Değerlendir:
  • 22 Oy - 3.09 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Hafızanın Doğum Haritasında İncelenmesi
Yazar Mesaj
luthi Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

RE: hafızanın doğum haritasında incelenmesi
benimde bildiğim kadarıyla güçlü bi merkür konumu etkiliyor hafızayı tabii merkürün aldığı açılarda çok önemli... benim merkür ikizler ay a da 180 zıt 120lik açı etkiler denmiş ama bende de acaip bi hafıza vardır birde sanırım beynin sağ tarafı ağır basınlarda da oluo bu
12-12-2009 06:23 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Dark Lord Dışarıda
DARK SIDE
**
lt=

Cvp: RE: hafızanın doğum haritasında incelenmesi
aeon Yazılan:duygusal hiç bir konuyu kolay kolay unutmam.mantıksal hafızam orta düzeyde.
ama duygusal hafıza konusunda baya iyi.
ancak , bu yönümü hiç sevmem.mesela küçük bir işaret beni seneler öncesine götürüyor.
aynı duyguyu hemen hemen aynı derecede hissederim.

hafıza-koku-tat 3'lüsü bakımından acınacak durumdayım. Her ne kadar koku alamasam da burberrys weekend'in kokusu beni yıllar öncesine götürür ve o rezil hafızaya rağmen herşeyi o günkü gibi hatırlarım. Hocam sen haritanı bana yollasan bi özelde. Merak ettim yahu, bu kadar benzerlik olmaz

Herkes dedi merak içinde
Ölümden sonra hayat var mı diye,
Boşuna düşünürler
Sanki hayat varmış gibi ölümden önce ...
12-25-2009 05:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

(07-17-2010 10:35 PM)miyase Yazılan:  Ben bügün ne yediğimi unuturum belki, ama yıllar önce olmuş bir olayı detaylarıyla hatırlarım: Merkür yengeçte ay ile zıt, güneş ve venüs yengeçte, başak etkisi.

Vallahi yalan söylemiyorum, geçen sefer kendime 'yaşım 13mü, 14mü' diye bırkaç saniye duraksadım! Bazen bütün birgün neyaptığımı unutuyorum. Sanırım bunlar merkür ve ay'a kare açı yapan satürnden kaynaklanıyor...

Ama dediğim gibi, bazı olayları çok iyi hatırlıyorum

Satürn açıları hafıza sorunu vermez.Bence Merkürünün Mars ve Uranüsle açıları etkili olabilir.

Nin.Me.Sar.Ra
07-17-2010 10:40 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
intrinsic Çevrimdışı
Lunar Vip
Lunar Vip
lt=

benim de merkür mars kavuşumuna ay karşıt, ve her ikisine kare yapıyor saturn, bir t-kare var yani, saturn merkürede aya da kare yapmasına rağmen hafızam iyidir, kolay kolay geçmişi unutmam, saturn hafızaya tam tersi etki yapıyor bence, olayları asla unutturmuyor... yapışkan etkisi.. ama dalgınımdır felaket derecede hem de , bu farklı bir şey , o yaşı unutma bende de olmuştugülücük ama dediğim gibi bu farklı birşey geçmişi unutmam asla

zayi olmaz gül temennasiyle vermek hare su...
07-17-2010 11:11 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
fisherqueen Çevrimdışı
Üye
**
lt=

RE: Hafızanın Doğum Haritasında İncelenmesi
bu hafıza konusu iyi olmuş gerçekten. unutkanlık çağımızın hastalığı evet ama 5 dk önce anahtarı nereye koyduğumu hatırlayamazken 3 yaşındaki olayları hatırlayabiliyor olmam bana ilginç geliyor ve hafızayı sınıflandırmak gereği doğuyor bence.
hafızam iyidir, duygusal hafızamda iyidir,-kinciyim yani-,bir şeyi hatırlayamadığım zaman gözlerimi kaparım canlandırma yoluyla bulabilirim ki görsel hafızamda iyi demek oluyor . beynim çöp gibi gerekli gereksiz depolar ama bir şeyi kendiliğindenden değilde zorla ve kısıtlı zamanda ezberleyeceksem bir bariyere çarpıyorum.sanki beynim programlı gibi benim istediğim şekilde ezberleyecek ve unutmayacaksın şeklinde çalışıyor ben buna müdehale etmekte zorlanıyorum. kendi hafızam için merkür - Asc 120 derecelik açıdan bahsedebilirim.
konuyu açan emel arkadaşımızın durumu çok ilginç... benim fikrim çocukluğunu bilinçaltına süpürmüş haritasındaki ayın ve 12.evin etkilerini inecelemek gerekir diye düşünüyorum.
07-18-2010 12:19 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mercan Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

sadece balık hafızalı olmakla kalmıyorum bir makaleyi okuyacak kadar bir süre için bile kendimi zorlayarak odaklanıyorum. Hafıza sorunundan çok odaklanma sorunum olduğunu düşünüyorum. Muhtemelen tüm suç neptünün gülücük

11-06-2010 12:54 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(11-06-2010 03:15 AM)Rüzgar Yazılan:  Hafızam benimde berbat neden acaba:(
özellikle yaşanan dialogları bir başkasına anlatmada çok beceriksizim,anlatırken kekeleme ıglama gülücük
Beynim bazen deryalara dalıyor, yani odaklanmada problem yaşadığım için bazen anlamada güçlük çekiyorum mesela bir kitabı okuyorum bakıyorum beynim uçmuş tekrar inatla dönüp okuyorum, evet bu konuda da inadım var artı unutkanlık var yada unutkanlık korkusu var aktaramam korkusu var buda beni kilitliyor zaten ve ister istemez korkumu yaşıyorum...

Aslında Yengeç burcunun hafızası kuvvetlidir lâkin senin Merkürün Neptünle başı belada olabilir gülücük

11-06-2010 03:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(11-06-2010 01:27 PM)virgotaurus Yazılan:  Hafızamın iyi olduğunu düşünüyorum. Çoğu arkadaşın yıldız haritası bile genellikle aklımdagülücük Geçmişle ilgili şeylerin tarihlerini önemli zamanlarla ilişkilendirerek çok çabuk buluyorum. Arkadaşlarımın kendileri ile ilgili unuttukları şeyleri onlara söylediğimde şaşırıyorlar. Galiba hiçbirşeyi bilinçaltıma gönderemiyorum ya da tam tersi. Beynimde gereksiz bilgilerden dolayı yenilerine yer kalmadı:D Yaşlanınca tam bir bunak olacam:D

Yengeç , Başak ve Akrep burçlarının hafızalarının güçlü olacağını söyleyebiliriz.
Dolayısıyla AY , Şiron ve Plüto bağlantılarıda hafızayı kuvvetlendirir diyebiliriz.

Sende bunlardan çok var gibi görünüyor =)

11-06-2010 03:45 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(11-06-2010 03:46 PM)misnur Yazılan:  Merkür satürn karesinde de hafıza zayıflığından bahsedilebilirmi?

bu ikili yengeç , başak , akrep burçlarındaysa olabilir ama doğrudan merkür-satürn bağlantılarının hafızayla alakası olacağına dair bir fikrim yok.

11-06-2010 03:48 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

(11-06-2010 03:45 PM)Yıldırım Yazılan:  Yengeç , Başak ve Akrep burçlarının hafızalarının güçlü olacağını söyleyebiliriz.
Dolayısıyla AY , Şiron ve Plüto bağlantılarıda hafızayı kuvvetlendirir diyebiliriz.

Biraz daha geniş bir açıdan bakıp su ve toprak burçları iyi hafıza verir diyebiliriz.Bu burçlar alınan bilgiyi, yaşanılan duyguyu muhafaza ederler.

Nin.Me.Sar.Ra
11-06-2010 03:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Rektifikasyon (Doğum Saati belirleme) Nasıl Yapılır? Dinoo 221 379,825 09-05-2019 04:26 AM
Son Mesaj: say24
  Dogum haritami okurmusunuz? Zulya 0 2,282 06-09-2019 04:01 AM
Son Mesaj: Zulya
  Yardimmmmm!Doğum haritama yardimci olur musunuz? duyguseli4108 0 2,421 05-01-2019 11:22 PM
Son Mesaj: duyguseli4108
  Doğum haritası analiz Berenbuldum1 15 4,603 07-09-2018 04:08 PM
Son Mesaj: justicee
  Yıldız Haritasında Güçlü Gezegenleri Saptamak astrosohbet 155 215,082 03-15-2018 10:34 PM
Son Mesaj: Libra
  Doğum haritası analizi ve ilişki analizi shinigami 12 21,288 09-27-2017 12:46 AM
Son Mesaj: shinigami
  Doğum Haritasının Îşaret Levhaları ( Göstergeler ) astrosohbet 29 47,392 05-11-2016 03:59 AM
Son Mesaj: BayanKararsız
  Çağan'ın Doğum Haritası nisan15 5 10,543 11-18-2012 12:53 AM
Son Mesaj: SeRDaL

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir