başlangıçlar yapar.Duygularını büyük bir cesaretle gösterir.Ama ilişkiyi sürdürecek durumu yok, çünkü yeni başlangıçlar yapma ihtiyacı var. Süreklilik yok.

Venüs Yengeçte : Yuvasını evini sever.Çünkü kendisini güvende hissettiği yerde duygularını da açığa çıkartır. Evinde ilişkiler kurar. Evinde mutlu olur. 5. evde ise, evinde yaratıcı çalışmalar yapar.

Venüs Oğlakta : Zirve sevgisi.Duygusunu zirvede ortaya koymak ister.Zirvede olanları sever. En maksimum sevgiyi,aşkı sever.

Venüs Aslanda : Gösterişli olmayı, şaşalı,yaratıcı olanı sever, ve o zaman ilişki kurar.

Venüs Balıkda : Madde ötesi,burda duygu da vardır. Sanat da var.Venüsü ortaya çıkartacak etkiye ihtiyaç var. Satürn ile 60 veya 120 si varsa kesin sanat yapar. Duygusu madde ötesinde,rahatsız değil, keyifli.... Gizli kapaklı işleri, kapalı yerlerde bulunmayı sever.

Duygunun boyutunu,nasıl ilişki kuracağını hep burcu belirler.Ev, neyi seveceğini, burcu da nasıl seveceğini belirler.

Venüs Terazide : Platonik aşk potansiyeli verir.

Venüz Balıkda : Platonik aşk potansiyeli vermez ! Balık da zıt duygular var. Zıtlıkların birliğini oluşturursa mükemmel olur, tamı,bütünü yakalar. Ama tabii burda bir gerilim de var....
12. evdeyse venus:
Duygularını saklar. Platonik aşklar, gizli ilişkiler olabilir. Çünkü ifade edemediği duygularını saklar. şuurlu bir hal vardır burada.Gizli kapaklı işler yapar. Cerrah olabilir. Bu evde maddenin ötesine geçiyor.Derin duygular bu evde içe kapanıklığı da getirir.ASC de ise görünür ve iyi olur.
Bu evde Merkür Venüs konj. derin duyguları görünür hale getirebilir..muhteşem senaryolar yazabilir...ayrıntılar, sanatsal, fantastik…ayrıntılar ... Eğer yazamazsa problem olur.
Burada retro hali çok önem kazanıyor :
Ne zaman Retro olursa ,o zaman duygularda derinlik oluşur.İçe yönelme başlar. Çok derine indiğinde, bu duyguları toparlayıp görünür hale getirmek çok zordur. İnsanlar ona bu durumda “duygusuz” bile derler. Ama bu durumun farkındaysa duygularını şuuruna yükseltebilir, nasıl? Yazarak, resim yaparak, çizerek, müzik yaparak…
Venüs 7. evde ise partnerinin onu güzel sevmesini bekler... )) sen beni seversen ben de seni severim der...)
8. evdeyse kesin zengin partner ister karşısında... ))

siz en iyisi yine sevgiyle kalın...)) Uranus

Mutluluğumun sınırı, başkalarının mutsuzluk sınırına kadardır.
04-06-2007 02:57 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

RE: venüs burçlarda - venüs evlerde
venus ikizlerdeyse iletişim kurmayı sevecektir... ögrenmeyi, konusmayı, aklını göstermeyi sever.... ama 12. evde bunları nasıl gösterecek ki... orası kapanma, bitirme evi.... burada aldıgı açılar cok önem kazanıyor... tek basına saf haliyle yorumlamak gerekirse,kişi bence yazmayı çok sever... yazarak, ya da sanat yaparak iletişim kurabilir...kendisini göstermeden iletişim kurmak... telsizci olur mesela...ya da bir havaalanında uçuş kulasini yönetir... kimse görmez onu ama o iletişimini kurar,onu sever çünkü... ikizlerin konularını sever ama 12. de kendisini pek göstermek istemiyor......

04-06-2007 02:59 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kurby Çevrimdışı
.
**

Rep Puanı: 0

Cvp: venüs burçlarda - venüs evlerde
venüs başakta eleştiren, mükemmelliyetçi bir yapı verir, sevgi konusunda.Sadece kendisine değil, sevdiklerine karşı da uygular bunu.4.evde ise bunu uygulama evi yuvası olur.Üffff! Aile içinde dırdırdır! Topla kendini yükselen başak, yazık kız anneye!
04-13-2007 02:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ay_se Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 2

VENÜS İKİZLER

Venüs hava gurubundaki bir burçta sevgisini ve ilgisini zihinsel yollarla gösterir. İlişkilerde zihinsel uyum ve iletişim önemlidir. İlişki önce zihinde kurulur. Fikir alış verişi yapacağı, güzel konuşan insanlara çekilir.

Venüsü İkizlerde olan birinin konuşması çok ahenkli ve tatlıdır. Flört etmekten çok hoşlanır. Havai ve değişkendir. Sevgisi çok kısa süreli olabilir. Pek çok ilişki yaşar. Hatta bu ilişkileri aynı anda bile yaşadığı olur. Sosyal ilişkilerde yüzeysel olabilir. Pek çok kişiyle ilişkiye girer fakat derinlere inmekte zorlanır. Sürekli kıpır kıpırdır ve aradığı heyecanı ona verebilecek kişilere aşık olur. Aynı zamanda karşısındaki kişi entelektüel ve iyi bir konuşmacı olmalıdır.

Venüs’ü İkizlerde olan erkek, zeki kadınlardan hoşlanır. Kaçanı kovalamayı sever. Zihinsel birliktelik seksten daha önce gelir. Fazla sadık olduğu söylenemez. Ancak çok zeki çekici biri ile birlikte olabilir.

Venüs’ü İkizlerde olan kadınlar da çok zekidir ve konuşmasını iyi bilirler. İlişkilerde fikir alış verişi önemlidir. Çok flörtçü, çok konuşkan ama ilişkilerin fiziksel boyutundan kaçıyor olabilirler. Parayı iyi biriktiremeyebilirler.

Ellerini kullanabilecekleri sanat dalarında başarılı olabilirler. Yaratıcılıklarını zekalarıyla birleştirerek yeni fikirler yaratabilirler. Yine yaratıcılıklarını iletişimde ve yazıda da kullanabilirler.

feryadıma şahit gökteki tüm yıldızlar.
05-08-2007 09:53 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nilyum Çevrimdışı
Üye
**
lt=

bende venüsümün akrepte olmasından rahatsızım ve 6. evde .Çok fazla kuşku veriyor durmadan bişeyler kafanızda kuruyosunuz dedektif gibi.Aklıma takılıyo hayalgücü yaratıcılık venüsü akrepte olanlarda varmıdır.Bir ara resim yapmayı çok severdim durmadan çizer dururdum ama kopyacılıktı benimkisi yani kendim bişey yaratamazdım bakarak herkes çizer dimi önemli olan yaratıcı olmak...Ama bazende böle acaip komikliklerim ortaya çıkıyor kendime ben bile gülüyorum çevremde çok komik olduğumu da söylerler ama herzaman değil arada geliyor bu ilham...
05-09-2007 04:26 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

bence bu ilhamınızın neptunle de baglantısı vardır muhakkak...
benim de venusüm akrepte ama sizinki gibi pek calışmıyor...ama şüpheciliğim eskiden cok vardı o item dogru, ancak erkek haritasında venus aşık olacağı burc kadınını işaret ediyormuş...ama ben de hakikaten akrep insanlarını hemen tanırım, cunku özellikle akrep kadını beni çok çeker, zart diye aşık olurum...tabii plutonik aşklar bunlar... ama boşandığım eşim de akrepti ve inanılmaz guzel bir aşk yaşamıştım...astrolojinin A sını bilmeden...

05-10-2007 12:38 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Alıntı:Venüs Oğlakta : Zirve sevgisi.Duygusunu zirvede ortaya koymak ister.Zirvede olanları sever. En maksimum sevgiyi,aşkı sever.

gerçekten yoğun duygularımı ifade etmem gereken yer zirve olmalı diye düşünürdüm hep. sanki sıranın içinde bağırsam bile kimse beni duymayacaktı gibi bir tür ''satürn - oğlak'' güvensizliği duyardım. zirvede , tüm gözler bende olduğunda ilan-ı aşk etmeliydim ve en üst düzeyde yaşamalıydım. tabii bu içgüdüleri besleyen güçlü bir neptünüm var , tüm suç venüs oğlağımın değil gülücük

Alıntı:ancak erkek haritasında venus aşık olacağı burc kadınını işaret ediyormuş...ama ben de hakikaten akrep insanlarını hemen tanırım, cunku özellikle akrep kadını beni çok çeker, zart diye aşık olurum...tabii plutonik aşklar bunlar... ama boşandığım eşim de akrepti ve inanılmaz guzel bir aşk yaşamıştım...astrolojinin A sını bilmeden...

venüs oğlakı olarak , bu bilgiye göre düşünürsem , oğlaklar beni çekermi pek dikkat etmedim gülücük , yinede oğlak bayanlarının en sevdiğim yönleri olan güvenilirlik kavramı sanırım hep ön planda tuttuğum bir şeydi.

07-06-2007 03:53 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
luci Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

"Venüs’ü Başakta olan bir kadın çok zekidir. Zeki erkeklerin ilgisini çeker. Diğer toprak gurupları gibi paraya ve başarıya önem verir. Kendini mükemmelleştirmek ister. Kılığı kıyafetinde detaylara çok önem verir.(alıntı)

Venüs Başak burcunda olduğunda işe, eğitime ve sağlığa duyulan ilgi artar.(alıntı)"

venüsüm başak burcunda ve 2. evde. Ya düşündümde benim zengin bir koca bulmam lazım mış nerde hata yapmışım bengülücükgülücük

[Resim: astrosohbetlm7.gif]
07-06-2007 12:48 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SESAME Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

retro venüs koçta, derin sevgiye ihtiyaç duyar, ancak o taktirde karşısındakinin sevgisine inanır. Şımartılmak ister .
aşk yaralarını sardıktan sonra arkasına bakmaz gülücük

Karanlığın en çok arttığı anda, gökteki yıldızları görebilirsiniz.
05-17-2008 02:11 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

gizem kara Yazılan:ya yayda venüs ve 1. evde olursa neler olur

selam gizem ; venüs 1.evde özellikle bayanlar için hoş bir konumdur bence. çekicilik verir , incelik ve nezaket verir. sanata karşı meyli arttırır.
yay burcunda olduğunda ise ( diğer etkilerde destekliyorsa ) kilo alma eğilimine dikkat edilmesi gerekebilir. kişisel imajında yay etkisi meraklılık , keşfetme içgüdüsüyle yeni arkadaşlara , yeni mekânlara açık olma , açıksözlülük ve sevecenlik verir diyebilirim.

05-19-2008 02:23 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Venüs Dönüş (Venus Return) haritaları. Valde_Amor 6 17,389 02-24-2020 10:51 AM
Son Mesaj: Karmen
  Venüs Karakter Haritası (Venus Persona Chart) BayanKararsız 6 18,384 01-15-2020 12:13 PM
Son Mesaj: Frederico
  Venüs Akrep Burcunda astrosohbet 76 135,217 08-27-2019 11:41 PM
Son Mesaj: Birsel
  Venüs Aslan Burcunda astrosohbet 24 42,655 06-12-2019 09:44 PM
Son Mesaj: Karpuzseverim
  Venüs Balık Burcunda astrosohbet 5 11,019 02-11-2019 08:21 PM
Son Mesaj: koçastroloji
  Retrograde Venüs yagmurimu 0 3,177 01-18-2019 12:46 PM
Son Mesaj: yagmurimu
  Doğum haritasında Venüs-Asc uyumu zorlamak 46 65,534 07-21-2018 12:57 AM
Son Mesaj: Merau
  Venüs Kova Burcunda astrosohbet 23 34,703 05-04-2018 06:45 PM