Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Venüslerimizi İrdeleyelim..
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
şekerparenin venüsünü kova burcunun son derecelerinde görüyoruz , aynı zamanda equal ev sistemine göre 11.ev çizgisine yakın duruyor venüsü..

venüs kova burcunda arkadaş ilişkilerini ön plana çıkaracaktır ve 11.eve yakın olmasıda yine arkadaşlık kavramını - özellikle ideale giden yol arkadaşlığı kavramını - ön plana çıkaracaktır..

11.ev bilgisayar ve internet dünyasını da simgeliyor yorumunu yapabiliriz. forumun ve net dünyasında ki arkadaşlıkların şekerpare için niçin önemli olduğu sorusunun cevabı çıkıyor bence ortaya..

11.ev + kova etkisi ilişki ve arkadaşlıklarında şekerpareye özgürlük , kimseyi karıştırmama , güvenilirlik özellikleri kazandırıyor..

yine 11.ev ve kova etkisi , aslında çok duygusal bir AY kızı olan şekerparenin ''duygusal ilişkiler'' konusunda son derece mantıklı ve prensipli hareket edebileceğinin göstergesi olarak yorumluyorum..

venüs - satürn sert açısı ; ilişkilere bakış açısında karamsarlık verebiliyor , kendine olan güvensizlik ya da karşı cinse olan güvensizlik şeklinde etkileri olabiliyor ve tabii bu olumsuz dürtüler , olası ilişkileri de zorluyor olmalı..

venüsün kovada olması , satürnün akrepte olması ve 7.evden sert bakması ilişkilerinde değer yargılarına önem veren , gelenekselci düşünceleri modern anlamda uyarlayan ( örneğin akşam dışarı çıkarsın ama çok durmazsın , partiye gidersin ama yalnız takılırsın vb.. ) bir anlayışı ön plana çıkarıyor olabilir.

zayıfta olsa venüs - mars kavuşumundan söz edebiliriz.. venüsün yakınında ki mars sana çekicilik ve sevecenlik katıyor ( mars balık burcunda ) ve az bişi kıskançlık veriyor olmalı gülücük

yine venüsünün üç güzel açıyla beslendiğini ilave edeyim.. Ay ve yükselen burcunla 60 derecelik güzel açı yapıyor.. duyguların , beğenilerin uyumlu + yükselene-venüs güzel açısı güzellik katar + venüs-neptün 60 derecelik açısıda romantik ve iyi niyetli bir kalp veriyor sana diyebiliriz..
Beyhan ve Yıldırım, her ikinize de cok tesekkur ederim.... harika yazmissiniz...
önce beyhanin yazdıkları :
""Eğer senin iç büyümen, senin hayati enerjilerinin, maddi zevklerden ziyade manevi doğru daha yatkınsa seni tatmin edebilir ve yaşam ve ölümün esrarlarına rağmen mutlu olabilirsin""
aslında cok genel bir dogru benim icin... maddi seylerden ziyade manevi degerlere gercekten cok daha fazla deger veriyorum.... dunyamiz maalesef artık mekaniklesen bir mentaliteye sahip olmaya basladi ve bu bana senelerdir cok ters geliyor..... statukoculuktan nefret ediyorum....

"orta yaşların esnasında mali ve sosyal halinde ilerlemeler için bazı mükemmel fırsatlara sahip olabilirsin. evlilik boyunca yaşamında yada yakın ilişkilerinde karşındaki insanı dengeleyebilirsin"

orta yaştayım ama hala daha böyle mukemmel bir fırsat yakalayamadim... herhalde oglak olmamdan dolayı fazla risk almayı sevmiyorum.... bakalim, Jupiteri i bekliyorum...MC ye geliyor yavas yavas ve tr. plutoyla birlesecek cok yakında ve benim tam MC de olusacak... herhalde bir iki aya kadar bir seyler degisecektir....hep beraber izleriz....

karsimdaki insani, eşimi cooook dengelemeye calistim ama olmadi maalesef... o bir akrep ti...ben de ona aşiktim bayagi...19 sene yuruttüm....dengeleyici bendim hep...ama yiprandim...yürümedi...
venus akrep de olunca resmen cekiyor akrep kadinları beni.... cok sahit oldum buna....gülücük) aslinda epey de sey ögrendim kendimle ilgili... Kıskanctim biraz , dediginiz gibi, ama ögrenince kiskanclik filan kalmiyor.... kiskancligi ben artik acizlik olarak goruyorum.... bazen kadinlarin kıskanilmak istemesine de hic anlam veremiyorum.... hele , kocam, sevgilim beni kıskansin diye yapilan numaralar, manyakliktan baska bir sey degil.... adami deli eder bu tarz kadinlar.....gülücük)))

yıldırım dan...:
""venüs - uranüs sert açısı ilişkilerde bağımsızlık temasını ön plana çıkarıyor olmalı. yani tipik bir oğlak erkeğine göre daha rahat , ''gidene dur diyemem , giden gider zaten'' modunda , az bişi çapkın özellikler katıyor olmalı ayrıca..
venüs - uranüs karesi olanlarda , ilişkilerde kelebek gibi özgür olma dürtüsünü gözlemlediğimi söyleyebilirim.""

valla guzel yorum... ilişkilerimde hayat boyu ısrar olmamıştır hic....dedigin gibi gidene hayatta dur diyemem.... zorla guzellik olmaz, diyenlerdenim ben...

aslında venus -uranus karesi beni soyle engellemistir...
sevdiğime cok asırı baglanırım ve o uranusyen tavrımı göstermek isteyip de gösteremeyisim bu yuzdendir... ama ilişkilerimde radikal , sıradışı bir tarz hep vardır.... sürpriz tavırlar , hediyeler mesela.... benim cok hosuma gitse de , karsimdaki hoslanmayabiliyor, ve op yuzden zorlnamalar bu sert acida gozukebiliyor... benim uranusyen, deli dolu tarzlarim , essek sakalarim...hoslarina gitmiyor.... bana uranusyen birisi lazim herhalde....gülücük))))) bazi arkadaslarim , olm senin manyak bir medeni cesaretin var...derler... gercekten özellikle sevgi konusunda hic bir cekincem yok... uranus - venus karesi herhalde.... ama ay ın mc ye yakın olmasının da rolu var bence... "ben biliyorum zirveyi, kimse umurumda degil" diyorum genel de....

sevgiyle kalin....gülücük) tekrar cok tesekkurler....
venüs kova burcunda arkadaş ilişkilerini ön plana çıkaracaktır ve 11.eve yakın olmasıda yine arkadaşlık kavramını - özellikle ideale giden yol arkadaşlığı kavramını - ön plana çıkaracaktır..

Kesinlikle doğru,arkadaşlık benim için çok önemli ve güvenilirlik

11.ev bilgisayar ve internet dünyasını da simgeliyor yorumunu yapabiliriz. forumun ve net dünyasında ki arkadaşlıkların şekerpare için niçin önemli olduğu sorusunun cevabı çıkıyor bence ortaya..

Evet çok çok önemli,çünkü net dünyası diye yapmacıklık yapmıyorum ve karşımdaki kişilerde öyle olmadığı için gerçek arkadaşlıklar olabileceğini düşünüyorum ki artık buna çokta inanıyorum,süper kişilikler tanıdım çünkü,bana net dünyası dışında değer veren kişilerden daha çok değer veren kişiler tanıdımda diyebiliriz.

11.ev + kova etkisi ilişki ve arkadaşlıklarında şekerpareye özgürlük , kimseyi karıştırmama , güvenilirlik özellikleri kazandırıyor..

tek kelimeyle ben süper tanımlamışsın.

yine 11.ev ve kova etkisi , aslında çok duygusal bir AY kızı olan şekerparenin ''duygusal ilişkiler'' konusunda son derece mantıklı ve prensipli hareket edebileceğinin göstergesi olarak yorumluyorum..

Mantıklı,prensipli,bazen kendimi kısıtlayabiliyorum,hatta bazen yapmak istemesem bile karşımdaki kişinin iyiliği için kendimi kısıtlarım,bu iyimi kötümü bilmiyorum.

venüs - satürn sert açısı ; ilişkilere bakış açısında karamsarlık verebiliyor , kendine olan güvensizlik ya da karşı cinse olan güvensizlik şeklinde etkileri olabiliyor ve tabii bu olumsuz dürtüler , olası ilişkileri de zorluyor olmalı..

şu cümlelerine imzamı atıyorum,zorluk çekiyorum ama bu en çok karşımdaki insanın bana vereceği güvene bağlı,kendimde olumsuz düşünebiliyorum,bu açı beni çok yıpratıyorgülücük ama zorluklar aşılmak için vardır diyorum.

venüsün kovada olması , satürnün akrepte olması ve 7.evden sert bakması ilişkilerinde değer yargılarına önem veren , gelenekselci düşünceleri modern anlamda uyarlayan ( örneğin akşam dışarı çıkarsın ama çok durmazsın , partiye gidersin ama yalnız takılırsın vb.. ) bir anlayışı ön plana çıkarıyor olabilir.

