Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Sezgi
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2 3 4 5

aeon

açıkçası bu başlığı nereye açacağımı çok düşündüm.ancak sonradan direkt eyleme geçmek daha uygun geldi.

arkadaşlar başlıktan anlaşılacağı üzere konu sezgi...interneti taradım ve birçok tanım ve bilgi var.net bir bilgiye ulaşamadım.
ancak,genel olarak;mantıksal süreçleri kullanmadan bilme olarak tanımlanıyor.

1-)hangi burçlar,hangi açılar,hangi gezegen ve hangi potansiyeller etkilidir.?

2-)günlük hayatta ;içime doğmuştu ,vallahi yanında rahatsız oldum dediğniz insanlar veya olaylar oldu mu? bir ortama yeni girdiğiniz an hiç bir şey olmasa da gerginliği anladığınız mı?
tabi ki her insanın olmuştur.ancak,bir süreklilikten bahsediyorum.
ve bunları hangi potansiyellerinize bağlıyorsunuz?

sizin fikirleriniz(başta yorumcular) nedir?
aeon Yazılan:açıkçası bu başlığı nereye açacağımı çok düşündüm.ancak sonradan direkt eyleme geçmek daha uygun geldi.

arkadaşlar başlıktan anlaşılacağı üzere konu sezgi...interneti taradım ve birçok tanım ve bilgi var.net bir bilgiye ulaşamadım.

2-)günlük hayatta ;içime doğmuştu ,vallahi yanında rahatsız oldum dediğniz insanlar veya olaylar oldu mu? bir ortama yeni girdiğiniz an hiç bir şey olmasa da gerginliği anladığınız mı?

99 depreminde acayip bir şekilde içime garip bir korku düşmüştü , onu hiç unutmam.. bir de gerçekten bazı insanlarda garip şeyler seziyorum hani güven problemi de yaşıyorum sonra da o kişilerle iyiki de yakınlık kurmamışım dediğim oluyor açıkçası..

bence sezgisel konular kova-balık karışımı ağırlıkta bir harita sahibinin ilgi alanı olucağını düşünüyorum..kova zihinseldir balık sezgisel birbirlerini iyi tamamlarlar bence.. tabi benim nacizane fikrim utandım

aeon

söz konusu burçlar dendiğinde akla ilk olarak su burçları geliyor.
akrep:sezgilerinin yanında mantığını da kullanır.genelde de analizci kafa yapısına sahip olduğundan sözedilir.belki analizin usatası başaktır.ancak,akrep sezgilerin yanına analizi de koyarak farklı bir potansiyele sahip olur.
balık:sezgilerden bilinçsiz etkilenme vardır.empati yeteneği üst düzey olur.sezgilerin yanında mantık çok kullanmaz(tabi merkür de önemli)
yengeç:yengeç de balığa benzer.o da sezgileri bilinçsizdir.dışarıdan gelenden etkilenir.ancak balığa göre iradesini yine de kullanır.

aeon

sana katılıyorum coolhandsome
ben de neptünyen sezgilerin daha güçlü fakat anlamdırması zor olduğuna inanırım.

ancak,daha hassas olma durumu var.
akvaryumdaki balığı düşünürsek, tamamen su içindedir.suya bir çöp parçası bile düşse titreşimini hisseder.plutonik sezgilerde ise akıl ve iradede araya girdiği için duyarlılık az olsa bile net sonuca ulaşılıyor diye düşünüyorum
aeon Yazılan:açıkçası bu başlığı nereye açacağımı çok düşündüm.ancak sonradan direkt eyleme geçmek daha uygun geldi.

uzunca bir yazı yazılabilir bu konuda , diğer forumun iskeletini kurma çalışması yaptığım için şimdilik kısaca yanıtlamaya çalışayım.

Sezgi ismini verdiğimiz özelliğimizin beynimizin sağ bölümüyle bağlantılı olduğunu söyleyebiliriz sanırım.

Merküryen kişiliklerde sağ beyin ile sol beyin arasındaki İLETİŞİMİN oldukça aktif olduğunu düşünüyorum , herhalde leb demeden leblebiyi anlayabilme potansiyelleri buradan geliyor ;)

oysa sağ beyine has sezgi gibi , imajinasyon gibi özellikler deyince aklıma öncelikle kollektif gezegenler geliyor.

ben olsam 1.sıraya Neptünü koyardım bu konuyla ilgili..

Plütonun röntgen gibi insanların içini gören sezgi gücünü

+

Uranüsün elektrik akımı gibi zihinlerde çaktığı ampulleri ( ampulü icat eden Edison'da bir Uranyendir gülücük )

unutmamak lazım tabii ki..

-------------

kişisel gezegenlerden Ay ve Merkürün , Kollektif gezegenlerle yaptığı güçlü bağlantılarında sezgi gücüne işaret edebileceğini söyleyim.
örneğin ; Ay-Neptün Kavuşumu yada Merkür-Plüto Karesi yada Merkür-Uranüs bağlantıları..
coolhandsome Yazılan:
aeon Yazılan:yıldırım pluto ay bağlantılarını buraya koyabilir miyiz?

Bence de Pluto-Ay bağlantıları Top 3 te olmalı sezgileri ele alıyorsak..

evet Ay-Plüto bağlantılarının güçlü sezgiler verebileceğini söyleyebiliriz ancak her potansiyelin GÖLGELERİNİ dikkatlerden kaçırmamakta fayda var.

Ay-Plüto kombinasyonu olan kişileri , bazı zamanlarda etrafındaki insanlar hakkında paranoya derecesinde olumsuz içsel değerlendirmeler üretebilirler ve bunu sezgiyle karıştırabilirler.

melis_bk

Astroloji ile ilgili öğrendiğimi düşündüğüm kadarıyla sezgi kapasitem fena sayılmaz ancak sezgi akılsal temele oturtmaya çalıştığında kimyası bozulan akılsal değerlendirilmediğinde gölgesine kapılmanın kolay olduğu bir algı biçimi.Ben yıllardır dozunu ayarlayabilmiş değilim,bazen öyle kuruntular salıyorum ki yüreğime baştan ayağa akıl kesilsen temizleyemiyorum gölgelerini...
yükselen balık olarak sezgilerimin kuvvetli olduğunu söyleyebilirim ilk gördüğüm birinden negatif elektrik almışsam o kişiyle görüşmemi sürdürmem deneyimlerimle mevcutur aynı hatayı tekrarlamanın gereği yok..sevdiklerimin ve yakın çevremin haytında oluşan terslikleri olumsuzlukları hissedebilme yeteneğim var aslında yetenekmidir yoksa sadece çok duyarlı olmaylamı alakalı onuda çözebilmiş değilim...ayrıca ben her ne kadar inanmasamda yakın çevrem eğlence olsun diye baktığım fallara garip bir inanaç duyar..

* On ikinci, dördüncü ve sekizinci evlerde yerleşik gezegen vurguları.

* Jüpiter'in (düşüşte olmadığı bir burcu da işin içine katalım) bu evlerin herhangi birindeki konumlanışı.

* Kavuşum (enerji birliği) + 180 (zıt kutuplar birbirini çeker mit'i, üstelik bu açı kalıbı zor olarak tanımlansa da, nihayetinde bir ''akış'' söz konusudur diye biliyorum.)

* İçselliği başarıyla temsil eden kollektif gezegenlerden birinin -örneğin Plüto ya da Neptün gibi- harita sahibinin yaşamındaki hareket alanı olan köşe evlerden birinde bulunması...

vb. kombinasyonların olasılık şansı bulunacağını düşünüyorum.

''Sezgisel oluş''un benim sözlüğümdeki tanımı, sürekli farkındalık kazanmaya duyulan tutku ile bir.

Ki, Güneş - Merkür kavuşumu, 12. ev + Jüpiter, 12. ev + Ay - Neptün Biquintile potansiyellerini haritasında barındıran biri olarak, ''sezgi'' yaşamım için önemli bir anahtar kavram.

Genellikle (belki de bir Ay İkizler'i olarak) gözlem yetimi kullanma ihtiyacındayımdır. Yükselen Boğa olarak da, azımsanmayacak bir duyusallık ihtiyacından söz edebiliriz.

Bu bağlamda, safi ''kendiliğinden oluşagelen'' ve ''statik'' bir sürecin tanımında bulunmamakta benim için. Algıladığımız en minimal varoluştan - evrensel varoluşa doğru büyüyen bir anlam keşfi arzusunun ilk adımı ile başlıyor sezgi...
Sezgilerim güçlüdür gerçekten bunun nedenini astrolojik olarak neye bağlamalıyım bilmiyorum ne hissediyorsam karşılaşıyorum..Özellikle son birkaç aydır ne istiyorsam en ufaktan en büyük isteğe kadar isteklerin nasıl ve ne zaman yerine geldiği , sıralaması, hangisi önce hangisi en son olacağı konusunu hissediyorum ve yaşıyorum hissettiğim dozajda..içimde nefret duygusunu barındırmadığımdan dolayı sezgilerimin güçlü olduğunu düşünüyorum..
Sayfalar: 1 2 3 4 5
Referans Adresler