Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: 4.Ev
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Serena Yazılan:bir şey çok dikkatimi çekti. 4. evin bulunduğu burç, incelediğim haritalarda kişinin ailesinden en çok önem verdiği ya da en çok paylaşımı olan kişinin burcuyla örtüşüyor.
örneğin benim 4. evim aslan burcunda. babam vefat etti ve annem aslan burcu. aile demek benim için annem demek. bir arkadaşımın yengeç burcunda. keza o da benimle aynı durumda ve yengeç burcu olan annesiyle birlikte yaşıyor. abimin 4. evi balıkta ve ailede en çok bana düşkündür. onun için aile demek , ben demek.
bu yönde bir gözlemim var. ne diyorsunuz ?

yorumunuzu okuduktan sonra küçük bir araştırma yaptım ve evet, kesinlikle haklı olmalısınız zira baktığım beş haritanın beşide bunu doğrular nitelikteydi.. gülücük
Şöyle ki, çocuğun 4.evinde Satürn varsa, ebeveynin haritasında Güneş Oğlak'ta, Oğlak Yükselen veya Güneş-Satürn kavuşumu olabilir. Uyumsuzluk varsa; çocuk ebeveyni gerçekte olduğundan farklı bir şekilde görme eğilimindedir. Bu durum ebeveyn üzerinde dönüştürücü bir etki yaratabilir. Çocuk ebeveyni sevgisiz bir insanmış gibi algılıyorsa, ebeveyn zaman içinde hissettiği hayal kırıklığı nedeniyle çocuğa karşı daha sert bir tutum geliştirebilir.

benımde 4.evimde satürn oğlakta bu yorum aynen gecerlidir annemın dogum tarihi belli degıl ama tam bir satürn kişiliği var bence..:(

ve neptün 3.evin sonu 4.evde sayılır
k.ay dügümü 4evde
teraazziii Yazılan:Şöyle ki, çocuğun 4.evinde Satürn varsa, ebeveynin haritasında Güneş Oğlak'ta, Oğlak Yükselen veya Güneş-Satürn kavuşumu olabilir. Uyumsuzluk varsa; çocuk ebeveyni gerçekte olduğundan farklı bir şekilde görme eğilimindedir. Bu durum ebeveyn üzerinde dönüştürücü bir etki yaratabilir. Çocuk ebeveyni sevgisiz bir insanmış gibi algılıyorsa, ebeveyn zaman içinde hissettiği hayal kırıklığı nedeniyle çocuğa karşı daha sert bir tutum geliştirebilir.

benımde 4.evimde satürn oğlakta bu yorum aynen gecerlidir annemın dogum tarihi belli degıl ama tam bir satürn kişiliği var bence..:(

ve neptün 3.evin sonu 4.evde sayılır
k.ay dügümü 4evde

aa ilginçmiş buu gülücük ama benim annem de aşırı disiplinli biridir ama hiçbier satürn vurgusu yok ne benim haritamda e de onun haritasında..sadece bir yükselen oğlak o da kesin deil yay da olabilir..
Benimde 4. evimde mars ve plüto var ve ikiside akrepte babamla ve hatta tüm erkeklerle problemim olduğunu söyleyebilirim.Biraz feminist bir bakış açısına sahibim acaba 4. evimin konumuyla alakalı olabilirmi diye düşündüm?
(01-22-2010 09:25 PM)antigone Yazılan: [ -> ]Benimde 4. evimde mars ve plüto var ve ikiside akrepte babamla ve hatta tüm erkeklerle problemim olduğunu söyleyebilirim.Biraz feminist bir bakış açısına sahibim acaba 4. evimin konumuyla alakalı olabilirmi diye düşündüm?

Tabi genelleme yapmak doğru değil ama şu mesajı okuyunca burnuma Kova kokusu geldi nedense.:D venüs kova(yükselenle zıt açı)Aslında böyle şeyleri tahmin etmekte fazla iyi değilimdir de.

Şimdi tabi baba denilince ilk bakacağımız yerler 4. ev ve gece doğumlu olduğun için saturn(gece haritalarında saturn baba göstergelerindendir).

ilk bakışta dikkat çeken bir 4. ev pluto konumun var.Ve bu pluto yükselenle(sen) + 1. ev ile birleşmiş ay ile kare açı yapmış.
Ki ayrıca yine marsta 4. evde yerleşmiş.İki güç temalı gezegen 4. evde yerleşmiş.Belki otoriter güç takıntılı bir baba olabilir.Güç , otorite kimin dediği olacak mevzuları dönebilir.Ki plutonun yaptığı kareler gerilimi ve sürtüşmeyi artırır.Ama buna rağmen bir şekilde babanın nasıl desem vasıflı birisi olduğu izlenimi de oluştu bende.(güçlü yada konum sahibi de diyebiliriz)
Saturne baktığımızda ise 5. evde yerleşimini görüyoruz.Hımm aslında belki senin belirttiğin şeylerden dolayı ön yargı oluşmuş olabilir bende.Aklıma şu geldi .Zevkler konusunda kısıtlama veya bulunduğu burcuda hesaba katarak eğlence ,zevk , aşk(5. ev konuları) konularında babanın sürekli nasihat verme yada ahlaki yargılamada bulunma durumu olabilir.Ama ilginç şekilde saturn uranus ile birleşmiş.Bu arada erkeklerle genel olark problemli bir durum var demişsin ama ani bir aşk evliliği yapabilirsin :D (7. ev yöneticisi 5. evde uranus ile birleşmiş)Eğer bu satur+uranusu iki şekilde yorumlarsak.Yenilikçi , aydın , egzantrik bir baba.Yada böyle bir çocukla uğraşmak zorunda kalan bir baba durumu ortaya çıkıyor.E tabi o kadarını bilemiyorum

Diğer saturnle ilgili bir durum .Saturn merkür-mars orta noktasında.Ki sadece babayla alakalı değil.Tatışmalarda sorunlar,kısıtlamalar , düşüncelerin eylemselleşmesinde korkular ve engeller oluşabilir.

Feminizme gelince her kova etkili insanın içinde muhalif bir insan yatar.Onunla yaşamayı öğrenmeli ve çevremizdekileride alıştırmalıyız.Toplumun genel huzuru açısından yani.dil çýkarma

Şüphesiz haritamızda her gezegen , açı oldukça önemlidir.Ama 4. ev yerleşimleri iç huzurla çok alakalı bence.4. evdeki gezegenlerimizi iyi analiz etmeliyiz.Açığı gediği varsa elimizden geldiğince gidermeliyiz.Yoksa içimizde bir yer hep kazınıp durur .
Aslında otoriter güçlü babadan ziyede ''zayıf baba'' durumu söz konusu. Ama aile içindeki sürtüşmeler çok doğru.
Son paragrafında da söylediğin gibi 4. ev çok önemli en azından benim kişilkik organizasyonumda çok öenmli bir yere sahip olduğunu astrolojiyle ilgilendiğimden beri farkettim. Yaklaşık olarak üç senedir aile kaynaklı problemlerimle yüzleşiyorum ve çok yol katettiğmi düşünüyorum.

aeon

(06-03-2010 07:17 PM)misnur Yazılan: [ -> ]
(11-08-2009 04:30 PM)Daily Yazılan: [ -> ]
Serena Yazılan:bir şey çok dikkatimi çekti. 4. evin bulunduğu burç, incelediğim haritalarda kişinin ailesinden en çok önem verdiği ya da en çok paylaşımı olan kişinin burcuyla örtüşüyor.
örneğin benim 4. evim aslan burcunda. babam vefat etti ve annem aslan burcu. aile demek benim için annem demek. bir arkadaşımın yengeç burcunda. keza o da benimle aynı durumda ve yengeç burcu olan annesiyle birlikte yaşıyor. abimin 4. evi balıkta ve ailede en çok bana düşkündür. onun için aile demek , ben demek.

yorumunuzu okuduktan sonra küçük bir araştırma yaptım ve evet, kesinlikle haklı olmalısınız zira baktığım beş haritanın beşide bunu doğrular nitelikteydi.. gülücük

Benim 4. evim yay burcu,ablam da yaydır.Paylaşım berbat,iletişim çarpık...Venüsümle jüpiterimin karesi olması işaret ediyor diye bir yorum yaptım kendimce...(yavaştan başladım artık yorumlamaya)
Tutmuş mu?utandým

3.ei kesen burç , 3.evdeki gezegenler ve açıları , 3.ev yöneticisi gezegen ve açıları ve merkür kardeşleri simgeler verygood

4.ev yuvaya ve köklere karşılık gelir.

aeon

(06-03-2010 08:11 PM)Sniper Yazılan: [ -> ]Aeonun yazdıklarına binaengülücük Misnur seninde 3.evin Akrep..3.evde Akrep-Plüto.. yada 3.ev yöneticisinin Plütoyla açıları.. yada Merkürün Akrepte olması veya Plütoyla açıları, kardeşlerle sorunlar/krizlere sebep olabiliyo... birazcıkta kendimden biliyorumgülücük

benim hem 3.ev yöneticisi hem de merkürün plutoyla karesi var.

ilginçtir kardeşimin pluto 1 .evde ve ayla karesi var.
onu plutonik gizli kapaklı bir çocuk algıladım.

onun 3.evinde uranüs neptün var ve merkürüne kare bakıyor.
bana abi sen manyak mısın der arasıra.:D

astroloji tutar :D
(09-04-2009 04:41 PM)Serena Yazılan: [ -> ]bir şey çok dikkatimi çekti. 4. evin bulunduğu burç, incelediğim haritalarda kişinin ailesinden en çok önem verdiği ya da en çok paylaşımı olan kişinin burcuyla örtüşüyor.

Senin 4. evin Aslan, Annenin Aslandaki Güneşi eşleşim haritasında senin 4. evini aydınlatıyor olabilir.Aynı şekilde abinin de 4. evini senin Balıktaki Güneşin aydınlatıyordur.Bence senin anlatmak istediğin durumun böyle bir açıklaması olabilir.
Burcunuz Dergisinde Gülten Suveren evli bi kadınla sevgilisini yorumlarken: Onun 4. evi Kova ve sizin Güneşinizin 4. evine düşüyor.O sizinleyken çocukluğuna dönüyor,kendisini doğduğu büyüdüğü ortamda hissediyor gibi bir şeyler yazmıştı.Oradan aklımda kalmış bu bilgi.
nin.me.sar.ra, çok teşekkür ederim cevapladıgınız için çiçek
ben bu sonuca vardıgımda, henüz daha yeniydim astrolojide. pek bilgim yoktu. şimdi okuyunca kendi yazdıgım bana da çok mantıklı gelmedi açıkçası. zaten 4. ev konusuna pek hakim değilim. yorumlamakta en güçlük çektigim evdir.
hep ileriye bakan koç etkisinden olabilir, çekirdek ve köklere olan eğilimi tam olarak anlayamıyorum. anlamsız mı buluyorum acaba makara
teşekkürler utandým
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Referans Adresler