Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Progres Ay'ı İrdeliyoruz
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

ELF

Evlenmişlerin 7. evinden geçerken ne olcekdil çýkarma
Progres Ay'ın natal 12.evden geçtiği dönemin sıkıntılı olabileceğine dair bir kaç gözlemim olduğunu not düşeyim.
(09-16-2011 05:08 PM)Yldrm Yazılan: [ -> ]Progres Ay'ın natal 12.evden geçtiği dönemin sıkıntılı olabileceğine dair bir kaç gözlemim olduğunu not düşeyim.

evet, geçtiğimiz 2-3 sene boyunca natal 12. evimdeydi. hayatımın en sıkıntılı dönemi olduğunu söyleyebilirim. şimdi 1. evde, ödüllendirildiğimi ya da her şeyin geçtiğini düşünmüyorum ama çok farkedilir bir rahatlama söz konusu.
Tabii yaaaaa. natal 12 evde progres ay transiti eksik kalir mi bende...olmasa sasardim,artik soyle cigirmak istiyorum:

Bu da mi gol degil haaaa,bu da mi goooool degillllll!!! sapitik
(09-16-2011 05:33 PM)albunea Yazılan: [ -> ]
(09-16-2011 05:08 PM)Yldrm Yazılan: [ -> ]Progres Ay'ın natal 12.evden geçtiği dönemin sıkıntılı olabileceğine dair bir kaç gözlemim olduğunu not düşeyim.

evet, geçtiğimiz 2-3 sene boyunca natal 12. evimdeydi. hayatımın en sıkıntılı dönemi olduğunu söyleyebilirim. şimdi 1. evde, ödüllendirildiğimi ya da her şeyin geçtiğini düşünmüyorum ama çok farkedilir bir rahatlama söz konusu.

aynen söylediklerini deneyimledim diyebilirim ( 12.ev zordu , 1.ev rahatlattı )
(09-17-2011 01:39 AM)Yldrm Yazılan: [ -> ]

normalde çok ufaklıktan beri sıkıntıyı yazarak atarım. son 2 seneye kadar da hayatımın merkezindeydi yazı. ama aynı süreçte 12. ev natal merkürüyle progres aynının da teması olmuş. o sıkıntılı süreç boyunca bir tek satır yazamadım dahası resmen küstüm. böyle bir etkisi olmuş olabilir mi?
(09-17-2011 01:51 AM)albunea Yazılan: [ -> ]

normalde çok ufaklıktan beri sıkıntıyı yazarak atarım. son 2 seneye kadar da hayatımın merkezindeydi yazı. ama aynı süreçte 12. ev natal merkürüyle progres aynının da teması olmuş. o sıkıntılı süreç boyunca bir tek satır yazamadım dahası resmen küstüm. böyle bir etkisi olmuş olabilir mi?

Olabilir + yavaş hareketli transitlerinde etkisi olabilir örneğin transit satürn geçtiğimiz 1 yıl içinde önce venüsünle sonra Güneşinle zıt açlar yapmış , transit Neptün ise uzunca bir süredir Ay burcunla kare açı yapıyor. Hem Satürn hem Neptün kişiye aynı dönemde zorluk verince pasifleştirebiliyor ve depresyona itebiliyor.
(09-17-2011 01:59 AM)Yldrm Yazılan: [ -> ]
(09-17-2011 01:51 AM)albunea Yazılan: [ -> ]

Olabilir + yavaş hareketli transitlerinde etkisi olabilir örneğin transit satürn geçtiğimiz 1 yıl içinde önce venüsünle sonra Güneşinle zıt açlar yapmış , transit Neptün ise uzunca bir süredir Ay burcunla kare açı yapıyor. Hem Satürn hem Neptün kişiye aynı dönemde zorluk verince pasifleştirebiliyor ve depresyona itebiliyor.

hmm. teşekkür ederim. inatla delirmiyorum, bu da bir şey =)

ginka

benim progress ay 11. evde oğlakta 12. eve doğru yol alıyor offf... gerçi natal ayım da 12. evde kovada progress 'in nataldan farkı ne derece olur acaba ?
(09-17-2011 02:20 AM)ginka Yazılan: [ -> ]benim progress ay 11. evde oğlakta 12. eve doğru yol alıyor offf... gerçi natal ayım da 12. evde kovada progress 'in nataldan farkı ne derece olur acaba ?

Progresin nataldan farkı ne olur ?

Dün yaptığımız sohbette tiyatral'in söylediği bazı şeyler bende progres üzerine ışık yaktı ( tabii bu ışığın kaynağı cinni olabilirmi bilemiycem gülücük )

Bundan 5 sene önce BEN dediğin şeyle bugün BEN dediğin şey farklı ve bundan 10 yıl sonra da BEN dediğin şey ( istek , beklenti , ihtiyaçlar , alışkanlıklar , farkındalıklar vb. herşeyi kastediyor ) farklı olacak diyor.

Yani sürekli bir değişim ve gelişim var sistemde.

Astrolojide progresyon yönteminin bunu açıklayabileceği fikri uyandı.

Teknik olarak progresyon , içimizde yavaşça gelişen BEN'i ve diğer ayrıntıları ifade ediyor.

progres Ay = gelişen duygular , alışkanlıklar vb.

progres merkür = gelişmekte olan düşünceler

progres venüs = gelişmekte olan beğeniler , sevgi anlayışı vb.

Progres sistemi çalışıyorsa eğer transit satürn teraziden senin oğlaktaki progreslere kare açılar yapıyor bir süredir.
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
Referans Adresler