Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: 8.ev
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
whole sign ev sistemine göre yapacağım 8.ev değerlendirmesini ok

buyrun whole sign ev sistemine göre haritan ;

[Resim: ginka.th.gif]

8.evinde Terazi burcunu görüyoruz , yöneticisi Venüs 10.evinde Uranüs-Güneş ikilisiyle birlikte stelyum oluşturuyor..

* Terazi burcuna has korkular taşıyor olabilirsin , örneğin yalnızlık ve hayatı paylaşabileceğin özel birilerini bulamama korkusu gibi.
yada belkide evlilik kurmaya dair çekincelerin olması gibi..
ayrıca 8.ev kaybetmekten korktuğumuz şeylere işaret edebilir ve sen mesleki korkulara , var olan popüleriteni kaybetmekten korkmaya , özgürlüğünü ( uranüs ) yada mesela sağlığını ( güneş ) kaybetmekten korkmaya eğilim gösterebilirsin.

* 8.ev Yöneticisi Venüs ile Uranüs arasındaki kavuşum , sana seksüel bir cazibe ( çarpıcı güzellik ) kazandırıyor olmalı..

* 8.ev yöneticisi Venüs ile Uranüs arasındaki bağlantı aynı zamanda seks gibi , ölüm gibi toplum içinde TABU kabul edilen konularda aykırı ve başkalarından bağımsız bir yaklaşım içinde olabileceğini gösterebilir.

* 8.ev yöneticisi Venüs ile 12.ev yöneticisi Uranüs arasındaki kavuşum açısı , Psikoloji-Astroloji-Din ve benzeri ilginç konulara yönelimini açıklayabilir.

* Duygusal huzuru ve Güç dürtüsünü deneyimleyebileceğin hayat arenası 10.evin işaret ettiği Kariyer alanı olabilir.
8.ev yöneticisiyle Uranüsün bağlantı yaptığını düşünürsek , yapacağın mesleğe sıradışı bir takım fikir ve uygulamalar getirmek sana psikolojik açıdan iyi gelebilir.

* 8.ev krizler yoluyla dönüştüğümüz hayat arenasını ifade eder.
senin deneyimleyeceğin krizler , kariyerinle ilgili iniş-çıkışlar şeklinde görülebilir.

** aklımdayken not düşmek istedim ;

Boğa burcu tiplerini hayatına çektiğini yazmıştın bir mesajında ,
Dsc noktasına yakın duran CERES potansiyelini farkettim haritanda.
Ceres-Boğa ilişkisi varmı yokmu benim için bir soru işareti lâkin senin yıldız haritan gibi destekleyici yüzlerce örnek bulmalıyız tabii.
Şiron-Başak ilişkisini desteklediğini düşündüğüm yüzlerce örneğe sahibiz lâkin Ceres-Boğa olası ilişkisinden söz etmek için henüz erken.
yinede bu gibi fikirleri forum içine not düşmeyi seviyorum , söz uçar yazı kalır demişler =)
(01-11-2010 01:08 PM)ginka Yazılan: [ -> ]yıldırım ellerine bilgine sağlık çok teşekkür ederim.

*özgürlük korkum sağlığımı kaybetme korkum kesinlikle var.yüzleşmek ne kadar zor olsada yanlızlık korkumda var.mesleki konularda paranoya olmuş vaziyettiyim. kararsızlık diz boyu bende yıldırım gülücük burdaki stelyum bana daha çok uyuyo cidden...çünkü kafamı dini konulardan, yüksek eğitimden veyahut yurt dışından daha çok; hırs tanınma, ün, başarı kariyer konularında fazlasıyla yoruyorum...

*seksüel cazibe, çarpıcı güzellik konusunda torpilliyim sanırım :D

* tabu kabul edilen konuları yıkma eğilimim var ve bağımsız bakıyorum bu tür konulara...

* pisikolojiye felsefeye kesinlikle ilgim vardı orta okuldan beri hala var :D bu tarz kitapların hemen hemen hepsini okumuşluğum var.sanki bu piskolojiye eğilimim bende doğuştan bi yetenek gibi...( whole sign sisteminde güney ay düğümüm 9. evde olması bana daha çok uyuyo)

* duygusal huzurum kesinlikle kariyerime bağlı olucaktır. aşka bağlı değil yada yuva kurmayada bağlı değil. evlilikti güvendi bunlar beni kesmiyo açıkçası...

* evet liseden beri yıllar geçti abartmıyorum cidden şaka gibi gelsede hala peşimdeler :D başka burcu boğa olanlarda karşıma çıkıyo boğa dedikleri an kaçar hale geldim valla gülücük offf neden istediğim türde birini çekmiyorum ki...neyse 1 senedir yanlızım umduğum gibi birileri karşıma çıkmıyo vardır elbet bi nedeni gülücük

tekrar teşekkürler yıldırım gülücük

olumlu kritiğin için ben teşekkür ederim ginka ,

7.evdeki Ceres ile Başak burcunun belkide sana öğretmeye çalıştığı şey TOPRAK elementinin sağlamlığı , tedbirliliği , ayakları yere basma ve istikrarlı olma gibi özellikler olabilir ve belkide sen bu TOPRAK enerjisini ilişkilerin aracılığıyla öğrenip deneyimleyeceksindir.
(01-13-2010 05:39 AM)Yıldırım Yazılan: [ -> ]8.evinde Koç burcunu görüyoruz.. Güneş ve Merkür ikiliside bu evde ikâmet etmekteler ;)

8.evin fonksiyonlarına sırayla bakarak olasılıklara değinelim.

Krizlerden başlayalım.. 8.ev Krizler yoluyla dönüşüm ( transformasyon ) yaşadığımız deneyimlere işaret eder.

senin Koç burcu ve yöneticisi Marsın konumuyla paralel krizler deneyimleme ihtimalinden söz edebiliriz.

örneğin Marsını 6.evde görüyoruz.. sağlık konusunda krizler deneyimlemek gibi yada örneğin 6.evin diğer konusu olan çalışma hayatınla ilgili krizler deneyimlemek vb. gibi..

8.evin 5.evle güçlü bağlantılar yaptığını görmekteyiz..
5.evdeki Oğlak stelyumunla 8.evdeki Merkür arasında sert Kare açılar görünmekte.
öyleyse deneyimleyebileceğin krizlerin 5.ev konularıyla da bağlantılı olması ihtimalinden söz edebiliriz ki seni tanıdığım kadarıyla gâyet uygun görünüyor çünkü 5.ev biliyorsun aşkla ilgili yada hayatın keyifli deneyimleriyle ( mutlu olmak ) ilgili..

8.evdeki Güneşin hem 12.ev yöneticisi olduğunu hemde Neptünle hafifte olsa sert bir bağlantı yaptığını düşünürsek , Neptün ve 12.evin sana '' psikolojik krizler '' getirmesi olasılığına da değinebiliriz.

zaten 12.ev yöneticisi olan Güneşin 8.eve yerleşmesi , gizemli ve karanlık bir kimliğe işaret etmekte.
en azından kimliğinde gizemli ve karanlık bazı noktalar olduğuna işaret etmekte..

mesela tipik bir Koç erkeğine göre daha şüpheci yaklaşımlara sahip olabilirsin.. şüphe edersin çünkü senin Güneşini deneyimlediğin hayat alanı 8.ev ile 12.ev enerjileridir yani SU evleridir ve sen '' kendinde olan '' sübjektif eğilimleri başkalarına da yansıtır ve dahası başkalarının da sübjektif yönlerine odaklanıyor olabilirsin.
buna gizli bir merak duygusu , gizli olanı keşfetme ve açığa çıkarma dürtüsü gibi tanımlamalar getirilebilir.

SU evlerinin işaret ettiği deneyimlerle Koç gibi uğraşırsın..

örneğin kendi korkularınla yüzleşmemek için başkalarının korkularının üstüne gitmek ( Koç ) isteyebilirsin.

örneğin başkalarının İÇ DÜNYALARI konusunda bencillik ( Koçun gölgesi ) edebilirsin.

örneğin kendi korku ve takıntılarını da , başkalarının iç dünyalarınıda '' didiklemek '' güdüsü taşıyor olabilirsin ( 8.ev yöneticisi Mars 6.evde )

8.ev enerjilerinin , 6.ev ve 12.evlerle bağlantılı olması aslında huzursuz bir psikolojiye işaret edebilir çoğunlukla..

6.ev ile 12.evin sağlıkla bağlantılı olduğunu düşünürsek , psikolojik sağlığına dikkat etmen gerektiğine işaret edebilir.
kayışı fazla zorlamamanı önerebilirim.

Merküründe 8.evde oluşu , merak duygusunun hangi alanda deneyimlendiğine ışık tutmaktadır.
yine 8.ev konularını yani bir şeylerden şüphe ederek o şeyi deşifre etmeyi , analiz etmeyi , sorgulamayı , didiklemeyi sık sık deneyimleyebilirsin.
8.evde sert açı alan Merkürün '' sağlıksız şüphe '' problemine dikkat etmesini önerebilirim çünkü bu problemin ileri vakası paranoya hâli olsa gerek..
ve senin Merkürünü sert açılara mâruz kalmış bir konumda görüyoruz.
sert açıların kaynağı 5.ev görünüyor.. ( aşk , eğlence , kumar , risk , oyun , spekülasyon vb.)

kendini anlattığın bir mesajında hayatını çokça etkileyen bir aşk krizi deneyimlediğini belirtmiştin.
ve galiba buradaki Merkürün , artık 5.ev konularında sana takıntılı fikirler sunması ihtimalinden söz etmek yanlış olmayacaktır.

8.evdeki Merkür , 10.evini yönetmekte..

yapacağın meslekte araştırmacılık ve gizlilik gibi 2 unsurun olması senin için avantaj olabilir.

olumsuz yoruma bakacak olursak , bu konum senin toplumsal açıdan bir tür spekülasyona ( kötü şöhret ) bulaşmana işaret edebilir buna dikkat diyelim.

Off tekrar tekrar okudum, kendim hakkımda şüphelere düştüm şimdi . Paranoyak olacağım yoksa bile oldum sanki. Kayış her daim gergin zaten, hala kopmaması şaşırtıcı. Yada koptuysa ve ben farkında değilsem, vahim durumdayım demektir.

Çok garip bağlantılar çıkardın ortaya Yıldırım. Şu anda beyin mıncıklaması(!) yaşıyorum , galiba ben enine boyuna düşünüp ondan sonra feedback vermeliyim.

Emeğine sağlık verygood
8.evinde Koç burcunu görüyoruz.. Güneş ve Merkür ikiliside bu evde ikâmet etmekteler ;)

8.evin fonksiyonlarına sırayla bakarak olasılıklara değinelim.

Krizlerden başlayalım.. 8.ev Krizler yoluyla dönüşüm ( transformasyon ) yaşadığımız deneyimlere işaret eder.

senin Koç burcu ve yöneticisi Marsın konumuyla paralel krizler deneyimleme ihtimalinden söz edebiliriz.

örneğin Marsını 6.evde görüyoruz.. sağlık konusunda krizler deneyimlemek gibi yada örneğin 6.evin diğer konusu olan çalışma hayatınla ilgili krizler deneyimlemek vb. gibi..

8.evin 5.evle güçlü bağlantılar yaptığını görmekteyiz..
5.evdeki Oğlak stelyumunla 8.evdeki Merkür arasında sert Kare açılar görünmekte.
öyleyse deneyimleyebileceğin krizlerin 5.ev konularıyla da bağlantılı olması ihtimalinden söz edebiliriz ki seni tanıdığım kadarıyla gâyet uygun görünüyor çünkü 5.ev biliyorsun aşkla ilgili yada hayatın keyifli deneyimleriyle ( mutlu olmak ) ilgili..

8.evdeki Güneşin hem 12.ev yöneticisi olduğunu hemde Neptünle hafifte olsa sert bir bağlantı yaptığını düşünürsek , Neptün ve 12.evin sana '' psikolojik krizler '' getirmesi olasılığına da değinebiliriz.

zaten 12.ev yöneticisi olan Güneşin 8.eve yerleşmesi , gizemli ve karanlık bir kimliğe işaret etmekte.
en azından kimliğinde gizemli ve karanlık bazı noktalar olduğuna işaret etmekte..

mesela tipik bir Koç erkeğine göre daha şüpheci yaklaşımlara sahip olabilirsin.. şüphe edersin çünkü senin Güneşini deneyimlediğin hayat alanı 8.ev ile 12.ev enerjileridir yani SU evleridir ve sen '' kendinde olan '' sübjektif eğilimleri başkalarına da yansıtır ve dahası başkalarının da sübjektif yönlerine odaklanıyor olabilirsin.
buna gizli bir merak duygusu , gizli olanı keşfetme ve açığa çıkarma dürtüsü gibi tanımlamalar getirilebilir.

SU evlerinin işaret ettiği deneyimlerle Koç gibi uğraşırsın..

örneğin kendi korkularınla yüzleşmemek için başkalarının korkularının üstüne gitmek ( Koç ) isteyebilirsin.

örneğin başkalarının İÇ DÜNYALARI konusunda bencillik ( Koçun gölgesi ) edebilirsin.

örneğin kendi korku ve takıntılarını da , başkalarının iç dünyalarınıda '' didiklemek '' güdüsü taşıyor olabilirsin ( 8.ev yöneticisi Mars 6.evde )

8.ev enerjilerinin , 6.ev ve 12.evlerle bağlantılı olması aslında huzursuz bir psikolojiye işaret edebilir çoğunlukla..

6.ev ile 12.evin sağlıkla bağlantılı olduğunu düşünürsek , psikolojik sağlığına dikkat etmen gerektiğine işaret edebilir.

Merküründe 8.evde oluşu , merak duygusunun hangi alanda deneyimlendiğine ışık tutmaktadır.
yine 8.ev konularını yani bir şeylerden şüphe ederek o şeyi deşifre etmeyi , analiz etmeyi , sorgulamayı , didiklemeyi sık sık deneyimleyebilirsin.
8.evde sert açı alan Merkürün '' sağlıksız şüphe '' problemine dikkat etmesini önerebilirim çünkü bu problemin ileri vakası paranoya hâli olsa gerek..
ve senin Merkürünü sert açılara mâruz kalmış bir konumda görüyoruz.
sert açıların kaynağı 5.ev görünüyor.. ( aşk , eğlence , kumar , risk , oyun , spekülasyon vb.)

kendini anlattığın bir mesajında hayatını çokça etkileyen bir aşk krizi deneyimlediğini belirtmiştin.
ve galiba buradaki Merkürün , artık 5.ev konularında sana takıntılı fikirler sunması ihtimalinden söz etmek yanlış olmayacaktır.

8.evdeki Merkür , 10.evini yönetmekte..

yapacağın meslekte araştırmacılık ve gizlilik gibi 2 unsurun olması senin için avantaj olabilir.

olumsuz yoruma bakacak olursak , bu konum senin toplumsal açıdan bir tür spekülasyona ( kötü şöhret ) bulaşmana işaret edebilir buna dikkat diyelim.

8.evin diğer fonksiyonu olan birleşik kazançlar konusuna bakacak olursak , 8.evin sert sayılabilecek enerjilerle bağlantılı olması , olası ortaklık ve benzeri ilişkilerde gerilimli süreçlere işaret edebilir.
yani ortak kazançlar konusunda zarar verebilecek hamlelere ve kişilere dikkat diyelim..

8.evin diğer fonksiyonu olan seksüel konulara baktığımızda =) buradaki Güneşin ve yöneticisi Marsın özgüven verebileceğini lâkin Marsın 6.evde olması + Güneşinde 12.ev yöneticisi olmasıyla bir tür kısıtlanma '' bastırma '' deneyimleyebileceğini söyleyebiliriz. hatta cinsel yolla bulaşabilecek yada cinsellik konusuyla ilişkili rahatsızlıklara dikkat çekelim ( mars 6.evde )

8.evin işaret ettiği duygusal huzur ve tatmini , egonu ( güneş ) ve merak duygunu ( merkür ) besleyecek deneyimlerle sağlayabilirsin..
8.ev yöneticisinin 6.evde olduğunu düşünürsek , belkide duygusal huzur için sana en iyi gelebilecek deneyimlerden biri de 6.evin ifade ettiği '' fedakarlıkta bulunmak , kendini bir şeylerin hizmetine adamak , tevâzuyu geliştirmek , özgür bir çalışma hayatı ( 6.ev kova ) '' gibi seçenekler olacaktır..

8.ev yöneticisi Mars ile 9.evdeki Jüpiter arasında sert açı görüyoruz..
olumlu anlamda yurt dışında çalışma potansiyelinden söz edebiliriz , olumsuz anlamda ise seyahatlerden gelebilecek kaza riskine dikkat çekebiliriz.

8.evin diğer bir fonksiyonu korkular ve saplantılardır..

8.ev yöneticisi Marsın 6.evde olması , 8.eve dair ne varsa '' didikleme '' potansiyeli verebilir..
sende gerek korkularının , gerekse aklına takılan şeylerin üstüne hem cesaretle gitme hemde bunları gereğinden fazlaca didikleyerek enerjini boş detaylar üzerinde tüketme eğilimlerine dikkat etmelisin diyebilirim.
örneğinin başkalarının korkabileceği bir 8.ev deneyiminin üstüne merakla ( merkür ) ve çocukça cesaretle ( koç ) gidebilirsin lâkin yanan sobaya dokunan cesur bir çocuğun düştüğü duruma benzer bir durumla karşılaşma ihtimalinide göz ardı etmemelisin bence.

Félicé

(01-13-2010 06:00 AM)Melancholic Yazılan: [ -> ]Off tekrar tekrar okudum, kendim hakkımda şüphelere düştüm şimdi . Paranoyak olacağım yoksa bile oldum sanki. Kayış her daim gergin zaten, hala kopmaması şaşırtıcı. Yada koptuysa ve ben farkında değilsem, vahim durumdayım demektir.

Çok garip bağlantılar çıkardın ortaya Yıldırım. Şu anda beyin mıncıklaması(!) yaşıyorum , galiba ben enine boyuna düşünüp ondan sonra feedback vermeliyim.

Emeğine sağlık verygood

Bak sen benimle bağlantıya geç, benle takıl biraz, hiçbir şeyin kalmaz.:D Şaka bir tarafa 8.evinin yorumundan sonra mahremiyetine daha çok saygı göstermeyi düşünüyorum ve seni ürkütmemek gerektiğine karar verdim.
Bence gerçek duygularını insanları yansıtmayı denemelisin. Gizemli yönlerinle yüzleşmelisin. Sukünet halinde olduğun dönemlerin hiç oluyor mu, merak ettim. Her daim huzursuzluk insanın vücut kimyasını bozuyor.
(01-13-2010 06:03 AM)Yıldırım Yazılan: [ -> ]8.evin 5.evle güçlü bağlantılar yaptığını görmekteyiz..

Tamam, bu kısım gayet tutarlı. Üzerine bir laf söylemeye gerek yok.

(01-13-2010 06:03 AM)Yıldırım Yazılan: [ -> ]8.evdeki Güneşin hem 12.ev yöneticisi olduğunu hemde Neptünle hafifte olsa sert bir bağlantı yaptığını düşünürsek , Neptün ve 12.evin sana '' psikolojik krizler '' getirmesi olasılığına da değinebiliriz.

Şimdi bu 12. ev-neptün ve psikolojik krizler bağlantısı, krize yol açtı diyebilirim gülücük Ööff öff öff ifade edemeyeceğim şeyleri irdeledim şu anda.. Ama yaşadığım sorunların daha çok hissiyata bağlı olduğunu yani, stelyumun arasında boğulan AY'dan kaynaklandığını düşünüyorum. Şu an itibariyle "psikoloji"nin, "duygusal" terimi ile ne kadar alakalı olduğunu düşünmekteyim. Araştırması da zor geldi şimdi. Bilemiyorum yaa, üzerinde baya düşünülmesi ve araştırılması gerekilen bir durum bu. Sancıların psikolojik mi duygusal mı olduğu yada bunlar ilintili ise nasıl şekillendiği irdelenmeli sanırsam.

Gizemli ve karanlık bir kimlik ... Evet esasında burayı pek deşifre etmemeni temenni etmiştim hehee Gerçekten de aklım çok fesat çalışıyor , yani sağduyu veya vicdan gibi mekanizmalar olmasa .........

Gizli bir merak duygusu mevzusuna gelince.. Aslında yıllardır yurtlarda kalıyor olmanın getirisi olarak , biraz insan sarraflığım var. Yükselen başağın da etkisi olsa gerek, bazı detaylar çok dikkatimi çekiyor. O detaylar ve sarraflık birleşince bazen paranoya gibi gözükse de , çoğunlukla birşeyleri çözüyorum. Eee egomun beslenmesi için de gördüğümü , gösterip ispatlamam lazım hehee

(01-13-2010 06:03 AM)Yıldırım Yazılan: [ -> ]8.evin diğer fonksiyonu olan seksüel konulara baktığımızda =) buradaki Güneşin ve yöneticisi Marsın özgüven verebileceğini lâkin Marsın 6.evde olması + Güneşinde 12.ev yöneticisi olmasıyla bir tür kısıtlanma '' bastırma '' deneyimleyebileceğini söyleyebiliriz. hatta cinsel yolla bulaşabilecek yada cinsellik konusuyla ilişkili rahatsızlıklara dikkat çekelim ( mars 6.evde )

Aman hocam neler diyorsun :D

(01-13-2010 06:03 AM)Yıldırım Yazılan: [ -> ]8.evin işaret ettiği duygusal huzur ve tatmini , egonu ( güneş ) ve merak duygunu ( merkür ) besleyecek deneyimlerle sağlayabilirsin..
8.ev yöneticisinin 6.evde olduğunu düşünürsek , belkide duygusal huzur için sana en iyi gelebilecek deneyimlerden biri de 6.evin ifade ettiği '' fedakarlıkta bulunmak , kendini bir şeylerin hizmetine adamak , tevâzuyu geliştirmek , özgür bir çalışma hayatı ( 6.ev kova ) '' gibi seçenekler olacaktır..

Aslında tıp okunmadan doktor olunabiliyor olsa, ilk seçeceğim meslektir doktorluk :D Birilerinin hayatını kurtarabilmek ve arkasında karşılaştığınız minnet duygusu .. Gerçekten benim için paha biçilemez duygular olurdu. İtfaiyeci olmak da hoşuma gidebilirdi aslında ama 10.evime ters düşüyor hehee Yine kısmi olarak tatmin edeceğini düşündüğüm , AKUT'a üye olup eğitim almayı düşünüyorum (tabii üşenmeyi bırakıp şubelerine gidebilirsem) .

(01-13-2010 06:03 AM)Yıldırım Yazılan: [ -> ]8.evin diğer bir fonksiyonu korkular ve saplantılardır..

8.ev yöneticisi Marsın 6.evde olması , 8.eve dair ne varsa '' didikleme '' potansiyeli verebilir..
sende gerek korkularının , gerekse aklına takılan şeylerin üstüne hem cesaretle gitme hemde bunları gereğinden fazlaca didikleyerek enerjini boş detaylar üzerinde tüketme eğilimlerine dikkat etmelisin diyebilirim.
örneğinin başkalarının korkabileceği bir 8.ev deneyiminin üstüne merakla ( merkür ) ve çocukça cesaretle ( koç ) gidebilirsin lâkin yanan sobaya dokunan cesur bir çocuğun düştüğü duruma benzer bir durumla karşılaşma ihtimalinide göz ardı etmemelisin bence.

Korku değil de, saplantı konusu gerçekten sorun ... Bazı konuları gerçekten gerektiğinden fazla kovalıyorum, hırs yapıyorum. Cesur çocuk - soba ilişkisi için ise ; Atın ölümü arpadan olsun yada Koç'un ölümü cesaretten olsun hehee

Félicé

Psikiyatriste serotonin, endorfin, testesteron hormonlarımı ölçtürmek istediğimi söyledim. Oralı olmadı. Bi endokrinoloğa gitmek vacip oldu.
Çikolata ve spor bu hormonları yükseltiyor. Bütün gün odana tıkma kendini. Bence çok yönlü birisin, enerjiksin. Zekanı ve yeteneklerini ziyan ederek kendine yanlış yapıyorsun. Hani hep üşenmekten gidemediğin yerler var ya, bence üşenen sen değilsin. İçindeki kabarık olmayarak kalmış bir parça egon. Artık üşenme, bir şeyler yap. İç dünyanla konuş. Psiko analiz yap. Zaten 8. ev yerleşimin derin duygularına kesinlikle bakman gerektiğini söylüyor. Onlarla yüzleşmelisin. Güçsüz ve aciz olabilme düşüncesi bile seni rahatsız ediyor olmalı. (tamam biliyoruz,zaten öyle değilsin)
Egona bi daha ürkütülebilir imasında bulunmayacağım, egona kurban:D
O zaman arada seni gıcık edeceğim ona göre. Belki yukarıdaki yazıda, gıcık olmuşsundur bile.dansy

Félicé

(01-16-2010 09:38 PM)Melancholic Yazılan: [ -> ]Eee yani direk serotonin, endorfin dersen , adam senin depresyona girip de google'dan öğrendikleriyle doktorluk taslayan tiplerden olarak algılayacaktır (ki yanlış da değil hehee) . Ortaya karışık laflar söyleyeceksin .. Doktor neyin olduğunu anlamayacak , hormonal ölçüm istiyorum diyeceksin :D Ben cerrahpaşa'dan araştırmıştım, önce dahiliye ana bilim dalına gidip, ordan endokrin'e sevk ediyorlar. Eee dahiliyeden de sıra alıcan daaa , oraya gidicen dee , sevk ettikleri güne bi daha gidicen dee ...

Ayrıca tüm gün odasına kapanan biri imajını sil kafandan. İstemeyerek de olsa , sosyal biriyim aslında. Sağdan soldan arkadaşlar arıyor ve istemesem de haftada 2-3 kere bi taksime gidiyorum. Ayrıca yurt ortamındayım, yani istesen de istemesen de tek başına kalma olayın yok. İlla birileriyle iletişim halindesin. Benim kafama taktığım şey ise , yapmak istediklerimi değil de yapmak zorunda kaldığım şeyleri yapmak.

Psiko-analiz falan , kesinlikle uzak durmam gereken şeyler. Kendimi deşmeye başladığım anda , daha kötü yerlere varıyorum ve daha da moralim bozuluyor. "Düşünen insan mutsuz olur"dur bu konudaki görüşüm.

Anti-Depresan ilaçlarının serotonin geri alım inhibütörü olduğunu bildiğim için, istedim. İnterNet bilmişliği taslamadım. Bir sürü de açıklama yaptım.
Tüm gün odaya kapanma değil, Kazım kolay kolay dışarı çıkmadığını söylemişti. Ayrıca sen mesajlarında üşengeçlikten bir çok şeyi ertelediğini belirtiyorsun. Zaten 5. evin 'hayattan keyif almak itina ile hesap edilir' desede, buna ihtiyacı olan bir 5. evin var.
Emin ol, yapmak istediğimiz şeyler dışında, yapmak istemediklerimizi yapmak bir çok insanın sorunu. Yalnız değilsin.

Psiko analizden kaçısın yok. Transit uranüs koça geçince, uranüsün koça verdiği gazla içine bi bakıverirsin. Daha kötü yerlere bir an önce var, yoksa birikmiş bir halde seni bile şaşırtacak kadar hortlayabilirler.

Ve evet haklısın 'cehalet mutluluktur'..Ama senin haritan ille de düşün, analiz et, sen akıllısın diyor. Ben haritanın yalancısıyım. :D
Astroloji, karma ve dönüşüm kitabında, pluto, akrep etkisi ve 8. ev vurgusu olan insanların, tabuları yıkmaya karşı (sosyal, ahlaki, ailevi, cinsel,dini) gelişen derin duygulara sahip olduğunu, paranoyalarının sebebini de, yıkamadığı suçluluk hissettiğinden ötürü devamlı bastırdığı tabuları, yıkmadıkça karşı tarafa yönlendirme, bir çeşit yansıtma yaptıklarından bahsediyor. Sonra da diyorki, her şeyle en yakından yüzleşmek istiyorsun ama, bu ezici gücü hissettiğin zaman korkup, onun tarafından yenilmekten ve kontrolü kaybetmekten korkuyorsun ve asla da zannettiğin kontrole sahip olamazsın. Çelik gibi bir iradeye bürünüp, manipüle edip, bu kuvvetin varlığını bastırırsın. Sonra baskı altına alınmış her temada görüldüğü gibi, nolur Mert'çim, hortlargözkýrpma

Sana Manga'dan bir dize eklemek istedim

Naber bak, bende dert yok tasa yok
Mutluyum artık bir beynim yok
Dikmişim ekrana gözlerimi
Başka da bir ihtiyacım yok

Ama sen bu olamazsın

Sıkıldım çok, her dakika düşünmekten üzülmekten
Artık yok, kalmadı gücüm düşmekten yenilmekten
Pişmanım erken vazgeçmekten kendimden
Bu alem geçmiş kendinden
Ne gelir elden?

Burası sana daha çok uyuyor gibi, bana da he..Ama şimdi senin bana benzeyesin de gelmezkoptum.w

Félicé

(01-17-2010 02:04 AM)Dark Lord Yazılan: [ -> ]Psiko-analiz falan filan, bunlardan mümkün olduğunca uzak durucam. Kesinlikle de bu tür girişimlerde bulunmayacağım. Ders çalışamıyorum diye bizim okuldaki psikolojik danışmanlık birimine gitmiştim. Off off off .... Kadın bir irdelemeye başladı beni , adam akıllı da konuşmuyor. Tamamen beni konuşturuyor , arada yönlendiriyor nereleri irdeleyeceğimi falan. Ben hakkımda bu kadarını bilmeye gelemem . Düşünmem , düşünmeyeceğim . Şimdi şunu farkediyorum, aslında hafızamın zayıf olması bir savunma mekanizması. Önceden zehir gibiydi hafızam ve git gide körelmeye başladı. Şimdi düşünüyorum da, eğer o tüm irdelediklerimi hatırlasam yaşanmazdı muhtemelen.

O okuduğun kitaba gelince, kendim için tutarlı olduğunu söyleyebilirim ama geneli bilemem.

Manga'ya gelince ... Evet aynen gözlerimi ekrana dikip , beynimi aldırmaya çalışıyorum. Bir nevi house md'deki , votka ve öksürüp şurubu içerek zeka seviyesini indirgeyen herif gibi. Gayet de mantıklı bir seçim, aklını kullanarak akılsızlaşmak.

Ben en derinime inmeyi çok severim, (pekte iyi şeyler göremem) hatta haddimi aşarak bu merakımı çevremdekilere yönlendiririm. Bende psikiyatristlere bana psikanaliz yapın diyorum yapmıyorlar. Sizin okulun dış mihraklara desteği dokunuyorsa, okula gelmem farz oldu.:D

Her şeye rağmen insan zekasını köreltmemeli. Sarı kafalı kargo elemanına diziyi izlerken de kızdım. Şahsen aklını kullanarak akılsızlaşmak, düşünmemek bana göre değil. Ya da senin kadar zeki olmadığım için, anlayamıyorum.
Sen bilirsin benden uyarması, benim tavsiyelerimden kaçabilirsin ama..bastırdığın duygulardan ve transitlerden kaçamazsın. Bastırılmış duygu ve davranışlar, psikosomatik olsa da elbet açığa çıkar.
bu 8.ev çok ilgimi çekmeye başladı.hele ki neredeyse gegenerin çoğunluğu şuanda 8.evimdeyken.normalde natal jüpiterim 8.evde.getirilerini çok bilmiyorum.klasik olarak miras şanslılığı ya da zengin evlilik demek çok yanlış ve sığı olur.11.evdeki ay yayımla 90 derece.belki de duygularımı uçlarda yaşama sebebim =)
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Referans Adresler