Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Sinastri Haritasında Açılar - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: İLİŞKİLER ASTROLOJİSİ (/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Konu: Sinastri Haritasında Açılar (/showthread.php?tid=2868)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

RE: sinastri haritasında açılar - astrosohbet - 11-14-2010 03:15 PM

(11-14-2010 03:10 PM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  ve de kadında uranüs meselesi... aklımıza özgürlük, aykırılık vs. şeyler mi gelecek?
kadının uranüsünün erkeğin gezegenleriyle açı yapmasının manası nedir?
mesela şöyle olsa? kadının uranüsü erkeğin
ayıyla-
marsıyla-
jüpiteriyle kare ise bu ne anlama gelir? ikide bir yaşanan kopmalara mı işarettir?

ilişkilerde uranüs vurgusu varsa evet arada bir kopmalar , uzaklaşmalar görülebilir. en azından çiftler mesafe ihtiyacı hissedebilir.
birbirini özgür bırakmaları ( kısa süreliğine ) onlara iyi gelebilir.
ilişkide sürprizlere açık olmak iyi olacaktır.
Uranüsün sürpriz yapmasındansa , çiftlerin birbirine sürprizler yapması daha iyi gibi.

RE: sinastri haritasında açılar - Daily - 11-14-2010 03:20 PM

(11-14-2010 03:15 PM)Yıldırım Yazılan:  
(11-14-2010 03:10 PM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  ve de kadında uranüs meselesi... aklımıza özgürlük, aykırılık vs. şeyler mi gelecek?
kadının uranüsünün erkeğin gezegenleriyle açı yapmasının manası nedir?
mesela şöyle olsa? kadının uranüsü erkeğin
ayıyla-
marsıyla-
jüpiteriyle kare ise bu ne anlama gelir? ikide bir yaşanan kopmalara mı işarettir?

ilişkilerde uranüs vurgusu varsa evet arada bir kopmalar , uzaklaşmalar görülebilir. en azından çiftler mesafe ihtiyacı hissedebilir.
birbirini özgür bırakmaları ( kısa süreliğine ) onlara iyi gelebilir.
ilişkide sürprizlere açık olmak iyi olacaktır.
Uranüsün sürpriz yapmasındansa , çiftlerin birbirine sürprizler yapması daha iyi gibi.

aynı zamanda uranüs bağlantıları uranüs sahibinin farklı sürpizlerle dolu sıradışı algılanmasına da neden olabilir diyebilir miyiz?

RE: sinastri haritasında açılar - astrosohbet - 11-14-2010 03:36 PM

(11-14-2010 10:35 AM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  erkeğin merkürü kadının venüsü ve uranüsüyle kavuşsun
kadının merkürü erkeğin güneşiyle kavuşsun...
ve ikisinin de merkürü kendi natallerinde benzer açılar yapsın.

ortaya nasıl bir sentez çıkar? beğeniler ve fikirler çoğu zaman aynı mı olur? fikirlerin çatışmaması gibi sonuçlar çıkarabilir miyiz?

buradada ilişkide merkür vurgusu görüyoruz.
bu çiftin saatlerce konuşacak şeyleri olabilir ama sonra Uranüs sebebiyle bir süre konuşmamak , mesafeli olmak ihtiyacından söz edebiliriz.

RE: sinastri haritasında açılar - ariess - 11-15-2010 09:28 PM

Marsım ve K.a.d 7.evine , merkürüm - venüsüm 5.evine, Ayım satürnüm 1.evine. Şimdi bu kişinin benden çok etkilemesi lazım değil mi koptum.w

RE: sinastri haritasında açılar - Serena - 11-20-2010 02:31 PM

(11-16-2010 06:01 PM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  sinastride güneş venüs kavuşumu şöyle olur mu?

güneş 27 derece balık
venüs 4 derece koç? farklı burçtalar ya. etkisi az da olsa yine var mıdır? yoksa önemli bir açı değil mi bu. rafa mı kaldıracağız?

kavuşumun hem farklı burçlarda olması , hem orb aralığının 7 derece olması bence güneş-venüs kavuşumunun getirilerini zayıflatacaktır.

RE: sinastri haritasında açılar - ebru29 - 01-04-2011 01:01 PM

herkese günaydınnn benim bir sorum olacaktı astrolojiye karşı bir merakım var ve bunu öğrenmeye çalışıyorum fakatt çözemediğim bir durum var cvplarsanız sevinirimm.sinastri haritasında örneğin benim venüsüm yengeçte erkek arkadaşımın venüsü başakda şimdi böyle bakıldığında sekstil açı görünyor fakat venüsümüzn yönetici gezegenlerini baz aldığımızda yani benim venüsüm yengeç yöneticisi ay ve benim ayım boğa burcunda.erkek arkdaşımın venüsü başakda yöneticisi merkürde akrep burcunda konumlanmış böyle baktığımızda da boğa ve akrep arasında kare açı oluşuyor ve olumsuz oluyorr..bunun değerlendirme şekli nasıl çok merak ediyorummm..sevgilerimle...

RE: sinastri haritasında açılar - panel - 01-04-2011 01:31 PM

(01-04-2011 01:01 PM)ebru29 Yazılan:  herkese günaydınnn benim bir sorum olacaktı astrolojiye karşı bir merakım var ve bunu öğrenmeye çalışıyorum fakatt çözemediğim bir durum var cvplarsanız sevinirimm.sinastri haritasında örneğin benim venüsüm yengeçte erkek arkadaşımın venüsü başakda şimdi böyle bakıldığında sekstil açı görünyor fakat venüsümüzn yönetici gezegenlerini baz aldığımızda yani benim venüsüm yengeç yöneticisi ay ve benim ayım boğa burcunda.erkek arkdaşımın venüsü başakda yöneticisi merkürde akrep burcunda konumlanmış böyle baktığımızda da boğa ve akrep arasında kare açı oluşuyor ve olumsuz oluyorr..bunun değerlendirme şekli nasıl çok merak ediyorummm..sevgilerimle...

ne kadar kibarsın maşallah gülücük

Canım şimdi sinastride kişisel gezegenlerinin(Merkür,Mars,Venüs,Güneş ve Ay) birbirleriyle olan açıları çok önemli.Senin venüs'ünle partnerinin Venüs'ü arasındaki açı ilişkide ki sosyal uyumunuzu gösterir.Hayattan nasıl zevk alırsınız,neler yapmaktan hoşlanırsınız gibi.Bu 2 gezegen arasında ki olumlu açı birbirinizin yaşamına kolaylıkla adapte olabileceğinizi gösterir.Venüs-Mars arasındaki açılar birbirinizi nasıl etkilediğinizi,fiziksel anlamda çekici bulup bulmadığınızı gösterir.Venüs-Mars uyumu aynı zamanda sinastride en önemli kabul edilen uyum açılarındandır.Güneş'in ile partnerin Ay'ı arasında ki açı ise,ilişkinin duygusal boyutunu gösterecektir.Diğer söylediğin 2. seçenekte ki yengeç'in ve başak'ın yöneticisine bakmana hiç gerek yok yani ..

RE: sinastri haritasında açılar - ebru29 - 01-04-2011 06:50 PM

Güzel düşünceleriniz ve sorumu net ve açıklayıcı bir şeklide cvpladığınız için teşekkür ederimm..bende ilk olduğu şekliyle olduğunu düşünüyordum.fakat ismini vermeyim ama bilinen bir internet sitesinde günlük aylık ve yıılık burç yorumu yapan bir astrologa sormuştum o bana 2.şekliyle yorumladı halbuki bir çok internet sitesinde sizin dediğiniz gibi yorumlanıyor ve astrosohbet gerçkten güzel bilgiler içeren bir site o yüzden size sorma gereği duydum.peki siz güneş ve ay arasındaki açı ilişkinin duygusal boyutunu gösterir dediniz güneşim aslanda onun ayı da başakda sadece 30 derecelik bir açı var bu pek bişey ifade etmiyor o zman..birde güneş satürn uyumunun evlilik için ideal en azından kalıcığı anlamında iyi olduğunu burda okumuştum.benim güneşim aslan ve onun satürnü akrep bu bir kare açı fakat onunkiyle karşılaştırğımızda güneşi akrep ve benimde satürnüm akrep böyle oluncada kavuşum oluyor.hatta satürn satürn arasında da kavuşum oluyor.Hatta ben hepsini yazayım
benim gezegenlerim erkek arkdaşımın gezegenleri
Güneş :aslan Güneş:akrep
Ay :boğa Ay :başak
Merkür :Aslan Merkür :başak
Venüs :yengeç Venüs :başak
Mars :aslan Mars :başak
Jüpiter :Kova Jüpiter : yay
Satürn :akrep Satürn :Akrep
Uranüs :yay Uranüs :yay
Neptün :oğlak Neptün :yay
Plüto: Akrep Plüto:terazi

TEŞEKKÜRLER....

RE: sinastri haritasında açılar - panel - 01-04-2011 07:12 PM

(01-04-2011 06:50 PM)ebru29 Yazılan:  Güzel düşünceleriniz ve sorumu net ve açıklayıcı bir şeklide cvpladığınız için teşekkür ederimm..bende ilk olduğu şekliyle olduğunu düşünüyordum.fakat ismini vermeyim ama bilinen bir internet sitesinde günlük aylık ve yıılık burç yorumu yapan bir astrologa sormuştum o bana 2.şekliyle yorumladı halbuki bir çok internet sitesinde sizin dediğiniz gibi yorumlanıyor ve astrosohbet gerçkten güzel bilgiler içeren bir site o yüzden size sorma gereği duydum.peki siz güneş ve ay arasındaki açı ilişkinin duygusal boyutunu gösterir dediniz güneşim aslanda onun ayı da başakda sadece 30 derecelik bir açı var bu pek bişey ifade etmiyor o zman..birde güneş satürn uyumunun evlilik için ideal en azından kalıcığı anlamında iyi olduğunu burda okumuştum.benim güneşim aslan ve onun satürnü akrep bu bir kare açı fakat onunkiyle karşılaştırğımızda güneşi akrep ve benimde satürnüm akrep böyle oluncada kavuşum oluyor.hatta satürn satürn arasında da kavuşum oluyor.Hatta ben hepsini yazayım
Güneş :aslan Güneş:akrep
Ay :boğa Ay :başak
Merkür :Aslan Merkür :başak
Venüs :yengeç Venüs :başak
Mars :aslan Mars :başak
Jüpiter :Kova Jüpiter : yay
Satürn :akrep Satürn :Akrep
Uranüs :yay Uranüs :yay
Neptün :oğlak Neptün :yay
Plüto: Akrep Plüto:terazi

TEŞEKKÜRLER....

Şu yazdıklarından güneşler arasında kare, ay'lar arasında 120 (trine) açı olabileceğini söyleyebilirim.Ancaak; gülücük

Bir de bu gezegenlerin hemen yanında yazan dereceleri var.Mesela Güneş Aslan'Da 7,32 derece,Ay ikizlerde 3,40 derece şeklinde.Her burç 30 derecen oluşur.Ardışık burçlar arasında 30 orb aralıkları bulunur.Örneğin ;senin Güneş'in 7 derece aslan,partnerin de 10 derece akrep olsun.7 derece aslan'dan 10 derece akrep' e gittiğinde 93 derece gitmiş oluyorsun.90 derece neydi dik yani kare.Güneş'ler arasında ki etkileşime bakarken 15 derecelik orb aralığını kullanabilirsin.Tabi ki bu her gezegen için değişen bir ölçü.Bizim örneğimizde 3 derecelik bir sapma var.Yani gezegenler arasında ki açı tam kare sayılabilecek türden.Kuvvetli yani dinamik bir açı.Üstelik sabit burçlar arasında aslan ve akrep'te.Eğer partnerin güneş'i 27 akrep olsaydı burç olarak aslan ve akrep kare açıda olsalar bile sizin sinastrinizde güneş'leriniz açı yapmıyor olacaktı.Yani açılarda gezegenlerin dereceleri önemli ve birbirlerine sapmasız yaptıkları açılar da en etkili olanlarıdır.

Güneş-Satürn ( dereceleri de önemli olmakla birlikte ) arasında ki açılar ilişkinin evet kalıcılığını ve uzun soluklu olmasını sağlar.Satürn -Satürn açılarına çok bakma derim ben.Satürn çünkü ağır bir gezegen ve erkek arkadaşın muhtemelen senin yaşına yakın bir yaşta o yüzden satürnleriniz aynı burçta.O'nun ağır giden gezegenlerinin,senin kişisel gezegenlerinle (Venüs,Mars,Ay,Güneş,Merkür ) olan açılarına bak.ya da tam tersi.

Umarım açıklayıcı olmuştur.

RE: sinastri haritasında açılar - ebru29 - 01-04-2011 09:40 PM

süpersinizz yaaa evet aynı yaşlardayız ben 1985 liyim o 1983 lü gülücük
Güneş :aslan 16,10 Güneş:akrep 08,50
Ay :boğa 16,23 Ay :başak 27,52
Merkür :Aslan 19,54 Merkür :başak 10,12
Venüs :yengeç 07,22 Venüs :başak 17,29
Mars :aslan 09,26 Mars :başak 20,07
Jüpiter :Kova 11,29 Jüpiter : yay 12,34
Satürn :akrep 21,36 Satürn :Akrep 07,26
Uranüs :yay 14,01 Uranüs :yay 07,32
Neptün :oğlak 01,08 Neptün :yay 27,14
Plüto: Akrep 02,01Plüto:terazi 29,45
Ben genel hatlarıyla baktığım zaman olumlu görüyorum ve benim venüsüm olan yengeç onun 1. evinde çünkü onun yükseleni yengeç ve bu da olumlu bi anlam katıyor die tahmin ediyorum.onun dışına müsadenizle bişey daha sorucam umarım sizi sıkmıyorumdur bir haritaya baktığımızda evlilik zamanını tahmin edebilir miyim hangi gezegenlerin transitleri gerekliii gülücük) çok sordumm biliorum ...birde bişey daha evlillik noktası denilen bişey varmış yani yükslen burç + ayakcu - venüs bu nasıl bulunuyor ?