Değerlendir:
  • 22 Oy - 3.09 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Hafızanın Doğum Haritasında İncelenmesi
Yazar Mesaj
Messa Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 25

RE: Hafızanın Doğum Haritasında İncelenmesi
İlkokul döneminde geç öğrenme sorunu vardı bende. Bu nedeni sanıırm satürn ve merkürün 4. evde olmasından kaynaklanıyordu. Okul hayatından sonradan açıldım diyebilirim. Ezber yeteneğimde zayıftı ihl ortamında ne kadar zorlandığımı tahmin edersinizgülücük Ama sevdiğim konularsa mesela tarih dersini çok severdim anlama ve unutma problemi olmazdı sanırım algıda seçicilik yapıyorum.
11-06-2010 05:43 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ginka
Kayıtsız

RE: hafızanın doğum haritasında incelenmesi
(06-05-2008 02:15 AM)Yıldırım Yazılan:  yengeçin zıttı oğlak ; öncelikle dünyada BAŞARI anlamında 1.sırayı oğlaklar alır bunu söyleyelim.
ancak şu var ki ; oğlak burcu kapasite anlamında ne koç kadar cesur , ne boğa kadar tutkulu , ne ikizler kadar zeki , ne yengeç ve balık kadar yaratıcı , ne aslan ve yay kadar pozitif ve enerjik , ne başak kadar detaycı , ne akrep kadar güçlü , ne terazi kadar çekici , ne de kova kadar dâhi değildir..
oğlak burcu ve satürnü kuvvetli olan EN BÜYÜKLER ; uzun vadeli planlı ve programlı ve disiplinli çalışmalarıyla zirveye çıkmışlardır..
konumuza dönersek , oğlaklar bazen o gün ne yediklerini unutacak kadar hantal bir hafızaya sahiptirler gülücük

oky,,katılıyorum oğlak vurgusu olanlarda ciddi hafıza sorunu olabiliyo gülücük
11-21-2010 07:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nuray esen Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

Rep Puanı: 2

oğlum yengec basak 3 evınde gunes merkur venus basak burcunda kavusum.merkuru retro olduğu ıcın bıraz zorlanıyor okul hayatında ..

[Resim: nurayesen.th.gif]http://img38.imageshack.us/i/nurayesen.gif/http://img38.imageshack.
11-21-2010 09:00 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

geçmişim için çok kuvvetli bir hafızam var diyebilirim.. son yıllar hafızam öyle değil.. natal haritamız aynı kaldığına göre, acaba bu değişkliği progres mi etkiliyor?

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
12-25-2010 01:42 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

ay merkür olumsuz açıları hafızayı kötü etkiliyor.

üstelik bir yazı vardı, orada merkür 15 dereceden düşük , ay ise 15 dereceden fazlaysa,

ay herşeyi hızlı bir şekilde hatırlıyor ve merküre havale ediyor , merkür ise yavaş olduğundan bir anda bilgi istilasıyla karşılaşıyor ve bilgileri tasnif etmekte zorlanıyor.

bu açımdan hiç memnun değilim.

sınavlarda bu bilgi istilası zor duruma sokuyor. mesela , aklıma bir anda herşey üşüştüğü için , not alma huyu geliştiridim . ancak ,
aklıma geliyor , ama merkür yavaş olduğu için akla gelenlerin hepsini bir anda kağıda yazamıyor.bazılarını kaçırıyor
bu da unutkanlığa yol açıyor.
üstelik bu açıya sert bakan plutoda eklenince , resmen takıntı halini alıyor .

resmen hafızamdakileri kaçırmayım diye kağıt kalemle gezmeye başladım .
06-16-2011 05:05 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ginka
Kayıtsız

(06-16-2011 05:31 PM)aeon Yazılan:  
(06-16-2011 05:16 PM)jet Yazılan:  ginkolin gibi bitkisel ilaçlar var ayrıca b vitamini takviyesi de olumlu sonuçlar doğuruyor. balık yağı da tavsiye edilir.
ayrıca sigara kullanıyorsan derhal bırakmanı tavsiye ederim. not alma yöntemi gayet etkili bir hafıza güçlendirme tekniği.
son olarak stres ve depresyon hali de hafıza problemleri yaratabiliyor. mümkün olduğunca motivasyonunuzu kaybetmemeye çalışın.

tavsiyelerin için çok teşekkür ederim.
ben bilgiye güvenememe sorunu da yaşıyorum.
görevli memurun kapısnda okuduğum tarihten bile kuşkulanıp , kendi kendimi yediğim oluyor.paronoya boyutuna vardı.aynı soruyu 3 kişiden teyit ettirmeden rahat etmiyorum.buna çare var mı?

ama b vitaminini deneyeceğim verygood

tr pluto natal marsına mı dokunuyor yoksa gülücük
b12 vitamini bencede iyi gelicektir hafızaya verygood
bunun dışında keten tohumunda omega var hafızaya iyi geliyor diye biliyorum verygood
06-16-2011 05:49 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Moda Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 2

(06-16-2011 05:05 PM)aeon Yazılan:  ay merkür olumsuz açıları hafızayı kötü etkiliyor.

