Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Sinastri Haritasında Açılar - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: İLİŞKİLER ASTROLOJİSİ (/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Konu: Sinastri Haritasında Açılar (/showthread.php?tid=2868)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

RE: sinastri haritasında açılar - Tuğçe - 07-11-2010 01:06 AM

(07-11-2010 12:55 AM)Terazi Yazılan:  Onun venüsü ikizler benim marsım ikizler , benım venüsüm başak onun marsı balık......
Bunlar arada ki çekim için en önemli iki açı ama orb fazlalığından kavuşum ve karşıtlık olmamış ama zıt burçtalar yine de nasıl yorumlanabilir ?
Güneşi ile marsım kavuşumda ve benim marsım onun 8.evinde aramızda ki aşktan çok çekim ama bu çekimi sadece ben mi çok yoğun yaşıorum bilemedim.

aranızda çekim yaratıcak durumlar mevcutmuş baya yani şöyleki kavuşum yada zıt açı olmasa bile benzer etkiyi verecektir venüs mars kavuşum,kare,zıt açı kombinasyonları aşktan çok salt cinsellik etkisi verebilir hatta taraflar sırf bu nedenle bile beraber olabilir.sizin ayrıca mars güneş kavuşum açınız var normalde ikizler hava grubu olduğundan cinsellik gibi konularda yüzeysel olabilir akrep te yer alan mars-güneş kavuşumuna göre ancak bence onun 8.evini etkiliyor olman olayı değiştirmiş o da oldukça etkileniyor olmalı tıpkı senin gibi gülücük

sinastri haritasında açılar - Luli - 07-11-2010 01:19 AM

(07-11-2010 01:12 AM)rakka Yazılan:  orb ne demek?
Derece. Natalımdan ufak bi´örnek: Ay İkizler´in 4. derecesinde, Venüs ise; 14. derecesinde yerleşmiş. Orb; genel olarak ´´derecesel aralık´´ kullanımına tekabül kullanılır. Buradan hareketle; Ay ile Venüs elemanları arasında 10 orb´luk bi´açı payı var, denilebilir.

RE: sinastri haritasında açılar - Luli - 07-11-2010 01:31 AM

(07-11-2010 01:20 AM)rakka Yazılan:  anladım teşekkürler peki bi şeydaha sorsam kasp ne demek evin başlangıcı mı bitişi mi?
Orijinal kullanımı olan Cusp; ´´dilim´´ anlamına geliyor...yani; bi´ev´in sınırları içinde kalan-kapsadığı alan olarak değerlendirilebilir.

RE: sinastri haritasında açılar - Serena - 07-11-2010 01:35 AM

(07-11-2010 01:22 AM)BBMurder Yazılan:  
Alıntı:Merkür Kavuşum Satürn
Merkür Karşıt açı Uranüs
Venüs Üçgen Neptün
Neptün Karşıt Güneş
Neptün Üçgen Mars
Pluto Kare Neptün

Ekolay bunları söylüyor bizim için bir inceleyeyim... Zıtlarla olumlu açılar kafa kafaya :D

BBMurder,
uranüs, neptün, plüto gibi ağır etkili kollektifleri baz almasan daha iyi olur. bunlar önemsiz değildir, ama sinastride daha ikincil bir öneme sahiptir.
kişisel gezegen etkileşimleri daha önemliverygood

RE: sinastri haritasında açılar - Tuğçe - 07-11-2010 01:38 AM

(07-11-2010 01:22 AM)BBMurder Yazılan:  
Alıntı:Merkür Kavuşum Satürn
Merkür Karşıt açı Uranüs
Venüs Üçgen Neptün
Neptün Karşıt Güneş
Neptün Üçgen Mars
Pluto Kare Neptün

Ekolay bunları söylüyor bizim için bir inceleyeyim... Zıtlarla olumlu açılar kafa kafaya :D

venüs üçgen neptün masalsı bir aşk hissi yaratabilir.neptün karşıt güneş naptün kişi güneş kişisine bir ilizyon yarabilir istediği zmn,güneş kişisi aldanabilir.merkür kavuşum satürn ve uranüs,uranüsve satürn kavuşumdalar sanırım merkür kişinin zihini epeyce meşgul eder,merkür kendini rahat hissetmez iletişimde sorunlar vardır,pluton kare neptün önemli değil onu geçiyorum,neptün mars üçgen içe dönük bir enrjiden söz edebiliriz uyumlu bir cinsellik mevcut olabilir,genel olarak ilişkide neptün vurgusu var duygusal bir ilişki =)

RE: sinastri haritasında açılar - eylülmavi - 08-12-2010 04:50 PM

gerçekten çok güzel bilgiler.. hepinize teşekürler.. şöyle bi sorum olacak,

kadının, merkür, venüs, mars, pluto kavuşumu; erkeğin 5.evine düşüyor ve ordaki plutoyla kavuşum yapıyorsa olumlumudur?

RE: sinastri haritasında açılar - Serena - 09-20-2010 05:19 PM

(09-20-2010 02:44 PM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  sevgili yorumcular... gülücük satürn açlarının ilişkiye sorumluluk kattığını, monotonlaştırsa da tutkal görevi yaptığını yazmışsınız.

birinci sorum bu durum satürnün kare ve karşıt açıları için de geçerli mi?
ikinci sorum haritadaki satürn kişisi mi bir türlü kopamaz yoksa diğer taraf mı?
son olarak da diyelim güneş-satürn 120 açısı var. satürn sahibi mi diğer tarafı kısıtlar?

sevgili ece,
zaten bu durum satürnün sert açılarıyla ilintili. yani kare ve karşıt gibi..
hangi taraf kopar, kopamaz gibi bir şeyi ben kendi adıma düşünmedim ama sert satürn açıları, taraf gözetmeksizin ilişkiye uzun ömür verebiliyor.

satürn-güneş 120liğinde fazla bir kısıtlama olmaz. çünkü 120'lik yumuşak bir açıdır. üçgen açı, kısıtlamak gibi gölge bir satürnyen eyleme yol açacak bir açı kalbı değildir.verygood

RE: sinastri haritasında açılar - ateskızı - 09-27-2010 03:16 AM

(06-11-2009 08:30 PM)Tuğçe Yazılan:  synstryde şiron-güneş açısı:şiron kişisi güneş sahibini büyüler,üzerinde etkilidir şiron kişisi güneşin hayatında uzun zamn yer alır,güneş'in hayatında iyileştirici bir etkisi olur karşılıklı hayranlık ve yüksek idealizm mevcuttur

synasytyde ceres açıları:ceres etkilediği eve göre koşulsuz sevgi ve diğer kişinin bu konuda beslenmesini sağlar..olumsuz açılarda açı aldığı gezegenlerde noksanlık eksiklik yaratır.mesela ceres-ay kare açılarında ay kişisi ceres kişisinin duygusallığını yeterli görmez
kaynak astro dump

o zaman ceres kare satürn açısı varsa,ceres kişisi satürn kişisini ciddi bulmuyor,satürn kişisi ceres kişisine güven vermiyor diyebiliriz heralde?

ceres kare jüpiter açısındaysa,jüpiter kişisi ceres kişisinin inançlarının,felsefesinin kendisini beslemediğini mi düşünür?

ceres üçgen k.a.d de de ceres kişisi sevgisiyle k.a.d kişisini hayat yolundaki amacınında besler diyebiliriz sanırım?

RE: sinastri haritasında açılar - aeon - 09-27-2010 02:59 PM

kiron açıları sinastriye ne katar arkadaşlar bilen var mı?

mesela karşılıklı asc kiron kavuşumları nasıl bir etkisir.

RE: sinastri haritasında açılar - astrosohbet - 09-27-2010 03:08 PM

(09-27-2010 02:59 PM)aeon Yazılan:  kiron açıları sinastriye ne katar arkadaşlar bilen var mı?

mesela karşılıklı asc kiron kavuşumları nasıl bir etkisir.

Şironun tüm bağlantılarını sinastride dikkate almıyorum.
Bir kişinin Şironu , diğer kişinin kişisel gezegenleriyle dinamik açı yapıyorsa bunu değerlendirebiliriz.
Zaman zaman usta/çırak ilişkisi gibi durumlar gözlemlenebilir. Taraflardan biri , diğerini değiştirmek ( mükemmelleştirmek ) ihtiyacı hissedebilir.