Turkish Arabic Azerbaijani Chinese (Simplified) Czech English French German Hindi Italian Portuguese Romanian Russian Spanish

DUVARLARIN ARDINDAKİ KORKU

Astrolojide korku kavramıyla en çok bağlantılı olan gezegen Satürndür.

Satürn’ün etrafındaki halkalar pek meşhurdur. Astrolojide Satürn dokunduğu hayat alanının çevresine o halkalarından bir duvar (bir çit) örmüş gibidir.

Satürn'ün olduğu yerde sınırlar beli olmalıdır , çitin ötesi ve çitin berisi somut ve net olmalıdır.

Satürn'ün duvarları soğuktur , duvarların üstü bulutlarla kaplıdır ve içeride bir yalnızlık senfonisi çalmaktadır.

Gerçekten Satürn'ün bir doğum haritasında dokunduğu hayat alanında (burç , ev ve gezegen)

 

 

kişi kendini yalnız hissediyor gibidir.

Duvardan içeri girdiğinizde, içeride korku titreşimlerini hissedersiniz. Melankolik bir atmosferle karşılaşırsınız. Biraz ilerlediğinizde etrafta tabelalar görürsünüz.

Tıpkı trafikte sizi yönlendiren tabelalar gibi..

'' Senden adam olmaz ''

'' Bir şeyi beceremiyorsun ''

'' Sus konuşma dayak yiyecen şimdi ''

'' Büyümüşte bize akıl veriyor ''

'' Güzel değilsin ''

'' Kızlar seni beğenmez ''

'' Aptallık etme , yapma , işe yaramaz ''

‘başkaları ne der !?’

Bu tabelaların , Satürn halkaları sınırları içindeki hayat alanında trafiğe yön verdiklerini görürsünüz. Doğal olarak trafiğin bazı kuralları da vardır.

'' kız dediğin anasının dibinden ayrılmaz ''

'' erkekler ağlamaz ''

'' büyükler ne derse o ''

'' iş hayatında köprüyü geçene kadar ayıya dayı demek gereklidir ''

 

Bu duvarların ardındaki trafik rutin şekilde işler. Öyle çok fazla kazalar olmaz çünkü Satürn halkalarının kapsama alanı içinde hızlı gitmek yasaktır. Tedbirli olmak şarttır.

Sanki tüm bu kurallar HATA YAPMAMAK üzere kurgulanmıl gibidir.

Ve bizler Satürnün doğum haritamızda dokunduğu hayat alanıyla ilgili HATA YAPMA KORKUSU taşırız.

Genelde o hayat arenasında sık sık hata yapmayız. Örneğin hatalı düşüncelere kapılmayız (satürn - merkür) ya da örneğin hatalı aşk ilişkilerimizin sayısı çok azdır (satürn - venüs)

Görünürde duvarların ardında kazalar olmaması ve kuralların net olması iyi gibi görünebilir. Ama yine de içinizde o ilk adımlarınızda hissettiğiniz melankolik hisler uzaklaşmamıştır. Zamanla alışırım deyip o kara bulutların duvarların üstünden geçip gideceğini beklerseniz , yanılırsınız.

Çünkü Satürna bölgesi Londraya benzer. Genelde hava kapalıdır ve bulutludur. Ve tıpkı bu kapalı atmosferin İngilizlerin soğuk imajlarına yansıması gibi , Satürna da benzer soğuk imajlı insanlar çoğunluktadır. Bu insanlar yüz kaslarının pek çoğunu kullanmıyor gibidir. Örneğin gülümsemenin onlara yakışmadığını düşünüyor olabilirler.

Satürn duvarlarının ardında trafik kazalarının nadir olması gibi iyi şeylerin özünde bile KORKU titreşimleri olduğunu farketmeye başlarsınız.

