Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Kanunî Sultan Süleyman..
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8
Valla arkadaşlar dizinin daha ilk bölümü.Kanuni tahta yeni geçmiş.Hele bir durun bakalım..Dizinin ilerleyen bölümlerinde harem odaklı olursa gelin burda eleştirilerinizi paylaşın.Ayrıca dizi yayınlandığı günden bu yana google'da Kanuni,hürrem ve osmanlı tarihi en çok tıklananlar arasında yer alıyor.İnsanlar kendi tarihine ilgi duymaya başlayacak,araştıracak,öğrenecek.Bir de bu açıdan bakmalısınız bence.
Keşke gerçeği araştırmaya yönlense diziyi izleyen herkes,fakat sanmıyorum, yeni nesile zehir enjekte ediyorlar ki geçmişlerine ,köklerine sahip çıkmayıp kopsunlar.Ne Türk kalsınlar ne Avrupalı olsunlar,kendini bilmez davar gibi güdülecek bir toplum oluşturma niyetleri...
Kimse niye dur demiyor bu saçma sapan tepeden inme dizi bozmalarına anlayamıyorum.Aynı yatakta iki erkeği de gösterdiler ya lanet olsun onların sanat!!! anlayışınasimdi-kızdım
(01-11-2011 12:40 AM)misnur Yazılan: [ -> ]Aynı yatakta iki erkeği de gösterdiler ya lanet olsun onların sanat!!! anlayışınasimdi-kızdım

he valla yaa.. mide dayanmaz.. o kadar yabancı dizi izliyorum görmüyorum rahatsız edici sahneler.. neden? çünkü adamlar dağılmış toplumlarını, aile yapılarını, nesillerini toparlamaya çalışıyorlar.. biz sadece güdülelim..
(01-11-2011 12:40 AM)misnur Yazılan: [ -> ]Aynı yatakta iki erkeği de gösterdiler ya lanet olsun onların sanat!!! anlayışınasimdi-kızdım

sürprizzz höee öyle bi sahnemi var
(01-11-2011 01:22 AM)büşra Yazılan: [ -> ]

sürprizzz höee öyle bi sahnemi var

Kanuni!!! dizisinde değil,başka birindeydi.Haberlerde okumuştum,boş yere gaza gelmeyeyim dedim baktım videosuna, hakikaten de aklıma geldikçe öğüresim geliyor hala.
Al birini vur ötekine zaten...
Atatürk için içkici ve ayyaş olduğun iddia edilen film çekildiğinde (Ki içebilirde) kimsenin adam gibi sesi çıkmadıda

kanuni söz konusu olunca herkes bir ahkam kesiyor

pek bir komikl gelyor

bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?
kanuni döneminde,
dizi mi vardı?
playstation mı vardı
facebook mu vardı
twitter mı vardı

ee adam gece ne yapacak
sevişecek tabi

ahahaha
:D

Félicé

(01-11-2011 02:22 AM)Dinoo Yazılan: [ -> ]Atatürk için içkici ve ayyaş olduğun iddia edilen film çekildiğinde (Ki içebilirde) kimsenin adam gibi sesi çıkmadıda

kanuni söz konusu olunca herkes bir ahkam kesiyor

pek bir komikl gelyor

bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?

Ben anlamıyorum, bu ülkede padişah, peygamber ya da her hangi biri yüceltildiğinde, eleştirildiğinde niye hemen Atatürk'le kıyaslanıyor.
Atatürk'ün eleştirelecek yönü olduğunu düşünenler ve yüceltenler olduğu gibi, Kanuni ya da her hangi birini yüceltip eleştirenler olacaktır. İnsanlar yüceltilir, eleştirilir. Herkesin idolü, farklı ahlaki değerler üzerine kuruludur. Herkes Atatürk'ü sevmek zorunda mı?
Ben de bu ne perhiz ne lahana turşusu bilemiyorum.. Atatürk veya herhangi bir liderin dokunulmazlığı mı var da haberimiz yok?
Tarihi kaynakların hangisi doğru bilemem. Belgelerle açıklanan şeyler olursa babamı da eleştiririm. Yeter ki Kanuni, Atatürk ya da bir başkası için olay çarpıtılmasın. Objektif ve etik değerler üzerinde yapımlar yapılsın. Çevremde Osmanlı padişahlarını kusursuz görüp ululayanlar olduğu gibi, Atatürk için burada yazsam bana dava açılacak kadar ağır şeyler konuşanlar var.
Atatürk'e laf söylemeyi günah sayıp, onu sevmeyenleri düşman belleyen onu kusursuz gören, doğma sebebini bile ona bağlayanlar var. Osmanlı padişahları için şehvet düşkünü, ayyaş diyenler de var.
Herkes kendi kafasına göre karar veriyor. Kimi seveceğine. Kim bilebilir kimin ne karakterde olduğunu Allahtan başka? Yapılan şeyler ortada demeyin. Bizim neyi nasıl görmemiz gerekiyorsa öyle gösteriliyor.
İyi veya kötü bi şey öğrendiğimde Allaha havale ediyorum. Kimsenin ne yaptığına gözümle şahit olmadım çünkü..
o zaman her ikisine de ses çıkmasın
ya da ikiside eleştirilsin
içki içmek ve sex yapmak osmanlı'da yasakmıydı ki?
oğlancılık bile vard! hatta kanuni eşcinselliğini açıklayan ilk padişah olarak kayda geçmiştir, bir sürü saray oğlanları ile hikayeleri dilden dile dolaşır, bir çok yayında yer alır

bana saçma gelen

atatürk içer
kanuni çatır çatır sewişir kime ne yani
ben eleştirilere ve çifte standarda karşıyım...

böyle eleştirenlerde gökten zembille geldi sanki dünyaya ayh!
(01-11-2011 07:40 AM)Dinoo Yazılan: [ -> ]içki içmek ve sex yapmak osmanlı'da yasakmıydı ki?
oğlancılık bile vard! hatta kanuni eşcinselliğini açıklayan ilk padişah olarak kayda geçmiştir, bir sürü saray oğlanları ile hikayeleri dilden dile dolaşır, bir çok yayında yer alır

işte o bahsettiğin yayınlarda insanların bir taraflarından sallayıp yazdıklarıdır.. kanuninin eşcilselliğini açıklayan ilk padişah oluşu hangi kayda geçmiştir. bi zahmet kaynağını rica ediyorum..
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8
Referans Adresler