Değerlendir:
  • 81 Oy - 2.43 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kompozit Harita
Yazar Mesaj
BayanKararsız Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 39

RE: Kompozit Harita
İki harita arasında fazlaca benzerlikler var, Satürn-Uranüs kavuşumu,Ay-Jüpiter kavuşumu,bu yönlerden güzel,Ay'la yani seninle ilgili açılar çok güzel,ama Güneş'in yaptığı kareler yine öteki haritadaki gibi,Güneş kare Satürn&Uranüs bu kısmı beni korkuttu ablam :/

Amacı öğrenmek olan herkese mesaj kutum ardına kadar açık,gelin beraber araştırıp öğrenelim,bildiğim konularda harita yorumlatmak dışında istediğinizi sorabilirsiniz.Öğrenmek isteyene saygım,sevgim ve hoşgörüm sonsuz... gülücük

Haritam
03-09-2017 06:12 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
dilek8855 Dışarıda
Jupiter Vip
Jupiter Vip

Rep Puanı: 37

anldm cnm çok çok sağol ağzına yüreğine sağlık gülücük

son bir kez daha bişi sorcam...

diğer haritada güneş Merkür kavuşumunu olumlu saymıştın, burda da güneş Venüs kavuşumu var. peki sence bunu nasıl bir anlamı vardır? erkek çok mu zevkli oluyor? :D
03-10-2017 12:00 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
BayanKararsız Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Sağ ol Dilek ablam,dediğin gibi oluyor evet :D

Kumsal gelelim senin haritaya,gecikme için özür gülücük Bugünkü sınavdan ben de nasibimi aldım da :D Saatler netti sanırım,haydi bismillah,kafam dağınık,olduğu kadar artık gülücük

DSC ile kavuşumda olan bir Jüpiter var,Venüs ve Güneş'le olumlu açıda,yani arada aşk var gülücük Amaaa Merkür-Plüto ve Ay karesi bu işi dengesizleştirip zorlaştırıyor çünkü zorluklara ve engellere abartma etkisi yapabiliyor ya da bu olumsuzlukları daha yoğun şekilde yaşatıyor,ikisinden biri.

Güneş-Venüs kavuşumu (tahminimce bayan taraf sensin) gerçekten beğenildiğin anlamına geliyor ve bu kavuşumun 10.evde olması ise kişinin seni statü olarak uygun olarak gördüğünü gösteriyor,yalnız bu kavuşum 4.evdeki Satürn'den zıt açı alarak sizi Dünya'ya getiren aileler tarafından ilişkinizin sıkıntıya uğraması olabilir ve bu sert açı Güneş'e ait olduğu için erkek tarafından kaynaklı diyebilirim ya da diğer bir ihtimal senin ailen onu onaylamıyor olabilir.

12.evdeki Şans Noktası dikkatimi çekti ve Merkür'le olumlu açı yapıyor,aslında her şeyin üstesinden gelebilecek bir ilişki olabilir bu! (Daha diğer açılara gelmedim,çok zorlayıcı bir şey varsa daha görmedim)

11.evdeki Mars-Uranüs zıtlığı açıkçası beni korkuttu,ilişkide şiddet temaları olabilir.Ay&Merkür-Plüto zıtlığı da benzer şeyleri ifade etti sanki bana,sevginin ve tutkunun var olduğu ama bir o kadar da çetrefilli bir ilişki sanki..

Neptün açıları güzel,belki zamanla hayaller gerçekleşir,onu da bilemedim,daha sonra kafamı biraz daha toplayıp başka şeyler bulmayı deneyeceğim,lütfen kusuruma bakma.

Bir de çıkarttığın haritada Eris-Pholus-Nessus vardı,bunların ilişkiye etkileri neler?Bunu da ben bilmiyorum,sorayım dedim gülücük

Amacı öğrenmek olan herkese mesaj kutum ardına kadar açık,gelin beraber araştırıp öğrenelim,bildiğim konularda harita yorumlatmak dışında istediğinizi sorabilirsiniz.Öğrenmek isteyene saygım,sevgim ve hoşgörüm sonsuz... gülücük

Haritam
03-13-2017 12:00 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kumsal Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 11

Çok teşekkür ederim libraqua. Umarım sınavın beklediğin gibi geçmiştir. Yoksa gözetmen miydin? İnsanları karıştırıyorum da burda artık gülücük

Evet,saatler net. Valla ben kompozitten çok anlamıyorum ama güneş erkeği ay kadını temsil ediyor diye biliyorum. Bir de 10. ev dolu ve güneş/venüs kad ile de kavuşumda. Yani bir yerde kadersel? Toplum önünde 10. evde. Dilek'in eski yaptığı yorum gibi dışarıya birbiri için yaratılmışlar imajı verip evde huzuru olmayan bir ilişki? Üstelik huzuru bozan güneş/erkek? (Böyle demiyorum acaba diye kendime ve size soruyorum) Bir de mars chiron kavuşumu var 5-11 de. Aldatma ve yara verme/alma? Allah korusun şiddet olmadı olmasın da. Çetrefilli olduğu kesin ama bana çetrefilli. Çünkü sinastride 12. evime düşüyor 3 gezegeni ve 6. evdeki neptünüme zıt yapıyor.
Bir de bu compozitte güneş/venüs/kad konumu dereceleri benim natalde ay/mars kavuşumu dereceme yakın. Uykum var da önce yazıp sonra bakıyorum gülücük Venüs 29 drc benim natal ay 29, güneş 25 (algol kavuşum denebilir mi? Evlensem tirana mı dönüşecek bu adam,nedir?) benim mars boğa 27 derece. 17 derece kad, benim evlilik arap noktam 17 drc boğa. Drakonik haritada onun yükselen/venüs 29 derece boğa. Yani demem o ki, çorba ettim haritadan haritaya ama çeşitli alanlarda paralellikler var.

Bir de sinastride onun gad benim satürne kavuşum ki 5. evde, sanki geçmişten gelen bir borç var..
Yani konu bayağı kaydı ama karmik ilişkilerin 5-6 göstergesi var bir kaç yerde okudum, neredeyse tamamı bizde var. Bence oh karmik hayatımın aşkı ne tatlı falan değil astrologların dediği gibi, yaşanacak deneyimler var ve muhtemelen öğretici gülücük ne demek istediğimi anlamışsındır gülücük

Sorduğun eris vs için de, elbette bir anlamı vardır ama ben juno,şans noktasını eklemek için toptan hepsine tıkladım bir anlamı yoktu benim için gülücük

Mesajlarımı alıntılamazsanız sevinirim forum dostlarım gülücük
03-13-2017 10:14 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
BayanKararsız Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Cvp: Kompozit Harita
Rica ederim Kumsal gülücük ya da Kumsal abla mı gülücük Doğum tarihine yeni dikkat ettim,pardon gülücük Sınav idare ederdi,gözetmen değildim,sınava girdim,üniversite öğrencisiyim ama bölümümü değiştirmek istiyorum gülücük 10.evi statüler olarak yorumlamıştım ama öteki türlü açıkçası bilemiyorum,olabilir :D Huzuru bozan kişiyi ifade edemedim bu haritada da ama sanki bir nebze erkek daha huzursuz,yani hem kendi iç huzuru sorunlu hem de huzursuzluk çıkartma durumları var,ama kadında da sert açılar vardı ama kadın daha çok alttan alıyor gülücük Algol konusunu Dilek abla daha iyi biliyordu,umarım görür burayı,karmik aşk mevzusunu da anladım,karma konusu da dediğin gibi olabilir gülücük Bu arada ilişkiler için bakarken diğer gökcisimlerinden Juno,Vertex,Vesta,Eros'a,Psyche'ye,Amor'a ve Cupido'ya bakmanı öneririm gülücük Ben yine hayata bakış açıları açısından Ceres'e de bakıyorum gülücük

Astro.com daki kodları: Eros-433,Amor-1221,Psyche-16,Cupido-h40 gülücük

Bir de Sappho var,bir yerde tutkuyla ilgili olduğunu okumuştum ama nerede okuduğumu unuttum,Sappho'nun kodu da 80 )

Haritam
03-13-2017 05:23 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeyno Çevrimdışı
Yeni Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

Bu harita hakkında ne düşünüyorsunuz acaba ?

http://www.astro.com/tmpd/cxa3fileGfRXhN....61723.gif
03-13-2017 05:38 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kumsal Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 11

Fark etmez nasıl istersen öyle de gülücük
Bilgiler için teşekkürler, ara ara hepsine bakmışlığım var ama ezberimde yok. Sadece sinastride gözüme kabak gibi çarpan şey onun juno 18 koç benim mc 18 koç (güneş 12-kad 11 drc koç), benim juno 15 kova onun dsc 13 kova ve lilith 11 kova. Ayrıca benim vertexim/satürnüm onun güney düğüme kavuşum. Vertexim ve satürnüm yakın dereceyle kavuşumda. Onun psyche benim plütomla kavuşum ama plüto nesil gezegeni. Ben juno açılarını görünce şok olmuştum. Bu arada yükselenlerimiz de aynı olunca (ben ilk dereceler o 2. dekan) gezegenler de aynı evlere düşüyor. Ben içsellerimi onun 8-9-10. evlerine düşürüyorum, ufkunu açıyorum haberi yok :p

Mesajlarımı alıntılamazsanız sevinirim forum dostlarım gülücük
03-14-2017 01:52 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
dilek8855 Dışarıda
Jupiter Vip
Jupiter Vip

Bir de 10. ev dolu ve güneş/venüs kad ile de kavuşumda. Yani bir yerde kadersel? Toplum önünde 10. evde. Dilek'in eski yaptığı yorum gibi dışarıya birbiri için yaratılmışlar imajı verip evde huzuru olmayan bir ilişki?

@kumsal,
şimcik 10.ev toplumsal imaj ya..bir kompozitte mc kavuşum ay vardı.. ilişkide hep bayan ön taraftaydı.. kız çok bilinen tanınan biriydi.. ama açıları kötüydü... çok eziyet görüyordu neyse kurtuldu sonra gülücük
o yüzden ona benzer bi yorum yapmış olabilirim... ( ne zaman yaptığımı pek hatırlamıyom ama gülücük)

Algol konusunu Dilek abla daha iyi biliyordu,umarım görür burayı,

@libraquruius95,
algol boğanın 27 derecesinde olup +-2 derecede etkili oluyor diye okumuştum.. kompozittede bu derecelerde özellikle mars varsa... tr mars 27 derecede olduğu (özellikle akrepte,hem mars güçlü hemde boğaya zıt) artık hangi gezegenler arasında kare varsa onu tetikliyor ve tabi yine haritaya bağlı olarak çok yıkıcı bir kavga gürültü verebiliyor... misal bende verdi gülücük)
03-14-2017 10:54 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
dilek8855 Dışarıda
Jupiter Vip
Jupiter Vip

şimdiiii bu aşağıdaki çift, benim gördüğüm en mükemmel çift diyebilirim...

yani damat nerdeyse herşeyde eşine yardımcı... yıldırım aşkıyla tanışıp evlendiler.. siyasi dini insani duruşları tamamen birbirlerinin aynısı maşallah diyeyim hatta ask

fakat ben bu kompozitte öyle büyük uyum falan göremiyorum :D

kaldı ki bence bi ilişkideki en kötü açılar var.. mars plüto karesi, venüs uranüs karesi..

güzel olarak güneş balık, yaydaki jüpiterden kare almış, güneş yücelmiş falan iyi birşey olduğu belli ama yansıttıkları aşkı ve uyumu ben bu haritada pek göremedim.
yorumu olan varsa yeşillendirsin arkadaşlar gözkýrpma

[Resim: p0B39m.gif]
03-14-2017 11:15 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Yakamoz Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 19

Cvp: Kompozit Harita
Sinastrileri iyi olabilir

03-15-2017 12:12 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Kompozit Venüs & Mars Mavisahram 5 25,086 01-08-2017 11:25 PM
Son Mesaj: Libra
  Kompozit Güneş & Kompozit Ay astrosohbet 61 124,381 11-11-2016 04:04 PM
Son Mesaj: astrosohbet
  HARİTA YÜKLEME özge 0 4,061 07-18-2014 12:01 PM
Son Mesaj: özge
  Davison/Kompozit Haritalarının Natal ile Benzeşimleri JoMaJa 18 37,367 02-17-2013 08:38 AM
Son Mesaj: Venüs
  Composite Harita Transitleri pinknilden 14 25,518 12-16-2011 06:32 AM
Son Mesaj: Mavisahram
  Kompozit ve Sinastri Haritalarında Uranüs yezda 0 9,336 03-01-2008 10:17 PM
Son Mesaj: yezda

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir