Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Sinastri Haritasında Açılar - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: İLİŞKİLER ASTROLOJİSİ (/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Konu: Sinastri Haritasında Açılar (/showthread.php?tid=2868)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

Cvp: sinastri haritasında açılar - Simurg - 10-09-2009 07:09 PM

Daha önce açılar hakkında bilgi verilmiş fazla bilgi göz çıkarmaz düşüncesiyle ben de ekliyorum gülücük)

Güneş Açıları

Güneş - Güneş Kavuşumu;Bu kavuşumun bazı artı ve eksi yönleri vardır.Kesinlikle birbirlerini anlarlar ancak her ikiside aynı rolü oynamaya çalışıyor olabilir,işbirliği yerine rekabet olabilir.Terazi ve Kovalar daha iyi anlaşırken Aslan ve Koç'un anlaşması zorlu olabilir.Değişken burçlarda ,Başaka,balık,ikizler'de kombinasyon olur ve ayrıca güneş kavuşumları olna çiftler kendi isteklerini yapmak için birbirilerini kışkırtabilirler.

Güneş - Ay Kavuşumu;Güneş ay kavuşumu olan çiftlerin ilişkileri güçlü ve romantik olur ayrıca evlilik için güçlü duygular vardır.Ay kişisiyle Güneş kişisi arasındaki duygular tam kıvamındadır.Bu ilişkide güneş kişisisinin liderlik özelliği bulunmaktadır.Evlilik ilişklerinde güçlü cinsel çekim olduğunu gösterir.Güneş kişisin bazı eğilimlerni ay kişisi karşılamaktadır.Bu durumda ilişki karşılıklı anlayış ve birbirlerini takdir etmeleri nedeniyle iyi anlaşırlar.

Güneş- Merkür Kavuşumu;Birbirileri üzerinde fikirsel ve zihinsel uyarım yaparlar.Entellektüel uyumluluk gösterirler,birbirleriyle iyi etkileşim sağlarlar ve iletişimle birbirilerinin yeteneklerini ortaya çıkartırlar.

Güneş - Venüs Kavuşumu;Birbirleriyle uyumluluğun , sosyal hayatta ve özel hayatta eğlenmenin keyfine varabilirler.Aynı çıkarları ve kültürel değerleri paylaşırlar.Güçlü duygusal ve sezgisel bağları olabilir,romantik konum ve evlilik göstergesi olabilir.

Güneş -Mars Kavuşumu;İlişkide hem çatışma hem de başarıya hem de çatışmaya yol açabilir,eğer uyum ve sağlıklı ilişki isterlerse saygı,bağımszılık ve özgür iradeyi geliştirmek gerekir.Bu ilişkide aşk ve hassasiyet ayrıca cinsellik görülebilir.

Güneş - Jupiter kavuşumu;İlişki karşılıklı cömertlik,iyimserlik ve güven eğilimindedir.Pek çok felsefi,ruhsal veya kültürel değerleri paylaşabilirler.Bu ilişkide her zaman dürüstlük ve doğruluk olacaktır.Bu birliktelikte çocuk ve iç sorumlulukları taşıma konusunda işbirliği görülecektir.

Güneş -Satürn Kavuşumu;Bazen zorlu bir ilişki olabilir.İlişkide kıskançlık, güven ve sınırlı coşku olabilir.Ağır otorite nedeniyle çok romantik olamayabilir ama birlikte güçlüklere dayanma,sorumlukları üstlenme ve kalıcı ilişki görülür.

Güneş -Uranus Kavuşumu;İlginç ve benzersiz bir ilişki olabilir.Birçok sürprizler,tahmin edilemeyen olaylar yaşanır.Güçlü cinsel cazibe,heyecan verici ve macera dolu bir ilişki,beklenmeyen olaylar nedeniyle istikrarlı olmayabilir.

Güneş-Neptün Kavuşum;Bu çiftler konuşmadanda sezgisel olarak anlaşırlar,her ikisi de hayal gücünü arttırır,partnerinin görmek istediği yönlerini görebilir aynı zamanda karşılıklı duyarlılık da vardır.

Güneş -Pluto Kavuşumu;Uyumlu bir ilişkdir ve bu ilişkide bazı tabular yıkılabilir,cazibenin olduğu,pluto kişisinin ilişkide daha baskın olduğu ayrıca ilişkide aşırı kıskançlık da görülebilir.