Aptalca şeyler söylemeyen , iki düşünüp bir konuşan birinin bu özelliğine imreniyor olabilirsiniz oysa o belki de yanlış şeyler söylemekten ya da hiç kimsenin gülmeyeceği basit bir espri yapıp küçük düşeceğinden korkuyor olabilir (satürn - merkür)

Satürn duvarlarının etrafında hissettiğiniz KORKU titreşimlerine kulak kesildiğinizde , korku melodilerinin de farklı farklı olduğunu farkedersiniz.

Ancak dikkatinizi bir şey çeker ; nerdeyse herkeste benzer olan ve dipten gelen bir temel melodi var gibidir. Şöyle biraz eğilip dipten gelen bu melodiye kulak kesildiğinizde, bu korku melodisinin YETERSİZLİK KORKUSU olduğunu farkedersiniz.

Yetersizlik korkusunun özünü anlamaya çalıştığınızda , engellenmişlik duygularıyla ve engellerle dolu deneyimlerle karşılaşırsınız.

Engel nedir diye sorguladığınızda, örneğin önünüze çıkan DUVAR bir engeldir yanıtı gelir aklınıza.

Duvar mı.. !?

Sonra etrafınıza daha bir dikkatlice bakarsınız.. Satürnün o soğuk duvarlarının aslında insan ömrü boyunca karşısına çıkan içsel ve dışsal engeller olduğunu farkedersiniz.

Tabii ya , işte bu nedenle oradaki duvarlar soğuk ve yalnızlık kokuyor.. O duvarların hamurunda kireç ve kum yok.. Engellenmişlikler var..

Peki dersiniz kişi hayatı boyunca bu hayat alanına dair korku , yetersizlik ve engellenmişlik duygularıyla mı cebelleşecek , ama bu haksızlık !?

Sonra çevrenizde başarılı olmuş kişiler gelir aklınıza. Onlarında Satürn duvarları olmalı diyerek doğum haritalarını incelersiniz. Pek çoğunda Satürn’ün dokunduğu hayat alanıyla alakalı bir başarı hikayesine rastlarsınız. Bu nasıl bir çelişki diye geçer aklınızdan.

Sonra trafik tabelaları ve trafik kuralları gelir aklınıza. O başarılı olan insanların Satürn duvarlarının ardına ziyarete gidersiniz. Trafik tabelalarının farklı olduğunu görürsünüz.

Çünkü o akademik başarı yapmış bilim adamı , anne ve babasının SEN APTALSIN , BASİT ŞEYLERİ BİLE ÖĞRENEMİYORSUN şeklindeki tabelayı hırsla kırıp atmış ve zamanla oraya BEN ZEKAMI DİSİPLİNE EDEBİLİYORUM VE AKADEMİK BAŞARI İÇİN ELİMDEN GELENİ YAPIYORUM tabelasını yerleştirmiştir.

Ne demiştik ;

Satürna da trafiği yönlendiren şey o tabelalardır..

Satürn duvarlarını aşmak ve Satürn’ün trafik kurallarını yeniden belirlemek kişisel bir devrim gibidir..

Kişinin engellendiği konularla alakalı iki seçeneği vardır

 

Ya öğrenilmiş çaresizlik kavramının ifade ettiği şekilde , soğuk duvarlar , kara bulutlar ve yalnızlık melodisiyle yaşamayı kabullenip buna alışmak.

Ya da sabırla o tabelalarda yazan kuralları değiştirmek ve duvarları aşmak..

 

Satürn halkalarını aşabilen kişiye ‘devrimci’ diyebiliriz ki bu teknik olarakta böyledir çünkü gökyüzünde Satürnü geçtiğinizde varacağınız yer Devrimci Uranüstür..

Üye Giriş

İletişim Formu

 

Site İstatistik

1.png0.png5.png4.png9.png6.png3.png
Bugün123
Dün838
Haftalık5259
Aylık3491
Toplam1054963

  • IP Numaran 3.236.112.98
  • Web Tarayıcın unknown
  • Tarayıcı Versiyonun unknown
  • İşletim Sistemin unknown

4
Online