Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Burçlar ve Yabancı Dil
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2 3 4
Dil öğrenemeyen, bir türlü beceremeyen ve sevmeyen olarak da ben kayıtlara geçeyim gülücük 9. evdeki balık hafızamı balık hafızalı yapıyor sanırım hiç kayda değer başarı sağlayamadığım alanlardan birisi. Ve dildeki bu eksilikliğim maalesef akademik kariyer hedeflerimi bırakmama sebep oldu :(
Messa benimde 9.evimde balık var ama Jüpiterim de var...Ayrıca bende öğrenemeyeceğim değil de gerek görmeme durumu var aslında cahillik yaptığımız gülücük
(08-22-2011 03:57 PM)Kıvılcım Yazılan: [ -> ]Messa benimde 9.evimde balık var ama Jüpiterim de var...Ayrıca bende öğrenemeyeceğim değil de gerek görmeme durumu var aslında cahillik yaptığımız gülücük

Çok girişimim oldu öğreneyim diye de hepsi hüsran benim gülücük Bi belini kırıpta iki dil öğrenemedik.
(08-22-2011 12:16 PM)elo Yazılan: [ -> ]9. Evim kova ve Mars,Neptun ve Ay bulunmakta..cocukken Bursa da mahallede bulunan turbelere gelen turist kafilelerinin rehberlerini merakla seyreder tur boyunca peslerinde dolasirdim..lise basinda daha karar vermistim,hem edebiyati sevdigimden hem de yabanci dil istedigimden ,dil ve edebiyat bolumune girdim,sonrasinda ingilizce ogrenmek sart deyip dilbilgisi kitabi alip(kursa verecek para olmadigindan tabii ki,ama bayagi bir uzun surdu:-) bir guzel calistim,ogrendim simdi aktif kullaniyorum..asil ingilizce kelime haznemi ise internette yillarca astroloji sitelerinde dolanirken genislettim:-)...simdide baska dil zamani deyip kursa gidiyorum..9. Evimin vurgusunu tum hayatimda yabanci dil sevgisi sonrasinda meslek secimi(havacilik/( Kova?? ) Olarak yasadim ve bu secimler tum hayatima etki eden deneyimler yasatti..

astrosohbetin sol alt kısmında sembollerden kırmızılı olanı BU SAYFAYI ÇEVİR seçeneği oluyor

denedim ve sizin bu mesajınızın çevirisini aynen şöyle yaptı

9. My house is the bucket and Mars, Neptune and Moon in the neighborhood of Bursa, the vault was a kid there .. eagerly watching tour guides from the tourist convoys to the beginning of high school .. I had decided to walk around during the pursuit, and fond of literature and foreign languages ​​as well as wanted, I entered the language and Literature Department, check the condition that after saying in English grammar book, pick up (to the course does not cover, of course, but it lasted quite a long :-) I worked in a beautiful, noble english word .. I HAVE learned is now active on the Internet for many years in the astrology sites haznemi romping :-).. enlargened . So time for another language course going to say .. 9 Highlighting all the love of my life after my house and foreign language choice of profession (aviation / (Aquarius?) As a lived experience and acting on those choices has lived all hayatima

bazı kelimeleri çeviremiyor örneğin son kelime hayatıma olarak türkçesi değişmemiş ancak mesajın %90'dan fazlası çeviri olmuş.

acaba yazdığınız mesajla bu çeviri HEMEN HEMEN AYNIMIDIR bir kontrol etmenizi rica edebilirmiyim ?

eğer anlam açısından büyük farklar yoksa yani hemen hemen aynı ise forumdaki bazı mesajlarımın ingilizce çevirilerini kopyala yapıştır yoluyla popüler ingilizce sitelerine gönderebilirim.
sadece Türkçe bilenler değil , tüm dünya faydalansın yazdıklarımızdan gülücük
Sevgili Yildirim

%90 ini cevirmesine ragmen dogru olan kisim bir kac isim tamlamasi ve cumlecik,"dil ve edebiyat bolumune girdim,bayagi uzun surdu"cumleleri cevrilebilmis,gerisi yanlis.

Ornegin soyle baslamis:9. Evim kova(burc degil,bildigimiz kova)ve Bursanin semtinde mars,ay ve merkur,turbe orada bir cocuktu...boyle anlamsiz devm ediyor.

Ne yazik ki bu ceviri programini kullanmak cok mantikli degil..:-(
Tesekkur ederim verygood
almancayı severim tam savaş dili :D çatır çatır konuşurum
Benim hayattan öğrendiğim tecrübelerle sabitlediğim şeyler şöyle:
1.En çabuk yabancı dil öğrenen burç Aslan ( ama teorik değil pratikte. Teori öğrenmeleri de bir o kadar güç) Bu burcun insanları sosyalliği eğlenceyi ve coşkulu duyguları paylaşmayı sevdikleri ve meraklı oldukları için kolay kapıyolar bu işi. Ama duydukları ile yazdıkları farklı olabilir=) çok fazla yabancı müzik dinlerler Aslan burcu havalı bulur yabancı dinlemeyi.
2. Yine yurtdışı deneyimlerimden ikinci en iyi konuşabilen burcun ikizler olduğunu söyleyebilirim çünkü bilindiği gibi bu burcun insanı lingustik yönü çok güçlüdür ne de olsa merkür etkisi altında. Ve yabancılarla hiç çekinmeden tanışıp saatlerce gevezelik edebilirler. Onların bu rahat yönleri seri ve hızlı konuşmalarına yardımcı oluyor. Trende yolda barda kimi bulsalar eğlenceli bişeyier bulup saaatlerce çene çalarlar.
3. Akrep burcu insanı ise sanki doğuştan öğrenmişçesine ilginç bi özgüvene sahiptir. Pata küte konuşur muhtemelen kendi yöresine ait bir şivesi vardır bunu yabancı dil ile harmanlar ama asla pes etmezler takdir ediyorum. Sinsice olayların iç yüzünü öğrenmeye meyilli oldukları için gizli aşklarını veya gizli işlerini dili kullanarak yaşamaya çalışırlar. Çabuk öğrenir hatta bol bol espiri bile yaparlar o dilde. Arada uykuyla uyanıklık arasında romantik cümleler de kullanabilirler.
4. Balık insanı yabancı dili çabuk öğrenip çabuk unuturlar. Grameri asla unutmazlar. Balıklar hafıza sorunu yaşamasalar olacak bu iş ama eğer merküryen bir balıksa işi baya zor.
5. Terazi burçları flört etmek arkadaşlık kurmak adına öğrenirler. Eğer aşık değilseler tembellik edip bu dili öğrenme gereği duymazlar. Ya işine ya birine aşık olmaları gerekir
6. Kovalar her zaman iyi bildiklerini iddia etseler de pek konuşmadıkları için içlerindeki yabancı dil potansiyelini görmek de oldukça zordur. Gören olursa haber versin=)
7. Yengeç burçları biraz muhafazakar yapılı oldukları için yenilik ifade eden yabancı dil konusuna çok uzaklar. İyi ingilizce konuşabilen veya öğrenebilen bir yengece rastlamadım. ( öğrencilerimin de burçlarını sorarım. yengeçler sınıfta kalır bu konuda hep)
8.Boğaları unutuyodum az daha. Sabır denilince akla ilk gelen ender insan grubu. Daha çok telaffuza dikkat çekerler ses tonlamaları ve vurguları harikadır. Disiplinli bir çalışmayla harika ingilizce konuşurlar. Hafızaları güçlü olduğu için öğrendikleri kelimeleri asla unutmaz hemen pratiğe dökerler.
9.Koçlar. Gerektiği kadar öğrenirler ama çok zeki burçlar olduklarını düşünüyorum taklit yönleri güçlüdür takip ettikleri insanların ağızlarından çıkan herşeyi çabucak kaparlar. Onlar da aslanlar gibi eğitim ile değil direkt yerinde öğrenmeleri gerekir(pratik yaparak)
10. Başaklar bence ayrıntıda boğuldukları için başarısızlar. Çünkü dil bütünü görmeyle ilgilidir. Kompleks cümleler onlara çok zor gelir işin içinden çıkamazlar
11. Gördüğüm en zor yabancı dil öğrenen burç grubu Oğlaklar. Çünkü dikkat ederseniz bulundukları yörenin dil yapısını da en iyi onlar yansıtırlar. Yani özlerinden kopamazlar çok isteseler de herzman duruma fransız kalıyorlar. Çalışma şekilleri de bana göre yanlış
12. Yaylar ise felsefik konuşmalarıyla dikkat çeken yaylar yabancı dil öğrenmeyi gerçekten istemeleri gerekir aksi takdirde hava atmak için birkaç kelime öğrenmenin dışına çıkamazlar. Ama genel olarak baktığımızda istediklerinde harika bir şekilde tonlamayla falan öğrenirler. İyiler
Burcum ikizler yükselen yay. Bu iki burcu dil konusunda iyi olarak anlatıyorlar ama ben de pek bir durum yokgülücük İçinde bulunduğumuz eğitim sisteminin sonucu sanırım.
(06-29-2016 06:41 AM)Mühretmen Yazılan: [ -> ]Benim hayattan öğrendiğim tecrübelerle sabitlediğim şeyler şöyle:
1.En çabuk yabancı dil öğrenen burç Aslan ( ama teorik değil pratikte. Teori öğrenmeleri de bir o kadar güç) Bu burcun insanları sosyalliği eğlenceyi ve coşkulu duyguları paylaşmayı sevdikleri ve meraklı oldukları için kolay kapıyolar bu işi. Ama duydukları ile yazdıkları farklı olabilir=) çok fazla yabancı müzik dinlerler Aslan burcu havalı bulur yabancı dinlemeyi.
2. Yine yurtdışı deneyimlerimden ikinci en iyi konuşabilen burcun ikizler olduğunu söyleyebilirim çünkü bilindiği gibi bu burcun insanı lingustik yönü çok güçlüdür ne de olsa merkür etkisi altında. Ve yabancılarla hiç çekinmeden tanışıp saatlerce gevezelik edebilirler. Onların bu rahat yönleri seri ve hızlı konuşmalarına yardımcı oluyor. Trende yolda barda kimi bulsalar eğlenceli bişeyier bulup saaatlerce çene çalarlar.
3. Akrep burcu insanı ise sanki doğuştan öğrenmişçesine ilginç bi özgüvene sahiptir. Pata küte konuşur muhtemelen kendi yöresine ait bir şivesi vardır bunu yabancı dil ile harmanlar ama asla pes etmezler takdir ediyorum. Sinsice olayların iç yüzünü öğrenmeye meyilli oldukları için gizli aşklarını veya gizli işlerini dili kullanarak yaşamaya çalışırlar. Çabuk öğrenir hatta bol bol espiri bile yaparlar o dilde. Arada uykuyla uyanıklık arasında romantik cümleler de kullanabilirler.
4. Balık insanı yabancı dili çabuk öğrenip çabuk unuturlar. Grameri asla unutmazlar. Balıklar hafıza sorunu yaşamasalar olacak bu iş ama eğer merküryen bir balıksa işi baya zor.
5. Terazi burçları flört etmek arkadaşlık kurmak adına öğrenirler. Eğer aşık değilseler tembellik edip bu dili öğrenme gereği duymazlar. Ya işine ya birine aşık olmaları gerekir
6. Kovalar her zaman iyi bildiklerini iddia etseler de pek konuşmadıkları için içlerindeki yabancı dil potansiyelini görmek de oldukça zordur. Gören olursa haber versin=)
7. Yengeç burçları biraz muhafazakar yapılı oldukları için yenilik ifade eden yabancı dil konusuna çok uzaklar. İyi ingilizce konuşabilen veya öğrenebilen bir yengece rastlamadım. ( öğrencilerimin de burçlarını sorarım. yengeçler sınıfta kalır bu konuda hep)
8.Boğaları unutuyodum az daha. Sabır denilince akla ilk gelen ender insan grubu. Daha çok telaffuza dikkat çekerler ses tonlamaları ve vurguları harikadır. Disiplinli bir çalışmayla harika ingilizce konuşurlar. Hafızaları güçlü olduğu için öğrendikleri kelimeleri asla unutmaz hemen pratiğe dökerler.
9.Koçlar. Gerektiği kadar öğrenirler ama çok zeki burçlar olduklarını düşünüyorum taklit yönleri güçlüdür takip ettikleri insanların ağızlarından çıkan herşeyi çabucak kaparlar. Onlar da aslanlar gibi eğitim ile değil direkt yerinde öğrenmeleri gerekir(pratik yaparak)
10. Başaklar bence ayrıntıda boğuldukları için başarısızlar. Çünkü dil bütünü görmeyle ilgilidir. Kompleks cümleler onlara çok zor gelir işin içinden çıkamazlar
11. Gördüğüm en zor yabancı dil öğrenen burç grubu Oğlaklar. Çünkü dikkat ederseniz bulundukları yörenin dil yapısını da en iyi onlar yansıtırlar. Yani özlerinden kopamazlar çok isteseler de herzman duruma fransız kalıyorlar. Çalışma şekilleri de bana göre yanlış
12. Yaylar ise felsefik konuşmalarıyla dikkat çeken yaylar yabancı dil öğrenmeyi gerçekten istemeleri gerekir aksi takdirde hava atmak için birkaç kelime öğrenmenin dışına çıkamazlar. Ama genel olarak baktığımızda istediklerinde harika bir şekilde tonlamayla falan öğrenirler. İyiler
Bu arada gözlemlerin ve aktarımın için teşekkürlergülücük
Sayfalar: 1 2 3 4
Referans Adresler