Turkish Arabic Azerbaijani Chinese (Simplified) Czech English French German Hindi Italian Portuguese Romanian Russian Spanish

UÇURTMA AVCISI

Şey aslında bu yazının Khaled Hosseini'nin meşhur kitabıyla ilgisi yok onu baştan söyleyeyim.

 

Astrolojide aynı elementin üç farklı burcundan birbirine üçgen açılar yaparak doğum haritası üzerinde büyükçe bir üçgen şeklinde görülen özel görünümün, üçgenin iki tarafına 60’lık açılar yapan, uzak ucuna da zıt açı yapan dördüncü bir gezegenin devreye girmesiyle ‘daha özel’ bir hale gelmesine UÇURTMA diyoruz ki

 

 

doğum haritasına bakınca klasik uçurtma şeklini görebilirsiniz bu özel açı kalıbında..

Büyük Üçgen, olumlu doğasından ötürü Büyük Şans Üçgeni olarak ifade ediliyor ancak uçurtmayı ondan daha özel yapan şeyi açıklayalım.

Büyük Şans Üçgeninde birbiriyle çok iyi anlaşan, neredeyse birbirini kırmayan sarayın 3 görevlisini gözünüzün önünde canlandırabilirsiniz. Bu özel açı kalıbı gerçekten insan için bir ŞANS olabilir ancak her astrolojik görünümde olduğu gibi burada da sinsi bir gölge özellik yatar o da tembellik ve rehavettir.

Nasıl olsa herşey yolunda hissi, uyumlu çalışan ve birbirini kırmak istemeyen 3 görevlinin sarayın işlerini aheste aheste / yavaş bir hızda yapmasına sebep olabilir.

Derken padişah odaya girer ve bacak bacak üstüne atmış rehavet içindeki görevlilerden birini azarlar, onu cezalandırır (zıt açı)

Sonra diğer ikisine daha sakin şekilde ne istediğine dair buyruğunu verir (60’lık olumlu açılar)

İşte bu etki tembel büyük şans üçgeni üzerinde muazzam bir motivasyon üretir.

Büyük Şans Üçgenine ait olumlu potansiyeller, o dördüncü kilit gezegen tarafından tetiklenmiş olur işte bu yüzden uçurtma açı kalıbı, büyük şans üçgeninden daha özeldir.

Şimdi de gökyüzüne bakıp uçurtmamızı inceleyelim.

Yay burcundaki Mars / Aslan burcundaki Jüpiter / Koç burcundaki Uranüs üçlüsü arasında Büyük Şans Üçgenini görüyoruz.

Ve padişah (Güneş) Terazi burcunda olup, Uranüs ile zıt açı yapıyor. Bir nevi gök kubbenin asi komutanı Uranüs ile padişah arasında kutuplaşma, restleşme olduğunu gözünüzde canlandırabilirsiniz. Şimdi tabloyu açıkladığımıza göre uçurtmayı nasıl yorumlayacağımıza sıra geldi demek isterdim ancak kafanızın karışmasını göze alarak belirtmeliyim ki uçurtmanın ucunda yani Uranüs tarafında (Koç burcunda) bugün Ay tutulması oldu ve bunu gözardı ederek uçurtmayı değerlendirmek eksik olurdu..

Ve emin olun gökyüzünde hem uçurtma hem de tutulma olması öyle sıkça görülen bir şey değil bu da Ekim ayını bireysel ve toplumsal açıdan önemli kılıyor.

Bu uçurtmanın kanatları ve burnu Ateş elementi.. Ortada büyük bir ateş varken, siz bu ateşin ucuna (Uranüs tarafına) bir ton sıvı döktüğünüzü hayal edin (Ay tutulması)

Ay tutulmalarının olumlu ifadesi, daha önce başlanmış olan şeylerin tamamlanması, olgunlaşıp meyve vermesi olarak yorumlanabilir.

Olumsuz ifadesi ise erken doğumla anne karnından alınan bir bebeğin yaşam fonksiyonlarının eksik olması nedeniyle hayata gözlerini kapaması örneğiyle açıklanabilir. Yani her koşulda bir tür TAMAMLANMA, SONUCA VARMA düşünüyoruz ancak burada sonuç olumlu mu yoksa olumsuz mu olacak galiba burada iplerin bir kısmı bizlerin elinde, iplerin bir kısmı da kaderin elinde olacaktır.

Şimdi umarım kafalar çok fazla karışmadı ama tabii yapacak birşey yok yukarısı çok karışık : )

Uçurtma açı kalıbını yorumlarken, büyük şans üçgenini uçurtmaya dönüştüren o dördüncü gezegen (padişah) ile onun zıt açı yaptığı gezegen (Uranüs) arasındaki etkileşime odaklanıyoruz. Ve bu zıtlaşmanın hangi aksta (hangi zıt burçlar arasında) olduğuna bakıyoruz ki uçurtmanın YÖNÜ yani HEDEFİ dördüncü gezegenin zıt açı yaptığı o burun kısmındaki gezegen oluyor yani Uranüs !

Yorumlamaya başladık ve dedik ki hedef Uranüs..

Uranüs neleri sembolize eder ?

Değişimi, devrimi, radikal eylemleri, sürpriz gelişmeleri sembolize eder.

Şimdi bağlıyoruz, Ay tutulmasının da Uranüs üzerinde gerçekleştiğini yorumumuza eklersek, gerek bireysel konularda gerek siyasi-toplumsal arenada beklenmedik gelişmeler BEBEĞİN ERKEN DOĞUMUNA sebep olabilir sonucuna varabiliriz.

Bebek yaşayacak mı sorusuna, Uranüs’ün retro olmasından dolayı cevabım olumsuz olacak.

Erken doğum yapan bebek imgesini bireysel ve toplumsal konuların içine örneklerle yedirmeye çalışalım.

Örneğin ülkemizde siyasi hareketlenme görünüyor. Uranüsyen bir değişim adına bu ay yapılacak hamlelerin ‘ölü doğan bebek’ gibi olumsuz sonuçlanacağını düşünüyorum.

Padişahlardan biri (sadece ülkemizde değil, dünya üzerinde yönetici konumunda olan kişilerden en az biri) ‘uçurtma avcıları’ tarafından sahneden indirilmek istenebilir fikrindeyim.

Veya tam tersi, padişah(lar)a muhalif asi grupların hevesi kursağında kalabilir.

Burada padişah dediğime bakmayın, genel olarak liderlik-yöneticilik yapan karakterleri kastediyorum ve uçurtmanın kilit gezegeni olan Güneşte zaten Astrolojide Kral, padişah olarak sembolize edilir.

Bireysel olarak nasıl etkileneceğiz ?

Doğum haritanızın aldığı etkiler yönünde farklı farklı etkilenmekle birlikte, ben Uranüse özgü değişimler düşünen kişilerin bu değişiminin önünün tıkanacağını vurgulamak istiyorum.

Örneğin doğum haritasında Venüsü Koç, Yengeç, Terazi veya Oğlak burçlarının 12-18 dereceleri arasında olan kişiler için olası bir ilişki, ortaklık, evlilik ihtimalinin ‘ölü doğan bebek’ imgesiyle ifade edileceğini düşünüyorum.

Böyle düşünmem de payı olan iki gökyüzü olayı daha var, onları da açıklayayım. Birincisi Merkür zaten Retro da onu biliyoruz.. İkincisi uçurtmanın gövdesini oluşturan Güneş-Uranüs zıtlaşması (ve aynı zamanda tutulma) Oğlak burcundaki Plüto ile T-Kare adını verdiğimiz sert bir açı kalıbı oluşturuyor.

Hani YOK ARTIK ! desek bu ay ki gökyüzü hareketleri için uygun bir tepki olurdu. T-Kare, Tutulma, Retro gibi can sıkıcı etkiler olmasa BU UÇURTMA PEK ÇOK KİŞİYİ UÇURACAK türünde yorumları ben de yapmak isterdim.

Peki ne olacak şimdi böyle kös kös kötü şeyler olsun diye bekleyecek miyiz ?

Asla.. Şahsen Astrolojiyle uğraşan biri olarak, tüm iplerin gezegenlerin elinde olduğuna inanmıyorum, kaderin iplerinin bazıları da bizim elimizde bence.

Ve madem önümüzde ölü doğması ihtimali olan bir bebek var bu konuda ne yapabiliriz ona odaklanmalıyız fikrindeyim.

Galiba öncelikle ACELE ETMEMELİYİZ...

Değişim istiyorsak, ani kararlar vermeden önce biraz daha fazla oturup düşünmek faydalı olabilir. Örneğin bir ortaklık mı düşünüyorsunuz, biraz daha bekleyin, ortağınızı biraz daha tanımaya çalışın ya da yapmak istediğiniz işi ve çevreyi tanımak için az daha sabredin derim.

Örneğin bir ilişkiye başlamak mı istiyorsunuz, tamam başlayın ama tezcanlı olmamakta fayda var bence. Öyle sürpriz buluşmalar, aniden onun karşısına çıkmalar filan boşverin sonra ‘tez muhabbet çabuk ayrılık getirir’ durumları olmasın.

Not = Şu an ilgi duyduğum hatun niçin onunla fazla ilgilenmediğime dair soru işaretlerine sahipse gerekli mesajı almıştır umarım : )

Peki ben bu ölü doğan bebek imgesini yanlış kullandıysam ve yanılırsam yani bu tutulma ve uçurtma genel olarak olumlu sonuçlara işaret ederse (inşallah böyle olur ve yanılırım) o seçenek hakkında ne söylerdim ?

Bu kez değişimlerin tamamlanma, meyvesini yeme zamanı olduğunu söylerdim.

Uzun zamandır hayatınızda yapmak istediğiniz değişimler varsa, zihninizdekileri somut eylemlere dönüştürüp sonuç almak için uygun zamanlardayız derdim.

Ve bence pek çok kişi bu uçurtmanın tetikleyici etkisiyle en azından değişim adına şansını deneyecektir. Umarım şansını deneyenler, hayal ettiği olumlu sonuçla karşılaşırlar diyerek burçlara kısa kısa değinmek istiyorum.

 

GÜNEŞİ / YÜKSELENİ KOÇ BURCU OLANLAR

 

Olumlu: Kişisel görünümü, davranışları, kılık kıyafeti, işi ve motivasyonlarıyla alakalı değişimlerin meyvesini yiyebilirler. Hayat ritminde hareketlilik olacaktır.

 

Olumsuz: Sağlık problemlerine dikkat diyelim. Ayrıca kişisel görünümüyle veya işleriyle alakalı yapacakları değişim tutmayabilir.

 

GÜNEŞİ / YÜKSELENİ BOĞA BURCU OLANLAR

 

Olumlu: Biraz yalnız kalmak onlarda müthiş bir farkındalık patlamasına yol açabilir. Pek çok sorunun yanıtını inzivada bulacaklardır.

 

Olumsuz: Kayıplar ve bitişler yaşamaları olası.

 

GÜNEŞİ / YÜKSELENİ İKİZLER BURCU OLANLAR

 

Olumlu: Arkadaş gruplarıyla ilgili hareketlenme. Sürpriz dostluklar.

Maaşa zam : )

Olumsuz: Arkadaşlar ile alakalı beklenmedik sıkıntılar.

 

GÜNEŞİ / YÜKSELENİ YENGEÇ BURCU OLANLAR

 

Olumlu: Kariyer-Meslek alanında olumlu değişimler. Sürpriz kazançlar.

 

Olumsuz: Olası bir iş değişiminin sancıları,

patron veya yöneticilerle zıtlaşmalar..

 

GÜNEŞİ / YÜKSELENİ ASLAN BURCU OLANLAR

 

Olumlu: Birikimlerini daha geniş çevrelere yaymak, tanınmak için fırsat.

Manevi açılımlar..

 

Olumsuz: Bir konuda eğitime başlanması durumunda verim alınamaması ihtimali. Bir süredir sizi mutlu eden olumlu gelişmeler varsa bunun önünün tıkanması ihtimali.

 

GÜNEŞİ / YÜKSELENİ BAŞAK BURCU OLANLAR

 

Olumlu: Bir süredir sizi meşgul eden miras, vergi, tapu işleri varsa bunların nihayet sonuçlanması. Kredi isteğinin onaylanması. Psikolojik olarak kendinizi uzun zamandır hissetmediğiniz kadar güçlü hissetmeniz olası.

 

Olumsuz: Kriz deneyimleri. Hayatınızda bir şeylerin aniden ölmesi-bitmesi.

Vergi, miras, tapu konularında beklenmedik pürüzler..

GÜNEŞİ / YÜKSELENİ TERAZİ BURCU OLANLAR

 

Olumlu: Sürpriz ilişkiler. Mevcut bir ilişkinin evlilikle yeni bir boyut kazanması.

Dinamik ortaklıklar. Danışmanlık yoluyla farkındalık kazanmak. Düşmanlık veya rekabet yaşanılan kişilerle uzlaşma ve düşmanlığın noktalanması.

 

Olumsuz: Aniden biten ilişkiler. Evlilik üzerine aniden alınacak bir kararın ileride olumsuz sonuçları olabilir.

 

GÜNEŞİ / YÜKSELENİ AKREP BURCU OLANLAR

 

Olumlu: Çalışma koşullarında olumlu gelişmeler, sorunların noktalanması.

 

Olumsuz: Hastalıklara dikkat. Günlük rutin işlerde yapılacak değişimlerin olumsuz etkileri.

 

GÜNEŞİ / YÜKSELENİ YAY BURCU OLANLAR

 

Olumlu: Aşk – Flört deneyimleri. Yaratıcı aktivitelerde artış. Çocuk konusu.

Şans oyunları..

 

Olumsuz: Ani başlayan aşk ilişkisinin olumsuz sonuçları. Ailenin parasal desteğinin kesintiye uğraması. Spekülasyonlar..

 

GÜNEŞİ / YÜKSELENİ OĞLAK BURCU OLANLAR

 

Olumlu: Aile kurmak. Yeni bir ev almak / taşınmak. Gelecekte başarıyla yapacağı bir işin temellerini atmak.

 

Olumsuz: Aile içi sıkıntılar. Ev, arazi gibi konularda beklenmedik pürüzler.

 

GÜNEŞİ / YÜKSELENİ KOVA BURCU OLANLAR

 

Olumlu: Askıda kalan konularla ilgili kişinin kendini yazarak veya sözel yolla ifade etmesi ve konuya nokta koyması. Yakın çevreyle (kardeşler, komşu ve akrabalar) yoğun etkileşimler. Yeni bilgiler. Soru işaretlerine tatmin edici cevaplar bulmak.

 

Olumsuz: Yakın çevreyle alakalı pürüzler. İletişim alanında yanlış anlaşılmalar. Bazı sırların ifşa edilmesi kaynaklı problemler.

 

GÜNEŞİ / YÜKSELENİ BALIK BURCU OLANLAR

 

Olumlu: Sürpriz kazanç kapılarının açılması. Uzun zamandır sahip olunmak istenen bir eşya veya aracın alınması.

 

 

Olumsuz: Farklı bir para kazanma yolu denenmesi halinde, istenilen kazancın elde edilememesi. İyice araştırılmadan satın alınabilecek bir eşya veya araçla ilgili pürüzler.

Üye Giriş

İletişim Formu

 

Site İstatistik

1.png1.png2.png4.png1.png0.png5.png
Bugün180
Dün726
Haftalık1684
Aylık18147
Toplam1124105

  • IP Numaran 3.228.10.17
  • Web Tarayıcın unknown
  • Tarayıcı Versiyonun unknown
  • İşletim Sistemin unknown

9
Online