Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Ay Düğümlerini İnceliyoruz.
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
aeon Yazılan:sevgili aprilios.

öncelikle bu tarz konuların acemisi olduğumu söyleyerek söze başlayım.

kuzey ve güney ay düğümü bir zıtlık içerisindedir.kuzey ay düğümünü geliştirmemiz gerekn özellikler olarak adlandırmak yanlış olmaz.

kuzey ay düğümünüz balıkta .doğal olarak güney ay düğümü başakta.
balık yönüne doğru yüzmeniz gerektiğini söyleyen bir ay düğümünüz var.
yani mantığı bir köşeye bırakıp , duyguların hislerin ve ilhamların peşinden gitmenizi söyleyen bir ay düğümü konumuna sahipsiniz.
yani sizde başağa has eleştirel akıl mevcut.ancak , balık burcuna has özellikleri geliştirmenizi haritanız çağırıyor.
aklıma gelen
kısaca 2.2=4'nin ettiği arenadan , 2.2 ' nin 5 olabilme ihtimalini aramasanızı söyleyen bir k.ay düğümü konumuna sahipsiniz.
şimdi harita bütününe göre siz bir yerlere koyarsınız. ;)
''Kısaca'' kısmını oldukça başarılı bir imgeleme ;) ile noktalamışsınız, tebrik ederim.

''Şansın ve yardımın nasıl geleceği?''
''Sosyal çevremi yükselme ve olgunlaşma konularında nasıl kullanacağım..?''
gibi açılımları düşünülesi kılmışsınız...

On birinci ev sahası; ideallerin, hayallerin, arkadaşlıkların... hayat sahnesi. Buradaki Kad'ın ikinci evden aldığı Şiron (İkizler) karesi var örneğin. Bu bağlantı adına söyleyebilecekleriniz neler olabilir mesela ,,,

aeon

Aprilios Yazılan:
aeon Yazılan:sevgili aprilios.

öncelikle bu tarz konuların acemisi olduğumu söyleyerek söze başlayım.

kuzey ve güney ay düğümü bir zıtlık içerisindedir.kuzey ay düğümünü geliştirmemiz gerekn özellikler olarak adlandırmak yanlış olmaz.

kuzey ay düğümünüz balıkta .doğal olarak güney ay düğümü başakta.
balık yönüne doğru yüzmeniz gerektiğini söyleyen bir ay düğümünüz var.
yani mantığı bir köşeye bırakıp , duyguların hislerin ve ilhamların peşinden gitmenizi söyleyen bir ay düğümü konumuna sahipsiniz.
yani sizde başağa has eleştirel akıl mevcut.ancak , balık burcuna has özellikleri geliştirmenizi haritanız çağırıyor.
aklıma gelen
kısaca 2.2=4'nin ettiği arenadan , 2.2 ' nin 5 olabilme ihtimalini aramasanızı söyleyen bir k.ay düğümü konumuna sahipsiniz.
şimdi harita bütününe göre siz bir yerlere koyarsınız. ;)
''Kısaca'' kısmını oldukça başarılı bir imgeleme ;) ile noktalamışsınız, tebrik ederim.

''Şansın ve yardımın nasıl geleceği?''
''Sosyal çevremi yükselme ve olgunlaşma konularında nasıl kullanacağım..?''
gibi açılımları düşünülesi kılmışsınız...

On birinci ev sahası; ideallerin, hayallerin, arkadaşlıkların... hayat sahnesi. Buradaki Kad'ın ikinci evden aldığı Şiron (İkizler) karesi var örneğin. Bu bağlantı adına söyleyebilecekleriniz neler olabilir mesela ,,,

sosyal çevereyle başlayan paragrafı bir kopyala yapıştır sonucu elde ettimgülücük)yani bu kısımdaki soruları yantlamam olanaksız.üstelik evlerde öyle.
soru beni aşar nitelikte olumuş;).ancak şunu söyleyebilirim.şironun sert açılarına maruz kalmış bir konum var.belki bu konumun dediğin yapmamanız halinde , bir eksiklik duygusu vaya şirona has yaralanma oluşabilir.böyle bir yöne kaymadığınız için kendini tamamlanamamış(mükemmelleşememiş) hissetme gibi...
aeon Yazılan:sosyal çevereyle başlayan paragrafı bir kopyala yapıştır sonucu elde ettimgülücük)yani bu kısımdaki soruları yantlamam olanaksız.üstelik evlerde öyle.
soru beni aşar nitelikte olumuş;).ancak şunu söyleyebilirim.şironun sert açılarına maruz kalmış bir konum var.belki bu konumun dediğin yapmamanız halinde , bir eksiklik duygusu vaya şirona has yaralanma oluşabilir.böyle bir yöne kaymadığınız için kendini tamamlanamamış(mükemmelleşememiş) hissetme gibi...
Kad Balığının benden ''geliştir, ehlileştir'' diyerek talep ettiği şeyleri az çok biliyorum fakat; on birinci ev ile harmanlamada nedense sıkıntılıyım.

Yürüttüğünüz mantığa, şunu da ekleyebiliriz miyiz ,,,

Kad'ın söylediklerine kulak asmazsam, sahip olduğum maddi değerler ve güvence (Şiron, 2. evde) anlamında kendimi eksik hissedebilirim(?)

Teşekkür ederim (:

aeon

Aprilios Yazılan:Yürüttüğünüz mantığa, şunu da ekleyebiliriz miyiz ,,,

Kad'ın söylediklerine kulak asmazsam, sahip olduğum maddi değerler ve güvence (Şiron, 2. evde) anlamında kendimi eksik hissedebilirim(?)

Teşekkür ederim (:[/font]

malesef bilmiyorum .yanıt vermem olanaksız.;)
güney ay düğümlerimizin gölge yönlerini taşıyan ve henüz dersini tamamlamamış ruhlar olarak, kuzey ay düğümü, henüz yeni yeni öğrenmeye başladığımız bir alan...
bence sinastride bu bağlamda ay düğümleri çok işlev görüyor. insan kendisini en iyi eşi vasıtasıyla görür. dolayısıyla kuzey ay düğümünün oldugu burçları taşıyan kişilere '' derslerimizi tamamlamamız '' açısından güçlü bir çekim duyabileceğimizi düşünüyorum.

ya da bunu tam tersi ; sürekli olarak aynı hatalar şeklinde tekrar ettiğimiz güney düğümümüzdeki burç karakterini yansıtan dostluklar ve ilişkiler kuruyoruz.
bu vasıtayla kendimizi dostumuz vasıtasıyla bir kez daha '' aynada '' görüyoruz.
kendimizin henüz ne kadar geride oldugumuzu anlayabilmemiz , ve kuzey düğüm tarafını geliştirip karmamızı tamamlayabilmemiz için bu '' aynalık '' belki de muhteşem önemli.

benim en yakın arkadaşım bir akrep. ve ben de G.A.D. akrep olarak, bir akrep karmasına sahibim. onun kriz yaratma tutkusunu, oyunlarını, kinciliğini, herkese cezasını verme isteğini gördükçe sanki aynada kendimi görüyorum. türlü yollar deneyerek aşmaya çalıştığım gölgelerimi , en güçlü ''akrepvari'' egolarımı onun sayesinde farkediyorum.
bu tıpkı bir uyarı gibi ; '' kendini gör ve tekrar etme. tekrar edersen, daha yolun çok uzun. dünyadaki ruhsal gelişimini tamamlayamayacaksın ''

bu bağlamda, bence kuzey ve güney düğümlerimizi yansıtan karakterlere çekilmemiz çok yüksek ihtimal gibi.
belki de sinastride çok daha fazla önem verilmeli. çünkü bu dünyadaki görevinizi size hatırlatan biriyle oluşturduğunuz çekim alanı, bana kalırsa cinsel/ duygusal çekimden çok daha yüksek..
Serena Yazılan:güney ay düğümlerimizin gölge yönlerini taşıyan ve henüz dersini tamamlamamış ruhlar olarak, kuzey ay düğümü, henüz yeni yeni öğrenmeye başladığımız bir alan...
bence sinastride bu bağlamda ay düğümleri çok işlev görüyor. insan kendisini en iyi eşi vasıtasıyla görür. dolayısıyla kuzey ay düğümünün oldugu burçları taşıyan kişilere '' derslerimizi tamamlamamız '' açısından güçlü bir çekim duyabileceğimizi düşünüyorum.

ya da bunu tam tersi ; sürekli olarak aynı hatalar şeklinde tekrar ettiğimiz güney düğümümüzdeki burç karakterini yansıtan dostluklar ve ilişkiler kuruyoruz.
bu vasıtayla kendimizi dostumuz vasıtasıyla bir kez daha '' aynada '' görüyoruz.
kendimizin henüz ne kadar geride oldugumuzu anlayabilmemiz , ve kuzey düğüm tarafını geliştirip karmamızı tamamlayabilmemiz için bu '' aynalık '' belki de muhteşem önemli.

benim en yakın arkadaşım bir akrep. ve ben de G.A.D. akrep olarak, bir akrep karmasına sahibim. onun kriz yaratma tutkusunu, oyunlarını, kinciliğini, herkese cezasını verme isteğini gördükçe sanki aynada kendimi görüyorum. türlü yollar deneyerek aşmaya çalıştığım gölgelerimi , en güçlü ''akrepvari'' egolarımı onun sayesinde farkediyorum.
bu tıpkı bir uyarı gibi ; '' kendini gör ve tekrar etme. tekrar edersen, daha yolun çok uzun. dünyadaki ruhsal gelişimini tamamlayamayacaksın ''

bu bağlamda, bence kuzey ve güney düğümlerimizi yansıtan karakterlere çekilmemiz çok yüksek ihtimal gibi.
belki de sinastride çok daha fazla önem verilmeli. çünkü bu dünyadaki görevinizi size hatırlatan biriyle oluşturduğunuz çekim alanı, bana kalırsa cinsel/ duygusal çekimden çok daha yüksek..

çok bilgim olmamakla birlikte hint astrolojisinde ay düğümlerinden yola çıkılarak, yorumlanarak kişilerin ruh eşi olup olmadığına bakılıyor diye okuduğumu hatırlıyorum

ginka

Serena Yazılan:güney ay düğümlerimizin gölge yönlerini taşıyan ve henüz dersini tamamlamamış ruhlar olarak, kuzey ay düğümü, henüz yeni yeni öğrenmeye başladığımız bir alan...

serena aynı şeyleri bende yaşıyorum boğa burçlarını kendime çok çekiyorum.yada zıttı olan akrebi. kuzey ay düğümüm boğada ve ikinci evde.güney aydüğümümde akrepte 8. evde. yorumunu çok merak ediyorum ??ask
Alıntı:Kuzey ay düğümü , biliyoruz ki bizim öğreneceklerimiz ile ilgilidir. Konu 8. Ev konuları. Yani korkular, ölüm – yaşam , yer altı, gizli şeyler ve partnerimizin sahip oldukları ile ilgili hersey.
Korkularından baslayalım :
Kova burcu korkuların yogunluktadır. Kova burcu kişisel özgürlüğüne en düşkün burctur. Özgür olmalı ki, keşifler yapabilsin, yaratıcılığını kullanabilsin. Ve en büyük korkusu da bu yüzden özgür olamama korkusudur. Partnerinin sahip olduklarıyla ilgili anlayısında , onların seni kısıtlamaması, seni özgür bırakması cok önemlidir ve sanki senin partnerin ve sahip oldukları şeyler, sende seni kısıtlıyormuş hissi uyandırır. Onun sahip oldukları, yani ailesi sana baskı koyar, seni özgür bırakmaz, ya da partnerinin sahip olamadıkları maddi seyler yuzunden de sen kendini özgür hissetmeyebilirsin…
Sevgili Defnis'in Kad'ına dair değerli yorumlarınızdan... ''Transitler'' başlığına uygun olmadığı için yönelteceğim soru, ilgili başlıktan paylaşayım dedim makara

Şimdi, sizin gösterdiğiniz yol levhaları üzerinden küçük bi'deneme yapmak istiyorum:

Mevzuu ;) onbirinci evde geçiyor. Yani; idealler, arkadaşlıklar, dostluklar, umutlar, gruplar, dernekler kısaca toplumsal boyutu olan her şey.

Balık burcu'nun bir şeyler adına kendini ''feda'' etme rolünü oldukça iyi biçimde sergilediğini biliyorum. Bireysellikten oldukça uzakta hatta ''evrensellik'' teması hakim... Hayalgücü'nün (modern yönetici Neptün), yaratıcılığın yapı taşlarından biri sayılmasından hareketle, sanatsal boyutu da işin içine katabiliriz sanıyorum.

O halde; benim gerçekleştirip - geliştirmem gereken, yani temel olarak ''öğrenmem'' gereken şeyler arasında; sadece hayallerimi ya da ideallerimi süslemek değil, esas olarak onları gerçekleştirme görevi de var. Bir grup ya da dernek için (ör; Greenpeace ya da AKUT gibi) hayalgücümü kullanarak üretme ve çalışma sorumluluğuna sahibim. Ya da ''kara gün dostu'' tanımlamasındaki insanlardan biri olmalıyım ki; Balık burcunun yeri geldiğinde üstün yardımseverlik, hatta fedakarlık potansiyellerini kullanabileyim.
,,,
Kocaman bi'soru işareti koydum çünkü; yanılgılarımı ve eksikliklerimi kıymetli bilgilerinizle düzeltip, tamamlayabilmeye ihtiyacım var makara Sevgili Uranus, yardımcı olursanız çok sevineceğim.
Sevgili Aprillos,
Uranus transiti senin KAD nü tetiklemeye devam ediyor 11. evde... yani kad ile ilgili ögrenmen gerekenleri tetikliyor... bir transit gezegen , kad i tetiklerse burda transitlerin anlamı olan "değişim" in anlamı değişiyor...
her transit bir takım olaylar la su yüzüne cıkar ve kişileri değişime zorlar, yani değişimler hep o transitle ilgili olaylar neticesinde olusur... ilk önce o transitle ilgili bir kişiyle tanışırız ve o kişiyle yaşayacağımız olaylar neticesinde de haritanın anlattığı konularda değişimler yaşarız...(Transitler rastlayacağımız kişileri de tarif eder!)

Burada senin sormak istedigin , "peki bir transit KAD ı tetiklerse ne değişecektir"... bir kere KAD o evde ve burcta ne anlama gelir? onu anlamak lazım... KAD BALIK BURCUNDA nelerden vaz gecmen gerektigini ve neleri ögrenmen gerektigini Ruhsal astroloji kitabı cok guzel anlatıyor. ama evlerdeki KAD ı anlatmaz bu kitap...
11. evin konuları, yukarda senin yazdıgın gibi sosyal yasam, dernekler, cemiyetler filan...ama esas konu 5. evin zıttı yani "benim mutluluk anlayısım" ın zıttı olan "baskalarının mutluluğu ile ilgili anlayısım" dır. KAD 11. evdeyse, siz hayatınız boyunca "baskalarını nasıl mutlu ederim " le ögreneceginiz olaylarla karsı karsıya gelirsiniz demektir... Burada önemli olan sizin bu konudaki eksiginizdir... şayet bu anlamda kendinizde bir eksiklik tespit edebiliyorsanız, o zaman o konuda ögreneceginiz seyler var demektir... bazı örnekler vermek gerekirse...
etrafınızdaki kişilere o kadar cok yardım edersiniz, veya buna o kadar cok kendinizi mecbur hissedersiniz ki, sonunda strese girersiniz ve yorulursunuz manen...burada ögreneceginiz sey, "yeterince ! bencil olmak" tır... Uranus transitinde bu yönde öyle bir olay ya da olaylar yasarsınız ki... sonucta yardım etmekten helak olursunuz , maddi ve manevi yorulursunuz ve bir de bakmışınız , siz mutsuz olmuşsunuz...eee neye yaradı bu... bu transit bu konuda sizde jetonları düşürmeye baslar... "bi dk . yaaa ben napiyorum ki..." dersiniz... ve daha fazla kendinize zaman ayırmaya baslarsınız ve "biraz da benim mutlulugum da önemli yahuuu ..." dersiniz... bu bir ögretidir...

ya da siz hep kendi mutlulugunuzu düşünen birisinizdir... "sen beni mutlu edeceksin ki ben de seni mutlu edeyim..." diyenlerden yaniiigülücük)) ve bu transitte ögrenirsin ki, hic de öyle degil... önce vermelisin ki, alabilesin... bunu ögrenirsin basına gelecek olaylarla...ögrendin mi değişirsin ve adeta yırtarsın... ama direnirsen o zaman hep aynı tarz olaylar yasatır KAD sana, taaa ki ögreninceye kadar...Bu hayatın sana verdigi bir cevaptır aslında...

Yok eğer bu iki örnegin arasında ılımlı bir yerlerdeysen, o zaman muhakkak içine yonelmelisin ve ihtiyacını içine sormalısın ... "ben evrensel, insanlık yararına yapılacak yardımlarda neyi ögrenmeliyim, benim eksigim nedir..." diye sordugunda bilincaltına, ordan br cevap gelir ve o cevap dogrudur... akıl oyunları olmayan, tamamen duygundan yukselen dogru bir ihtiyacındır... işte o zaman bu transiti cok faydalı bir sekilde kullanırsın ve ihtiyacını ögrenmiş biri olarak hayatına devam edersin...

Haritana baktıgımızda KAD ın 1. evdeki venusune sert acı yaptığını görüyoruz...venüs , "sevme duygusu" 1. evdeyse kişi kendisini sever... bununla bağlantılı olaylar da yaşayabilirsin... özellikle cemiyetlerde, derneklerde....öyle birisiyle surpriz bir sekilde tanısırsın ki, bu kişi balık ya da basak burcundan birsi olabilir ve sana cok farklı gelen birsi de olabilir (uranus transiti) ve onunla yasayacağın olaylar neticesinde venus 1. evindeki sana yansıyan potansiyelini değiştirmek zorunda kalırsın ve KAD dan dolayı ögrenirsin de... Girdiğin yardım derneklerinde, cemiyetlerde sevme duygunu deneyimleyip (birisine surpriz bir sekilde aşık olma potansiyeli...) sonucta bir seyler de ögrenebilirsin... esas olan bir seyler ögrenecegindir... ama ne ögrenecegini bilirsen (ihtiyacını bildiysen, içine sordun yaaa...gülücük)) ) cok keyifli bir ögreti yaşarsın... astrolojinin faydası...
Baska bir konu... venüsü 1. evde olan kişler (aks da değilse venus) sevme duygusunu göstermekte zorlanırlar...çünkü burası fiziksel ben i sembolize eder, yani maddesel bir sahnedir ve boyle bir sahnede sevme duygusunu göstermek zordur. kişi bayağı zorlanır ve bu çok normaldir (zaten bu yuzden kendisini sever! cunku venusun bu sekilde bu sahnede parlaması daha kolaydır...)... belki KAD ın ögretecegi, bunu nasıl göstermen gerektiginde sana bir ışık yakmaktır... peki, sevme duygusunu göstermekte zorlanan kişiler, nasıl gösterebilir bu duygusunu??? tabii ki ilişkilerle...o yüzden ilişkiye ihtiyacın vardır. ve bu transitte bunu da deneyimleyebilirsiniz...
sevgiler...
Kuzey ay düğümü 4.evde oğlakta.Yalnız Güneş,Merkür ve Venüs Kare açısı var.Zorlu bir durum zannedersem.Ayrıca güney ay düğümü de 10.evde yer alıyor galiba.10. evde aslan var jüpiterde.
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
Referans Adresler