Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Sinastri Haritasında Açılar - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: İLİŞKİLER ASTROLOJİSİ (/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Konu: Sinastri Haritasında Açılar (/showthread.php?tid=2868)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

Cvp: sinastri haritasında açılar - hilal-e - 08-10-2009 05:43 PM

Bir sorum olacak

Astro.com,da Haritaları birleştirir iken hangisine bakıcağız?

bir çeşidin adı 'compisite' haritası tek parça bir haritaya yerleşmiş gezegenler

Diyer bir harita çeşidide var 'synastri' haritası...2 harita karşılaştırılıyor
mesela benim 8 ci ev onun 10 cu evine denk gelmesi

ve benim 9 cu ev onun 11 ci evine gelmesi ve benim güneşim onun ayı ile birleşmesi
gibi....hangi şekil haritaya bakıp yorumlayacağız?
çok akıl karıştırıcıhımm

Cvp: RE: sinastri haritasında açılar - Valde_Amor - 08-10-2009 06:20 PM

tugcee Yazılan:
Valde_Amor Yazılan:
pinknilden Yazılan:venüs jüpiter 120 (Olumsuz durum)
hayatta dair konularda farklı yaklaşımlarınız var.din,eğitim yada alışkanlıklarınız farklı olabilir.

Venüs Jüpiter üçgen görünümüne neden olumsuz durum denilmiş? hımm

öylemi denilmişgülücük o zmn bence bir yanlışlık var çünkü bnm diğer sitelerde ve yabancı sitelerde okuduğum yazılara göre epey olumlu bir açı venüs-jüpiter sevginin artmasına neden olucak tatlı bir açıgülücük

Bence de öyle olmalı, hatta az önce cafe astrology'den okudum, gayet olumlu anlatılmış. Herhalde yazarken gözden kaçmış olmalı, olur böyle hatalar..

Bir de şöyle bir durum varsa:

Erkeğin Venüs'ü ile kadının Jüpiteri üçgen
Kadının Venüs'ü ile erkeğin Jüpiteri üçgen
Her ikisinin Jüpiterleri sekstil
kadının Pluton'u çok yakın orbla erkeğin Güneş-Venüs kavuşumuna üçgen

Bu açılar sinastrideki diğer olumsuz açılara üstün gelebilir mi? Ay-Satürn karesi ve Güneş-Mars karesi gibi..

RE: sinastri haritasında açılar - sessizgidiş - 08-10-2009 06:34 PM

marsları birbirlerinin 1.evlerine etkiyen bir çift için astrolojik olarak neler söyleyebiliriz arkadaşlar

Cvp: RE: sinastri haritasında açılar - Tuğçe - 08-10-2009 06:58 PM

sessizgidiş Yazılan:marsları birbirlerinin 1.evlerine etkiyen bir çift için astrolojik olarak neler söyleyebiliriz arkadaşlar

1.eve etki etmek demek o kişinin toplumda gösterdiği yüzüne etmek demek yani o kişiyi etkilediği gezegene göre değiştirebilir demek marsıyla etkiliyorsa ona hareketlilik,atılganlık katabilir olumsuz açılarlada belki agresiflik

Cvp: RE: sinastri haritasında açılar - Tuğçe - 08-10-2009 07:04 PM

Valde_Amor Yazılan:
tugcee Yazılan:
Valde_Amor Yazılan:
pinknilden Yazılan:venüs jüpiter 120 (Olumsuz durum)
hayatta dair konularda farklı yaklaşımlarınız var.din,eğitim yada alışkanlıklarınız farklı olabilir.

Venüs Jüpiter üçgen görünümüne neden olumsuz durum denilmiş? hımm

öylemi denilmişgülücük o zmn bence bir yanlışlık var çünkü bnm diğer sitelerde ve yabancı sitelerde okuduğum yazılara göre epey olumlu bir açı venüs-jüpiter sevginin artmasına neden olucak tatlı bir açıgülücük

Bence de öyle olmalı, hatta az önce cafe astrology'den okudum, gayet olumlu anlatılmış. Herhalde yazarken gözden kaçmış olmalı, olur böyle hatalar..

Bir de şöyle bir durum varsa:

Erkeğin Venüs'ü ile kadının Jüpiteri üçgen
Kadının Venüs'ü ile erkeğin Jüpiteri üçgen
Her ikisinin Jüpiterleri sekstil
kadının Pluton'u çok yakın orbla erkeğin Güneş-Venüs kavuşumuna üçgen

Bu açılar sinastrideki diğer olumsuz açılara üstün gelebilir mi? Ay-Satürn karesi ve Güneş-Mars karesi gibi..

bence jüpiterin bu güzel açıları olumsuz açıları nötrleyebilir venüs-jüpiter açıları artan bir sevgiyi ifade eder

erkeğin güneş-venüs kavuşumuna kadının plutosu kavuşuyorsa ;
güneş-pluton kavuşumu ilişkiye epey derinlik verir birbirlerinden oldukça etkilenmiş olabilirler kadın erkeği değiştirmeye çalışabilir(pluton)
yine venüs-pluton açıları cinsel yönden birbirinizi çekici bulduğunuzun bir göstergesi..
mesela x kişinin venüsü 11.evdeyse ve diğerinin jüpiteri de onu 120 açıyla etkiliyorsa x'nin arkadaş hayatına sosyal yaşamına canlılık katar.x kişi y kişi sayesinde sosyalleşir yeni insanlarla tanışır.. yani bu açıları evlere göre yorumlarsak çok daha sağlıklı olur bencegülücük

Cvp: RE: sinastri haritasında açılar - sessizgidiş - 08-10-2009 07:09 PM

tugcee Yazılan:
sessizgidiş Yazılan:marsları birbirlerinin 1.evlerine etkiyen bir çift için astrolojik olarak neler söyleyebiliriz arkadaşlar

1.eve etki etmek demek o kişinin toplumda gösterdiği yüzüne etmek demek yani o kişiyi etkilediği gezegene göre değiştirebilir demek marsıyla etkiliyorsa ona hareketlilik,atılganlık katabilir olumsuz açılarlada belki agresiflik

birbirlerine fazlasıyla hareket ve aksiyon katan bi çift kesinlikle dikkatimi çeken ikisinin de marsları birbirlerinin 1.evlerine düşmesi.. ayrıca da bayanın venüsüyle karşı tarafın 4.eviyle kavuşumu nasıl yorumlarız sevgili tugcee..

Cvp: RE: sinastri haritasında açılar - Tuğçe - 08-10-2009 07:17 PM

sessizgidiş Yazılan:
tugcee Yazılan:

birbirlerine fazlasıyla hareket ve aksiyon katan bi çift kesinlikle dikkatimi çeken ikisinin de marsları birbirlerinin 1.evlerine düşmesi.. ayrıca da bayanın venüsüyle karşı tarafın 4.eviyle kavuşumu nasıl yorumlarız sevgili tugcee..

bayanın venüsü karşı tarafın 4.evine düşüyorsa onun yuvasına aile yaşamına güzellikler getiriyor demektir

RE: sinastri haritasında açılar - Nâr - 08-17-2009 06:52 PM

yine sinastride 5.evde erkeğin venüsü
bayanın marsı varsa nasıl bir etkileşim olur ?

Cvp: RE: sinastri haritasında açılar - Serena - 09-04-2009 06:11 PM

yansima7 Yazılan:yine sinastride 5.evde erkeğin venüsü
bayanın marsı varsa nasıl bir etkileşim olur ?

5. evdeki venüs-mars teması bence çok güzel bir etkileşim.
evlilik, ilişkiler ve çocuk sahibi olmak gibi konularda uyumlu bir kimyanız var.
başka uyumlu açılar da varsa birlikteliğinizden mutluluk, aşk, sevinç doğar..
hayatın eğlenceli alanlarında iyi bir ikili oluşturursunuz.

venüs ve aynız da kavuşumda ise, ay kişisinin duygularına, en derindeki temel ihtiyaçlarına hitap eden bir yapınız var. birbirinizin duygularını okşuyor olmalısınız.

chiron kavuşumu da, benzer istek ve beklentilerde olan kişiler oldugunuzu gösterir...

RE: sinastri haritasında açılar - Serena - 09-04-2009 06:13 PM

ben de şunu merak ediyorum, 2. evime satürnü temas ediyor.
ne anlama geliyor bu ? beni maddi konularda kritik etmeyi seven bir yapı mı verir ? yoksa olumlu mudur ?