Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Sinastri Haritasında Açılar - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: İLİŞKİLER ASTROLOJİSİ (/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Konu: Sinastri Haritasında Açılar (/showthread.php?tid=2868)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

RE: sinastri haritasında açılar - panel - 01-05-2011 08:47 PM

(01-04-2011 09:40 PM)ebru29 Yazılan:  süpersinizz yaaa evet aynı yaşlardayız ben 1985 liyim o 1983 lü gülücük
benim gezegenlerim erkek arkdaşımın gezegenleri
Güneş :aslan 16,10 Güneş:akrep 08,50
Ay :boğa 16,23 Ay :başak 27,52
Merkür :Aslan 19,54 Merkür :başak 10,12
Venüs :yengeç 07,22 Venüs :başak 17,29
Mars :aslan 09,26 Mars :başak 20,07
Jüpiter :Kova 11,29 Jüpiter : yay 12,34
Satürn :akrep 21,36 Satürn :Akrep 07,26
Uranüs :yay 14,01 Uranüs :yay 07,32
Neptün :oğlak 01,08 Neptün :yay 27,14
Plüto: Akrep 02,01Plüto:terazi 29,45
Ben genel hatlarıyla baktığım zaman olumlu görüyorum ve benim venüsüm olan yengeç onun 1. evinde çünkü onun yükseleni yengeç ve bu da olumlu bi anlam katıyor die tahmin ediyorum.onun dışına müsadenizle bişey daha sorucam umarım sizi sıkmıyorumdur bir haritaya baktığımızda evlilik zamanını tahmin edebilir miyim hangi gezegenlerin transitleri gerekliii gülücük) çok sordumm biliorum ...birde bişey daha evlillik noktası denilen bişey varmış yani yükslen burç + ayakcu - venüs bu nasıl bulunuyor ?

4 derecelik sapmadan sonrasını gözardı ediyorum ben.

Güneş-Uranüs 120
Ay-Venüs 120
Ay-Mars 120
Venüs-Satürn 120
Venüs-Merkür 60
Mars-Güneş 90
Mars-Jüpiter 120
Mars- uranüs 120
Jüpiter-güneş 90
Satürn- mars 60

açılarınız var.Kişisel gezegenlerinin karşı tarafın 1-7 aksını etkilemesi sinastride çok önemli.Bu anlamda Venüs'ünün, partnerinin 1. evine yerleşmesi çok olumlu.Evlilik noktası sanırım daha çok Arap astrolojisiyle ilgili.Ticaret noktası,şans noktası gibi...Doğrusu noktalar hakkında pek bir bilgim yok.

RE: sinastri haritasında açılar - ebru29 - 01-06-2011 01:19 PM

kişisel gezegenlerim onun 1 ve 7 akslarını etkiliyorr peki bu durum neyin ifadesi benim onun üzerinde daha etkin olduğumun göstergesi mi ? birde onun gezegenlrinin çoğu ise benim 7 ve 12 akslarımı etkiliyor. böyle bir durumdaa ben mi onun üzerinde çok etkiliyim..bende okduğum bir bilgiyi sizinle paylaşayımm..astrolojide daha yeni sayılrım o yüzden şimdilik araştırmaa evresindeyim..okudğum bilgi şöyleydi..erkeğin haritasındaki ayın diğer gezegenlerle yapmış olduğu görünüm evlenceği kişi hakkında bilgi sahibi olmamızı sağlıyormuş örneğin ; ay marsla kavuşum yapıyorsa cesur ve dik başlı, jüpiterle kavuşum yapıyorsa onurlu ve iyi idareci, venüsle kavuşum yapıyorsa neşeli,güzel ve alımlı bir eşin göstergesi oluyormuş.nitekimm erkek arkadaşımın haritasında ay,venüs mars başak burcunda kavuşum yapıyor bende kendime burdan bi pay çıkarıyorum..çünkü yükslenim koç ve( koçun astrolojide yönetici gezegeni mars ) ay burcum ise boğa ( venüs ) bence tam beni işaret ediyor :D bayanın haritasında ise güneşin uyumlu açılarda olduğu gezegenlerde eş ile ilgili bir takım ipuçları veriyor..eğer güneş mars ile uyumlu görünümdeyse hareketli,asi ve şefkat ihitiyacında,merkür ile uyumluysa tutumlu pratik,satürn ile uyumluysa sakin çalışkan başkalarına faydalı bir eşin göstergesiyimiş..böyleliklede kendi haritama baktığımda güneş,mars ve merkür aslanda ve kavuşum yapıyor.sonuç olarak erkek arkaşımın ay burcu başak ( merkür ) güneş burcu ise akrep ( mars ) onu işaret etmiyor mu ? ben bu şekilde çözümledimm....birde 7.ev kişinin evleceği kişi hakkında bilgi verir deniliyor fakat ben kendi çapımda incelediğim bir kaç çiftin haritasında 7.evde bulunan burç karşı tarafın güneş,ay,yükslen ve venüsünde bulunmuyor ama benim yukarıda anlattığım şekliyle haritaya baktığımda gerçekten birbirlerini işaret eden olumlu etkileşimler bulunuyorr.Siz neler düşünüyorsunuz eğer yalnış bildiğim bir bilgi varsa lütfen düzeltinizz....

RE: sinastri haritasında açılar - Tuğçe - 01-06-2011 01:48 PM

ebru bence olayı güzel özetlemişsinizverygood

sen onun 1. ve 7.ev'ini etkilemişsin 1.ev ben demek 7.ev sen,sen onun hem kişiliğini etkiliyorsun aynı zamanda da 'sen' yani ihtiyaç duyduğu kişide sensin ancak şöyle bişey var atıyorum sen onun 1.evini güneşinle etkilemişsin senin yanında kendini daha iyi ifade ediyor ancak bu güneş onun uranüsüyle kare yaparsa bir takım huzursuzluklarda olabilir yani gezegenlerin ev yerleşimleri önemli evet ama bu yerleşimlerdeki açılarda önemli ki olay desteklensin,açısı olmazsa eğer dikkate alınıcak bence sorun olmaz.o senin 7. ve 12.evini etkilemişse yine 7.evini etkilemiş seni tamamlayan özellikleri olmalı,7.ev direkt evleneceğimiz kişilerin burcu değil bence ama 7.evimizi etkileyen kişiler bizim için daha farklı ve 7.evini etkiliyorsa evlenmeye,sevgili olmaya..vs daha yatkın olursun,12.evini etkilemesi hangi gezegeniyle etkiliyor bilmiyorum mesela merkürüyle etkiliyorsa belki normalde çok konuşkan biri senin yanında daha farklı olabilir yani neptünü ve jüpiteri dışında bir gezegeniyle etkiliyorsa o gezegenin çalışması biraz hafifler çünkü 12.ev karanlık noktadır,en diptir

RE: sinastri haritasında açılar - ebru29 - 01-06-2011 03:06 PM

teşekkür ederim tuğçecimmm ;)
Benim haritamda
Güneş,mars,merkür aslanda ve karşı tarafın 2.evinde
Ayım boğada ve onun 11.evinde.
venüsüm yengeçte ve onun 1.evinde
jüpiterim kovada ve onun 8.evinde
satürn ve plütonum :akrepte ve onun 5.evinde
uranüsüm :yay da onun 6.evinde
neptünüm: oğlakta onun 7.evinde

Karşı tarafın haritasında
Güneş,satürn akrepte :8.evimde
Ayı ,venüsü ,marsı başakta :6.evimde
Jüpiteri ,uranüsü ,neptünü yayda :9 evimde
Plütonu terazide :benim 7.evimde

Tüm etkileşimler böyle ve yukarıda anlattığım gibi zaten derecelerine kadar hepsini yazdım peki bu sinastri haritasındaa olumlu diyebilceğimiz görünümler hangisi ve onun dışındaa başka hangi açılar önemli ?

RE: sinastri haritasında açılar - melis_bk - 01-06-2011 06:53 PM

Nasıl bir aradalar dediğin insanlar evli olmaya devam ediyor ,sinastriye göre süper olmalarını beklediğin çift ayrılabiliyor..
Kişilerin bir birlerini nasıl etkiledikleri sinastriyle anlaşılsa da bir ilşkinin farkında olmak bireylerin kendi potansiyellerini bağlıyor.
Güneş-Ay ilşkisinin olduğu açılar da sanki daha çok dostluk bağı ya da ailemden biri gibi diyeceğin bir arkadaşlık bağı veriyor en azından benim çok yakın arkadaşlarımla böyle onları ilk andan farklı bir etkiyle seviyorum.
Güneş-mars bence bir evlilik için daha iyi cinsellik herşey değil ama mars gibi bir uyaran olmazsa evlilikler zamanla anne-çocuk veya herşeyini paylaştığın çocukluk arkadaşın formu kazanıyor.

RE: sinastri haritasında açılar - Daily - 01-06-2011 07:02 PM

(01-06-2011 06:53 PM)melis_bk Yazılan:  Nasıl bir aradalar dediğin insanlar evli olmaya devam ediyor ,sinastriye göre süper olmalarını beklediğin çift ayrılabiliyor..
Kişilerin bir birlerini nasıl etkiledikleri sinastriyle anlaşılsa da bir ilşkinin farkında olmak bireylerin kendi potansiyellerini bağlıyor.
Güneş-Ay ilşkisinin olduğu açılar da sanki daha çok dostluk bağı ya da ailemden biri gibi diyeceğin bir arkadaşlık bağı veriyor en azından benim çok yakın arkadaşlarımla böyle onları ilk andan farklı bir etkiyle seviyorum.
Güneş-mars bence bir evlilik için daha iyi cinsellik herşey değil ama mars gibi bir uyaran olmazsa evlilikler zamanla anne-çocuk veya herşeyini paylaştığın çocukluk arkadaşın formu kazanıyor.

eşimle benim güneş-mars ay-mars mars-mars açılarımız var.. çok yorucu :D

RE: sinastri haritasında açılar - Daily - 01-06-2011 07:08 PM

ay mars kavuşum mars mars ve güneş mars sextil
ayrıca marsın; venüs, merkür, satürn uranüs neptün pluto kad şiron juno açıları da var. marsinyen bir ilişki mi ne? :D

RE: sinastri haritasında açılar - melis_bk - 01-06-2011 07:14 PM

(01-06-2011 07:02 PM)Daily Yazılan:  
(01-06-2011 06:53 PM)melis_bk Yazılan:  Nasıl bir aradalar dediğin insanlar evli olmaya devam ediyor ,sinastriye göre süper olmalarını beklediğin çift ayrılabiliyor..

eşimle benim güneş-mars ay-mars mars-mars açılarımız var.. çok yorucu :D
Bimemem mi:D
Evlilik zaten yorucu canım.Kendini geliştirerek benliğini asimile etmiyeceksin,değişimin ve gelişimin eşinle parelel olacak ki araya mesafe girmesin aynı zamanda ilşkini besleyeceksin ve bütün bunları bir erkekle yapacaksın marsı sandığa kapatıp haritaya bonus venüs koysak çok zor iş çoookgözkýrpma
Benim güneşim eşimin marsıyla karşıt açıda ve benim marsım onunkiyle üçgen,arada demek isterdim ama sıklıkla meydan savaşı yaşarız ama en kızgın anlarımızda bile aramızdaki fiziksel çekim gücünü kaybetmez ve bence bu önemli.

RE: sinastri haritasında açılar - melis_bk - 01-06-2011 07:30 PM

(01-06-2011 07:24 PM)Daily Yazılan:  sevgili melis sonsuz mutluluklar diliyorum.. çiçek
Bütün ilşkilere canım özellikle evliliğe bulaşmış olanlaraçiçek

RE: sinastri haritasında açılar - Félicé - 02-13-2011 12:10 AM

Neptün bağlantıları birbirlerini fazlaca idealize etmelerine ve buna bağlı hayal kırıklıklarına, birbirlerini net görememelerine sebep verebilir. Merkürün sert bağlantılarının ciddi iletişim sorunlarına, kişiler aynı şeylerden bahsetse bile ortak bir fikir birliğinde bulunmakta zorlanmalarına tanık oluyorum. Eşler arasında güneş, ay, venüs, mars gibi kişisellerin aynı elementte olması ileriye yönelik uyumu ve ortak şeylerin çok olduğu ilşkilere sebebiyet verirken, zıt yerleşimler başta çiftlerin birbirine tamamlanma dürtüsü ile çekici gelmesini sağlasa da, ileriye yönelik birbirini tüketen beslemeyen yorucu bir ilişkiye dönüşüyor..