Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.

Tam Görünüm: OĞLAK ERKEĞİ
Şu anda Hafif Görüntüleme modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8
Miss Merkury Yazılan:
optimus_prime Yazılan:oğlaklar satürn etkisindenmidir nedir artık etraflarına negatif bir enerji yayarlar..yani hiçbirsey yapmamıs bil olsanız sizden hoslanmayabilirler..bence siz bunu kabul edin ve kendinizi ileri atmayın fazla yoksa sonra üzülebilirsiniz..koc ve oglak ikisde öncü burctur bu yüzden bu konuda zorlanabilirsiniz..

Peki sevilen burç hangisidir.Sevilir sosyal ortamlarda hemen belli olur.Güvenilir ama çok fazla sıcak duygulara girmez.??

ateş burçları sevilir genelde..onlar enerjilerini daha iyi ifade ederler..her burcun hayatta basarılı oldugu alanlar farklı oluyor..ben ateş burcları en iyi burclardır demıyorum ama en cok sevilen burclar onlar gibi gözüküyor..gülücük
hava burçları yüzeyseller ondan sevilirlerler..

aeon

kadın ruhundan anlayhan yegane burç
çok duygusal
kariyeri ve aşkı arasında kalırsa aşkını seçer koptum.w
çok hassas bir kalbi vardır.otoritesi olsun ,insanları kırmamak için uyguluyamaz bile. gülücük)
planlarını dinleyince hayran olmamak elde degil. arkadasım var 21yasında oglak burcu,26yasında (burası onemli) ''asık olup'' evlenicem dedi. bu nasıl iradedir gercekten tebrik etmek lazım :D

aeon

holybomb Yazılan:planlarını dinleyince hayran olmamak elde degil. arkadasım var 21yasında oglak burcu,26yasında (burası onemli) ''asık olup'' evlenicem dedi. bu nasıl iradedir gercekten tebrik etmek lazım :D

koptum.w

aslında olayın özü korkulara dayanır.
oğlak, hayata brşeyler başarmak için gelmiştir.toplumsal bir burçtur . toplumun önünde saygın yetkin bir kişi olmak için uğraşır.(unutmamak gerekir, 10 ev kariyer evi ve kişinin kendisini zirvede hissettiği yerdir.)

oğlağın zaman korkusu vardır.
belli sürede, belli bir amacın varsa ve bir şeyi istersen bu korkun oluşur.
işte, oğlak veya satürnün ilişki bazında zorlanması da bunlara dayanır.
herşeyi mantık çerçevesinde görmek toplumsal alanda saygın bir kişi olduktan sonra aşkın geleceğine inanmak ve aşkı da belli kalıplara oturtmak ve bunlara paralel
, toprak elementine has güven ve sadakat ihtiyacı...

tüm bunlar yine yaşamdan korku duymasına sebep olur.
aşktan korkmak; ya beni terk ederse , ben başarılı değilim ya onun yanınıda çirkin durursam vs..
türlü vesveselerle kendisini yer.
herkes, ilişki yaşamak için çok başarılı iş adamı olmak zorunda değildir. ama oğlağa bunu anlatamazsın.

korkularının temelini, başaramama ve zaman korkusu oluşturur.
fight club ta edwart norton şöyle der. (ev eşyaları ve hayatı için)
"tam tamaladım derken , yine bir eksik çıkıyor."
tyler, ona ,"mükemmel ve bütün olmaya çalışlma" der.
bir oğlağa verilecek en iyi tavsiye ...
bu şekilde hayattan korku biraz geçer.
en yakın dostum can yoldaşımın burcu
başaramama korkusu aşırı derecede bide bu oğlakların genelimi bilmem ama
çok fazla maddiyat düşkünü para yoksa hayat yok şeklinde yaşayan insanlarmış gibi geliyor
-SH7- Yazılan:en yakın dostum can yoldaşımın burcu
başaramama korkusu aşırı derecede bide bu oğlakların genelimi bilmem ama
çok fazla maddiyat düşkünü para yoksa hayat yok şeklinde yaşayan insanlarmış gibi geliyor

şöyle tanımlarsak daha doğru olacaktır ;

Oğlak burcu maddiyata ve statüye önem verebiliyor çünkü güvenceye ihtiyaç duyabiliyor.
Oğlak burcunun en büyük egosal ihtiyaçlarından biri SAYGI görmektir diyebiliriz.
ve Saygı görmek için daha zengin daha başarılı olmak zorundaymış gibi içgüdüsel bir yaklaşım taşıyabiliyor.
maddiyata pek önem vermeyen ( Neptün , Balık vb. etki taşıyanlar ) bazı Oğlaklarda var elbette.
ama yakından bakınca bu tip maddiyata önem vermeyen Oğlaklarda bile , Saygı görmenin alternatif yollarını gözlemleyebiliyorsunuz.
örneğin memur konumunda olan sade vatandaj bir Oğlak , komşularına ve çalışma arkadaşlarına saygılı bir tutum ve BİR BABA İMAJI ( mafya babası değil ) sergileyebiliyor.
yani konunun özünde maddiyatçılıktan ziyade , güvence ve saygı ihtiyaçları yatıyor diyebiliriz.

aeon

[Resim: oglak71.th.jpg]

bu resim çok küçük başka bulamadım ama dikkatli bakınca gerçekten çok güzel.

aeon

aeon Yazılan:[Resim: oglak71.th.jpg]

.

küçüklükten beri taşıdığı zirve iç güdüsü ;
resimde görülmese de , hepsi yılan kertenkele gibi hayvanları eziyor.bunlar ne olabilir ?
sanırım oğlağı zirve yolunda ayartabilecek nefsani duygular onları eziyor.
bir kişi , zirveye çıkan keçiye imrenerek bakıyor.
altta satürn var. kayanın içinde oğlağın artık gölgesi herhalde ,hayattan keyif alamayan aksi ihtiyar ,kendisini duvarlarına hapsetmiş , karamsar...
aynı zaman da zirveye çıkamayan oğlak olarak da düşünebiliriz.

ve zirvedeki oğlak ;
kendisini saygın ve yetkin hissettiği duruşundan belli.güneşi artık parlıyor.
ve çok önemsediği toplumun saygısını kazanmış.
toplumsal kimliğiyle kendi kimliğini birleştirmiş.zorlayıcı tüm çabalarından sonra artık
eğlenmeyi , gülmeyi ve yaşamayı hak ediyor.
aeon Yazılan:
aeon Yazılan:[Resim: oglak71.th.jpg]

.

küçüklükten beri taşıdığı zirve iç güdüsü ;
resimde görülmese de , hepsi yılan kertenkele gibi hayvanları eziyor.bunlar ne olabilir ?
sanırım oğlağı zirve yolunda ayartabilecek nefsani duygular onları eziyor.
bir kişi , zirveye çıkan keçiye imrenerek bakıyor.
altta satürn var. kayanın içinde oğlağın artık gölgesi herhalde ,hayattan keyif alamayan aksi ihtiyar ,kendisini duvarlarına hapsetmiş , karamsar...
aynı zaman da zirveye çıkamayan oğlak olarak da düşünebiliriz.

ve zirvedeki oğlak ;
kendisini saygın ve yetkin hissettiği duruşundan belli.güneşi artık parlıyor.
ve çok önemsediği toplumun saygısını kazanmış.
toplumsal kimliğiyle kendi kimliğini birleştirmiş.zorlayıcı tüm çabalarından sonra artık
eğlenmeyi , gülmeyi ve yaşamayı hak ediyor.

Yani bir oğlağın aşk,sevgi,eğlence gibi konulara rahatça yönelebilmesi için önce hayatta birşeyleri çabalayıp başarmış,işi gücü yerinde ve toplumsal saygınlık kazanmış kendini göstermiş olması gerektiğini çıkarıyorum ...
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8
Referans Adresler