Ya nedesemki zaten bu yazdıklarını okuyunca kabul edemeyeceğim hiçbir cümle yok,şekerpareyi süper bir şekilde tanımlamışsın.

zayıfta olsa venüs - mars kavuşumundan söz edebiliriz.. venüsün yakınında ki mars sana çekicilik ve sevecenlik katıyor ( mars balık burcunda ) ve az bişi kıskançlık veriyor olmalı

Kıskançlık mıgülücük) sevdiğim her insan için geçerli bu diyeceğim illaki aşık olacağım kişi için değil yani,ben güvendikten sonra onu kıskanmamada gerek kalmaz arada yine kıskanırım azcıkgülücük),güven çok önemli,şüphe etmemeliyim karşımdaki kişiden, zaten kıskançlık saçma bir duygu bence,güven güven güven ve dürüstlük.

Yalnız hayatımda ilk kez bu konuda bu kadar açık konuştum,bana neler oluyorgülücük)

Tekrar çok teşekkür ederim Yıldırım, çok çok iyi tanımlamışsın,yorumlamışsın, bukadar isabet ve çok çok güzel yorumların için çoook çoook teşekkür ederim. Harikamısın nesingülücük)
Venüs Balık Burcunda

Güçlü Yönleri:
her şeyi saran sevgi. Sonsuz sadık,ben_siz yardımcı, yumuşak, şefkatli, duyarlı ve kendini ifade eden. En derin veya bilinmez olanı isteyen.

Problemli Alanı:
Düş kırıklığına uğranış sevgi, hüsnükuruntulu düşünceler ve hayallerle kendini kaybeder. Sınır koymakta zorlanır. Kolay istismar edilebilir. Arada melankolik ve mızmız olabilir.

Genç Kadın İmajı:
Su perisi,genç ve güzel kız,sevdiğinin gizli güçlerini sezen biri,sadık sevgi dolu ve gizemli kadın.

-----------------------------------------------------------------------------

Venüs 10. evde

Güçlü yönleri:
Çekici. İnsanlarla temas kurmakta, bunları sürdürmekte ve geliştirmekte yeteneklidir. Cana yakın, popüler, güvenilir ve sadıktır. Mesleği çerçevesinde dünyaya mutluluk ve güzellik getirmek ister. Sanatsal hırsları ve yaşamı daha güzel kılacak ticari işlere yatkınlığı vardır. İyi bir temsilcilik yeteneğine sahiptir. Hayırseverlik duygusu yüksektir.

Problemli alanı:
Çekiciliğini diğer insanların kişisel amaçlarına doğru yöneltmek için kullanabilir. Kendi istekleri için ısrarlı ve güç peşindedir. Statü ve gücü çok önemser.

Anne imgesi:
Sevgili,çekici anne, aynı zamanda rakip anne

-----------------------------------------------------------------------------

Onuncu evde Venüs

Venüs, doğumun zamanında onuncu evde bulunmakta

Sen uyumu arayan bir kişisin, yaşamda bütün şeylerin estetik değerini gözlemek gibi bir özelliğin var.sanatsal faaliyetlerde görev alabilecek yeteneğe sahipsin ve sevimli ve güzel olan herkese sahip olmak isteyebilirisin. yaşamda başarıyı yakalamak için için yeterli potansiyelin var.

Senin başarının büyük kısmı,yaptığın işe ilgi duyman ve sert de olsa kuralları uygulamanın sonucudur;zekan sayesinde bir gurubu yönetebilecek kapasiteye fazlasıyla sahipsin.

Yaşamının bazı döneminde iyi bir şöhret ve mali başarı vardır.

Çeviri
Arkadaslar,
neticede söyle özetleyebiliriz...
Venus sevme duygusunu sembolize eder. Ama estetik, sanat ve finansı da temsil ediyor...
İcinde bulundugu evin konularını sever ve icinde bulundugu burcun niteliklerinde kendisini gösterir...konuyu ev, nasıl ı ise burcu belirler...

Mars , örneğin, fiziksel enerjiyi sembolize eder, cok genel anlamda...kisiye enerji pompalar durur, onu da yap, bunu da yap ...gibi...
İçinde bulundugu evin konularıyla ilgili enerjisi hazırdır. İçinde bulundugu burcun niteliklerinde bu enerjiyi gösterir... (enerjinin içinde spor potansiyeli, kızma, öfkelenme, heyecan, cosku, cinsellik...gibi seyler de oldugunu unutmayalım ama... )

Satürn gercekleştirme potansiyeli verir kişiye..."Gerçekleştirme" kelimesi çok genel bir kelimedir, içinde sorumluluklar, zamanlama, sabır, baskı uygulama... gibi alt basliklar vardır...Bu da içinde bulundugu evin konularını gercekleştirme potansiyeli verir kişiye aslında , ama bizler maalesef her seferinde saturn den korkarız ve eyvah saturn benim 7. eviimde, zorlanırım tabii sevgili bulmakta...filan deriz...aslında kesinlikle alakası yoktur... sadece kişi kendisini kasar, cunku sorumlu hisseder kendisini, o yuzden baskı uygular önce kendisine sonra partnerine.....olaylar yasar, sabırlı olmayı, programlı olmayı, yeterince !!! sorumlu olmayı deneyimler aslında...ama neticede kendisine göre 7. evini gercekleştirir...

