Değerlendir:
  • 53 Oy - 2.64 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Yıldız Haritasında Güçlü Gezegenleri Saptamak
Yazar Mesaj
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

Cvp: RE: Yıldız Haritasında Güçlü Gezegenleri Saptamak
(02-16-2010 12:50 AM)Yıldırım Yazılan:  Büyük Şans Üçgeni , kısaca hoş bir enerji akışını ifade eder diyebiliriz ki bu akıcılık zamanla hoş bir hünere dönüşebiliyor.

lâkin Büyük Şans Üçgeninin de bir gölgesi var.. her şey yolundaymış hissi.. rehavet.. hırs yada disiplin eksikliği..

işte Büyük Şans Üçgenini , UÇURTMA yapan gezegen ( sende Plüto oluyor ) o akıcı ama zorlanmaya pek gelemeyen masalsı tınıya bir tür DİNAMİZM katıyor ve Büyük Şans Üçgenini hareketlendirip , aktive edebiliyor.

bu mantıktan yola çıkarak , Uçurtma için şunu diyebiliriz ;

Uçurtma açı kalıbı ; Büyük Şans Üçgeninin bir tür tamamlanmış hâlidir..
Büyük Şans Üçgeninin KENDİNİ GERÇEKLEŞTİRMESİ İÇİN , onu Uçurtma yapacak bir gezegene ihtiyacı var gibidir.

hikayeleştirme yapmayı denediğimizde , Büyük Şans Üçgenini bir tür yetenek olarak düşünelim ve bu yeteneği sahneye çıkarıp başarıya ulaştıracak katalizör etkisini , o büyük şans üçgenini Uçurtmaya dönüştüren gezegen yapabilir yada daha doğru bir ifadeyle YAPABİLME POTANSİYELİNE SAHİPTİR ;)

direkt senin haritan üzerinden cevap vermedim tiyatral-gitarist , diğer arkadaşlarında bilgilenmesi isteğiyle genel bir cevap verdim.
yinede senin büyük şans üçgenin Ay-Merkür-Jüpiter üçlüsünden oluşuyor ve ZEKAYA , ANLAYIŞA vurgu yapıyor bunu belirtmeliyim ;)

Gerçekten çok teşekkürler Yıldırım.
Yanlız bir kaç sorum var.
Birincisi - ki daha Felice cevaplamıştı sağolsun - orb aralığıyla ilgili.
Merak ettiğim noktalar var.
Ay ile pluton arasında 6 orb var.
Benim daha once okuduğum yerlerde 0-5 arası orb etkilidir hatta 5 orb fazladır diyordu. Hele ki karşıt açı için daha onemli diye biliyorum.Yani daha dar bir açı etkilidir... Bu konuda ne soyleyebilirsin.
Ve dersen ki hayır yanlıştır 6 orb yinede etkilidir ama yinede illaki zayıflık yaratır - Bu zayıflık nasıl bir şekilde tesir eder.
Yani sırf bu pozisyon için değil genel manada işin mantığını kavramak içinde soruyorum.

İkincisi buradaki (yanlış anlamadıysam ) "Ay'ı ateşleyen pluto'yu" nasıl değerlendirirsin.
Malum Ay olayı benim için çok büyük bir gölge...
Tekrar teşekkür ederim.

(Ve şu an tr. pluto bütün 1. ev ve üzerindekileri katettikten sonra jüpiterin üzerinde....)
02-16-2010 01:19 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Bu Konudaki Mesajlar
Cvp: RE: Yıldız Haritasında Güçlü Gezegenleri Saptamak - tiyatral_gitarist - 02-21-2010, 11:50 AM

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Astrosohbet (Forumumuzun) Yıldız Haritası astrosohbet 81 108,621 06-09-2019 12:07 AM
Son Mesaj: say24
  Hafızanın Doğum Haritasında İncelenmesi emel 55 84,119 02-04-2015 01:15 AM
Son Mesaj: gökyüzü

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir