Değerlendir:
  • 53 Oy - 2.64 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Yıldız Haritasında Güçlü Gezegenleri Saptamak
Yazar Mesaj
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

RE: Yıldız Haritasında Güçlü Gezegenleri Saptamak
(08-14-2010 03:01 AM)Aprilios Yazılan:  
(08-14-2010 02:17 AM)eylülmavi Yazılan:  teşekürler ve hadi bakalım hayırlısı, plütonikliği tam çözemedim henüz..
Daha önce de belirttiğim gibi, Akrep özelliklerini araştırma-sorgulama işlemine tabi tutmanızda fayda olacaktır (Plutoniklik hakkında üç aşağı beş yukarı bi´izlenim oluşturabilmeniz için). Bi´kaç şey ekleyecek olursam; Pluto, yerleşim aldığı ev´e ve açı yaptığı (özellikle kişisel gezegenler; Güneş, Ay, Venüs, Merkür, Mars) gezegenin enerjisine, yoğunluk / güç katar, transformatik süreçleri olası kılar. Yoğunlaştırıcı etki alanından da hareketle, yüzeyden çalışmaz, potansiyel enerjisini tabiri caizse derinlerde saklı tutar, himayesindeki elemanın yaşamsal fonksiyonlarını (Mars-Pluto, Venüs-Pluto, Ay-Pluto vb.) gömer. Aklıma gelen kombinasyonlardan Venüs-Pluto mesela; gizli ilişkileri-ortaklıkları-evlilikleri-değerleri-parayı, derin sevgi / aşk anlayışını (bi´Sezen Aksu güftesi için bkz; öyle sınırsız, öyle derin, öyle çok severim ki korkarsın) potansiyel kılar. Bu kombinasyon, Venüs´ün yerleştiği ev / burç değişkenlerine göre çokça detaylanabilir. Gölgelerden bahsetmek gerekirse; mesela, Pluto´nun verdiği güç arenasını kötüye kullanma, obsesyon...gibi etkileri de düşündürtebilir.

teşekürler aprilios.. evet sezen güftesi çok uyar bana itirazım yok.. ama az önce plutoya baktım ve akrep içinde derler, kıskançdır diye.. kıskanç değilim ben.. yoksa kendimi mi kandırıyorum, bunu anlamaya çalışıyorum..

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
08-14-2010 03:07 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Bu Konudaki Mesajlar
Cvp: RE: Yıldız Haritasında Güçlü Gezegenleri Saptamak - tiyatral_gitarist - 02-21-2010, 11:50 AM

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Astrosohbet (Forumumuzun) Yıldız Haritası astrosohbet 81 108,652 06-09-2019 12:07 AM
Son Mesaj: say24
  Hafızanın Doğum Haritasında İncelenmesi emel 55 84,241 02-04-2015 01:15 AM
Son Mesaj: gökyüzü

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir