Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Kompozit Güneş & Kompozit Ay
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7
Kompozit Harita ; iki kişinin doğum haritasında ki gezegen konumlarının orta noktalarını alarak çıkardığımız üçüncü harita oluyor.

A kişisiyle B kişisinin kompozit güneşini hesaplamak için , A kişisinin Güneşinin burç ve derecesiyle , B kişisinin Güneşinin burç ve derecesi arasındaki orta noktayı hesaplarız.

Örneğin A kişisinin Güneşi 5 derece Aslan , B kişisinin Güneşi 5 derece Terazi olduğunda ,

A ve B kişilerinin Güneşleri arasında tam olarak 60 derecelik açı ( mesafe ) olacaktır.
Bu mesafenin yarısı ( ortası ya da orta noktası ) 60 / 2 = 30 olacaktır.
5 derece Aslandan 30 derece ilerde , 5 derece Teraziden 30 derece geride olan nokta tam olarak 5 derece Başak burcuna denk gelir.
Öyleyse A ve B kişilerinin Kompozit Güneşi = 5 derece Başak olacaktır.

Aynı yöntemle Kompozit Ay , Kompozit Merkür , Kompozit Venüs , Kompozit Mars ve diğer unsurları tespit edebilirsiniz.

* Kompozit Haritaya , ilişkinin haritası denilebilir.
Burada ilişkiyi sanki üçüncü bir varlık ( iki kişinin ortak sinerjisi olan bir yapı ) olarak görmek doğru bir yaklaşım olacaktır.

* Kompozit Haritada en önemli iki faktör , Kompozit Güneş ve Kompozit Ay olacaktır.
Bu iki unsur , ilişkinin TEMEL yapısını , TEMEL ihtiyaçlarını ifade edecektir.

Mantığı anlamak için basit bir örnek verelim.

Kompozit Güneş ( ya da Ay ) İkizler veya Yay burçlarında olduğunda ;

İlişkinin etrafa açılmaya , gelişmeye , değişimler göstermeye ihtiyacı olacaktır. Çiftler birbirlerinden çok şey öğrenebilirler. Birlikte seyahatler yapmak onlara iyi gelebilir.

Venüs

Kompozit harita kişilerin yaşadıkları ilişkinin diğerleri tarafından algılanışını tanımlayan bir haritadır. İlişki boyutunda diğerleri, bu ikilinin ilişkisini gezegenlerinin orta noktalarının etkileşimi ile algıladıklarının göstergesidir. İlişki dışardan nasıl görülüyor, bu ikili dışarıya ilişkilerini nasıl yansıtıyor?? İşte ilişkilerde kompozit harita aracılığı ile bunu anlayabiliriz.
Erkeğin güneşi ve bayanın ayı, erkeğin marsı ve bayanın venüsü, veya erkeğin ayı, bayanın güneşi, erkeğin marsı ve bayanın venüsü gibi arta noktaların hesaplamaları eşliğinde karşılıklı haritalar elde edilebilir. ancak bir haritada erkeğin güneşi daha baskın ve bayanın güneşi daha pasifse bu ilişki uyumlu kabul edilir. Aynı şekilde bayanın ayı daha baskın ve erkeğin ayı daha pasifse ilişki açısından yine uyumlu kabul edilir. Ancak bayanın güneşi ve erkeğin ayı daha etkili olduğunda ilişki içinde roller değişecek ve lider rolünü bayanın üstlendiği algılanacaktır. Detaylara bu şekilde yaklaştığımızda ilişkinin boyutunu daha iyi algılayabiliriz.
yıldırım verdiğin örnekte olduğu gibi güneş terazi ve güneş aslan nasıl bir araya gelip başak olup sadeleşiyorlar bana ilginç geliyor..
sevgili yonca, yukardaki yazına güneşelrin ve ya ayların üstünlüğünü eril veya dişil olduklarına göre mi anlarız?

balık ve başağın birbirine üstünlüğü var mı?
(12-14-2010 04:48 PM)Nâr Yazılan: [ -> ]yıldırım verdiğin örnekte olduğu gibi güneş terazi ve güneş aslan nasıl bir araya gelip başak olup sadeleşiyorlar bana ilginç geliyor..

