Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Jüpiter Koç Burcunda - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: TRANSİTLER (/forumdisplay.php?fid=19)
+---- Forum: Jüpiter Transitleri (/forumdisplay.php?fid=208)
+---- Konu: Jüpiter Koç Burcunda (/showthread.php?tid=3793)

1 2 3 4 5

RE: Jüpiter Koç Burcunda - astrosohbet - 01-06-2011 02:33 AM

(01-06-2011 01:26 AM)ateskızı Yazılan:  
(01-05-2011 10:30 PM)aeon Yazılan:  jupiter, natal haritanızda koç burcundaysa , kaslarınınz çabuk gelişebilir , spora yatkın olabilirsiniz ve kafanız diğer insanlara göre daha büyük olabilir.

benim de jüpiter koçta ama yüzüm diğer insanlara göre daha küçük,galiba jüpiter küçülterek abartmışgülücük

sen böyle yazınca , haritanda satürn-jüpiter bağlantısı olmalı diye düşündüm ve doğum haritanı açıp baktım , evet jüpi-satürn 135 derecelik gerilimli açı var ;)

RE: Jüpiter Koç Burcunda - astrosohbet - 01-09-2011 04:42 AM

* Transit Jüpiter Koç burcuna giriş yaptığında , Aslan burcunda gezegeni olanlar için hoş getirileri olabilir.
( Güneşi , Ay burcu , Merkürü , Venüsü , Marsı , Jüpiteri Aslan olanlar )
İlişkisi olmayanlar için bir aşk deneyimlemek , evli olanlar için çocuk yapma ihtimali , sosyal çevreyle olan etkileşimin artması ve belkide popüleritenin artması gibi seçenekleri not düşeyim.

Tabi Jüpiter transitlerinde evde kös kös oturup somurtmak verimsiz bir yaklaşımdır.
Davetlere Evet demek , fırsatlara Evet demek için uygun bir kaç ay sizi bekliyor gibi.

RE: Jüpiter Koç Burcunda - misnur - 01-09-2011 02:32 PM

(01-06-2011 02:33 AM)Yıldırım Yazılan:  
(01-06-2011 01:26 AM)ateskızı Yazılan:  benim de jüpiter koçta ama yüzüm diğer insanlara göre daha küçük,galiba jüpiter küçülterek abartmışgülücük

sen böyle yazınca , haritanda satürn-jüpiter bağlantısı olmalı diye düşündüm ve doğum haritanı açıp baktım , evet jüpi-satürn 135 derecelik gerilimli açı var ;)

Sadece gerilimli açılar için mi geçerli?Yani kavuşum ve üçgen gibi açılarda da aynı durum gözlemlenebilir mi?

RE: Jüpiter Koç Burcunda - malice071 - 01-09-2011 02:36 PM

(01-09-2011 04:42 AM)Yıldırım Yazılan:  * Transit Jüpiter Koç burcuna giriş yaptığında , Aslan burcunda gezegeni olanlar için hoş getirileri olabilir.
İlişkisi olmayanlar için bir aşk deneyimlemek , evli olanlar için çocuk yapma ihtimali , sosyal çevreyle olan etkileşimin artması ve belkide popüleritenin artması gibi seçenekleri not düşeyim.

Tabi Jüpiter transitlerinde evde kös kös oturup somurtmak verimsiz bir yaklaşımdır.
Davetlere Evet demek , fırsatlara Evet demek için uygun bir kaç ay sizi bekliyor gibi.

ben koç burcuyum ve benim şans noktam aslan burcunda 9.evde acaba bu durum benim içinde geçerli olabilir mi?

RE: Jüpiter Koç Burcunda - Messa - 01-09-2011 02:48 PM

Venüsüm aslanda güzel haberler o zamangülücük

RE: Jüpiter Koç Burcunda - yeppe - 01-09-2011 03:12 PM

sevgili malice şans noktası dediğin, "midheaven" denilen tepe noktasımı oluyor acaba??

RE: Jüpiter Koç Burcunda - astrosohbet - 01-09-2011 03:39 PM

(01-09-2011 02:32 PM)misnur Yazılan:  
(01-06-2011 02:33 AM)Yıldırım Yazılan:  
(01-06-2011 01:26 AM)ateskızı Yazılan:  benim de jüpiter koçta ama yüzüm diğer insanlara göre daha küçük,galiba jüpiter küçülterek abartmışgülücük

Sadece gerilimli açılar için mi geçerli?Yani kavuşum ve üçgen gibi açılarda da aynı durum gözlemlenebilir mi?

Satürnün yaptığı kavuşum açılarını gerilimli olarak değerlendirebiliriz.

Satürn = Daraltma Prensibini ifade ediyor

Olumlu üçgen açılarınında bu ' daraltma ' özelliğini verebileceğini söyleyebiliriz.

RE: Jüpiter Koç Burcunda - astrosohbet - 01-09-2011 03:43 PM

(01-09-2011 02:36 PM)malice071 Yazılan:  
(01-09-2011 04:42 AM)Yıldırım Yazılan:  * Transit Jüpiter Koç burcuna giriş yaptığında , Aslan burcunda gezegeni olanlar için hoş getirileri olabilir.

ben koç burcuyum ve benim şans noktam aslan burcunda 9.evde acaba bu durum benim içinde geçerli olabilir mi?

şans noktasını yorumlarımda hiç kulanmadım bilemiyorum.

senin profilindeki doğum bilgileri doğruysa Ay burcun Yengeç ve Satürn Terazi transiti Ay burcuna Kare açı yapıyor olmalı.
yani çokta şanslı bir dönem olduğunu sanmıyorum ama umarım yanılırım.

RE: Jüpiter Koç Burcunda - astrosohbet - 01-09-2011 03:46 PM

(01-09-2011 03:12 PM)yeppe Yazılan:  sevgili malice şans noktası dediğin, "midheaven" denilen tepe noktasımı oluyor acaba??

hayır şans noktası midheaven değil , güneş-ay-yükselen burç üçlüsüne göre yapılan hesaplamayla bulunuyor.

RE: Jüpiter Koç Burcunda - malice071 - 01-09-2011 04:35 PM

(01-09-2011 03:43 PM)Yıldırım Yazılan:  
(01-09-2011 02:36 PM)malice071 Yazılan:  

şans noktasını yorumlarımda hiç kulanmadım bilemiyorum.

senin profilindeki doğum bilgileri doğruysa Ay burcun Yengeç ve Satürn Terazi transiti Ay burcuna Kare açı yapıyor olmalı.
yani çokta şanslı bir dönem olduğunu sanmıyorum ama umarım yanılırım.

ama ben şimdi gerçekten çok üzüldüm:(Jüpiterin ve uranüsün koç burcuna girdiği zamanlar benim için güzel gelişmeler olabilir die düşünmüştüm..pek anlamadimacaba