Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Astrolojik Açıdan Zor Doğma Kombinasyonları - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: DOĞUM HARİTASI - Analizler (/forumdisplay.php?fid=36)
+--- Konu: Astrolojik Açıdan Zor Doğma Kombinasyonları (/showthread.php?tid=3243)

1 2 3 4 5 6 7 8 9

Cvp: RE: Astrolojik Açıdan Zor Doğma Kombinasyonları - Félicé - 10-26-2009 10:28 PM

Nevrotik Yazılan:
ibd18 Yazılan:bende 15 martta doğacakken 24 nisanda !!! doğmuşum...annem çok zorlanmış ölümlerden dönmüş..ona rağmen sezeryan doğmuşum... benim uyuşukluğumu gördüğü zaman hep bi lafı vardır... " adam doğmaya bile üşendi zaten,ne beklersin ki bu 10 aylıktan" diye :D bu arada 21 gün hastaneden çıkamamış... 8. evinde mars var onun...

benim haritam linkte var...

Vay anasını, anne karnında fazla duranlar pisliğini yer zehirlenir genelde. Bebekler 9. ayda anne karnında daha hızlı büyür. 10. ayında büyümeye devam edeni yeni duyuyorum:D Eminmisin, çok iri doğmuş olman lazım, normal tarihinden 40 gün sonra doğduğuna göre. Zavallı anacığın ne zahmetler çekmiş gördünmü Berat? Boğa ağırkanlıdır , sabırlıdır beklemesini bilir ama, senin ki biraz fazlamı ne?

Yükselen yöneticisi ay, pluto ile kavuşmuş, zaten plutonun olduğu her şey gizemli ve zahmetli. Neptün asc'ye zıt bakıyor. Kollektiflerin hışmına uğramış bebecik;)
Yazdığım gibi, verdiğiniz haritalara yorumdan ziyade zor doğma olasılıklarını anlama çabası içerisindeyim. O yüzden çokta yorumsal yazılar beklemeyin;)

Cvp: RE: Astrolojik Açıdan Zor Doğma Kombinasyonları - ibd18 - 10-26-2009 10:30 PM

Nevrotik Yazılan:
ibd18 Yazılan:bende 15 martta doğacakken 24 nisanda !!! doğmuşum...annem çok zorlanmış ölümlerden dönmüş..ona rağmen sezeryan doğmuşum... benim uyuşukluğumu gördüğü zaman hep bi lafı vardır... " adam doğmaya bile üşendi zaten,ne beklersin ki bu 10 aylıktan" diye :D bu arada 21 gün hastaneden çıkamamış... 8. evinde mars var onun...

benim haritam linkte var...

Vay anasını, anne karnında fazla duranlar pisliğini yer zehirlenir genelde. Bebekler 9. ayda anne karnında daha hızlı büyür. 10. ayında büyümeye devam edeni yeni duyuyorum:D Eminmisin, çok iri doğmuş olman lazım, normal tarihinden 40 gün sonra doğduğuna göre. Zavallı anacığın ne zahmetler çekmiş gördünmü Berat? Boğa ağırkanlıdır , sabırlıdır beklemesini bilir ama, senin ki biraz fazlamı ne?

emin ol bende daha ağırkanlısını ben dünyada görmedim... öle böle değil...bi yere 3 saat sonra gierim..evden çıkamam saatlerce...hatta çıkmamda çoğu zaman...herkesi delirttim bu konuda...

Cvp: Astrolojik Açıdan Zor Doğma Kombinasyonları - astrosohbet - 10-26-2009 10:31 PM

Sagittarius Yazılan:
Sagittarius Yazılan:
Nevrotik Yazılan:Equal ev sisteminde neptün ve uranüsün 1. evinde kayıp ve sıradışı özelliklere işaret ediyor ama, bende araştırıyorum zaten. Bir yorumda bulunamayacağım. Mesela 1. evinde uranüs bulunan 10 kişinin zor doğduğu gibi bir sonuç çıkarsa, 1. evdeki uranüs farklı ve ani , yada zor doğuma sebebiyet verir diyebiliriz.

Ayrıca 12. evi dolu insanların, annelerinin hamileliğin çok zor, problemli ve isteksiz geçtiğini bebeğin de bu durumu algıladığı için negatif 12. ev enerjileri ile dünyaya geldiğini okumuştum. Doğruluk derecesini bilmiyorum;)

büyük ihtimalle doğrudur:(

ya aslında ben anneme sormuştum daha önce..ben doğmadan önce hiç bi sorun yokmuş ama ben doğduktan sonra olmuş olan herşey..hatta tarihi bilem vardır ben doğduktan 10 gün sonra diyegülücük ben doğmadan önce sorun olsaydı Ay Akrebin aşırı korumacılığını deneyimlerdim büyük ihtimalle..ama ben doğduktan sonra olunca bütün sorunlar suçlu oluyorum simdi-kızdım

neler oldu bilmiyorum ama ailen bile olsa eğer seni bir şekilde suçluyorlarsa , sen bunu onların hatasına ( cehalet vb.) ver derim..

ve sakın ama sakın

kendini suçlama ,

geçmişinle barışmaya bak çünkü 17 sene önce orada minicik bir bebek var ve dünyaya meraklı Yay gözleriyle ( Akrep derinliğiyle ) bakıyor ve sende biliyorsun ki o bebek dünyanın en mâsum şeyi..

uç bir örnek vereyim ,

senin doğumunla annen , baban yada aileden herhangi biri yada herhangi bir şey olumsuz bir şey yaşadıysa bile ( varsayalım ki böyle )
bu durum senin mâsumluğuna zerre kadar leke getirmez.
ve asla seni uğursuz filan yapmaz..

aksini düşünen varsa , annen yada baban bile olsa seni üzmelerine izin verme derim..

12.ev vurgusu olanlara , bazen ailesi belki iyi niyetle ama bilinçsizce psikolojik yaraları miras bırakabiliyor malesef.

buna benzer bir mirasa sahibim ve nasıl birşey olduğunu iyi bilirim..

belki komik ve saçma ama şunu paylaşmak istiyorum ,

Good Will Hunting adlı en iyi senaryo ödülü almış bir filmde , çok zeki bir gencin mevcut psikolojik yaralarını sürekli gömdüğü ve kendine ( yeteneğine , geleceğine ) zarar verdiğini yani bir anlamda kollektif ( plütonik ) sürüklenmeyi deneyimlediğini ama sonra çok zeki ve deneyimli başka bir adam ( Robin Williams ) tarafından çocuğun kabuğunu kırması anlatılıyordu.

komik olan tarafı şu ,

Robin Williams çocuğa ısrarla şunu söyledi ve o âsi ruhlu umursamaz görünen çocuk hüngür hüngür ağlamaya başladı ;

Robin Williams - senin suçun değil..

çocuk - tamam ok

Robin Williams - hayır tamam değil , yüzüme bak.. senin suçun değil..

bir kaç defa daha tekrarladı.. çocuğun üstüne üstüne yürüdü çünkü çocuğun bu GERÇEĞİ tam olarak kavramasını istiyordu..

SENİN SUÇUN DEĞİL..

ve çocuk içine gömdüğü ne varsa hepsini çıkardı , hüngür hüngür ağladı..

filmi sinema salonunda izlerken o sahnede bende hüngür hüngür ağladım =)

imzanda dediğin gibi ,

çocukluğumuza dair hiç birşey bizim suçumuz değil , kendimizde ve geçmişimizde sorunlu olduğunu gördüğümüz şeyler varsa , '' kendime yeni bir BEN lazım '' diyerek beyaz bir sayfa açmalı hayata..

RE: Astrolojik Açıdan Zor Doğma Kombinasyonları - ibd18 - 10-26-2009 10:33 PM

yok zaten bende sana yardımcı olsun diye verdim haritamı bi yorum beklemiyorum... bende bilmiş olurum hem ben neden böle ağırkanlıyım diye :D

Cvp: Astrolojik Açıdan Zor Doğma Kombinasyonları - Félicé - 10-26-2009 10:38 PM

pares Yazılan:Ben ters doğumuşum doğumum çok zorlu olmuş ve evde olmuş ebe doğum yaptırmış

Asc başağın yöneticisi merkür ise, uranüsle 8 orbluk kavuşumu dışında sert bir durumu yok. Eğer başağın yöneticisi şironsa, boğadaki şironun caput algol sabit yıldızı ile kavuşmuş ki, caput algolün bulaştığı doğumların boğulma riski verdiğini daha önce de okumuştum. Hatta aeonunda asc' sinde algol vardı, kordonu boynuna dolanmıştı sanırım.

Cvp: Astrolojik Açıdan Zor Doğma Kombinasyonları - Félicé - 10-26-2009 10:43 PM

Sagittarius Yazılan:
Sagittarius Yazılan:
Nevrotik Yazılan:Equal ev sisteminde neptün ve uranüsün 1. evinde kayıp ve sıradışı özelliklere işaret ediyor ama, bende araştırıyorum zaten. Bir yorumda bulunamayacağım. Mesela 1. evinde uranüs bulunan 10 kişinin zor doğduğu gibi bir sonuç çıkarsa, 1. evdeki uranüs farklı ve ani , yada zor doğuma sebebiyet verir diyebiliriz.

Ayrıca 12. evi dolu insanların, annelerinin hamileliğin çok zor, problemli ve isteksiz geçtiğini bebeğin de bu durumu algıladığı için negatif 12. ev enerjileri ile dünyaya geldiğini okumuştum. Doğruluk derecesini bilmiyorum;)

büyük ihtimalle doğrudur:(

ya aslında ben anneme sormuştum daha önce..ben doğmadan önce hiç bi sorun yokmuş ama ben doğduktan sonra olmuş olan herşey..hatta tarihi bilem vardır ben doğduktan 10 gün sonra diyegülücük ben doğmadan önce sorun olsaydı Ay Akrebin aşırı korumacılığını deneyimlerdim büyük ihtimalle..ama ben doğduktan sonra olunca bütün sorunlar suçlu oluyorum simdi-kızdım

Sevgili Amine, ben doğumdaki zorluklardan bahsediyorum, sen doğduktan sonra nasıl bir şey olabilir ki senin yüzünden? Ebeveyn olmak çok zor bir iş.
Çocuklarımız bizi doğur diye bize yalvarmıyor, o yüzden hayatımızdaki hiç bir engel ve zorluk için onları suçlamamalıyız. Kendine bunu yapma lütfen;)

RE: Astrolojik Açıdan Zor Doğma Kombinasyonları - aeon - 10-26-2009 10:59 PM

anneme ,doğum saatimi sorduğumda , saat 10 yakın doğdun dedi. ben de 9:45 aldım.
ancak caput algol yıldızını öğrendiğimde ,ve doğum anımdaki kordon dolanması hadisesini de katarsam ,kesinlikle asc algol kavuşumum var.

doğum anında ,annemin de benim de ölüm olasılığım varmış.
doğumdan sonra mor ve ceset gibi bir çocukmuşum ve doktorlar zeka özürlü olabilme ihtimalim üzerinde durmuş.

Cvp: Astrolojik Açıdan Zor Doğma Kombinasyonları - melis_bk - 10-27-2009 01:49 AM

Arkadaşlar benim doğumumun başlaması ve tamamlanması arasında üç gün var.Bayan arkadaşlar bilir çocuğun doğum yolunda bir kaç saniye oksijensiz kalması sakatlık veya ölümle sonuçlanır. Ben üç günü o vaziyette geçirmişim sağ doğmam bile Allah ın mucizesi kabul edilmiş.
Kafasına göre takılan bir deli olmak dışında bilinen arızam yok...

RE: Astrolojik Açıdan Zor Doğma Kombinasyonları - sessizgidiş - 10-27-2009 09:32 AM

ben de zor doğmuşum..1.evim de satürn var

Cvp: Astrolojik Açıdan Zor Doğma Kombinasyonları - Félicé - 10-27-2009 03:21 PM

pares Yazılan:
Nevrotik Yazılan:
pares Yazılan:Ben ters doğumuşum doğumum çok zorlu olmuş ve evde olmuş ebe doğum yaptırmış

Asc başağın yöneticisi merkür ise, uranüsle 8 orbluk kavuşumu dışında sert bir durumu yok. Eğer başağın yöneticisi şironsa, boğadaki şironun caput algol sabit yıldızı ile kavuşmuş ki, caput algolün bulaştığı doğumların boğulma riski verdiğini daha önce de okumuştum. Hatta aeonunda asc' sinde algol vardı, kordonu boynuna dolanmıştı sanırım.

Başağın merkür yöneticisi,şirondamı yöneticisi oluyorpek anlamadım

Eğer bu linki okursan başak şiron bağlantısın anlayabilirsin.
LİNK