üstelik bir yazı vardı, orada merkür 15 dereceden düşük , ay ise 15 dereceden fazlaysa,

ay herşeyi hızlı bir şekilde hatırlıyor ve merküre havale ediyor , merkür ise yavaş olduğundan bir anda bilgi istilasıyla karşılaşıyor ve bilgileri tasnif etmekte zorlanıyor.

bu açımdan hiç memnun değilim.

sınavlarda bu bilgi istilası zor duruma sokuyor. mesela , aklıma bir anda herşey üşüştüğü için , not alma huyu geliştiridim . ancak ,
aklıma geliyor , ama merkür yavaş olduğu için akla gelenlerin hepsini bir anda kağıda yazamıyor.bazılarını kaçırıyor
bu da unutkanlığa yol açıyor.
üstelik bu açıya sert bakan plutoda eklenince , resmen takıntı halini alıyor .

resmen hafızamdakileri kaçırmayım diye kağıt kalemle gezmeye başladım .

Bunun aynısını bende yaşıyorum.Sınavlarda birden çözüm yolunu hatırlayıp sonra bir adımı unutunca takılıp kalıyordum.Benim ayım 14 derece falandı.Ay aslında hızlı değil.

Merkurum de yanık, normalde sozlerle dans edebilirim ama ikili tartışmalardan sonra hep derim keşke şunu da soyleseydim o an aklıma gelmez.

Not alma kısmına gelince de yazmam gereken şeylerde bile hep hafızama guvenirim.Son yıllarda hatırlamakta zorlanıyorum ben de artık herkes gibi not alıyorum gülücük

Mesela şuan birşey daha yazacaktım unuttum resmen gülücük birden hepsi aklıma üşüştü ve hafıza ay ve merkurun yanıklığına değinebildim anca.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=z...&rs=0&ast=
06-16-2011 05:55 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
jet
Kayıtsız

(06-16-2011 05:31 PM)aeon Yazılan:  
(06-16-2011 05:16 PM)jet Yazılan:  ginkolin gibi bitkisel ilaçlar var ayrıca b vitamini takviyesi de olumlu sonuçlar doğuruyor. balık yağı da tavsiye edilir.
ayrıca sigara kullanıyorsan derhal bırakmanı tavsiye ederim. not alma yöntemi gayet etkili bir hafıza güçlendirme tekniği.
son olarak stres ve depresyon hali de hafıza problemleri yaratabiliyor. mümkün olduğunca motivasyonunuzu kaybetmemeye çalışın.

tavsiyelerin için çok teşekkür ederim.
ben bilgiye güvenememe sorunu da yaşıyorum.
görevli memurun kapısnda okuduğum tarihten bile kuşkulanıp , kendi kendimi yediğim oluyor.paronoya boyutuna vardı.aynı soruyu 3 kişiden teyit ettirmeden rahat etmiyorum.buna çare var mı?

ama b vitaminini deneyeceğim verygood

Peki bu durumunuzu en az 3 kişiye de teyit ettirdiniz mi? Yani çıkardığınız bu sonucu diğer insanlar da onaylıyorlar mı?
Açıkçası sizin özelliğinize dair olan bu bilgiyi teyit ettirme ihtiyacında olmadığınızı düşünüyorum. Şayet öyle olsaydı, diğer 3 veya daha fazla kişiye de böyle bir özelliğinizin olup olmadığını sormanız gerekirdi. Sorup sormadığınızı bilmiyorum. Ama eğer sormadan kendinize dair tespitlerinizde doğruluk payı olduğunu düşünüyorsanız sizin zaten bilgiyi teyit ettirmek gibi bir sorununuz yoktur diyebilirim. Ancak kendi içinizde geliştirdiğiniz bilgilerin doğru olup olmadığını dış uyaranlara göre şekillendiriyorsanız, bilginin doğru olma olasılığı onay verilmesiyle alakalı olabilir.
06-16-2011 06:32 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
jet
Kayıtsız

Buna göre sizin hafıza sorununuz tamamen aklınızı meşgul eden paranoyalardan kaynaklanıyor olabilir.
06-16-2011 06:35 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

haklısınız sanırım .
daha önce tarih hesapları konusunda , bazı aksaklıklar yaşadım.onun etkisi olabilir.
son iki üç senedir varolan bir durum.
evet , , arkadaşlarım ve annem fazla kuruntu yaptığımı söylüyor.

ilginiz için teşekkür ederim. verygood
06-16-2011 06:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Rektifikasyon (Doğum Saati belirleme) Nasıl Yapılır? Dinoo 221 379,846 09-05-2019 04:26 AM
Son Mesaj: say24
  Dogum haritami okurmusunuz? Zulya 0 2,282 06-09-2019 04:01 AM
Son Mesaj: Zulya
  Yardimmmmm!Doğum haritama yardimci olur musunuz? duyguseli4108 0 2,422 05-01-2019 11:22 PM
Son Mesaj: duyguseli4108
  Doğum haritası analiz Berenbuldum1 15 4,603 07-09-2018 04:08 PM
Son Mesaj: justicee
  Yıldız Haritasında Güçlü Gezegenleri Saptamak astrosohbet 155 215,097 03-15-2018 10:34 PM
Son Mesaj: Libra
  Doğum haritası analizi ve ilişki analizi shinigami 12 21,290 09-27-2017 12:46 AM
Son Mesaj: shinigami
  Doğum Haritasının Îşaret Levhaları ( Göstergeler ) astrosohbet 29 47,394 05-11-2016 03:59 AM
Son Mesaj: BayanKararsız
  Çağan'ın Doğum Haritası nisan15 5 10,543 11-18-2012 12:53 AM
Son Mesaj: SeRDaL

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir