Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: Kişisel bakımlar ve dış görünüşde değişiklikler için uygun transitler ?
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2
Evet siteyi biraz kurcaladım sadece venüsün 1. Eve geçmesi bana mantıklı geldi ancak güzellik ve kişisel bakım transitleri hakkında bu konuda toplanalım istedim. Bildikleriniz varsa paylaşabiliriz.

Ne zaman kuaföre gidelim saçlarımızı boyayalım veya cilt bakımından saunalara koşalım veya fotoğraflarda güzel cıkalım. (Tamamen bağımsız bir soru yani tabiki istediğimiz zamanda gideriz ancak gün olur daha güzel olur belki o transit esnasında farkında olmadan attığımız bir tweet paylaşılabilir bunları merak ettim )

Benim aklıma gelenler ;
Venüs 1. Eve giriş yapması ;
Tr. Venüs jupiter kavuşumu belki şans getirebilir (ben saçımı sarıya boyattığımda yükselen jupiterden kare alıyordu. Ve daha önce yaptığımda yakışmasına rağmen berbat olmuştu )
Venüs balık veya venüs aslan transitleri (venüs aslan özellikle kuaförden cıkmazmış gibi bi çağrışım yapıyor)
(03-18-2016 10:17 PM)Alejandro Yazılan: [ -> ]Evet siteyi biraz kurcaladım sadece venüsün 1. Eve geçmesi bana mantıklı geldi ancak güzellik ve kişisel bakım transitleri hakkında bu konuda toplanalım istedim. Bildikleriniz varsa paylaşabiliriz.

Ne zaman kuaföre gidelim saçlarımızı boyayalım veya cilt bakımından saunalara koşalım veya fotoğraflarda güzel cıkalım. (Tamamen bağımsız bir soru yani tabiki istediğimiz zamanda gideriz ancak gün olur daha güzel olur belki o transit esnasında farkında olmadan attığımız bir tweet paylaşılabilir bunları merak ettim )

Benim aklıma gelenler ;
Venüs 1. Eve giriş yapması ;
Tr. Venüs jupiter kavuşumu belki şans getirebilir (ben saçımı sarıya boyattığımda yükselen jupiterden kare alıyordu. Ve daha önce yaptığımda yakışmasına rağmen berbat olmuştu )
Venüs balık veya venüs aslan transitleri (venüs aslan özellikle kuaförden cıkmazmış gibi bi çağrışım yapıyor)

Benim haritam güzellik ve bakım için ne diyor bakar mısınız ? 4 haziran 1995 1 : 25 kayseri
Transit ay'ın aslan burcuna geçişi bakım güzellik için müsait oluyor. Aynı şekilde ay'ın kova transiti marjinal değişimlere ruhumuzun daha yakın olmasını sağlıyor.

Dip not olarak: ay'ın aslan'da olduğu hiçbir zaman canlılık gösteremiyorum ki ay aslandan beklenenlerden biri bu aslında. Benim natal ay da aslan olmasına rağmen 12.evde oluşuna bağlıyorum.
(03-18-2016 11:23 PM)cero Yazılan: [ -> ]Transit ay'ın aslan burcuna geçişi bakım güzellik için müsait oluyor. Aynı şekilde ay'ın kova transiti marjinal değişimlere ruhumuzun daha yakın olmasını sağlıyor.

Dip not olarak: ay'ın aslan'da olduğu hiçbir zaman canlılık gösteremiyorum ki ay aslandan beklenenlerden biri bu aslında. Benim natal ay da aslan olmasına rağmen 12.evde oluşuna bağlıyorum.

Hahaha ben ay kovadayken saçımı platin yapmıştım ve yanmıştı . Aslında kadın erkek ayrımı yapmam böyle mevzularsa karşı da çıkarım ayrım yapana bir venüs kova olarak ancak ben bile kendime yakıştıramayip 1 hafta sonra siyaha boyatmıştım. Sonuç : 1 avuç saç kaybettim

Ben ay takvimi tutuyorum ve 12. Evim boğa , ay boğada olduğunda tek ortak nokta kesinlikle dış sebeblerden ağlıyorum . Ay oğlak olsamda ağlayabiliyorum. Kesinlikle düşmanlar canımı sıkmış olmalı !
Ay'ın üzerimizde çok büyük bir etkisi var.
Ben saçlarımı ya Ay başaktayken yada Ay terazideyken kestiririm.
Teraziyi, venüs yönettiği için berberin beceriksizliğine karşı yardımcı olmaya çalıstığını farkettim. gülücük başak burcu ise zaten o doğal, dalgalı saçlarıyla meşhurdur.
Eğer saçların dolgun ve çok olmasını istiyorsak ay'ın aslanda olduğu gün bize yardımcı olacaktır.
Henüz denememiş olsam da su burçlarının gününde saçımıza yaptiğımız herhangi bir işlem olumsuz sonuç verebilirmiş. Mesela saçınızı ay, akrep balık ve yengeçteyken boyarsanız, boya çok çabuk akar gider.

Güzellik maskeleri içinde, ayın boğada veya terazide olmasını bekliyorum. Maskelerin etkilerini ikiye katladığını farkettim.
(06-20-2016 10:33 AM)İçimizdeki gökyüzü Yazılan: [ -> ]Ay'ın üzerimizde çok büyük bir etkisi var.
Ben saçlarımı ya Ay başaktayken yada Ay terazideyken kestiririm.
Teraziyi, venüs yönettiği için berberin beceriksizliğine karşı yardımcı olmaya çalıstığını farkettim. gülücük başak burcu ise zaten o doğal, dalgalı saçlarıyla meşhurdur.
Eğer saçların dolgun ve çok olmasını istiyorsak ay'ın aslanda olduğu gün bize yardımcı olacaktır.
Henüz denememiş olsam da su burçlarının gününde saçımıza yaptiğımız herhangi bir işlem olumsuz sonuç verebilirmiş. Mesela saçınızı ay, akrep balık ve yengeçteyken boyarsanız, boya çok çabuk akar gider.

Güzellik maskeleri içinde, ayın boğada veya terazide olmasını bekliyorum. Maskelerin etkilerini ikiye katladığını farkettim.

Çok ama çok mantıklı geldi bana. Ben ay terazideyken çok fazla olumsuz transit yaşıyorum ve sürekli eskiden o tarihlerde saç kestirdiğimi farkettim. Yani güneşten karşıt natal aydan kare alıyor (koç burcuyum ay burcum oğlak ve terazideyken aslanın evi 5. Evden geçiyor) o yüzden sürekli ay teraziye denk geldi saçlarım. Boyatma konusunda sürekli ay kova transitim. Mavi sarı ve siyah denedim hepsi ay kovada. ay aslanı hiç denemedim ama ay yaydayken kestirmiştim kıvır kıvır olmuştum. Kıvırcık saçlı yükselen ikizlerdenim.
güzel paylaşım ve yorumlarınız için teşekkürler..
(06-29-2016 04:18 PM)surviving Yazılan: [ -> ]Dış görünüşe etki eden birçok etmen olabilir. Kişi dış görünüşünü değiştirmek istiyorsa mükemmel bir anı beklememeli. Astrolojik olarak nasıl görünmek istediğinize karar verin. Mesela ben aslan gibi görünmek istiyorum. Aslan burcunun temsil ettiği fiziksel özelliklerin ne olduğunu bulun. Mesela dalgalı saç aslan burcunun temsil ettiği fiziksel özelliklerden olsun. Uygun zamanı belirleyin. Doğumharitanızda nerede aslan burcu olduğunu bulun sonra da o yerlerin transitlerle nasıl etkiler aldığına bakın. Uygun transitleri bulduğunuzda kuaförünüze aslan burcu gibi olmak istediğinizi söyleyemeyeceğiniz için dalga saç istediğinizi net bir şekilde söyleyin.
Örnekler:
Natal güneş, venüs aslan 11. ev
Natal ay boğa 8. ev
Natal uranüs kova 5. ev
Yükselen terazi
Transit güneş balık 6. ev
Transit venüs kova 5. ev
Transit ay ikizler 9. ev
Bu kişi kovamsı görünmek istesin. Kova burcu kıvırcık saçı temsil etsin.
Sırayla incelenecekler
1- Uranüs konumu transitleri ve bağlantıları (Ne istediğini anlamak için) (Örneğin özgür olmak, bireysellik)
2- Venüs konumu transitleri ve bağlantıları (İstenilen durumu venüsyen bir şekilde göstermek için)
3- Ay ve Güneş (İlk adımı atabilecek güveni bulmak için)
4- Gerekirse diğer gezegenler (Önemli açılar, transitler vb.)
Yoruldum incelemesini de siz yapın :D

Surviving doğru söyle uranüs kova mısın ? yoksa neden bu kadar zekiyiz :D gerçekkten bayildim not ettim hatta şimdi benden yürüyelim yükselenim ikizler . kesinlikle ikizler gibi görünmek isterim bunu bitek bende sanıyordum bunu nerden anladım çünkü ikizler burcu yükselenli insanları içten içe çok kıskanıyorum bence olmak istediğim insan o oyüzden .
şimdi benim ikizler vurgularım için merkür , 3.ev , 11. ev (merkür orda)
birde ikizler yükseleninin uranüs dekanında doğduğumdan uranüse bakmalıyım .
Bana transit Plüton'un Venüs'üme 60 derecelik açı yaptığı zamanlar çok iyi gelmişti. Dönüşüm yaşamıştım :D
(07-06-2016 05:59 PM)Pegasus Yazılan: [ -> ]Bana transit Plüton'un Venüs'üme 60 derecelik açı yaptığı zamanlar çok iyi gelmişti. Dönüşüm yaşamıştım :D

Ben onu çocuklukta kaçırdım sanırım :D plüto yaydayken başıma gelmiş olmalı :D plüto kovaya geçtiğinde belki kavuşum yaşarım heralde yaşlanınca bi değişicem. Belki şu aralar 30* yaşıyorumdur. 45 de yaşamış olabilirm
Sayfalar: 1 2
Referans Adresler