Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Venüs Açıları
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Yıldırım Yazılan:
Daily Yazılan:Venüs - Neptün karem var ve... Aldatıldım yada aldandım mı demeliyim ? gülücük ama kendime hiç acımadım ve hiç arkama bakmadım. 'o' na verdiğim sonsuz aşkımı geri aldım, hepsi bu. benim için yeterli bir karşılıktı..
şimdi... belki bir yazar olabileceğim demek mi oluyor yoksa? :D

daha öncede söylemiştim sanırım , Venüs ile Neptün bağlantıların güçlü konumda + Mars İkizler burcunda + Merkür Başak burcunda = eğer istersen astrolojik potansiyelinde Yazarlık olasılığı güçlü gibi görünüyor evet.

tabii daha önce söyledimmi bilmiyorum ama Neptün ilhamlarını harekete geçirmek ve kağıda dökme iradesini göstrmek gerekiyor , Neptünün erteleme ve kararsızlık gibi gölgelerini aşmak gerekiyor.

bu arada aldatan kendini aldatmıştır , siz doğrusunu yapmışsınız bence.
Teşekkür ederim...
Neptün'ün gölgelerini aşmak için tek gereken benim iradem öyleyse...
Bir de ben hayatımda hiç sezgilerime kulak vermedim... hep yanılabileceğimi; bu nedenle mantığımı dinlemem gerektiğini düşündüm. bir olayda, bir çok bakış açısı geliştirip; hep en iyimser olanı seçtim... buna hangi açılar etkili oldu bilmiyorum ama artık aklımı değil sezgilerimi dinlemek istiyorum; yine de bunu başarabildiğimi sanmıyorum... Yine mantığım oradan basbas bağırıp büyük harflerle "SANA ÖYLE GELİYOR" diyor... Bu da bir şeylerin gölgesi midir? yoksa mantığımı dinlemeye devam mı etmeliyim? sanırım astroloji yi çözmeye başlarsam bunun cevabını da bulabileceğim...
imzandaki haritayla avatarındaki harita farklı görünüyor ?

ve imzandaki harita doğru ise ne gördüğümü söyleyim ; SENİN SUYUN EKSİK gülücük

Satürnün Yengeç burcunda SU enerjisini kısıtlıyor + balık ve akrep burçlarında da gezegenin yok

son anlatımımızda Edward'ın Ateş elementi eksikti ve buna değinmiştik.

SU elementinin eksikliği ve olası sonuçlarını forum içinde ve nette biraz araştır derim , sonra kendi içinde değerlendir.

SU elementinin sezgilerle , duygularla bağlantısı vardır.

belki SU elementi güçlü biriyle ortak çalışma yürütmek sana iyi gelebilir yada en azından Ay burcunu besleyen biriyle..
teraazziii Yazılan:yıldırım bnde yorum istiorummmmm...

tamam teraazzii , senin boş olan 8.evinin yerine , bir venüs vip olarak Venüsünü değerlendirelim öyleyse ;

Venüs Başak burcunun son derecesinde 12.evde , Uranüsle kare açı yapıyor , Merkürle ve Güneşle hafif sayılabilecek kavuşumlar yapıyor , Plütoyla da yarımkare 45'lik bağlantı yapmış görünüyor.

ilişkiler konusunun senin açından karmaşık bir boyutu olabiir çünkü Venüsünü 12.evde saklanırken görüyoruz.
ama saklanayım derken , pek çok arkadaşıyla ( gezegenle ) bağlantı yapmış , sürekli mesajlaşıp duruyor ;) yani çokta durgun ve kayıp bir Venüs değil.

zaten Venüsün 12.evden hoşlanan birkaç gezegenden biri olduğunu ( diğerleri Jüpi ile Neptün ) biliyoruz.

Venüsün Merkürle bağlantısı ( üstelik 12.evde ) sana yazma-çizme-tasarlama kabiliyeti yada hoşsohbet bir kişilik ve hatta hoş bir ses tonu verebilir.
eğer ki Uranüsün sıkılgan enerjisini disipline edebilirsen , 12.evdeki Venüs Başak potansiyelinin kendini hoş bir şekilde ( yazarak-çizerek-tasarımlar yaparak ) ifade edebileceğinin göstergesidir diyebiliriz.