Güneş - Yükselen Kavuşumu;Birbirlerinin kişiliklerine saygılı,kendilerini ifade etmeye çalışırlar bu durum rekabet duygusu yaratabilir yada birbirlerine karşı çok büyük manevi bağ ve uyumluluk oluşturabilir.

Güneş - Güneş Sextile;Bu açı,dostluk,iletişim ,ibirliği ve yaratıcılık olarak kendini gösterir.Keyifli faaliyetlerde bulunmak ve teşvik etmek eğilimi görülür.Bu durum romantik ilişki için olumludur.

Güneş - Ay sextile; Çiftler arasında işbirliği ,uyumluluk ve anlayış vardır.Bu romantik,aile ve aile içi ilişkiler için çok iyi bir kombinasyondur.Birbirlerinin duygusal ihtiyaçlarına karşı duyarlıdırlar.

Güneş - Merkür Sextile;İlşkide iletişim,entellektüel dostluklar,ilişki içindeki sorunları konuşarak halletmek için uygundur.

Güneş - Venüs Sextile;İlişkide uyumludurlar,ortak idealler ve değerleri paylaşırlar.Duygusal , anlayışlı,birbirlerine destek olan bir çifttir. .Çok romantik ,sevgi dolu ilişkileri olur,evlilik için iyi açı.

Güneş - Mars Sextile;Çiftler enerjilerini birbirlerine yansıtabilir,birlikte çalışmak ve her tülü zorluğun üstesinden gelebilirler,ilşkilerin daha da romantikleşmesi için uygun açıdır,ilişkide heyecan yüksek olabilir.

Güneş- Jupiter Sextile;Başarı için birbirlerine yardım ederler,iyi yol arkadaşlarıdır,hem romantik hem de arkadaşça bir ilişkidir,beraber bir şeyler yapmaktan zevk alırlar,birbirlerini buldukları için kendileri şanslı sayarlar.

Güneş- Satürn sextile;Uuzn vedeli ve istikrarlı bir ilişki,sadakat ve güven dolu bir ilişkidir.Çok romantik bir ilişki olmamasına ve evliliğe götürmemesine rağmen uzun süreli ve dayanıklı bir ilişkidir.

Güneş - Uranus Sextile;Bu ilişkiler sıradışı olabilir,olağandışı şartlar altında başlamış olabilir ilişki,bu iişkide sıradışı şeyler yaşanacağı için,ilişkide karşılıklı özgürlükden dolayı ilişkideki duygular canlı olacaktır,partnerinin ilginç ,özgün olması karşı tarafın ilgisini çekmesini sağlamıştır .

Güneş- Neptün Sextile;İlişkide gizemli bir hava olabilr yada partnerini gizemli bulabilir,birbirlerinin uygu ve düşüncelerini anlarlar,hayalleri partnerini kahraman olarak görmesine neden olabilir ayrıca ilham da verir ve hayatın sırlarını,anlamını birlikte keşfetmek isterler.

Güneş- Neptün Pluto;Birbirlerinin derin korkularını,isteklerini bilmek isterler.Duygu yoğunlukları çevreleri tarafından da gözlemlenebilir,ilişkide çiftler birbirlerinin güçlü ve zayıf yönlerini doğru şeklde kullanarak potansiyellerini geliştirmelerini sağlarlar.Ayrıca bu romantik bir ilişkidir ve fiziksel çekim fazladır.

Güneş-Yükselen Sextile;Bu romantik,cinsel cazibenin olduğu,evlilik ilişkisinde de uyumlu bir ilişkdiir.Karşılıklı hedeflerine ulaşmaları için birbirlerine karşı özeleştiride bulunurlar.

Cvp: RE: sinastri haritasında açılar - SeLiN - 10-09-2009 08:03 PM

coolhandsome Yazılan:peki erkeğin kuzey ay düğümüyle kadının güneşi kavuşuyorsa..Bunun bi etkisi oluyormu?

Kuzey düğüm geliştirmesi gereken özellikse bir birey icin acaba partneri vasıtasıyla kendini gelistireceğini gösterebilirmi.Misal sen düzensizsindir ama partnerinin günesi yani karakteri düzenlidir sende onunla birlikte düzenli olmayı deneyimleyebilirsin.Ya karıştı galiba yani sanırım özü anlaşıldı:D

RE: sinastri haritasında açılar - Nâr - 10-10-2009 10:17 AM

peki güneş - güneş 45
ya da güneş ay 45 lik açıları nasıl değerlendiricez. daha belirgin açılar yoksa..
güneş ve ay arasındaki açılar önemliymiş sanırım..

Cvp: RE: sinastri haritasında açılar - Tuğçe - 10-10-2009 09:31 PM

yansima7 Yazılan:peki güneş - güneş 45
ya da güneş ay 45 lik açıları nasıl değerlendiricez. daha belirgin açılar yoksa..
güneş ve ay arasındaki açılar önemliymiş sanırım..

güneş-güneş yarı karesi farklı kimlikler,kimlikleriniz konusundaki uyumsuzlukları güneş-ay yarı kareside sinastride kişiler arasında çekim olduğunu ama uzun vadede duygusal uyumsuzluklar olabileceğini anlatır.. ama tabi bunlar yarı kare daha güçlü açılarla beraber etkisinin az olabileceği açılar

RE: sinastri haritasında açılar - Daily - 10-23-2009 02:43 PM

iki çocuk annesiyim. onların haritalarıyla kendi haritamı sinastri ile karşılaştırdığımda ikisinin de güneşlerinin benim 2. evime düştüğünü gördüm. sonra eşimin haritasıyla karşılaştırdım; onun da 2. evine düşüyorlardı. bunun anlamı nedir? hep mi böyledir? ayrıca benim marsım ve çocuklarımın güneşi kavuşum halinde, bu ne anlama geliyor?

Sinastri - JoMaJa - 10-26-2009 01:30 AM

JoMaJa Yazılan:
darkvenus Yazılan:Sinastride;
birininin Ay'ı diğerinin Güneş-mars kavuşumuyla kavuşumdaysa...(10.evde)
Venüsü merkürle kavuşumdaysa(11.evde)
Birinin ay'ı karşısındakinin 7. evine düşüyorsa.
Jüpiteri 5. evine düşüyorsa.
Diğer gezegenler de neredeyse kavuşum durumundaysa...
İşin içinden çıkamadım gülücük Biri diğeri demekten anlatamadım gülücük
Yorumu olan var mı?

Böyle yazılınca ben de işin içinden çıkamadım.:D Eğer doğum bilgilerini verirsen yorumlamaya çalışırım

Cevaplamam bayağı geç oldu ama geç olsun güç olmasın dil çýkarma Aslında uzun zamandan beri sinastri analizi de yapmamıştım paslanmadığımı umarım.

Simurg çiftler haritasında açılarla ilgili çok güzel bilgiler eklemiş onun için belirttiğim açıların yorumarını oradan da okumanı(eğer okumadıysan tabi) tavsiye ederim.Ben genel olarak gözüme çarpan şeylerden bahsedeceğim.(erkek arkadaşın için belirgin bir doğum saati belirtemediğin için onun evleri üzerinde durmayacağım).

Belki de öncelikle bireysel olarak yerleşimlere bakmalıyız genel olark burç-gezegen bazında baktığımda erkek arkadaşın için hayatına girecek kadın anlamında zeki baskın karakterli hatta belki kendisinden daha yırtıcı bayan profilinden bahsedebiliriz.İki eril burca yerleşmiş olan Venüs(ikizler) ve ay(koç) hayatına girecek kadın anlamında geri planda kalacak tiplerden çok ön planda olabilecek , zeki-ağzı iyi laf yapabilen kişilere yönlenebileceği veya kaderin kendisine öyle kişiler sunabileceğini düşündürttü bana.Belki ilişkinin daha yumuşak ve naif tarafı beyfendinin kendisi olabilir.Ayrıca annesiyle ilişkisi nasıl merak ta ettim doğrusu.Ay ile mars arasında burç değişimi var.Ki bence önemli bir nokta haritasında bir şekilde anne ve/veya kadın mevzusu kişiliğinde ve hayatında belirleyici ve yönlendirici bir unsur bence(ki her zaman hoş bir şekilde olmasa bile - iki görünüm arasında kare açı var)Yaşama girecek bayanın(bayanlar demiyeyim sonuçta şurada sinastri yorumu yapıyorum :D ) önemli yerinin olacağına düşünmeme sebeb olan diğer bir unsur : Güneş-Ay orta noktasında Venüsün yer alması.Güneş ay orta noktası bireyin kişiliği için önemli bir noktadır .Çünkü Güneş-Ay orta noktasında ruh-ego bir aradadır.Kişinin karakterinin iskeletlerinden biridir.Ve bu iskeletin bel kemiğinde venüs var.

Sende ise bir şekilde partnerlik mevzusunda başak -merkür vurgusu göze çarpmakta.Ki partnerinin aradığı merkür(ve diğer bahsettiğim)İlişkilerin entellektüel-zeka tarafınında senin için doyurucu olması önemli bir nokta.Ki eylemlerinde akıl-konuşma kabiliyeti genellikle öncelikli unsurdur(mars merkür birlikteliği)

Hadi sinastriye geçelim.

İlk gözüme çarpan partnerinin Güneş-Mars(Yengeç) ı ile birleşen Ayın(Yengeç) oldu.Genel olarak zaten çift haritalarında Güneş-ay bağlantıları olumlu sayılır.Hatta zorlayıcı olan kare ve zıt açılar bile gülücük Çünkü kişilerin ben kavramı ve içsel köprüleri arasında bağlantı kurar.Ve genellikle ay açıları ilişkiye duygusal derinlik ve bağlılık katar(özellikle ayı açı yapan kişi için)Sizinki birleşme olduğu için onun egosu-kişiliği harekete geçen tarafıyla senin ilgili-besleyen ve şefkat gösteren tarafın örtüşür.Bir de sizin için şöyle bir durum var.Erkek arkadaşının güneş ve marsı aslında yengeçte pek rahat değil.Mars yengeçte düşüşte iken , güneşininde hiç bir temel asaleti yok.Senin yengeç ayınla birleşen (yengeçte kendi evinde- yönetici asaletine sahip ve bulunduğu evde rahat) erkek arkadaşının marsı ve güneşi tanıdık birini bulmuş gibi sevinebilir.Yani erkek arkadaşının bu iki eril öne geçmeye ve atak yapmaya çalışan bu iki gezegen senin ayınla karşılaşınca , senin ilgili-besleyen ve belkide şefkatli yönünle kendini çok daha rahat ifade edecektir.

Tabi mevzu gönül ilişkileri olunca Venüs -Mars bağlantılarına bakmadan olmaz:D Onun venüsüyle senin marsın kare açı yapıyor.Ki benim Venüs-Mars birleşiminden sonra favori venüs -Mars açım karedir.Daha huzursuz , daha kışkırtıcı hatta olay çıkartıcı.Ama olsun ya şenlik olur dil çýkarma Hım yalnız bu açının risklerinden biri kıskançlıktır.Ki birde kişilerin natalleride bunu destekliyorsa....Ama herzaman kıskanan tarafı kestiremiyorum.ama genel olarak mars tarafı kıskançlık yapıyor gibi.

Ve diğer dikkatimi çeken unsur çift taraflı olarak venüs-merkür açılarınız.Ki bunu oldukça faideli buldum.Çünkü ikinizde merküryen şeylere ilişkide ihtiyaç duyan kişilersiniz(yukarıda belirttim)Onun merkürü senin venüsünle birleşiyor , senin merkürün onun venüsüyle kare açı yapıyor.Bu size özellikle iletişim anlamında çokça faydalı oluyordur.Konuşacak şeyiniz , üstünde düşünecek mevzularınız , entellektüel birlikteliğiniz , muhabbetiniz iyidir.Ha kare açı arasıra mevzuyu kavga demeyelimde(venüsün karakterine pek gitmiyo malum) laf ebeliğine , kim kimi geçeceğe en son lafı kim söyleyeceğe dönüştürebilir.Ama genel anlamda bu çift taraflı venüs-merkür açılarınızı özelikle akıl-zevk birlikteliğiniz anlamında olumlu buldum.

Saturn dereceleriniz birbirine oldukça yakın.Senin saturnun onun güenş ve marsına üçgen , onun saturnu senin ayına üçgen yapıyor.Aslında bu açılar sizin kendi natallerinizde de olduğu için çok yeni bir durum olmayabilir.Saturn açıları ilişkilerde önemli bir gösterge olarak alınır.Bağlılık , sorumluluk alma , devamlılık unsuru getirir.Üçgen açı gibi daha tercih edilir bir açı olması fena değil.Romantizm , şehvet , aşk tetikleyicisi olmasa bile biraz önce belirttiğim şeyler için bence saturn eğer ciddi düşünülüyorsa bir ilişki için olmazsa olmazdır.

Ya sanki başka şeylerde vardı aklımda.hımm

Sonra devam edebilir :D

Cvp: Sinastri - Luli - 10-26-2009 05:09 PM

JoMaJa Yazılan:Güneş ay orta noktası bireyin kişiliği için önemli bir noktadır .Çünkü Güneş-Ay orta noktasında ruh-ego bir aradadır.Kişinin karakterinin iskeletlerinden biridir.
Konu dış'ı olacak fakat; aklıma takılan sorunun fark edilmesi açısından daha kestirme bi'yol olacağını düşündüğüm için, bu başlıktan ileteyim dedim:

SF'den Güneş & Ay orta noktasına bi'bakış atma gereksinimi hissettim ;) pages bölümünün ''cosmobiology'' kısmında üç ayrı seçenek sunulmuş. Sadece ikinci seçenekte Güneş & Ay kombinasyonunu yakalayabildim.

Şayet yanlış yorumlandırmadıysam; Güneş & Ay orta noktası Satürn'den geçmekte. Yalnız, kafama takılan bi'diğer şey; bu bağlantının hemen yanında ikincil zorlu açılardan 135'liğin bulunuşu oldu. Orb aralığı olarak sadece ''kavuşum''lar mıdır kaale alınması gereken?

Bi'de; kimi yerlerde aynı gezegenin (Güneş - Güneş gibi) midpoint'i de verilmiş. Bu farklılıktaki söz konusu mantık nedir?

İlgili Liste
[Resim: sfpagem.th.jpg]

Cvp: Sinastri - JoMaJa - 10-26-2009 09:23 PM

Aprilios Yazılan:
JoMaJa Yazılan:Güneş ay orta noktası bireyin kişiliği için önemli bir noktadır .Çünkü Güneş-Ay orta noktasında ruh-ego bir aradadır.Kişinin karakterinin iskeletlerinden biridir.
Konu dış'ı olacak fakat; aklıma takılan sorunun fark edilmesi açısından daha kestirme bi'yol olacağını düşündüğüm için, bu başlıktan ileteyim dedim:

SF'den Güneş & Ay orta noktasına bi'bakış atma gereksinimi hissettim ;) pages bölümünün ''cosmobiology'' kısmında üç ayrı seçenek sunulmuş. Sadece ikinci seçenekte Güneş & Ay kombinasyonunu yakalayabildim.

Şayet yanlış yorumlandırmadıysam; Güneş & Ay orta noktası Satürn'den geçmekte. Yalnız, kafama takılan bi'diğer şey; bu bağlantının hemen yanında ikincil zorlu açılardan 135'liğin bulunuşu oldu. Orb aralığı olarak sadece ''kavuşum''lar mıdır kaale alınması gereken?

Bi'de; kimi yerlerde aynı gezegenin (Güneş - Güneş gibi) midpoint'i de verilmiş. Bu farklılıktaki söz konusu mantık nedir?

İlgili Liste
[Resim: sfpagem.th.jpg]

Bu seçenekte mi varmış SF da.
Hım biraz dağınık geldi bana nedense.
Ben reports seçeneğinde Mipoint Listing(orta noktaların burç ve derecelerini gösteriyor) ve Midpoint Trees(orta noktalara düşen gezegenler) seçeneğinden bakıyorum.Modulus ve orb den açı çeşidini ve açı orb sınırını belirleyebilirsin.

Mesela senin güneş-ay orta noktan 16 derece boğada.Ve herhangi bir gezegen bu noktaya denk düşmüyor.Şahsen benkavuşum ve zıt açıyı kullanıyorum(ama kavuşum daha etkili bence) Ama bir iki yerde kare kullanan da gördüm.

Ha bir de Natal harita için Güneş-güneş orta noktası diye birşey yoktur yahu:D. O zaten yine güneşin kendisi oluyordur.Belki başka bir harita-konum güneştir.Yani vardır birbaşka hikmeti

RE: sinastri haritasında açılar - Nâr - 10-27-2009 05:47 PM

Sinastride A kişisinin güneşi ile B kişisinin venüs ü kare yaparken
B kişisinin güneşi ile A kişisinin venüsü üçgen yapmakta o zaman bu durum ve gezegenlerin ifadeleri nasıl yorumlanır kafam karıştı

RE: sinastri haritasında açılar - Nâr - 10-27-2009 06:10 PM

sinastride ay-pluto zıt açısı duyguların manipule edilmesi olarak yorumlanıyo
şimdi benim ay ım koçta 1973-1980 arası doğanlarında plutoları terazide olduğuna göre ve de benim ayımla zıt açı yaptıklarına göre bu durumu nasıl yorumlıcam gülücük