Merkurün de şifre kelimesi "düşünüyorum" dur... kişinin düşüncesinin nereye odaklı, nasıl odaklı oldugunu gösterir bize.... ev, konuyu, hangi konuyu düşünüyor, aklı nerede calısıyor... burcu ise nasıl düşündüğünü betimler....
Bu arada gezegenlerin kendi burclarında ve kendi evlerinde olması, yukseliyor mu alcalıyor mu olması...gibi bir suru yan etkenler de konumları tarif ederken desteklerler.....Açıları da unutmamak lazım tabii....

sevgiyle kalınız....gülücük)
redroseee Yazılan:arkadaslar venus 10 evde oglakta ,mars saturn ve plutoyla 90 derecelık acı yapıyo:(mc kavusum sızce nası bı durumhımm venusun 10 evde olması sagdece sanatlamı ılgılı alanı temsıl edıyoo:)venus sert etkı yapıyosa hayatımda nası etkı yapar???

selam redrose umarım iyisindir. venüsün 10.evde olması sadece sanat konusuyla sınırlanmamalı diye düşünüyorum.
senin venüs oldukça sert açılar altında ve rahat değil. sanırım bu da ilişkilerine yansıyordur. venüs oğlak olarak ilişkilerinde kendine daha çok güvenmeni tavsiye ederim. venüs oğlakın gölge yanlarına dikkat et ok.
pyramos Yazılan:Benimde Venüsüm 1 Evde Oğlakta ve Jüpiter,Satürn,lc,Mc ve Şans.N. ile 90 derecelik açı yapıyor.Tek Kavuşum EP N.

Venüs 1. evde yumuşak başlı ve hoş bir kişilik imajı verir ama sizin haritanızda Venüs hep 90 derecelik açı almış, yani zorlayıcı durumlar sözkonusu olabilir. Size yaptığım analizde bazı venüs açılarındanda bahetmiştim onlarıda ekliyorum tekrar buraya

Alıntı:Birazda Venüs açılarınada bakmak istedim hep kare açı var,

Venüs Satürn karesi, bu açı ilişkilerde büyük çelişkilere neden olabilir. Hata yapmaktan ve beğenilmemekten korkarlar. Venüs Satürn karesi olanlar iş yaşamlarında zorlanabilirler. Sosyal hayattan dışlanma korkusu yaşayabilirsiniz ve insan ilişkilerinde çok alıngan olabilirsiniz.

Venüs MC karesi; etrafınızdaki insanlar tarafından sevilmediğinizi düşünebilirsiniz, sürekli şüphe içinde olabilirsiniz.

Venüs açılarınız hep sert açı almış, sevgi, sosyal ilişkilerde, ilgi duyma, beğenme gibi konularda sorunlar yaşamanız olası, tabiki bu sorunlarla başa çıkabilecek bir yapınız olduğunu düşünüyorum.

Venüs 1. evde sert açılar almış olduğu için biraz kendini beğenmişlik ve eleştiriye tahamülsüzlük verebilir.Aynı zaanda Venüs oğlakta ciddi, derin sevgiyi ifade eder, kalıcı sevgiden yana olabilirsiniz.Venüs Oğlak güvenilir, sorumlu ve sadıktır.
nev_bahar Yazılan:selamlar benim venüsümde terazi burcunda 3. evde venüs plutoyla birleşme halinde ,venüs mars ve neptünlede sextil(altmışlık)açıda yorumlayabilir misiniz?

Yorumuma göre flörtü seven, cinsel duyguları güçlü, havai yapılı, kıskanç ve ateşli bir aşıksın. Aynı zamanda hayalci, sanat duygusu gelişmiş, sohbetten zevk alan birisin. Karşı cinsi de etkileyen bir elektriğin var.
Venüs 14 Dereceye 04 ' İkizler
I. Ev

Aldığı Açılar :

45 Derece Merkür ve Güneş
120 Derece Mars
90 Derece K. Ay Düğümü

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.
ya off bende nedne kolay alıom die jüpiteri inceliodum paso bence bundan ya venüs ve güneş kavuşumu allah güzellik verioda biz yiyioz şişioz :D
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
Referans Adresler