Venüs Başak olarak ilişkilerinde seçici biri olduğunu söyleyebiliriz.
ilişki ve arkadaşlıklarının sayısından ziyade kalitesine önem verenlerden olabilirsin.
Uranüsle beslenen Venüs Başak kişisi olarak , sosyal ortamlardan bağımsız olma ihtiyacından söz edebiliriz , belkide arada bir tek başına kalarak farklı şeyler yapmak senin için keyif verici bir seçenektir.

Venüsün Güneşle yakınlığı , çekici bir kişiliğe işaret edecektir.
Venüse ait konular ( güzellik , sanat , beğeniler vb.) ısınacaktır.
Venüsün ve Güneşin 12.evinde yer alması , gizli aşk ilişkilerine yada ilişkiler konusunda ve erkekleri tanımlamak konusunda çeşitli hayal kırıklıkları ve yanılgılar getirebilir.
belkide 12.ev vurgusu sana bir tür ilahi aşk yda imkansız aşk yada platonik aşk benzeri deneyimler verecektir.
en başında da değindiğim gibi ilişkiler konusu yada venüsün diğer fonksiyonları olan para gibi sanat gibi konular senin açından kafa karıştırıcı olabilir.

Venüsün Uranüsle yaptığı sert kare açı , ilişkilerinde kısıtlanmaya ve mantıksızlığa tahammül edemeyebileceğine işaret edebilir.
mantıklı ve bağımsızlık ihtiyacına olumlu cevap verebilecek erkek bulmak zor olduğuna göre =) isikrarlı ve huzurlu ilişkiler kurmakta zorlanabileceğini söyleyebiliriz.
ayrıca venüs-uranüs bağlantısının çok duygusal birine işaret etmeyeceğini , Ay burcunun da ( temel duygusal ihtiyaçlar = Ay ) Kova olmasından dolayı senin ilişkilerde beklentlerin Uranüs-Kova enerjileriyle tanımlanabilir.
kısıtlanmaya tahammülün olmaması , ilişkilerde klasik romantizm ve çiçekli böcekli hediyelerden sıkılan , yenilik isteyen , arada bir ilişki kurduğun insandan uzaklaşma ihtiyacı gibi özelliklerden sözedebiliriz.

Venüsün 2.evindeki Plütoyla yaptığı 45'lik yarım-kare bağlantının sana cazibe katabileceğini söyleyebiliriz yada mesela parasal konularda kayıplara yada gizli kaynaklardan gelebilecek parayı ifade edebilir diyebiliriz.
teraazziii Yazılan:
öncelikle vakit ayırdıgın için çook teşekkür ederım yıldırım... evet bazen sosyal ortamlardan uzaklaşıp kendım farklı seylerı yapmayı severım tek başımaa olmayı severim ınsanlar bazen cok sıkıyolar beni.. aşk konusunda ilahi aşk var gercektende..ama normal olarak hep yanlş kısıler cıkıo karsıma hep bn daha fazla seviıorum olacagı varken istedıgım ınsan benı severken hep olmuyoo hep yalnız kalıormm acı tecrübeler yaşıormm aðla...([/color]

progres Venüsün 1.eve geçtiğinde , 12.evin kamaşıklığından uzaklaşma ihtimalin var , en azından ilişkilerini daha sağlıklı ve gerçekçi değerlendirme olasılığı var.
teraazziii Yazılan:ne zaman gecıcek peki..

doğum saatin net ise progres venüs 1.evine geçmiş ancak senin satürn ve şironla T-Kare oluşturuyor.
birkaç sene dişini sıkman gerekebilir , hem üzülme daha çok gençsin , 2012 ve 2013 yıllarından itibaren '' rüzgar gibi geçti '' tadında aşk , ilişki ve ortaklık hikayelerine hazır ol şimdiden ;)

üstelik Neptün transidi tam olarak 5.evindeki Ay burcunun üzerinde son birkaç senedir. zaten sen aşkla tanışalı birkaç sene olmuştur diye hesaplarsak , bu ilişkilerinin NEPTÜN esanslı olması ve hayal kırıklığıyla sonuçlanması çokta sürpriz değil.

şu var ki , aynı Neptün 5.evinde ilerlerken , masal gibi bir aşk yaşamana da işaret edebilir.
Aslında bu konu ile alakalı bir şey hep aklımda Venüs ve marsın direk açıları...

Ben Venüsün direk marsla güneşimle açısı yok ....

Marsın dokunduğu venüsün yada tam tersinin insana çekicilik vereceğini söylüyorlar...