Kişiler Başak olup sadeleşmiyorlar , böyle bir ilişkinin yapısını Başak burcuyla açıklayabiliyoruz.
Çiftlerin bu ilişkide tevazuyu , birbirlerine katkı sunmayı , fedakarlığı deneyimlemeleri gerekebilir.
(12-14-2010 03:21 PM)bu şarkı yarınlara Yazılan: [ -> ]diğer durumlara yer verecek misin? forumda bu konuda pek yazı yok

Müsait olduğumda birşeyler karalayabilirim tamamdır verygood
(12-14-2010 08:22 PM)Yıldırım Yazılan: [ -> ]
(12-14-2010 04:48 PM)Nâr Yazılan: [ -> ]yıldırım verdiğin örnekte olduğu gibi güneş terazi ve güneş aslan nasıl bir araya gelip başak olup sadeleşiyorlar bana ilginç geliyor..

Kişiler Başak olup sadeleşmiyorlar , böyle bir ilişkinin yapısını Başak burcuyla açıklayabiliyoruz.
Çiftlerin bu ilişkide tevazuyu , birbirlerine katkı sunmayı , fedakarlığı deneyimlemeleri gerekebilir.

peki bu başaklık fedakarlık mesela
ilişkinin doğasında kendiliğindenmi vardır, öğrenmeleri gereken durum mudur ?
Peki Yıldırım;

Şöyle bir durumda nolur?

İlişkinin kompozit haritasını çıkarırken örneğin partnerin güneşi 14 derece balık benim güneşim 7 derece aslan ise;

- 7 derece aslandan 14 derece balığa giderken 217 derece gitmiş oluyorum.217/2=109 ise; orta nokta burdan 26 derece akrep çıkıyor.

- Diğer taraftan 14 derece balıktan 7 derece aslana gittiğimde 143 derece gitmiş oluyorum.143/2=71,5 ise;burdan orta nokta 28 derece boğa çıkıyor.

kompozit haritamın güneş burcu hangisi sence?
(12-15-2010 02:39 AM)panel Yazılan: [ -> ]Peki Yıldırım;

Şöyle bir durumda nolur?

İlişkinin kompozit haritasını çıkarırken örneğin partnerin güneşi 14 derece balık benim güneşim 7 derece aslan ise;

- 7 derece aslandan 14 derece balığa giderken 217 derece gitmiş oluyorum.217/2=109 ise; orta nokta burdan 26 derece akrep çıkıyor.

- Diğer taraftan 14 derece balıktan 7 derece aslana gittiğimde 143 derece gitmiş oluyorum.143/2=71,5 ise;burdan orta nokta 28 derece boğa çıkıyor.

kompozit haritamın güneş burcu hangisi sence?

28 değil 26 derece Boğa olmalı orta nokta ( kısa olan mesafeyi alıyoruz yani 217 olanı değil , 143 olanı alıyoruz )
(12-14-2010 11:12 PM)Nâr Yazılan: [ -> ]
(12-14-2010 08:22 PM)Yıldırım Yazılan: [ -> ]

peki bu başaklık fedakarlık mesela
ilişkinin doğasında kendiliğindenmi vardır, öğrenmeleri gereken durum mudur ?

bence her ikisi de..örnek vereyim her insanın yanında değişik bir özelliğimiz ortaya çıkabilir bazılarının yanında normalde çekingen biriyken aktif bir tavır içine girebiliriz(mars etkisi olabilir kompozit güneş koç)bazısının yanındayken kendimizi güvende hissedebiliriz( boğa etkisi) bazısının yanında estetik duygular ön plana çıkar,eğlenilir beraber(kompozit güneş terazi) yani kişi istemesede o durumun içinde bulur kendini öyle hisseder hem de bu yolla mutlaka bişeyler de öğrenir
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7
Referans Adresler