Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz.
Sinastri - Uyum Analizleri - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye'nin en büyük astroloji platformuna hoş geldiniz. (http://www.astrosohbet.com/forum)
+-- Forum: ASTROLOJİ (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: İLİŞKİLER ASTROLOJİSİ (/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Konu: Sinastri - Uyum Analizleri (/showthread.php?tid=6388)

RE: Sinastri & Uyum Analizleri - Nâr - 10-28-2010 09:16 PM

(10-28-2010 07:59 PM)Terazi Yazılan:  
(10-28-2010 07:35 PM)Félicé Yazılan:  
(10-28-2010 07:00 PM)Terazi Yazılan:  Sinastride, Terazide Güneş-Venüs kavuşumu ve Venüs-Asc kavuşumu hakkında birşeyler öğrenmek istiyorum..
Uzun zamandır da foruma giremiyorum özledim :(

Fazlaca aşk ve beğeni odaklı bi durum.. Gösterişli güzel şeyler, uyum, ahenk, denge, birbirine empatik yaklaşım, nezaket önem verilen ortak değerler olabilir.. Hep bi uzlaşma noktası bulmaya çalışma..Sorun şu olabilir ki, uyum için kendinden devamlı taviz verebilir iki tarafta.. Yeter ki kalp kırılmasın, gönüller bir olsun diye diye aslında çok önem verdiği kriterlerine hiç değinmez.. Bu sefer içsel huzursuzluk, kimliğin tam ifade edilemeyişi gibi sıkıntılı şeyler olabilir..Vur patlasın çal oynasın, gezelim, partiye gidelim, bol bol yiyelim.. Sevgi kelebekleri hehee
Bunlar sadece senin verdiğin kombinasyonların yorumudur...

Evet eğlenelim, gülelim, müzik ve beğenilerimiz çok ön planda gülücük
Kavga,tartışma sevmiyoruz.
O bir akrep olduğu için kişiiliğini ortaya koyuyor gayet rahat bir şeklilde aslında. gülücük Onun venüsü benim asc ile kavuşuyor, benim ayım onun dsc ile kavuşuyor bu tarz konumlarımız var galiba bu sefer şeytanın bacağını kırdım..

Çok çok teşekkür ederimmm Félicé ask

terazi ne hoş etkileşiminiz var, benimde buna benzer etkileri olan bir ilşkim oldu asc me onun venüsü vegüneş pluto kavuşumu düşüyordu ne giyeceğim konusunda çok fazla müdahale ediyordu gerek kıskançlık olarak gerekse beğeni olarak ... terazideki gezegenlerimde onun 5.evine düşüyordu gülücük bence çok güzel bir aşk yaşayabilirsınız ask

RE: Sinastri & Uyum Analizleri - eylülmavi - 10-28-2010 09:34 PM

(10-28-2010 09:16 PM)Nâr Yazılan:  
(10-28-2010 07:00 PM)Terazi Yazılan:  Sinastride, Terazide Güneş-Venüs kavuşumu ve Venüs-Asc kavuşumu hakkında birşeyler öğrenmek istiyorum..

Fazlaca aşk ve beğeni odaklı bi durum.. Gösterişli güzel şeyler, uyum, ahenk, denge, birbirine empatik yaklaşım, nezaket önem verilen ortak değerler olabilir.. Hep bi uzlaşma noktası bulmaya çalışma..Sorun şu olabilir ki, uyum için kendinden devamlı taviz verebilir iki tarafta.. Yeter ki kalp kırılmasın, gönüller bir olsun diye diye aslında çok önem verdiği kriterlerine hiç değinmez.. Bu sefer içsel huzursuzluk, kimliğin tam ifade edilemeyişi gibi sıkıntılı şeyler olabilir..Vur patlasın çal oynasın, gezelim, partiye gidelim, bol bol yiyelim.. Sevgi kelebekleri hehee

O bir akrep olduğu için kişiiliğini ortaya koyuyor gayet rahat bir şeklilde aslında. gülücük Onun venüsü benim asc ile kavuşuyor, benim ayım onun dsc ile kavuşuyor bu tarz konumlarımız var galiba bu sefer şeytanın bacağını kırdım..

terazi ne hoş etkileşiminiz var, benimde buna benzer etkileri olan bir ilşkim oldu asc me onun venüsü vegüneş pluto kavuşumu düşüyordu ne giyeceğim konusunda çok fazla müdahale ediyordu gerek kıskançlık olarak gerekse beğeni olarak ... terazideki gezegenlerimde onun 5.evine düşüyordu gülücük bence çok güzel bir aşk yaşayabilirsınız ask

yansımacım, peki sizi ayıran açı hangisiy di? (kader deme lütfen ;) )

RE: Sinastri & Uyum Analizleri - Terazi - 10-28-2010 09:57 PM

Nar, çok güzel gidiyor bozulmasından korkuyorum tam aradığım ilişki gülücük

RE: Sinastri & Uyum Analizleri - Nâr - 10-28-2010 10:05 PM

(10-28-2010 09:34 PM)eylülmavi Yazılan:  
(10-28-2010 09:16 PM)Nâr Yazılan:  

yansımacım, peki sizi ayıran açı hangisiy di? (kader deme lütfen ;) )

bunu daha önce yazmıştım sanırım, tam saturn venüsümün üzerinde iken ayrıldık ..

RE: Sinastri & Uyum Analizleri - Nâr - 10-28-2010 10:17 PM

etkileri nasıl peki ? herkeste ayrılık vercek diye kesinlik yoktur .. siz saturn derslerini alır, yola devam edersiniz belki ..

RE: Sinastri & Uyum Analizleri - eylülmavi - 10-28-2010 10:21 PM

(10-28-2010 10:17 PM)Nâr Yazılan:  etkileri nasıl peki ? herkeste ayrılık vercek diye kesinlik yoktur .. siz saturn derslerini alır, yola devam edersiniz belki ..

ımmm şöyle bi etkisi var aslında üzerimde, o eski aşk o eski şevk kalmadı gibi.. olursa olur olmazsa olmaz.. illaki olsun diye bi kararlılık yok..
önceleri daha uzağa bakıyordum, şimdi daha yakını görüyorum..çiçek

RE: Sinastri & Uyum Analizleri - panel - 11-01-2010 07:30 PM

(10-24-2010 12:05 AM)Tuğçe Yazılan:  
(10-23-2010 11:51 PM)panel Yazılan:  Arkadaşlar şu ara görüştüğüm biri var doğum tarihini öğrendim saatini alamadım henüz tabigülücük ve sabırsızlıkla foruma koştum gülücük

pekiala millet sözkonusu yakuşuklu arkadşımızın Merkür'ü,Venüs'ü ve pluto'su benim 5. evime düşüyor.Güneş pluto kavuşumu da olduğu için güneşide 5. evimde.Mars'ı 8. evimde.Benim jüpiterim onun Venüs-Merkür birleşimine üçgen açı yapıyor.Merkürlerimiz su elementi (akrep-yengeç) ay burçlarımız kavuşum..Satürn'ü güneş'imle üçgen yapıyor.Saattlerce durmaksızın konuşuyoruz çok iyi arkadaşlığımız.Birde benim venüs-üçgen açıma merkür akrebiyle büyük şans üçgeni yapıyor yanılmıyorsam.
Ancakk;

Güneş-Merkür ve Mars-Pluto karemiz ile Mars-güneş zıt açımız var.Asc-dsc aksımı etkilyen bir gezegeni yok.Benim fazlasıyla etkilenmiş olmam burda 5. evmi ve 8 evimi etkilemesiyle mi alakalı?Uzun soluklu olur mu?nasıldır? gülücük

maşşalhh diyim önce :D

onun güneşi-venüsü-merkürü 5.evini etkilerse sen zaten ilk andan itibaren ondan etkilenirsin,muhtemelen beraber eğlendiğinizi hissedersin,saatlerce konuşmanız merkürlerinizin uyumuyla ilgili olmalı,üstelik venüs-merkür kavusumunu etkileyen bir jüpiter var ki o sen onun merkürünü çoşturuyosun yani olumlu anlamda,aylarınızın kavusması yine konuşmasanız bile birbirinizi hissedersiniz,güneş-satürn ilişkiye ömür ve sadakat verir.marsı 8.evindeyse sen onu cinsel yönden epey çekici bulursun.
mars-güneş zıtlığına gelince koyversin gitsin onca güzel açı arasında :D arada bi takım ani parlamalar olabilir buna da tuzu biberi diyelim

Teşekkür ederim tuğçe...

Benim merak ettiğim bir başka konu daha var mesela ağır gezegenlerin partnerin kişiselleiryle açı yaptığında ayrılık olurmuş.Doğru mudur?

RE: Sinastri & Uyum Analizleri - Tuğçe - 11-01-2010 07:55 PM

ağır gezegenler partnerin kişisel gezegenleriyle sert açılar yaptığında büyük sorunlar çıkar evt,mesela güneş-satürn karesi olan bir çift düşünelim satürn kişisi diğerinin kimliğini göstermesine engel olur,güneş kişisi rahatsız hisseder.ama bu durum bence ilişkinin sonra ki dönemlerinde ortaya çıkıyor yani ağır gezegenlerin etkileride zmnla oluyor.

RE: Sinastri & Uyum Analizleri - astrosohbet - 11-01-2010 07:57 PM

(11-01-2010 07:30 PM)panel Yazılan:  Benim merak ettiğim bir başka konu daha var mesela ağır gezegenlerin partnerin kişiselleiryle açı yaptığında ayrılık olurmuş.Doğru mudur?

şöyle cevap vereyim ,

birinin kişisel gezegenleriyle , partnerinin ağır hareketli gezegenleri arasında kavuşum - kare - zıt açılar olduğunda evet ilişkinin zorlanacağını söyleyebiliriz.
Örneğin bir kişinin Merkürüyle diğerinin Neptünü arasında bu açılar varsa , çiftin iletişim sorunları yaşaması , birbirini yanlış anlaması gibi deneyimler görülebilir.

ancak illa ki ayrılık olacak gibi bir genelleme yapmak yanlış olacaktır.
haritaların bütünü önemlidir.

RE: Sinastri & Uyum Analizleri - panel - 11-01-2010 08:00 PM

(11-01-2010 07:57 PM)Yıldırım Yazılan:  
(11-01-2010 07:30 PM)panel Yazılan:  Benim merak ettiğim bir başka konu daha var mesela ağır gezegenlerin partnerin kişiselleiryle açı yaptığında ayrılık olurmuş.Doğru mudur?

şöyle cevap vereyim ,

birinin kişisel gezegenleriyle , partnerinin ağır hareketli gezegenleri arasında kavuşum - kare - zıt açılar olduğunda evet ilişkinin zorlanacağını söyleyebiliriz.
Örneğin bir kişinin Merkürüyle diğerinin Neptünü arasında bu açılar varsa , çiftin iletişim sorunları yaşaması , birbirini yanlış anlaması gibi deneyimler görülebilir.

ancak illa ki ayrılık olacak gibi bir genelleme yapmak yanlış olacaktır.
haritaların bütünü önemlidir.

Ayrılıklar daha çok transitlerle alakalı birşey ozaman.