Ne şimdi ben çekici değil miyim,,,

Marsla açısı olmadığı gibi birde satrünle açı yapmış çok lazım sanki gülücük)
almira Yazılan:Aslında bu konu ile alakalı bir şey hep aklımda Venüs ve marsın direk açıları...

Marsın dokunduğu venüsün yada tam tersinin insana çekicilik vereceğini söylüyorlar...

benimde öyle almira venüs-satürn 60'lık açım var sadecegülücük) birde güneş-venüs kavuşum 9 orb ile o sayılmıyor sanırım
Yıldırım Yazılan:
teraazziii Yazılan:ne zaman gecıcek peki..

doğum saatin net ise progres venüs 1.evine geçmiş ancak senin satürn ve şironla T-Kare oluşturuyor.
birkaç sene dişini sıkman gerekebilir , hem üzülme daha çok gençsin , 2012 ve 2013 yıllarından itibaren '' rüzgar gibi geçti '' tadında aşk , ilişki ve ortaklık hikayelerine hazır ol şimdiden ;)

üstelik Neptün transidi tam olarak 5.evindeki Ay burcunun üzerinde son birkaç senedir. zaten sen aşkla tanışalı birkaç sene olmuştur diye hesaplarsak , bu ilişkilerinin NEPTÜN esanslı olması ve hayal kırıklığıyla sonuçlanması çokta sürpriz değil.

şu var ki , aynı Neptün 5.evinde ilerlerken , masal gibi bir aşk yaşamana da işaret edebilir.

tam benlik bi yorum olmuş gülücük hayal kırıklıgıyla sonuclanmıs bı ılıskı var dedigin gibi neptün esaslı gerceklerı gormeden ,hayal dünyasında ve kendımı feda ederek bosuna gecmıs zaaman. ama guzel seyler yazmısın guzel gunler benı beklıo ozmn karamsarlıgımdan kurtulabilirim..
tugcee Yazılan:
almira Yazılan:Aslında bu konu ile alakalı bir şey hep aklımda Venüs ve marsın direk açıları...

benimde öyle almira venüs-satürn 60'lık açım var sadecegülücük) birde güneş-venüs kavuşum 9 orb ile o sayılmıyor sanırım

Güneş , Ay ve Marsın Venüs ile yaptığı güçlü açılarda çekicilikten söz edebiliyoruz evet. ( tugce daha öncede söyledim diye hatırlıyorum , sende Güneş-Venüs kavuşumu var )
Venüs ile Marsın dinamik açılarına sahip olan kişilerde çekicilik daha çok seksüel cazibe şeklinde ortaya çıkabiliyor.

Venüsün kollektif gezegenlerle bağlantıları yüksek bir çekim gücünü işaret edebiliyorlar.
Venüs-Uranüs = çarpıcı bir çekicilik
Venüs-Neptün = saf ( duru ) bir çekicilik
Venüs-Plüto = büyüleyici bir çekicilik ( kişi güzel yada yakışıklı olmasa bile bir tür karizmayla karşı tarafı etkileyebiliyor , bu da bir tür büyü olsa gerek =) )

Venüsün Satürnle yaptığı güçlü bağlantılarda kişi çekici olsa bile bunu önemsemeyebiliyor ve giyimine pek dikkat etmeyebiliyor yada çekici olsa bile bu konuda kendine güvenemeyebiliyor yada gerçekten Satürn baskın ise çekicilik potansiyeli frenlenebiliyor vs.

Venüs Asc noktasından yükseliyorsa çekicilik verebiliyor.
Venüs 8.evde olduğunda çekicilik verebiliyor.

Venüs hangi burçtaysa ve hangi evdeyse , kendimizi o tarzda çekici sunuyoruz bunu da ilave edeyim.

yani Venüs Koçta diğer ateş burçlarında olduğunda , aşkta AVCI dürtüsüyle hareket eden ateşli aşık modeliyle kendini çekici olarak sunabiliyor.

Venüs Boğa Başak ve Oğlak gibi Toprak elementi burçlarında olduğunda , karşı tarafa GÜVEN VEREREK kendini çekici biri olarak sunabiliyor.

Venüs Yengeç ve Balık burçlarında olduğunda , karşı tarafa duyarlılık göstererek

Hava burçlarında zekasını ve bilgi birikimini göstererek

Venüs Akrepte olduğunda seksüel titreşimler yayarak kendini sunuyor

vb. diyebiliriz.
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Referans Adresler